Sign in to follow this  
chule80

Хроника и дешавања КУД Крајина

Recommended Posts

E gazda, ti baš našao nastupati u mom kraju kad sam ja bila odsutna,

mislim stvarno, nema smisla... >:(:D:P

Baš mi je krivo što nisam bila u Srbiji tad, inače bih došla.... :(

Evo kako to izgleda izbliza.......

........nedeljno popodne,negde na Dorcolu......proba KUD-a Krajina.......negde oko 18:00,sa akademskim kasnjenjem od 15tak- 20 min (naravno)!

Ekipa od dvadesetak ljutih Krajisnika (nisam zapamtila ni jedno ime

Bas mi drago Iko to je predivno sigurno jednom sam bila sa sestricinom u Petrinji ona se bavila sa tim

povela me ja se odusevila sedela i gledala i divila se kako igraju kola nasa nesto predivno uvek sam imala

zelju da mogu to nauciti ali zivot me odneo drugim putevima

Drago mi je da se Iki dopalo!

I da ce nas u buduce posecivati, i ako Bog da zdravlja i vremena, pokazacemo joj i bus veseljaka...

Skontala je Ika odmah o cemu se tamo radi... SMEHOTRES!!!!

:D;D

Višnje ćeš dobiti u nekoj košari, a u peharu mora biti nešto tako dobro ukuvano, da ne može ispasti, kad se pehar okrene!

Ej, evo čujem kako detlić lupka o drvenu banderu (telefonsku). Kao da kuca D-mail :P

Svaka cast za Tarlaca sto nije zaboravio odakle mu poticu koreni i ako nije ni rodjen tamo!!!

Šteta što je takvih malo ...

Inace Marko Jaric je nase gore list, posto mu je djed sa tromedje Like, Dalmacije, i BiH.. no, on nije tako sentimentalan na svoju djedovinu!

;D ;D ;D ;D ;D:D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...............e moj Chule ako ti kazes da je ono bila proba......onda ajd nek ti bude.......mozda se ja posto sam nova jos ne razumijem u tu strucnu terminologiju :D

E pa ovako je to bilo...............prvi dan vrelog mjeseca juna,nedelja.....proba zakazana u 18:00!

Dan VREO, u mom seljobusu ko u espresloncu :D al ne dam se ja pokolebati.........hitam ka BG-u.

Nadjoh se sa nasim gazdom kod terazijske cesme i onda nas dvoje pravac KUD,srecom je gazda motorizovan pa stigosmo na zborno mjesto tacno na vrijeme

;D ;D ;D ;D ;D:D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...............e moj Chule ako ti kazes da je ono bila proba......onda ajd nek ti bude.......mozda se ja posto sam nova jos ne razumijem u tu strucnu terminologiju :D

E pa ovako je to bilo...............prvi dan vrelog mjeseca juna,nedelja.....proba zakazana u 18:00!

Dan VREO, u mom seljobusu ko u espresloncu :D al ne dam se ja pokolebati.........hitam ka BG-u.

Nadjoh se sa nasim gazdom kod terazijske cesme i onda nas dvoje pravac KUD,srecom je gazda motorizovan pa stigosmo na zborno mjesto tacno na vrijeme

Jednu stvar samo da dopunim iz te najstarije BG kafane, kada smo se natezali sa konobaricom (inace jako fina zena), pa kada smo se zezali, kako kada je neki drugi konobar, drug nase drugarice Kordunasice, onda mali SL moze dobiti vino... a ona nama: "Pa on je juce sisao sa Romanije!"

Neki od clanova KUD Krajina, su upoznati sa pisanjem ove nase hronike, i malo sam popricao sa njima...

A neki su od skoro trazili da im kazem gde se sta nalazi...

Uglavnom komentar LZ posle citanja valjevskog izvestaja izgleda ovako:

Svaka ti cast, sta si sve odje ispisao, kralj si stvarno. Ali najjaci.

;);D8)