Sign in to follow this  
BULIN

Песме и певачи из Зеленграда

Recommended Posts

Hvala zemljace, ali nema kuce do moje Banije. Decete me prije u pocasnog gosta a

da nijeste me ispitali malo da nisam forsi se pobunjčevio :):D:D

Hvala na gostoprimstvu, mozda me puti nekad i dovedu u vas lipi Zelengrad ali

samo ako morem nekako u sirokom luku zaobici onaj Zadar ;D;D;D

Nego braco mila ajmo zapivat

eXas1yxDlKs

Немој човека плашити већ на почетку зеленграђанине, када се овако лепо придружио нашим темеама. Морамо га бар у почетку осоколити и дати му до знања да нисмо тако опаки какве нас хоће понеки приказати. А што се тиче почасног зеленграђанина то је већ договорено. Имао ми још једног нашега "личанина" званог "брувањац" или "Bru..." који се у неко прошло време укључивао у наше теме али се после негде изгубио. Овом приликом га позивам да нам се опет придружи јер га још увек чека дар или поклон који му је обећан још давне - неке године. Грачац - није далеко.

Добро нам дошао Жељо још једном у наш и твој Зеленград, Зеленград добрих и надалеко поштених људи.

Ovaj Zeljo je za našu kuću:Ako voliš pjesmu i piće primamo te u počasne Zelengrađane.

A voliš se i popravdati,nemoreš faliti,ovdje ti je pravo društvo.

:]]:]] :}\/

Жељо, па читамо ми редовно сајт КФ и осетимо њух (имамо велик нос) одакле нам Жељо долази, бар ми се таско чини.

Можда се и варам, а ? Лепа ти је, ова песма.

Hvala zemljace, ali nema kuce do moje Banije. Decete me prije u pocasnog gosta a

da nijeste me ispitali malo da nisam forsi se pobunjčevio :D:D:D

Hvala na gostoprimstvu, mozda me puti nekad i dovedu u vas lipi Zelengrad ali

samo ako morem nekako u sirokom luku zaobici onaj Zadar ;D;D;D

Nego braco mila ajmo zapivat

eXas1yxDlKs

Нисам баш сигуран, да је био Јоја Веселиновић-Вајин прва певачка звезда Зеленграда у то време, већ је то био његов брат Вељко, а то би требао најбоље знати Мишко Вајин.

Hvala mali mrav,nisam znao da je i Boškov sin pop,pardon Boškov i Zlatin.

Još što me zanima,gdje je sada Joja jožić,jedan od ponajboljih Zelengradskih pjevača

ako ne i najbolji.Davno je to bilo,kad sam ja njega slušao.Neznam da li je on ikad nešto

snimio.

Zatim slušao sam i grupu "Biseri Bukovice"ne uživo,pa pitam da li su ono Neno i Veljko.

Jedna stara pjesma:Jaoj moja kabanice sura

Koliko si zagrnila cura... ko zna dalje riječi bio bih mu zahvalan. :}\/

Ma čekaj malo,Veljko Veselinović,Jovica Pupovac,Neno Čeprnja, Milorad Gagić,Mile Veselinović-delija,su otprilike generacija.

Miladin Leut-čičin je nešto mlađi.

Starija generacija Joja Veselinović,Dragan Pupovac-Jovin,..ja mislim da su dosta stariji sigurno 10-tak godina,o toj generaciji

pričam.A po varošima ja nebi moga procjeniti koji su bolje i ljepše pjevali:da li jožići,da li čeprnje,da li pupovci,da li ćuići,da li

leuti.Blagu prednost bi isto dao jožićima.

Kad je jačina glasa u pitanju, u nedostižnoj prednosti je Žika Čeprnja - Šnajder. On dok pjeva u Zukvi, najljepše se čuje u Leutima.

Kad smo ga jednom pitali može li zera tiše i bez toliko poiskakanih žila na vratu u toku pjevanja, on nam je pjevajući digao nogu na sto i samo zavratio nogavicu, pokazujući kako su mu i na nozi poiskakale žile.

Pričati o pjesmi u Zelengradu, a ne spomeniti i kvalitetne ženske vokale bila bi greota.

Pretpostavljam da starije generacije imaju dosta više da kažu i na ovu temu, ali ja ću iz ličnog iskustva spomeniti Smilju Ćujić koju sam imao priliku slušati kad zapjeva kod koza na Zelenkovcu ili Sjenokosu. I sestra joj Mira nije zaostajala u glasovnim mogućnostima.

Šteta samo što ne postoje nikakvi audio zapisi i njihovog pjevanja.

Muškarci su nam se više jakarili oko mikrofuna i uz sve pohvale, uspjeli u tome.

Pozdrav!

Жељо, па читамо ми редовно сајт КФ и осетимо њух (имамо велик нос) одакле нам Жељо долази, бар ми се таско чини.

Можда се и варам, а ? Лепа ти је, ова песма.

Brate BULIN, jel bi ti htio malo da mi krvna zrna to prebrojavas? :D:D:D

Pa morao bi znati kako je stanje u Dvoru, njesam ja suha grana bez korijena a

moji korijeni su na Baniji :D

Nego da ja ne duzim i ne pricam puno jer bi mogao kao onaj Licanin -nogama

vjetra dati :D , saljem svom zemljaku BULINU jednu pjesmicu da je poslusa :]]

IKsfFYSMyms

est brte la svakako da su nezasluženo zapostavljeni kako ti kažeš ženski vokali.Sjećam se i to dobro kad bi se za Petrovu uhvatilo kolo.

Uvjek je to bilo između Lakine i Pekine gostione.Tu su se isticale cure iz Ležaja,mislim Cukine Zora i Maca,zatim Kosa Jožića(Vajina i Stevina).

Ta vrsta kola i kolanja zaista zašlužuje jedan poseban opis,što zaista ne bi smjelo otići u zaborav i ostati nezapisano.To je bila pozornica

gdje bi se svako prestavljao u naj svjetlu,zatim navođaji prilikom kolanja,otpjevavanje onih koji kolaju,(bilo je tu i vrlo šaljivih napjeva

rugalica,kao i ljubavnih napjeva).Svakako taj dio našeg nasljeđa je i te kako vrlo,vrlo interesantan.Ovi mlađi bi rekli fashion week.

Pozdrav!

Жељо нисам ја нате заборавио и да ти се захвалим на овако лепим поздравима и песми коју су прикачио са Јутуба.

Жив и здрав ти нама био те да нам останеш редовни посетилац наших тема и да се добро осећаш међу нам а ми сви ти то желимо. А овај наш комшија зеленграђанац увек нам се мало наруга, што је специалност или фолклора нас зеленграђана.

:]]:]]:]] x 3

Brate BULIN, jel bi ti htio malo da mi krvna zrna to prebrojavas? :D:D:D

Pa morao bi znati kako je stanje u Dvoru, njesam ja suha grana bez korijena a

moji korijeni su na Baniji :(

Nego da ja ne duzim i ne pricam puno jer bi mogao kao onaj Licanin -nogama

vjetra dati :D , saljem svom zemljaku BULINU jednu pjesmicu da je poslusa :]]

IKsfFYSMyms

Задње време од наших "бееограђана" нешто лепо дошло.

Idemo veselo!!!

pDJ3k52pjIg

Pozdrav!

Колико се мени чини а и добро видим, да је ово тема: Песме и певачи из Зеленграда, а не из Бееееограда. Опет мешамо неке ствари...па ће опет она примедба: брише нам постове.

зеленграђанин, за чашћења,хвале, честитке и дивљења постоји тема, па бих те по ко зна који пут упозорио, да се држиш реда на темамама у којема учествујеш.

"zelengradjanin"

Počašćen sam zahvaljujući tvojoj pjesmi

Па, зар мислиш да си ти једнини, који зна писати постове у страном језику? Ајде мало олади:

Yes sir, I understand, sorry ! ;)