Sign in to follow this  
chule80

Хроника и дешавања КУД Крајина

Recommended Posts

konacno?? jel to nesto na moj racun? :[|

Neee!

Vec na racun toga da imam 1 upotrebljiv snimak. Ranije je bilo tih gluvo lickih koreografija, cak su se i snimale.. ali ja nikako da dobijem priliku da se to lepo vidi na snimku, i da ima na youtube. Ovo je prvi puta. Zato tebi pohvale.. i to "konacno", nije imalo losu konotaciju, vec kada nesto posle dugo vremena ti dodje.. a ja sam to cekao vise od godinu dana.

;)

Cena karte je ista kao i prosle godine: 1500 din.

Rezervisite svoje mesto na vreme, putem telefona koji su gore napisani kako ne bi dosli u situaciju da ne bude mesta, ili da dobijete neko mesto u zapecku. Prosle godine je prodato svih 620 karata, a potraznja je bila veca...

Izvestaj o tome kako je bilo prosle godine, i koliko su pozitivni utisci, najbolje je da procitate O V D E

A verujem da ni ove godine nece biti nista losija atmosfera.. naprotiv.

Ljudi sa KF su prosle godine dobili poseban stol, jer ih je bilo vise od 10. A bilo bi i vise, da neke ljude nisu sprecile neodlozne obaveze. Tako da nemojte propustiti ludu zurku, svojstvenu nama Krajisnicima, jer sto kaze licki vitez: "Cela dusa Krajine, kao da se skupila te veceri na Adi ciganliji".

Za nas, sa KF, Ada ciganlija svakako ima poseban znacaj... i naravno da cemo doci tamo na mesto gde se zavrteo tocak srece.. :D

XIII КРАЈИШКО ВЕЧЕ У РЕСТОРАНУ ЈЕЗЕРО 06.02.2010.

Jоооој.. рођаци како је било... најбоље Крајишко вече у Језеру од како ја идем.. а био сам већ 3 пута. ;)

Прича се све више шири.. све више наших људи долази амо srpski_smajli_kalas.gif .. А како сам ја успео заинтересовати и неке, који иначе немају времена за овако нешто.. ;|:D:D Онда стварно смо били добри!

Наравно прича се и овде најављивала, али и на другим сајтовима.. Још нисмо ни дошли, велим ја рођи.. да га питам за моје здравље 8) , а њега није брига, још пита: хоћу ли и музичку? ;]\/ :D

Жао ми је било што нису са нам били неки наши људи.. прво овде са КФ, а онда и овде домаћи.. стварно не могу да не поменем што ми није било Обровца и Даче.. момци су заслужили да буду синоћ са нама буду.

Но, драго нам је што је Гагана била са нама.. после толико дуго времена. Ја седам у фићк са сетром, па право у комшилук, по комшинице две.. и онда преко горе, преко воде.. до Ђурђевка и Миње.. а то значи да смо мало прекршили закон, јер нас је 6 било.. а што ћу, када не знам коју да избацим.. свака ми фали! А греота би било.

Средиле се цурице ко да иду пред председника државе.. а тако и треба.. ;)

Иначе многи су ово Крајишко вече у Језеру чекали данима, ако не и месецима! :]] Стижемо ми тамо.. а већ нас дочекују исти они нама познати људи од прошле године. И ту одмах погача, ракијица, све домаћински.. Ја нисам могао пуно ракије јер сам возио, па сам само лизнуо.

Поседали ми за стол.. а ови одмах устају и да се сликају.. и то прште блицеви на све стране.. повадили и други људи фотоапарате.. па онда сликања као у причи...

А на моје велико изненађење рекоше ми цурице да је ту у Језеру и наш брат Вукашин! Мооолииимм??? Како то?... Одмах га ја нађем, и спојисмо се па дивнили, а он дошао са мојим земом, не можеш се ни издиванити.. Дође рођо, каже да сметамо ми сви са Крајинаде, и да морамо да се померимо.. "А што ћу ја када нас има мнооогооо!?"... Нисмо сви ни могли да станемо у кадар.. Дође време програма КУД Крајина, и онда одем до бине да снимам. Снимам ја ту ко прави, када дође једна госпоја плава на нивоу, и почне мени неке прозивке око тога како снимак неће успети, како неће моћи у свет да иде и сл, јер ја тобожу упао у кадар?! Гледа ја ко крава у мртво теле :-[ Није ми јасно како ја упао у кадар, када пролази још 10 људи испред мене ::) После чујем да је још 3 људи једно те исто причала ;]\/ :D Мореееее... ти ћеш мени да држиш придике.. и ти ћеш да ми будеш прозор у свет!? ::) Госпоја је хтела да буде ексклузивац снимљеног материјала, па да је неко стално моли за материјал и све остало.. а не што смо ми засметали!

Служила се већ и вечера.. док је КУД Крајина одиграо Личко глуво коло, које води Дане Паздрк.

А ооондааа... почињу први тактови ужичког колцета.. ја док сам био тамо скроз супротно од нашег стола.. прелећем преко целе бине скачем до неба, да одем по ове наше.. и ту већ долази рођо, и чека која ће доћи... долазим ја са Мињом, а онда и остали.. па када је почела гужва на све стране.. атмосфера почела да буде 10 бара у Језеру!!!

Колца била у 100 варијанти.. не треба да кажем ко је био главни.. ;| Дааа... дошла нам и НС екипа.. не баш у пуном саставу.. али као да јесу..

На подијуму, и у колу свакако није могло проћи без 1 гаре из Борче, како би Ђурђевак боље описала.. :D:D А поздравља се она са нама ко да нас 100 година знаде.. ;)8) ;]\/

Песама било разних.. не зна им се броја.. "Ако може 1 вишња за мене" ;|:D:D "Јован Далматинац", "Двор далеко", "Јекни грло из туђине", "Нема раја", "Божић је", "Игранка".. итд. А супер је било видети Нину на сцени, када је отпевала 2 песмице!

Пола 5.. а ми крећемо кући.. као некад.. у она доба када се до зоре остајало 8)

qbGRl056xaM

Химну КУД Крајина "Ој Крајино".. у извођењу женске певачке групе нашег КУД-а.

VkSaeI9UETI

bNtePoBnSRQ

Не тражи ме у Крајини секо

са колоном стигла сам далеко.

Оставила све сам иза себе

стално сањам Крајину и тебе.

Црн је трн, туга црња

коса сједа, а бол тиња.

Далеко је ој моја Крајина.

Сваког дана бројим ситне сате

кад ће моје ласте да се врате.

Ал' љепоте ниђе нема твоје,