Sign in to follow this  
chule80

Хроника и дешавања КУД Крајина

Recommended Posts

Крајишко вече, 6.2.2010.год.

Питају ме, ових дана, што не прозборим коју о Крајишкој вечери... pravila.gif сви већ знају да ја волим диванити; хвалити и замјерати, а тако је то кад сам навикла људе да увјек дам завршну рјеч. 8) А како да диваним кад сам промукла?! ;| Кад ја останем без гласа, то обично значи да је било пјесме до зоре. ;D Е овај пут сам промукла и прије Крајишке вечери, :( веле није то лако, јер кад наш КУД „Крајина“ организује Краијишко вече то траје до зоре, а ја и нисам у кондицији, па кренула са припремама srpski_smajli_kalas.gif још на проби :D неколико дана прије те вечери... :D

Тако да је до посљедњег момента било неизвјесно да ли ћу уопште ићи јер ме прхлада баш смлатила. :( А ако су припеме овако утицале на мене, како ли ћу кад буде официјално?! :[| Aли онда... навијачи нападају са свије страна да идем, srpski_smajli_kalas.gif а и Миња се свим силама труди да ме наговори да идем. И нема друге! :D Устајем, рестартујем живот из shot down и аакцијааа. :]]

Одредиште: ресторан „Језеро“ на Ади Циганлији. Стижемо тамо, па све по реду, погача и со, ракија. Одма почеше сјевати блицеви на све стране, 8) као да смо неке познате личности... А и већина чланова поњела своје фото-апарате, па кад је почело да шљашти, као на филмском фестивалу... :D

Ресторан велики, а људи се скупило, чудо једно, са свије страна свијета. А сви сређени и углађени... 8);D

Почиње програм, неђе око 21 сат, прво са химном КУД-а, па мушка и женска пјевачка група, Личко њемо коло... Даринка Дракулић је изрецитовала пар својих пјесама, па је почео забавни програм са већ горе поменутим групама и пјевачима. Касније и томбола. srpski_smajli_kalas.gif

Е онда се појави нека плавушица, а сви већ питају, оно чувено :“Ће да будемо на телевизију?“ :D Посље се она нешто двоумила да ли да их тури у емисију, :[| јер су јој ваљда упали у кадар, :[| па она није од њих могла доћи до изражаја. :D А ко јој је крив што није кршна као неки! ;D:D А нашла оне најопасније да им нешто соли пиамет... nene.gif\" title="ne ne" /> Нису јој ништа хтјели рећи (из пристојности), али вјерујем да су њихови запањујући погледи ??? говорили више него хиљаду рјечи, па се она повукла са фронта. ;D А и ваљда је схватила да јој они могу само уљепшати кадар. :D Посље гледам... ипак их је приказала, :[| ваљда да се икупи, али не знам да ли је њих тако лако придобити... nene.gif\" title="ne ne" />

Оплетоше колце, а подијум пун људи да не можеш стајати, па се кола раширише по цијелом ресторану, око столова, около наоколо... :}\/

А мени срце пуно јер смо коначно били у пунијем саставу него иначе. @->- Мада не могу ни описати колико су ми Оборвац и Дадо недостајали јер сам баш навикла на њих; :( да су увјек ту ђе год да идемо... Али надокнадиће они то већ!

А како ме изненади Klasnic boy; искочи, од једном, ??? из неке гужве, још онако висок, ??? па ме препаде само тако! Шалим се, ;) ради се о томе да, кад је он стигао, била ту нека гужва и пролази он поред нас и ја да му се јавим, потапшем га по рамену, он се изненада окрену, ??? па се уплаши кад ме угледа! Само да сте видјели тај израз лица! :-[ Ја не знам зашто, :[| умила сам се и почешљала тај дан! ;)

А доживљај вечери? ;D Упознах још једног члана са КФ! :]] Да, да, оног чије сјајне пјесме и приче редовно читам са уживањем...

И тако, пјесма по пјесма, колце по колце, дође време да се крене кући. ::) Ми смо отишли у 4:30, 8) кажу ми касније да је музика стала у 5 сати, па су наши чланови још пјевали неких пола сата, тако да су неки и јутро дочекали тамо. ;DЈекини грло из туђине... А мене грло издало...

Сутра дан проба КУД-а, нема одмора, тако да смо пар сати одспавали па `јопе ...а није лако кад тако заређате дан за даном... Али то су прави бећари! ;);D

Оно што је битно, да је све прошло у духу пјесме и весеља, онако баш како нам је и својствено. Заиста је љепо кад видите све те људе и сву ту омладину, а посебно омладину, јер нас сваким даном има све више...

И завичај добија неки стари препознатиљив дух, који ће нове генерације његовати и чувати... Живјеће овај народ, још дуго, дуго...

Не могу а да не кажем коју.. Све похвале Ђурђевку за овај извештај! srpski_smajli_kalas.gif

Нешто невероватно када читате такве извештаје.. једноставно време као да стане :D . А некада сам и ја својевремено знао да напишем овако неке добре :]] .. сада сам већ у фрци са временом :-[ , а и већ године притискају :D:D

Мада.. још се сећам када ми друг мој велики рече, како смо и досадили са дугачим извештајима.. ::D

Нисмо.. И баш се радујем што их има :D .. А Бог дао здравља и среће.. биће ово део једне велике књиге, о почетку виртуелног дружења, које се пренело у реалност... srpski_smajli_kalas.gif

a tebi je vala dosta jedna a ne pet srpski_smajli_kalas.gif

Да ми дају цели свет.. и да имам жена пет.. ја би рађе сад на Ади, био на Крајинади... :D8):]] :}\/

Odusevise me danas na probi ovi nasi muski iz Kuda. srpski_smajli_kalas.gif Sjetili se pa svakoj curi darivali poklon povodom 8. marta. @->- Ma nije ni do poklona, nego se jos sa svakom od nas izljubise ;>)/ Uljepsase mi dan, ja k'o novi clan nisam znala za taj obicaj, a kazu mi ove cure koje su duze tu, da oni tako svake godine. ;)

Svaka cast, jeste da su odma' neke kolace trazili zauzvrat... :) Kad naucim praviti, bice i toga. :)

Pozdrav od Minje! srpski_smajli_kalas.gif

КУД Крајина на фестивалу фолклора "Златни опанак" у Ваљеву 6. априла 2008.

Представили смо се кореографијом далматинског Голубића.

6hkcEcjKAX4

моја архива :D

U subotu, 10.04.2010. KUD Krajina, nastupice u Valjevu, na saboru folklornih ansambala „Zlatni opanak“. :}\/

Prema najavi organizatora na smotri će se predstaviti 90 ansambala sa preko 6.000 učesnika iz Alžira, Grčke, Bugarske, Ruminije, Austrije i svih bivših jugoslovenskih republika.I ove godine takmičarski deo programa odvijaće se u Centru za kulturu, a neće izostati tradicionalni defile učesnika Karadjordjevom ulicom. Pobednik „Zlatnog opanka“ dobiće pozlaćeni pehar u obliku opanka i novčanu nagradu u iznosu od 1.000 evra.

Ocekujte izvjestaj(e)! :D

Kud Krajina u Valjevu.

SABOR FOLKLORNIH ANSAMBALA SRBIJE - ZLATNI OPANAK

HPIM2306.jpg

HPIM2282.jpg

HPIM2293.jpg

Ovo je samo mali, mali deo. Danas/sutra stizu detaljni izvjestaji. srpski_smajli_kalas.gif :}\/

Ваљево: Златни опанак, 10.04.2010.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja63.jpg

Хм... како је било већина вас се и пита... ОООДЛИИИЧНОООО!!! srpski_smajli_kalas.gif

Ова овде тема на КФ о КУД Крајина и почиње таман пре 2 године када сам ја био под утиском још ономад када сам се вратио из Ваљева са Петог Златног опанка. Тако да ево и сада ће многима са КФ остати заправо Ваљево, место где су први пут били на гостовању са КУД Крајина... Ђурђевак, Миња, Класнић Бој, Натка... Некима ће пак Ваљево остати забележено и као први наступ као например Дукију.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja53.jpg

Полазак се раније био најављивао за 7 часова изјутра, а после померили за 9... да можемо сви да се саберемо.

Иако је ноћ раније било неких индиција преко телефона, да Чуле неће ићи у Ваљево :D:D али то су само провокације 8) ;]\/

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja3.jpg

У рану зору налазим се са Ђурђевком на договореном месту, када и она покушава вешто да подвали лажне информације :- али кажем, опет не пролази то код мене ;D8):]] Купујемо у дућану шта треба, и онда правац просторије КУД, а у међувремену се нашли са оне наше 2 цурице. Тамо опет срећемо нашу дружину, која је раније имала разна имена... али сада има ново ПРВА УДАРНА КУД БРИГАДА! Настала мешавином крви Далмације, Лике, Славоније, Баније и Кордуна... Пакују се кофери, и вујо... па правац у бус, који није био попуњен до краја, из разлога што се дешава да неки члановима изађоше обавезе.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja67.jpg

Поседали сви ко како је хтео, јер је било места да се разбашкаримо... а још таман и неке чланове купимо успут. На Ибарској магистрали стајемо на кафу, али нису ишли сви. Затим креће лууудо зезање са свих страна, на шта је мене Ђурђевак у једном моменту питала: "А јел вама увек овако?". :D:D "Наравно!" - одговарам, буде још и луђе, ако се потрефи Саша, Лазар или Џапич, или раније оно још памтим Бранета и Келета. ;| Но група Плитвице је имала своју радну обавезу па нису могли да крену са нама.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja65.jpg

Ја сам мислио да ће мој побро седети поред мене... мислим близу мене... оно другари смо, и све ;]\/ ... ал он се већ уклопио у неко тренди друштво ;D;D Па ајде да не сметам онда 8) Добацивао нешто иза седишта :-

Алудирање мога рође је било на регионалну припадност неких чланова... а и на презимена у КУД... како је он оно израчунао, оно је било да га неке чланоце клепе преко ушију... али далеко се он одмакао, тако да је и могао... иначе да је једна извадила бич srpski_smajli_kalas.gif , било би СПАСАВАЈ СЕ КО МОЖЕ!!! ;|8):D

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja47.jpg

Углавном, прође један део пута... а ми смо заправо хтели да идемо у манасир Лелић, јер је ту сахрањене мошти нашег владике Николаја Велимировића. Заиста, све лепе импресије о манастиру Лелић. Чак и један свештеник који је био у журби, ипак је одвојио време да нам исприча нешто важно о Владици Николају. Разгледали смо мало и музеј, и онда изашли напоље, а већ тамо је пало пар слика.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja44.jpg

Следеће стајање - Ваљево! ;) Ту смо одморили неких 1.5 сати. Пошто ови нови нису раније ни били, а ја сам онда их одвео до места које заиста лепо изгледа - Тадића млин, се зове место. Пењао се горе на оно камење са све заставом ;) , а они доле се чудили ко каквом циркусу, како је стрмо па нисам пао ::) ... свашта! ;)

Одвео их после и до неких етно детаља, што им се свидело... наравноооо застава Крајинаде у првом плану! С тиме да је било неких добацивања око тога 8) ;]\/ Занимљиво је било и како је Миња појашњавала неупућенима шта је то, чија је то застава srpski_smajli_kalas.gif

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja40.jpg

У једном моменту долази Сања и пита овако: „Не знам ко је мени рекао... али ти си организатор Крајинаде?“... ;]\/ Ја се само смешкам ;D Али побро добацује своју култну реченицу: "А јел теби он делује као неко ко је организатор тако нечег великог?" :D8) На крају они сами закључише, да сам ја само фигура ;D;D а да то воде неки људи из сенке :D:D:D:D;| Мислим стварно ::)8);D

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja36.jpg

Након тога, одлазак до буса, ови се пресвукоше, Дукија упарадили ко пауна... па онда правац на неки паркинг где је био дефиле кроз градске улице Ваљева. А циљ тога је између осталог био да се направи НАЈВЕЋЕ КОЛО НА СВЕТУ, КОЈЕ ЋЕ УЋИ У ГИНИСОВУ КЊИГУ! Што је свако и снимљено. Затим шетња до места, са дрвеном бином, и ондак представљање КУД Крајина са личким глувим колом.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja5.jpg

После тога, пауза за ручак... где смо ишли код Ђуре, на роштиљ :]] . Хм... ја боље овде да не диваним како је било код Ђуре ;| Прво нисмо знали код ког Ђуре идемо... ;D Друго, тамо када смо дошли, неки су се наврзли на салату ко да су са ирвасима одрасли ;D Треће, осрамотише ме, јер не могу све да поједу, а ионако није пуно било :D:D:D Сачувај Боже! ::):- Ђуро иначе има тешку руку... грдосија права srpski_smajli_kalas.gif

Затим до Дома Културе, где се КУД Крајина представио са кореографијама Грмеча. Снимак ће бити окачен после. Лепо је све изгледало.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja4.jpg

Да би ми после свега тога правац Обреновац у хотел, где је била крајишка музика са Српском Тромеђом.

Поред њих било је још певача... али за мене најјачи утисак оставља наш друг Лазар из Плитвица, који се хвата микрофона, и почиње: "Сећам се као да гледам, бака ме у цркву води..." ;) Урнебес... Певао још коју чисто да не квари ове званично, дао који домаћи им.

ResizeofValjevo10042010-byDjurdja8.jpg

На крају умор свих, и правац БГ... остављају нас у центру града, где и нас смртнике чека превоз до куће 8) , иако је било доста времена и живаца у бусу потрошено на те ствари. :D;|

10.04.2010. Valjevo - Zlatni opanak

HPIM2251.jpg

Evo ‘vako! Zeljno se cekao taj odlazak u Valjevo, iako sam ja bila u veliko dilemi ici - ne ici, :[| zbog ispita koji sam imala dan nakon puta. To sto sam bila prva prijavljena na spisku (i potpisana sve sa brojem indeksa ) samo govori da sam se bas mnogoooo dvoumila. ;]\/

Posto smo se ljepo dogovorili oko spavanja, krecemo pravac Kuda. :D

Oko 9 smo vec bili na dogovorenom mjestu polaska, pakuje se oprema, biraju mjesta u autobusu (ali od nekih clanova se kf-a, nije se moglo pobjeci >:D:) ), krece se na vreme. Usput kupimo ostatak ekipe…

Posetili smo manastir Lelic, u kome je sahranjen Vladika Nikolaj Velimirovic. Naseg Zokija odmah prepoznali. ;)

HPIM2239.jpg

U Valjevu smo imali slobodno sat-dva da prosetamo malo, pa smo setkali, chule980 nas je vodio po nekim opasnim putevima, ne bi li se slikali sa zastavom Krajinade. Joj, ljudi moji, kad sam to prezivjela, sve cu! A tek kad sam ja njih slikala. ???::) Slao me da idem po nekim njivama, dobro se nisam izgubila. ::) Kao, odatle je bolji ugao… :;) E, moj chule, c, c,c…

Vracamo se do autobusa, a tu…Clanovi koji su nastupali poceli sa oblacenjem, a kad su bili gotovi, ma pravi su svi... ;) Morali smo da im oprostimo sto su svima nama poskidali kajiseve. :D

HPIM2287-1.jpgHPIM2292.jpg

Trazili smo jos jedan KUD iz Beograda, ali znali smo mu samo ime, bez prezimena. :D:D:D

U Valjevu smo prvo imali defile kroz centralne ulice, zajedno sa svim ostalim kulturno-umjetnickim drustvima…a na kraju toga, nasi su se predstavili igrajucu Liku.

HPIM2305.jpg

Pocela neka kisica malo, i onda se pokupimo, teskom mukom, doduse, na rucak, ''kod Djure''.

HPIM2326.jpg

Vrlo jedno fino mjesto, odmah se napravila guzva po wc-u, nakako se rasporedimo ko ce dje sjedidi. Mi mjenjali sofera za Jovu. :D Prvo stigla salata. Kad smo pojeli salatu i grozdje ;D , stiglo i ostalo. Ja sam sve pojela. :D

Dosao poslje I Djura, iako su se neke Djure vec tu muvale. Pravi Djura, donio nam i rakiju, Djurovacu. ;D

Kad eto, vec zovu da se ide na nastup. Onako punih stomaka zaputimo se do autobusa po kontrabas, a zatim odmah do sale u kojoj se nastupalo. Nadjemo mi neke prve redove, i kad najavise ove nase, meni srce dum-dum, k’o da ja nastupam. Pitam ja tu karan10 kako je njoj, kaze nije joj bas svejedno, KB se drzao ;) …Odigrase nasi Grmec, i aplauza bilo samo tako… :}\/

Zurno napustamo Valjevo, i idemo za Obrenovac. Tamo je bio nastup Srpske Tromedje i onako, bilo je dosta starijih ljudi, zaseli svi... ;]\/ Ali. U tom momentu ulaze nasi vucari, onako u nosnjama, sve sa vukom (bez nosnje).

HPIM2329.jpg

Tu Dane daje komandu (drugaciju nego obicno :D , doduse, ali zato je neki jelen kriv) a gosti se odmah privatili slikanja i snimanja. Naravno da smo bili najveselija ekipa tamo, poustajali i ovi stariji, a jos kad nam je Lazo dosao… :}\/

Krecemo za Bg, u autobusu zapjevase ove nase cure uz Milanovu pratnju.

HPIM2298.jpgHPIM2295-1.jpg

Dolazim kuci u kasne sate, resena da se preslisam za ispit… pravila.gif To naravno odmah otpada,(provjeravam da li je labelo tu :D ;>)/ ) pravac krevet, ustajem u 8, ucim, odlazim na kolokvijum, pa pravac na probu… @->- :}\/ opa, cupa,skoci, da ti vidim oci...

Pozdrav svima od Minje. srpski_smajli_kalas.gif

p.s. Moram da napomenem da me cjeli taj dan bockalo nesto na nozi, kod koljena, poslje sam skontala da me neka bubica izujedala, cisto ako se budu gledali snimci, da znate o cemu se radi… :-[

Ovo je nastup Kuda u jednoj od Valjevskih ulica, nadam se da ce ubrzo biti postavljen i sam nastup kojim se Kud prestavo u takmicarskom delu.

:}\/ 6bnOfLeNaVU

Баш лепо од Миње што написа овај извештај! ;)

chule980 nas je vodio po nekim opasnim putevima, ne bi li se slikali sa zastavom Krajinade. Joj, ljudi moji, kad sam to prezivjela, sve cu! A tek kad sam ja njih slikala. ???::) Slao me da idem po nekim njivama, dobro se nisam izgubila. ::) Kao, odatle je bolji ugao… ::) E, moj chule, c, c,c…

Ма јесте ли вас слао опасним путевима ;D ;]\/ ти иначе рођена на врелом асфалту па не умеш по њиви!? ;|8) Чега се ти то стидиш :- Немој да те неко чуо! pravila.gif

Trazili smo jos jedan KUD iz Beograda, ali znali smo mu samo ime, bez prezimena. ;);):D

Па можда човек и нема презиме! ;D

U Valjevu smo prvo imali defile kroz centralne ulice, zajedno sa svim ostalim kulturno-umjetnickim drustvima…a na kraju toga, nasi su se predstavili igrajucu Liku.

Неким главнима, лика се већ на главу попела ;|:D:D

Vrlo jedno fino mjesto, odmah se napravila guzva po wc-u, nakako se rasporedimo ko ce dje sjedidi. Mi mjenjali sofera za Jovu. :D Prvo stigla salata. Kad smo pojeli salatu i grozdje ;D , stiglo i ostalo. Ja sam sve pojela. ;)

Јово се увалио код нас... :- А ти ћеш морати на скидање кила ;]\/ 8):D

Dolazim kuci u kasne sate, resena da se preslisam za ispit… pravila.gif To naravno odmah otpada,(provjeravam da li je labelo tu :D ;>)/ )

Слике и зубићи су важнији :D:D:D:D8)

Ваљево, 10.4.2010.год. "Златни опанак"

Био је то још један диван дан, који је почео устајањем које беше ефикасније него обично јер смо знале да нас чека Ваљево, :D а не књига. ::) Затим доласком наше секе Натке, по договору. Прво... ја гледам ко нам је то стигао, ??? не могу је препознати, јер се она баш била средила.@->-

Њих двије одлазе до просторија КУД-а неким trendy превозним средством, ;D8) а ми одлазимо да купимо слатких и сланих занимација и наравно, погађате шта још за попити, :D за Господина газду. :D

Оно што је мене посебно обрадовало што смо кренули у 9 сати, а то је таман времена да сви будемо наспавани, одморни и расположени за причу и пјесму, што се касније и потврдило. Као и то да смо кренули тачно у договорено време. Тако да, заиста све похвале за организацију. :]]

Прво смо ишли у манастир Лелић, па шетали поред Колубаре и воденице и бране. Ту док смо били код воденице неколико њих се силно уплашио, сад за кога ја не знам... али требало је да ми усликамо те изразе лица, а не они нас да сликају... srpski_smajli_kalas.gif

Иначе стални папарацо добио конкуренцију, још двије папарацице, :D па нема шта нису сликали. Ја гледам посље, ??? за већину слика, нити знам кад су сликали, ;]\/ нити да су уопште сликали... :[|

Видјели смо и споменик Живојину Мшићу, Стевану Филиповићу... Давно сам била у Ваљеву, па сам и заборавила колико је то, заправо, прељеп град. Заиста диван град- и за упознавање знаменитости и уживање у природној љепоти.

Имали смо дефиле кроз град, а посље отишли на ручак. :]] Е ту је било најзанимљивије док смо чекали да нам донесу ручак. Ту је са нама сједио Јово Далматинац и смијали смо се ко блесави. ;D

А неко је добио чак неколико плусева код мене(не могу ни да их избројим више). Прво због јуху, па због тог чувеног лабела, па због неког пјевача... а најважнији је, кад нам је понестало хлеба( што би ми рекли крува), тражи он конобара да нам донесе курува. :]] Овај је као разумијо шта нам треба и оде, 8) а ми се размишљамо :[| шта ли ће нам сад доњети. :D И донесе шта треба, положи испит из прве. :]] Опет ћемо доћи у ту кафану! srpski_smajli_kalas.gif

Онда наступ наших чланова, :}\/ и ја признајем да сам имала трему и ако нисам наступала, а могу мислити како је њима. Љепо то прошло, :-* а одатле правац хотел Обреновац, на још један наступ. Провеселили се, заиграли колце, па кући. srpski_smajli_kalas.gif У повратку пјевали у бусу, Мика засвирао. :}\/ А мени срце пуно, питају ме сви што сам се умирила и ђе сам у мислима... :[| А био је онај тренутак кад ни о чему не мислите, кад вам се чини да је живот савршен и да га управо на прави начин трошите... srpski_smajli_kalas.gif

Легла сам неђе око 2:30. Сутра дан( тј. тај дан јер је већ била недјеља) проба и препричавање догодовштина...

E, 'vako!

Znam da svi koji dolaze na ovaj sajt i citaju izvjestaje o gostovanjima KUD-a cekaju i ovaj poslje gostovanja u Dvoru a posto Rodjo nije isao ja cu nesto pokusati da napisem iako to nece biti detaljno kao prethodni. ;]\/ ;]\/

Krenuli smo u subotu ujutro oko 9 sati i na granici smo bili oko pola 12. Nasu smo presli za cas ali kad smo dosli na ovu drugu ne bi oni bili ti kad ne bi nesto zakerali ::)::) te zamalo da nas nisu vratili jer kao navodno nismo imali neku dozvolu za ulaz pravila.gifpravila.gif . Medjutim izgleda da im je sef bio neki popustljiv za razliku od radnika te nas je pustio tek kad je on odobrio :):) .

I tako polako pasuc usput u Dvor stigosmo oko 4 sata. ;]\/ ;]\/ Domacin nas je odma' odveo u jednu salu da se malo okrepimo i malo nesto prezalogajimo :]]:]] i taman je do nastupa bilo toliko vremena da pogledamo salu dje ce mo igrati i da se presvucemo. :}\/ :}\/ .

Nas nastup je bio jako dobar ( a kad to u stvari i nije!!!) ;D;D a sa nama su nastupali domacini i neka drustva iz okoline.

Poslje smo otisli na veceru koje bi se postidjela i vecina restorana i hotela u Beogradu jer je bilo svasta za jelo, ali bas svasta od ribe (lignje pohovane i przene), raznjica, cevapa, raznih pljeskavica, krmenadli i ne znam ni ja kakvog jos mesa, pomfrita, raznog povrca ... ?????????

E kad smo se namlatili ::) otisli smo kao na neku zabavu, medjutim poslje ovakve vecere nikom i nije bilo do igre a i morali smo prekinuti u ponoc jer je u nedjelju bio Dan zalosti u Hrvatskoj.

E onda se pravio raspored ko ce kod koga spavati i otisli smo sa domacinim njihovim kucama na odmor. Ko je i s kim otisao na spavanje .... :[|nene.gif\" title="ne ne" /> nene.gif\" title="ne ne" /> , e o tome mozda neki drugi put.

Polazak je bio ujutro oko 9 sati i tu smo se izpozdravljli sa domacinom :( i krenuli nazad i posto prolazimo pored Jasenovca odlucili smo da svratimo do spomenika a posto je u to vrijeme bilo obiljezavanje proboja logorasa tamo je bila sva vrhuska Hrvatske i bila je velika guzva pa se nismo dugo zadrzali i polako smo krenuli nazad.

Kakva je atmosfera bila u autobusu ne trebam ni opisivati jer se to i ne moze opisati vec se mora dozivjeti :}\/ :]]

Slika je bilo ali ce te to morati pogledati na FB kod nekih clanova jer ce ih vjerojatno tamo biti dosta.

Bilo nam je super, super smo se proveli i jakosmo zahvalni domacinu na doceku i svemu sto ja uradio za nas.

Eto, od mene toliko i ... jedva sam i ovo napisao!!! ::):[|:[|

Све похвале никију, што је написао овај извештај из Двора!!!

Похвале домаћинима из Двора што су позвали и угостили КУД Крајина, и што је све протекло на високом нивоу, без инцидената!

Једина замерка моме рођи. :- Да, да... њему, њему! pravila.gif Мене рођо зове у НС да идем, а не у Двор... ::) А види се овде из никијевог извештаја и зашто! :-[:-[???;D

Poslje smo otisli na veceru koje bi se postidjela i vecina restorana i hotela u Beogradu jer je bilo svasta za jelo, ali bas svasta od ribe (lignje pohovane i przene), raznjica, cevapa, raznih pljeskavica, krmenadli i ne znam ni ja kakvog jos mesa, pomfrita, raznog povrca ...

Ево на нету се може пронаћи и овај снимак из Двора 17.04.2010. како је било на позорници 8)

WnqJ-7Gtm4s

п.с. Овај извештај је написан на моју иницијативу, а што би мој друг Мики река' мора бити у маниру чулета80 srpski_smajli_kalas.gif8):)

"Krajina" u Dvoru

Kinosala u Dvoru, 17. aprila bila je tijesna da primi sve željne kvalitetnog kulturo-umjetničkog programa i dobre zabave kakvu su im to veče priuštili članovi pododbora SKD "Prosvjete".

big-1011.jpg

Pored domaćina, dvočasovni program "Zaigrajmo, zapjevajmo" svojim nastupom uveličali su i gosti KUD "Krajina" iz Beograda, društvo sastavljeno od Krajišnika koji čuvaju tradiciju svog dalekog zavičaja.

KUD "Krajina" nastupao je s banijskom koreografijom, te ličkim, gluvim kolom uz običaje vučarenja. Domaćini su se predstavili s tri folklorne grupe: "veteranima" dvorske Prosvjete s izvornim banijskim pjesmama, ojkačama i banijskim kolom, srednjom dobnom grupom koji su izveli Šumadiju, Pomoravlje i banijski drmeš, a najveći aplauz dobili su najmlađi, podlmadci dvorskog Pododbora koji su izveli Brankovo kolo. Atmosferu su podgrijali i solo nastupi Nikoline Tepšić i Slobodana Milakovića uz hamonijsku pratnju Dragana Radakovića.

Dvor3.jpg

Podršku domaćinima programa dala je multinacionalna folklorna sekcija Udruge umirovljenika iz Dvora koji su pokazali da im zub vremena još uvijek ne može ništa. Dok su svoj prvi solo nastup pred dvorskom publikom imale i "Zlatne žica", izdvojena tamburaška grupa iz "Pounjskog pletera".

Posebno zadovoljstvo dobro odrađenim večernjim programom imao je predsjednik Pododbora Slobodan Repak.

- Djelujemo u tri sekcije, likovnoj, dramskoj i folklornoj. Naročito smo ponosni na najmlađe folkloraše koji vježbaju tek mjesec dana i ovo im je prvi nastup pred publikom. Poslije dugog vremena rada, konačno smo se uspjeli omasoviti i sada ukupno brojimo 70 aktivnih članova pododbora. Jednu koreografiju na pozornici izvodi i po 20 mladih folkloraša, što je poseban uspjeh s obzirom da naši mladi dolaze s velikog prostora dvorske općine i prema tome teško ih je organizirati na probama, istekao je Repak.

Na kraju programa svi učesnici programa zajednički su otpjevali najdražu pjesmu banijaca, himnu "Dvor daleko". Podršku učesnicima programa dali su i načelnik općine Nikola Arbutina i predsjednik općinskog vijeća srpske nacionalne manjine Simo Rajšić.

KUD "Krajina" djeluje od 1996 godina i nastup u Dvoru prvo je njihovo predstavljanje u Hrvatskoj. Po riječima njihovog predsjednika Milorada Zagorca, imali su nekoliko poziva za gostovanja u Hrvatskoj, ali svako je bilo uslovljeno da ne nastupaju pod imenom KUD-a "Krajina".

- Naravno, da na takve uslove nismo pristajali i drago nam je da smo konačno u Hrvatskoj. S velikom oduševljenjem prihvatili smo poziv Dvorčana, kaže Zagorac.

Vrata Hrvatske konačno su otvorena za KUD "Krajinu" jer već ovog ljeta nastupaju po narodnim zborovima u Lici, i to za Ivanjdan u Metku i u Vrhovinama za Petrovdan.

Dvor2.jpg

Domaćini, dvorska "Prosvjeta" 8. maja putuje u uzvratni posjet u Beograd i to na Smotru kulturno-umjetničkih društava zapadno od Drine koja su održava u Domu sindikata. Prije toga kod kuće će još jednom pokazati šta znaju i umiju i to za Đurđevdanski program, 5 maja uoči hramovne slave općine Dvor.

Paulina Arbutina

20.04.2010.