Sign in to follow this  
B.GAK

Zrmanja-Stari mlin

Recommended Posts

jazzo zar "SLAPOVE ZRMANJE" nisu zvali slap kod Mirkanove kafane to je ustvari Berberov Buk??? ali ih svi iz navike zovemo slapovi

Sve zavisi odakle ko ide, ako ides iz Obrovca onda ides na one do kojih dolazis brodom laganica, a to su ovi kod starog mlina i mi iz Obrovca smo ih zvali "slapovi Zrmanje" :wink: a kod Mirkana smo mi Obrovcani isli kolima i to uglavnom na ladno pivce, bevandu i mladu janjetinu pa se nesto i ne setjam drugih naziva sem onog "Kod Mirkana" haha:)) i kad ti "Mirkanove carolije udare" u glavu lepo se rashladis u predivno hladnoj Zrmanji :razz

Valjalo bi obrnuti jedno janje tamo sledetje godine :wink:

i ja ucestvujem u janjetini a prinjecu i koju gajbu piva i ubaciti ondje ispod slapa da se malo oladi.

Samo moramo dogovoriti koji dan da bude i da vidimo koliko ce nas doci tako da nebi nista povalilo.

Ajte budite mi pozdravljeni svi....

Uf, uf kako je lijepo vidjeti ovako lijepe predjele našega zavièaja. Tu sam i sam prolazio ove 2005 godine u osmom mjesecu. Ljepota do ljepote. Najviše me je iznenadilo mnoštvo nepoznatoga svijeta, nekih tamo nepoznatih ljudi što im nikada pa ni sada nije tamo mjesto. Ti nepoznati ljudi zauzeli tudje posjede, i onda ih koriste za svoje komercialne interese. Razgovarao sam sa nekim ljudima koji su vlasnici tih prostara.

Pitam ih kako se osjecaju, kada im dušmani otimaju nihovu djedovinu?

Sležu ramenima i ostaju brez opdgovora. Potišteni oèekuju, bolje sutra da opet jednoga dana budu svoj na svome, a dušmani se i dalje šepure

na njihovom vlasništvu. Dokle, pitam se.

Janjetina, na ražnju što je ukusnije za jelo i bolje u tim našim krajevima?

Ali vrlo je važno, ko je peèe i na èijom se imanju peèe.

Nego sta nego da se "obrne" janje i sve sto ide uz njega a017.gif
  • Uf,

Neki su bili kadri prokomentarisati "Šta vam je ono,onoliki krš i kamen,nema visokog drveća.." A moj odgovor je bio "Kod nas je možda drveće malo ali su zato LJUDI VELIKI!"