Sign in to follow this  
KNNCZ

Делије из Книна

Recommended Posts

Свака част за реактивирање! Ја сам на северној трибини, озбиљно активан од 2000е а из приче са људима видим да нас, после "мобилизације" има доста из РСК али смо нажалост неорганизовни! Поздрав и само напред!

Свака част за реактивирање! Ја сам на северној трибини, озбиљно активан од 2000е а из приче са људима видим да нас, после "мобилизације" има доста из РСК али смо нажалост неорганизовни! Поздрав и само напред!

И ја сам за то да се скупи права црвено-бела крајишка екипа.

Али, проблем је што људи већином немају пара и времена, а и године су учиниле своје... да се заправо слабо или скоро никако и не познајемо.

Не би било лоше направити МОБИЛИЗАЦИЈУ крајишника који навијају за Звезду. Јер мајице раније које су биле ДЕЛИЈЕ КНИН носили су и остали Крајишници. Немам ништа против тога. Али лепше је када се сви ујединимо, и покажемо да нас има.

Погледајте аватар који има маркогламоч овде на КФ :)

Да се упознајемо и ширимо причу свакако! Али навијачки материјал на ком ће писати "Делије Книн" и слично треба да носите само ви који сте се исцимали и покренули озбиљнију причу! Остали имају (имамо) званичне производе "Делија"! Тако ће, по мом мишљењу група постати озбиљнија и поштованија! А не да неко ко има 2-3 утакмице на Маракани - притом не желим да умањим ничију љубав према Звезди - носи навијачки реквизит групе! Видео сам аватар маркогламоч све је то лепо и мобилизација нас крајишника, ја сам свакако ЗА али најважније је да се ви ако екипа "одржите", а не да ове сезоне иза транса буде нас 1000 а следеће да нема никог да га носи! У сваком случају поштовање теби и екипи, већ сте учинили велику ствар! Кад сам на сајту "Делија" данас видео заставу срце ми је било као Динара, да не кажем као Велебит :)

Да. Слажем се.

Уствари, људи морају да знају да имати навијачку заставу не значи само имати новац да је направиш. То се десило средином 80-их на Северу, па су све те групице погасиле. Имати навијачку заставу, односно екипу подразумева много тога више. А пре свега редовност. Сулудо је да неко има и носи заставу ко долази 5 пута годишње на стадион. Не кажем да мора свака утакмица, али већина. И глупо је да 10 људи стоји иза групе/заставе.

Групу прави дружење и познанства међусобно. А као последица тога долази застава, и остали реквизити.

на предходној утакмици у суботу појавила се нова застава ДЕЛИЈЕ КНИН са Ђујићем била је последња на огради до истока а изнад ње ВУКОВАР,па бих се извино КННЦЗ јер сам сумњао..И ако може да нам пренесе утиске..СВАКА ЧАСТ СРЦЕ МИ ЈЕ ЗАИГРАЛО КАД САМ ЈЕ СПАЗИО.. srpski_smajli_kalas.gif

pa sta da ti kazem nakon toliko vremena trud se isplaptio... lepo je videdi zastavu grada u kome si se rodio, u kome si zavoleo Zvdezdu i koji je bio simbol navijaca Zvezde... tradicija se nastavlja " iz slavne proslosti u svetlu buducnost" srpski_smajli_kalas.gif

Mrko vojvoda gleda 8) , a jel ovo zastava baš momaka iz Knina ili raseljenih Kninjana po Beogradu?

da zastava je momaka koji su iz Knina a sad zive po Beogradu i okolini, a ima i momaka koji dolaze iz Knina an tekme ;)srpski_smajli_kalas.gif

POzdrav za Chuleta ;) kad budes o5 mogao svrati na tekmi kod nas, znas gde stojimo :P " MI iz Knina pijemo rakiju, volimo Zvezdu i majku Srbiju " srpski_smajli_kalas.gif

da zastava je momaka koji su iz Knina a sad zive po Beogradu i okolini, a ima i momaka koji dolaze iz Knina an tekme ;)srpski_smajli_kalas.gif[/quote

Ajde neka baš mi je drago što ih ima da prevale toliki put, ima nade onda :P , inače Knin je pun Hajdukovih grafita čudo jedno

Лако им је сада да жвркају по Книну.

Што нису пре 20 година жвркали графите. ;]\/

znamo mi za te grafite mogli smo da ih skinemo kad smo isli dole, al nismo hteli da stvaramo probleme nasim ljudima koji su se vratili dole da zive, jer imaju probema sa hrvatima jer su neki nasi skinuli sa neke ustanove zastavu Hrvatske... pa sad da ih o5 nebi napadali-cimali bzv...

Свака част момци, све похвале па да се једном Крајишници окупе под једним именом и заставом...

Примјетио сам ову заставу на утакмици са ОФК-ом, била је поред заставе Делије Никшић ако се не варам и баш ми је било драго кад сам је видјео...

Па нека вам је са срећом, :]]:]]:]]

Na putu za Solun pre par godina bio sam u busu sam nekim momcima iz Knina, pa me zanima da li oni stoje iza ove zastave ili neki drugi moze odgovor i na pm.Svaka cast samo napred

Па да царе то сам видео,а што нам не кажеш можете ли добити дозволу од генерала да је направите,да ли је можете изнети јер то није мала ствар да не би укаљали ИМЕ? :[|

Ne volim da pisem po ovim glupostima,al slucajno sam naleteo da ovu diskusiju,i moram da odgovorim coveku,bilo je jace od mene...

Ako na Severu stoje okacene zastave raznih sela (u ovom slucaju Indjija),zasto ne bi neko dozvolio da na tom istom Severu stoji zastava Knin?! Da ne iznosimo sad sta je sve Knin znacio na tom Severu,a sta...neka selendra Indjija!

I,zajebite to decije prepucavanje ovde!

Koga zanimaju stvari vezane za grupu DELIJE KNIN...njihova adresa-MARAKANA,SEVER! Tamo pitajte sve sto vas zanima,a ovo ovde (i slicne stvari) batalite!

Па да царе то сам видео,а што нам не кажеш можете ли добити дозволу од генерала да је направите,да ли је можете изнети јер то није мала ствар да не би укаљали ИМЕ?

Ne volim da pisem po ovim glupostima,al slucajno sam naleteo da ovu diskusiju,i moram da odgovorim coveku,bilo je jace od mene...Ako na Severu stoje okacene zastave raznih sela (u ovom slucaju Indjija),zasto ne bi neko dozvolio da na tom istom Severu stoji zastava Knin?! Da ne iznosimo sad sta je sve Knin znacio na tom Severu,a sta...neka selendra Indjija!I,zajebite to decije prepucavanje ovde!Koga zanimaju stvari vezane za grupu DELIJE KNIN...njihova adresa-MARAKANA,SEVER! Tamo pitajte sve sto vas zanima,a ovo ovde (i slicne stvari) batalite!

А што се спуштати на ниво комплексаша и одговарати на њихова злонамерна полупитања - полупрозивке. Од кад је направљена застава КНИН ја је редовно виђам на Маракани и на страни... била је и сад у Братислави... уопште глупо је овде доказивати те ствари... парафразираћу Обилића из "Косовског боја"; њихови (Книн) докази су на трибини а не овде!

Ne volim da pisem po ovim glupostima,al slucajno sam naleteo da ovu diskusiju,i moram da odgovorim coveku,bilo je jace od mene...Ako na Severu stoje okacene zastave raznih sela (u ovom slucaju Indjija),zasto ne bi neko dozvolio da na tom istom Severu stoji zastava Knin?! Da ne iznosimo sad sta je sve Knin znacio na tom Severu,a sta...neka selendra Indjija!I,zajebite to decije prepucavanje ovde!Koga zanimaju stvari vezane za grupu DELIJE KNIN...njihova adresa-MARAKANA,SEVER! Tamo pitajte sve sto vas zanima,a ovo ovde (i slicne stvari) batalite!

Инђија није село, ако ћемо тако... то је већ мали градић, са великом перспективом.

Глупост је да гледаш ко је одакле дошао на Север да бодри Звезду... Јел више вреди звездин навијач који долази на Маракану из круга двојке на сваку пету утакмицу, или онај који долази из Вранића на скоро сваку утакмицу? Место рођења, и живљења на трибини никада није пролазило... тако да размисли пре него што ланеш следећи пута.

Наравно, да све информације о Делијама из Книна могу чути и видети на Северу. Лепо је што се та екипа поново окупља. Чак сам и ја видео те нове момке.

На овој теми се покренула прича о томе да се окаче неке сличице, и да се каже нешто о историји Делија из Книна.

155347_138457506208440_106214692766055_178284_5417682_n.jpg

Ево нешто из архиве...

Мада, волео би када би неко упућенији рекао нешто о овој праисториској утакмици. :)

30938_1265969769927_1250253031_30596262_3066421_n.jpg

Книн је одувек био једна од Звездиних најјачих тврђава. Видео сам код другара који архивира слике, да су почетком 1970-их година скоро све пароле на северу на 2 мотке биле из Далмације: Книн, Бенковац, Обровац, па чак и Задар, Шибеник... Звезда је ту много значила Србима. То није ни чудо, када се зна да су ти Срби имали много израженију националну свест, од на пример Срба у Лици.

Један од разлога зашто је окупљање навијача Црвене Звезде почетком 70-их кренуло прво у парку на врху Балканске, а касније у кафани "Бели Град" на Зеленом Венцу, су баш Книњани. Стизали би рано ујутру возом, то им је било на путу према центру Београда, а у Призренској улици је живео један од наших тадашњих вођа - Лале, и код њега би остављали личне ствари и заставе. Када би било време за покрет, они би узимали своје ствари, а поворка је ишла тако што је испред свих ишао бубњар, иза њега српска застава, онда крст донет из манастира Крка и на крају цела навијачка поворка.

Пре неколико дана сам чуо још једну занимљиву причу у вези Книна и Звезде.

22.04.1981. Црвена Звезда је играла пријатељску утакмицу у Книну, са локалним клубом Динаром. Стадион је неколико пута премашио свој капацитет. Школе и продавнице су у целој тој области (Книн, Кистање, Обровац, Бенковац...) радиле једнократно (до подне), јер је владала правa еуфорија због гостовања Звезде, као да је неки велики празник.

У Книну је 6 месеци пре тога такође гостовао на пријатељској утакмици JCД Партизан. Присутни кажу да је куриозитет то што је био присутан само један црно-бели барјак, као и мноштво црвено-белих. Тада се све време скандирало само Звезди, као да нису играли Динара - Партизан.

Критичар

delije.net

Ево једног графита, али не знам одакле је.

kningrafit.jpg

;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D

ЈА ЗНААААААААМ.МОЈА ГИМНАЗИЈААААААААААААААААААААААААААА srpski_smajli_kalas.gif