Sign in to follow this  
chule80

Хроника и дешавања КУД Крајина

Recommended Posts

Pa i na probi su sinoc pili soka.. onda mozes misliti koliko je sati... ;D ;D ;D ;D

Svaka cast, za ispravku.. ja mislio, da si ti prestao odje strazariti.. 8)

Vazi niki..

no rodjo.. nece da ide ko svaki fin co'ek u kafanu.. pa hoce ovde da se "ponesemo"..

Da.. ziva istina, da me vec sada ljudii pitaju za krajisko vece, koje KUD Krajina organizuje!?!

Evo jedne informacije:

XII Krajisko vece bice odrzano 07.02.2009.(subota) sa pocetkom u 20.30 sati u restornu "Jezero" na Adi ciganliji.

Goste ce zabavljati orkestar Momo i dodir, Mindjusari, Preldzije (Krndija), Mile Purkovic.

Ostale informacije o cijeni karte, prodaji, mjestu prodaje i svem ostalom bice objavljene naknadno.

Ocekujemo vas!!!

Pozzzzzzzzzzzzz ;):D;)

Resizeofplakatzakrajisko2009.jpg

КУД "Крајина" организуjе

XII Крајишко вече 

07. фебруара 2009. године у ресторану Језеро на Ади Циганлији, са почетком у 20:30 часова!

Госте ће забављати:

Момо и додир

Миђушари

Прелџије

Миле Пурковић

Све информације и резервације на број телефона 064/118-5720

Продаја карата у Ломиној 4 од 02. ( понедељак ) до 06. фебруара  ( петак ) од 12 – 19 сати, и у ресторану Језеро ( кон. тел. 011/2544-455 )

Све информације и резервације карата на бр. тел. 064/118-5720 и 063/275-860 и на

е-маил: kudkrajina@yahoo.co.uk

Jos jedna informacija o aktivnostima KUD-a.

KUD "Krajina" gostuje u Zikinoj sarenici na RTS 1, dana 31.01.2009.(subota) u vremenu od 09.00-11.00.

Ko bude u mogucnosti da pogleda neka izvoli pa da cujemo komentare poslije nastupa.

Blizi se.. blizi se.. krajisko vece!

Rezervacije su vec pocele.. preko 230 mesta je samo do sada rezervisano.. ne znam tacno koliko sala moze da primi.. koliko ja znam moze nesto malo preko 600 ljudi.. tako da imate tu na plakatu brojeve telefona preko kojih mozete rezervisati mesta, tj. stolove.

Lepljenje plakata po BG ce poceti krajem ove nedelje.. tako da ce mnogi biti obavesteni i preko plakata..

Karata je prodato oko 580.. ima jos 20 mesta.. koja ce vec sutra biti popunjena na ulazu.. ono pre same krajiske veceri

A moguce da ce tu mnogi ostati praznih ruku, jer ce potraznja biti veca od tih preostalih 20.. pa ce nikolicina ostati napolju?!

12. КРАЈИШКО ВЕЧЕ - ресторан Језеро, на Ади Циганлији

ResizeofIMG_1453.jpg

Еее да srpski_smajli_kalas.gif .. рођаци, видим да вам је запело у грлу :[| , како је било, па како је било.. већ 100 пут понављам.. да када се скупимо, да не може бити лоше :}\/ .. Екипа, на нивоу, омладине пууно.. музика добра.. вечерица, пићенце..

Прича о Крајишкој вечери, почиње данима раније..када се договарамо, јер требало је између осталога и резервисати карте.. капацитет сале је био 600 места ??? , и све је било попуњено! А то није мала ствар.. ;)

ResizeofIMG_1457.jpg

Требало је резервисати стол за људе са КФ, па сам тако и ја звао млађег рођу, да му рекнем колико ће нас бити.. требало је нас бити и 15 по неким проценама 8) .. међутим, о њима ћемо после. ;]\/

ResizeofIMG_1455.jpg

Било је код нас присутно људи, који су на директан или индиректан начин везани за КУД Крајина, и КФ :) .. Од КФ екипе, присутни, побро, Меки, Витез, Мика армоника, Обровац, Вукашин, мрки вук... итд. srpski_smajli_kalas.gif

ResizeofIMG_1476.jpg

Нажалост, наша Ика је болесна :-[ (желимо јој брз опоравак), па није могла овоме да присуствује...њу увек почетак године закачи са неким малерима >:( .. Како није била она, тако није ни Гага, нити чланови њихове фамилије. Е ови остали су се сви се нашли пре но што сам ја бануо тамо ;| .. Ја сам имао неких неодложних обавеза пре доласка на Крајишко вече, тако да сам окаснио скоро сат времена.. ;]\/

ResizeofIMG_1459.jpg

Долазим.. а на улазу већ ме чека екипа, иста које ме и дочекала пре неки дан када сам ишао да купим 2 карте.. Беше ту Ники, овај млађи - доцо, и ТЊ кордунашица.. Нисам закорачио 2 корака, кад ево ти нашег Мике ал' без армонике :D ..

Реч две, и ајде горе на спрат.. а тамо већ чекају фоторепортери, да ме сликају.. машем прстом nene.gif\" title="ne ne" /> и већ им показујем мој фороапарат, да се не труде превише ;]\/ .. Прозналазим екипу, и већ креће бурно поздрављање srpski_smajli_kalas.gif .. затим, и са члановима КУД ;| , па остављам ствари, а већ су наши столови, били препуњени, и требало се и сместити.. ???

ResizeofIMG_1461.jpg

Оде ја до наших.. скидам се ја, остао у мајици Крајинаде ;) .. ставио већ моју динарску капу, са све грбом извезеним 8) , додуше моја није имала извезено име, као у ових наших чланова.. мада није то толико ни важно. За њих ми је било важно, да буде исписано, како би серија успела ;) .. наћићу ја већ некога ко ће то да уради (смислио сам и већ кога, али да овде неодајемо све).. Када сам доша о до стола код нашх, видим ја ова двојица мајкана нешто слушају шта ја причам :- , али ко да ме не чују ;]\/ ... погледам ја у шта они то пиље, кад оноо 8) ....па то је због ради комшилука :D:D ..Комшилик им нешто мнооого фини, па сређен, па ваки, па наки :}\/ .. и све тако.. Најбоље што сам ја видео да је често те вечери свраћао један члан КУД, па ћу га ја питати наредних дана, да навратим до њега кући :P .. да питам како здравље, и како комшинице 8):D .. Греота да буду саме.. srpski_smajli_kalas.gif

P2080032.jpg

Е да... Прво је почело са отварањем програма, које је извела женска певачка група КУД Крајина, и певали су химну КУД "Ој Крајино".. не знам да ли постоји видео запис тога, али ако га нађем окачићемо овде.. много је добро да то чујете.. Наставља програм и наш гуслар Саша Лукић, затим кореографија грмечког кола (поткрала им се грешка, а то смо само нас пар и регистровали), па опе женска певачка група, и када је завршио тај културно-уметнички програм креће ужичко колце :]] , и већ добар део масе, тј. омладине на подијуму, и око подијума 8) , па се врти коло на све стране, у свим правцима, свак' води једну "змију" од кола :) .. А мој рођо главни.. srpski_smajli_kalas.gif после кола, на цену ступа Момо Станић.. а отвара са "Двор далеко"! :]] Ту се игра дрмеш, покушало се са неким ширим и већим.. али Дане Паздрк, неда :- , већ цепа на мање, и води у мање.. srpski_smajli_kalas.gif мене, мрког вука, и још цура.. па је ту баш био жесток темпо ;| .. Све гледам хоћу ли видети наше у колу.. али они јок!? :- Нису били ради да дођу амо код нас.. :[|

Било је симпатично видети и неке чланове КФ који су раније чешће били активни мери79, и једна мала.. они су имали свој засебан стол, после су дошли да се упознају са ново гардом!

P20800354.jpg

Након Моме Станића, долазе Минђушари.. и све се ори од "Гори Гора".. :}\/

Чекао сам када ће доћи и Прелџије.. Очекивао сам и неке "скупе" песме.. па да рокнемо све у 16.. али само су неке споменили.. Углавном, тада се вади и застава Крајинаде srpski_smajli_kalas.gif , коју смо и донели из разлога, да покажемо симболику, јер се точак среће завртео управо на Ади циганлији :]] .. пар стотина метара даље 8) ..Успео сам некако натерати побру, и Меки да изађу на подијум па смо се и веселили испред музичке бине ;);| ... Поред нас је ту био један кршни Книњанин.. коме се већ раније допала идеја о Крајинади, и свим стварима које она носи са собом ;) ... Након те песме, ове наше заболеле руке ;| .. а ја се нисам дао, већ сам узео заставу, и сам махао са истом :) .. примети то једна мени непозната плавуша ;]\/ , рече после да је Банијка из Костајнице :) .. па сам се и са њоме малко лудирао, а дадох јој за кратко 8) .. моју капу, а она срећнија од нове године.. ;)

P20800331.jpg

Заврши се то, и креће томбола.. где смо и ми узели учешће, јер је мали СЛ доша' да нам понуди :[| .. али ниједна наша није добила >:( .. већ све неки бројеви 290-и неки и 180-и неки... мене су чак омашили за само 1 број!? ???

Пре свега тога око томболе, док је био програм КУД.. појавила се једна наша девојка АД @->- , неко за кога ће се тек чути, али стиди се још ;]\/ .. Е она је прочитала своју песму "Тамо мене нема више".. док је она то на подијуму читала, ми за столом смо се нешто распричали, па је нисам ни чуо, међутим како сам знао да њени стихови најеже сваког ко је слуша.. то сам тражио да нам још 1 прочита ту песму :) .. страшно.. колика је то доза љубави и искрених осећања према Крајини, то заиста треба је чути... Видим Меки у оку суза засијала, остали као и ја се најежише.. а и мени се плакало, када је она то читала.. Никако још да АД наговорим да објавимо више песме од ње... она све виче "има времена" али ја бих стварно да то реализујемо ;) .. њен бећар се прилично уморио.. ;]\/ ;D

P2080029.jpg

У једном моменту, док се застава није била спаковала, мало мало па смо се сликали ми са стола :) .. али видим, прилазе нам непознати људи, и желе да се сликају са нама ??? .. и са нашом заставом!? Мало ми чудно.. али ето да им испунимо жељу 8) .. Прилазе и неке цуре, људи из даљине сликају заставу, која је многим људима упала у очи.. а то је и био циљ, да промовишемо Крајинаду, међу нашим људима.. ;)srpski_smajli_kalas.gif

Једна ствар која је мени била смешна.. јесте што ми прилази 1 момак, мало млађи, и нижи од мене.. Поздравља мене, и каже јел се не сећаш.. ишли смо заједно у школу.. ??? Ја баш не могу да га повежем, после спомене неко село око Госпића.. ::) Ја и даље ко крава у мртво теле.. Спомене он и Грачац :[| Велим му.. мајкане, ти си баш погрешио.. Тад он каже, јел ти ниси Миланковић :D:D:D:D Царе.. нисам, а драго ми је што смо се упознали.. Није то први пута да ме неко дебело замени.. деси ми се то бар 3 пута годишње.. ;)

Наш Мика нешто се био наврзао на мене.. како која цура се нађе поред мене ;]\/ .. то он одмах примећује, и већ прави лоби против мене :- Смета му.. а шта ћу ја њему, када је он жењен човек.. ;| Земо моја слабо активна.. али рече она нешто Меки за мене..

Тако даље, тако ближе, већ смо се и уморили ;]\/ , па смо кретали у разлаз.. јербо, су Витез и побро отишли на још 1 журку.. ђе је грмело толико да су прозори поиспадали од јачине звука :D:D .. Касније им се ја придружујем.. и било је скакања и жизења, не толико за мене.. јер је мене стигао умор :P .. Па када смо мало кунтали на кревету.. то је било неких снимања на кварно... >:(;D

Жао ми је само што се бећари из Плитвица нису одважили да запевају "мрког вука" и "еј да ми је" srpski_smajli_kalas.gif .. Један део екипе из НС смо звали, као и они нас ;) , али видећемо шта ће бити наредних дана ;]\/ .. оћемо ли посетити НС ;| , и да обавимо један кажњенички задатак :- , за оне који не уче.. ;|

Све у свему, ми смо задовољни како је било... слике ће неке бити покачене.. па ће се и видети..

Да, снимање је такође било.. па смо и ту на снимању било промовисања Крајинаде.. :]]

Ја се више и не могу свега сетити.. ;|

Chule neumorno izrabljuje ove smajliće ... ;]\/ ;D

Elem, ja ne želim ovako naširoko i naveliko pisati, ali reći ću da je bilo i više nego što sam očekivala . Ekipa koja je bila za stolom je bila super i drago mi je što sam upoznala neke nove divne ljude sa kojima ću nadam se imati prilike družiti se i ubuduće.Takođe mi je žao i što neki ljudi, meni jako dragi nisu bili u mogućnosti doći(oni će se već prepoznati :) ), ali dobro, okolnosti su bile takve i opravdavajuće.

Bilo je mnogo omladine i to me je oduševilo, mada bilo je trenutaka kada je skoro cjela sala bila na nogama :}\/ .

Osjećaj je bio neopisiv, biti tu među svojim ljudima, među svojim narodom ... Lički vitez je u jednom trenutku gledajući razigranu masu ispred nas rekao : "Ne čini li ti se da je duša Krajine ovdje sa nama ? " Tako i jeste , duša Krajine će uvjek biti sa nama ma gdje god mi bili , tj, dokle god je mi budemo čuvali i njegovali .

Od mene toliko, nadam se da će ovakvih druženja biti još jer zaista nema ništa ljepše nego biti tu, među svojim narodom kad znamo da nas ista nit spaja , i da podjednaku ljubav prema našoj Krajini djelimo, kao i tugu što je više nema ...ali znamo da živi u našim srcima i živjeće sve dok je budemo čuvali od zaborava ...

Puno pozdrava svima od Meki :-* @->-