Sign in to follow this  
chule80

Хроника и дешавања КУД Крајина

Recommended Posts

Ваљево: ЗЛАТНИ ОПАНАК 2008.

Grb-Valjeva.jpg

Још у петак 4. априла, знало се да ћемо у недељу спаковати кофере, и отићи у Ваљево, који је тај дан био српска фолклорна престолница!  ;)

Valjevo-06042008034.jpg

Иначе фестивал који је постао традиоционални у Ваљеву, оджравао се пети пут за редом... У суботу, је такође било неколико КУД-ова, али у недељу, када је и наш КУД Крајина учествовао, било је преко 25 културних друштава, из Србије, Републике Српске, и Хрватске, и 1 из дијаспоре... А све је било заказано за 9 сати у недељу изјутра да се крене... Имало смо добар бус, мали за 25 места. Таман колико нам треба..  ;)

7:30 звони мени мобилни, и каже: „Устајааањеееее“  >:(:-[... онако жељан сна, помислио сам да га угасим и окренем се на другу страну  :-\, како би се наспавао, јер сам ноћ пре био у нашој кафани! Али, на брзину се спремим, и кренем на гсп бус.

9:00 требали смо кренути, али се чекало још пар људи који су требали доћи... Једна цура зове рођу на мобилни, и саопштава му да се успавала, и да креће за 2 минута  ???... то би значило још 1,5 сат чекања!?  :o Мајко божија, рођо попи*део, и она му 2 пута спусти слушалицу  :-\... Када не прође 2 минута она се појави на вратима, и смеје се, што га је уватила на фору! Свака част, успела је!  ;D  Улазимо у наш бус, и купимо још неке наше успут људе, и...

9:30 већ смо на путу за Ваљевооо...  :D  у бусу стандардна атмосфера, певају се крајишке песме, зезање, испијање пића, једу се грицкалице...  :);)

10:20 не знам што, али смо се на Ибарској магистрали зауставили, код Шарић мотела, и попили кафу, односно пиће, није то нешто дуго трајало, па смо ондак на пут...

11:00 стижемо у Ваљево, где су нас домаћини дочекали, и сместили наш бус, не знам који је то део Ваљева, али то је било на крају или почетку, улице Кнеза Михајла... има ту нека речица, и мост, па онда и неки ресторан „Тадића млин“, где је баш лепо осмишљено, али није још све завршено, вероватно треба пара... Е ту смо клопали 2 пута (слаба храна  :-[:-\ >:(, тако је већина нас закључила да ако други пута будемо ишли у Ваљево, нећемо тамо клопати... другачије ћемо направити! Када дођемо, наручимо прасе или јагње  :P :P, испеку нам у пекари, и прођемо јефтиније и 30 пута боље!  8);))

12:00 наша женска певачка група, је имала неке квалификације, где су ваљда прошле даље, нисам успео чути до краја шта се дешавало са тим... А дотле смо ми разгледали шта остали КУД-ови имају за понудити  ???, мени се свиделе неке цурице из Требиња  :P, моје „прапостојбине“, иначе тај КУД Алат из Требиња, је оставио на мене врло леп утисак  :D, стварно се види да имају нешто посебно, и да неко флексибилан брине о њиховом раду и имиџу!!!

13:00 отишли смо до старог дела града, који је баш у оном аутентичном српском стилу из 18. и 19. века, оно што смо могли да видимо у филмовима Здравка Шотре... Е па ту има нека кафаница „Хармоника“  8), иначе оваквих малих кафаница, бифеа, у самом Ваљеву ће те срести на сваком кораку  :)... прошле године су ови наши били ту, и хтели су и ове године... Једна ударна алко екипа  ;D  је већ била засела, и отворила причу, а ми из друге екипе, дошли смо после пола сата... ушли сви, и већ кафаница била попуњена, још мало је било места... сви наручили пиће, ај сад питај шта сам ја наручио  ::)... еј што је најбоље запрепастио сам се што има!?!  :o:)  Значи, ако има у неким забаченим малим ваљевским кафанама, онда нећу да чујем да у сред БГД нема!!!!  ;D8);)  Прича, тамо типична мушка и кафанска.. а имамо 1 у екипи ЂП који је типични Личанин  :D, и невероватно смехотресан тип  ;D, е он када је почео вицеве да прича... које је то ваљање од смеха било  ;D ;D + још тако неке одвале... ужассс! Што је најбоље, када смо ми ушли у ту кафану, неки мали са нама у екипи био (13 година има иначе!  :)), одмах вели да се споје столови  8)... ето видите, крв није вода, зна мали посао сам, и без да му шта кажеш! Он нам је иначе маскота КУД-а  :D, и носио је нашу таблу КУД Крајина цело време, са оном динарском капом, зна мали све, почео он већ пити кафу, а и ракијица му није страна  :)8) али није је конзумирао, бојим се да га ови кршни брђани не упропасте!  ;D ;D  А јефтиноћа у кафани, чудо једно, рећићу само да је нас 12 попило пића, неко 1 неко 2, а цео рачун је био око 600 динара!? :P  Дошле су и неке наше цуре у ту кафану, па смо се мало и са њима зезали  8), што њима није било превише симпатично  ???, али добро, нисмо прешли границу! Уствари они, а ја сам био фин..  :D;)

15:30 морали смо бити код буса, јер је био организован дефиле кроз централну градску улицу

Valjevo-06042008021.jpg

Карађорђеву, у новом делу Ваљева, где нас је билооо ужас божији права колончина  :), а мурије око нас, као да смо товар злата  ;D:D, па смо онда на тим раскрсницама, одиграли свако фолклорно друштво неко коло, и морало је бити 15 минута програма за околне људе, који су нас снимали, као неке ванземаљце!?  ::):-\  Затим смо скренули, према споменику Војводи Живојину Мишићу :), и ту смо се у етапама сликали са нашим јунаком и официром Српске војске из Балканских ратова, и Првог св. рата!

Онда смо ишли у Дом културе, где је наш КУД приказао кореографију Голубић, и мушка певачка група се још представила, са неком песмом...

Valjevo-06042008026.jpg

17:30 све то завршено, и изађосмо напоље, али ту по старом „добром обичају“ креће свађа, ко је шта погрешио, и шта је требао да направи  ::)???, овај пута су се замерили око гласова, који је први, а који није, и та фрка је била можда 10 минута  :-[, да већ сат касније, нико ништа од те свађе није ни спомињао!?  :o;D

Док смо ишли према бусу, сретнемо неког типа који има неку мајицу „СРБИЈА“ – вероватно радикалски оријентисан, па чим нас је видео у оним личко-далматинским ношњама, хтео је да поприча коју са нама, али није могло дуго пошто смо ишли до буса уствари на ручак/вечеру шта је већ било... а тамо било послагано узидано неко камење, које која је сличила на неку мању кулу, и ови момци из КУД-а одмах поскакаше ту да се сликају, ???::) а она МР са почетка приче вели: „Еее виде камењара, одмах морају да покажу одаклен су!?“  ;D:D:P;D ;D

Идем ја ту према нашем бусу, и у оној гомили бусева, на 1 прочитам „Чазматранс“, и имају онај ВУ водоторањ насликан на бусу  :o???, је гледам и не могу да верујем!!?!?!?!?  :o :o

KF005.jpg 

Јел ме то очи варају? Приђем, и кажем ко сам и одакле сам, кажу и они одакле су (СКУД Просвијета, из Вуковара), па сам попричао са типом који живи тамо близу мојих рођака и пријатеља, па се испоставило да их и зна, а смешно би било да не зна! Рођо мој исто приђе, и упозна се и он, па смо хтели да ископамо некога ко би нам од њих показао кореографију Барање... Све ће то бити сређено! Углавном силно су ме обрадовали  :) :)... имали су и кореограију „Гњилане“, а ја сам баш мислио да ће бити „Славонија“... вероватно зато што су долазили у Србију, па су зато хтели неке србијанске игре да буду.. да би домаћи разумели!

18:00 ту опет назови клопали, и требали смо опет ићи до тог Дома културе, где су ови наши хтели гледати неке Гламочане, и њихову кореографију, која је врло слична нашој личкој! Требали смо остати бар до 23 сата, док не прогласе победика, и не уруче награде, а то је окаснило, јер у 23 сата су се тек сви КУД-ови изређали, а победник је био проглашаван иза поноћи...

Има онај наш шаљивчина кога сам раније поменуо, он 'ладно жену, која се зауставила аутом, да нас пита нешто, стартује, и пита да му каже да га одведе до главне бус станице, јер је морао раније кући, пошто дечко студира, и има колоквијум данас, заправо, а шта је урадио видећемо! Е она жена га без по муке повезе директно тамо, и он се окрену ка нама, и махне и каже ћао, и одеее..  :D;D:) 

19:30 смо били у шетњи нас неколико, и на шеталишту видимо неку малу палачинакрницу „код Рада“, и свима нам се баш пријело  :P, а неки су били баааш огалднели, па ко ће да прође а да не узме бар 1!? Ја узео 2  :P8), плазма+крем+вишња  :P :P :P ... комбинација уфффф ево и сада ми иде вода на уста  ;D:D... Уствари, нећете веровати, ја прво нисам хтео да ми убаци вишњу  ???, јер једоном у Бгд, када сам узео вишњу, није било лепо испало, превише је кисела била и покварила укус >:(:o, па сам зато био се нећкао, али СЂ је била убедљива, и нисам се покајао  ;)... пошто сам први добио, они су своје развлачили, ја дотле смлатио и другу, легло ми ко будали шамар!!  ;D:D;)  Ту је био један симпатичан клинац, који се примио на ове наше цуре, и хтео да их љуби, и да се игра... једва сам га уловио, тек када је побегао..

KF006.jpg

21:00 дођосмо понове до буса, где смо били неко краће време, и ту смо ја и звезда у успону ЛЗ, певали неке наше песме  8)... Он је супер лик, и тек ће се чути за њега, пошто је члан и крајишке групе Плитивице...  8)

22:00 рекоше да код „Тадића млина“ има нека музика и журка уживо, па смо се тамо нас 12 преселили, јер је ионако требало чекати проглашење пробедника  :-\... журка, добра била, показали смо своје умеће!  8);) Ко је како знао... и сачекали у

01:50 проглашење победника, које су освојили, КУД из Аранђеловца!?  :o??? Ја њихов наступ нисам видео, али ови моји кажу, да су били јако лоши аранђеловчани  >:(:-[, да је било много бољих... шта је ту било у питању, не знам  :-\... једну од награда добили ови моји из Вуковара  :), на шта сам ја са зачеља те сале, аплаудирао као на стадиону!? У бусу је "командир" НК рекао нешто критички што су Вуковарчани добили награду  ???, али ја се нисам дао... кажем: „Немој њих да ми дираш! Они су моји, и сигурно су били бољи него они из Аранђеловца, које си наружио...“  ;) Није било даље полемике, јер се видела моја озбиљност! Иначе награде, не знам више ко и како, добијали су, поред ових поменутих и КУД-ови из Севојна, Чачка, Рашке, Лепосавића, Требиња...

Док смо ми чекали то проглашење, и лудирали се на журци  :P8), наша председница НЂ је пренела нашој најбољој играчици НЛ како они иду за 15 минута  ???, ако ми не дођемо  ::)... тако је нама НЛ пренела, али није пренела оно што је још госпођа председница насолила, преко телефона, пошто ју је било блам  :D8), да нам каже, али смо могли и предпоставити  ;D:D;D ;D... али авај, за тих 30 минута што смо приде чекали, ником ни у џеп ни из џепа...  ;)

02:20 вооози Мишкооооо, крећемо за БГД, где није било успутних задржавања, него лети бус, преко Ибарске магистрале у Бели град... Уз пут је покушана нека песма, али све је то ишло килаво  :-\ ???, јер смо били сви преморени, и жељни сна... па смо више кунтали, него певали, да још на почетку тог повратка, и на крају је било зезања...  :D;D

03:55 стижемо у Београд, и ја сам хтео да искочим нешто раније, са још АН, чланицом КУД-а, а она се мени обрадовала више него да је добила ауто  ::)???8)... јер ју је возач оставио у делу града где, како она вели: „скупљају се ку*ве“  ???:o:-[, тј. жене сумњивог морала, али како је она то комично рекла, да нисам могао да се не насмејем  ;D ;D, па смо се мало и зезали на ту тему  :D;D::)... Није важно, после смо се неког времена растали, свако на своју страну, ја у

05:05 улазим у кућу, а оно зора свиће, иначе сам мало гсп бусом, мало и пешке, али некако стигох кући, после 21 сат одсутвовања... ови моји нису приметили да сам ушао, али после видим да је матори улазио да види јел му наследник дошао са далеког прела, као некад...

Шта рећи на крају... није ово тешко, може се и још, само треба бити у кондицији, и наравно да је пожељно суботом, јер онда је недеља не радна, а овако је већина кукала да има јутрос обавеза, посао или факс, школа... ни мене обавезе нису заобишле, мада сам кратко одспавао, јер је већ било неког посла..

П.С. већ следеће недеље идемо горе северније, мало у равницу, да се и тамо дружимо, и нова авантура   :D8):P

;)

Toga imas na sajtu KUD Krajina, ako neko kaci ta obavestenja...

U BG retko kada nastupamo, ali eto sada je ovde tema, pa ce biti to oko nasih gostovanja... sl. vikend je u Subotici

Ej, SVAKA ČAST za ovo što si uradio Čule!!!

Sad je oko 2h, ne spavam!!!

ODVŠEVLjENA

Интернетушо једна, после ћеш да добијеш батине, и грдиће те због овога...

Bravo sefe...Hronoloski zapis,ma ponosni smo mi na sefa,samo propade nam kafana...... :)

........Ja glimim zamjenika,al mi ne ide za rukom........... ;D ....Tete odnesose pare...... :) :)

Ево убацио сам вам слике! Уствари нешто мало.. док не стигне остало, да прекатим чежњу!

Hvala gazda na ovim iscrpnim izvjestajima.......e slatko sam se ismijala mogla sam tacno i da zamislim taj vas 'bus krajiskih ludaka' :););D

Nastavi da nas obavjestavas o desavanjima i aktivnostima

kragujev.jpgКРАГУЈЕВАЦ - ВАТРЕНО КРШТЕЊЕ!

Пре ове приче о Крагујевцу, само да напоменем, да смо се ту јеееедва натегли да идемо

Vama je bas zanimljivo na tim putovanjima i nastupima ili ti dobro narices!!! :)

Sad mi je zao sto nisam ja clan KUD-a (mafije) ;)

Cestitam na uspjesnom debiju!

Hvala, hvala!

Drago mi je da neko cita i ove moje pisanije :D8)

Ovi u BG i Okolini imaju sansu da nam se pridruze! ;)

A ti Ljiljo placi, placi

ostala si na Raci

nisi htela doci

ne mogu ti pomoci

;)8):D;D

Bogami,kako si ti ovo opisao moglo bi vam se pridružiti nas dosta nema veze odakle je ko ALI SAMO U AUTOBUSU

Naravno da citamo...ne propustam tvoje zivopisno pisanije o aktivnostima KUDa.... ;)

A kako zainteresovani mogu da vam se prikljuce? ;)

I za bus ludaka i za nastupe..... :D

Ovo kad Cule opise koda si bio i sam na tom putovanju hvala na ovako

ljepom pisanju da i mi koji smo daleko mozemo eto barem tako osetiti i nasmijati se sa tobom.. ;)

Svaka ti cast ... :D

Daco, bilo bi ljepo da ste bliže...

A mi koji jesmo blizu možemo doći misleći i na vas ;)

Društvo je za poželeti!

Meni je malo lošiji prevoz nedeljom, ali gledaću da opet dođem, kako-tako!

Rado, Iko, nedeljom oko 18h...

Dogovorićemo se!

I, da, ovo će jednoga dana i biti, ako Bog da pretočeno u knjigu!

Bila sam dva puta.

Ovo kad Cule opise koda si bio i sam na tom putovanju hvala na ovako

ljepom pisanju da i mi koji smo daleko mozemo eto barem tako osetiti i nasmijati se sa tobom.. ;)

Svaka ti cast ... :D

;D ;D

Е Дацо роде да си билиже, ја мислим да би ти била баш добра у овим активностима КУД-а