Sign in to follow this  
zelengrad/lovac/

NAROD PITA !!!

Recommended Posts

Evo da otvorim jednu novu temu u kojoj ce svi imati mogucnost da pitaju sto im je na umu. Po mom misljenju pitanja se ne moraju odnositi na i u vezi Zelengrada vec na sve ono sto koga zanima ili zeli saznati. Znaci bitno je samo da nema vredjanja i omalozavanja a za odgovore niko nije striktno zaduzen vec neka svak onaj ko zna nesto o postavljenom pitanju odgovori. Znaci jednostavno, pa izvolimo !

Moje prvo pitanje se odnosi na Miljana. Vec duze vreme se nista ne cuje o njemu, pa me znaima da li ga ko vidja i u kojoj se regiji trenutno krece ? Poznato je da kod njega uvjek ima novih desavanja koje su interesantne za mnoge pa je dobro da ih i mi u tudjini cujemo.

зеленград/ловац

ето, када сам већ ту на интернету, могу рећи следеће: Наслов теме није баш најбољи (бар се тако мени чини) зато што народ не пита већ питамо ми појединци. Ако си већ поставио такву тему, онда нека таква и остане, јер мени лично не смета.

Што се тиче поменутога нашега зеленграђанима, имам информацију да је у Београду или његовој околини. Нема ни куће ни кућишта, каже наш извор, сналази се као и до сада, успешно... још додају.

Ево, прилике зеленград/ловац, да добијеш из прве руке праву инфо из Зеленграда од ликава, што све знају и што су покупилу сву памет целога света па нека ти кажу односно подају тренутну информацију по твоме питању. Јер ти тзв. ликови су редовни посетиоци Зеленграда, па ће и одговор бити задовољавајући.

Zanima me kakva je situacija sa mjesnim grobljem ? Koliko mi je poznato prosle godine je bilo ogranizirano i provedeno u djelo ciscenje i uredjenje groblja. Da li ce ta praksa biti i u buduce i ko ce to da uradi ?

Ево, прилике зеленград/ловац, да добијеш из прве руке праву инфо из Зеленграда од ликава, што све знају и што су покупилу сву памет целога света па нека ти кажу односно подају тренутну информацију по твоме питању. Јер ти тзв. ликови су редовни посетиоци Зеленграда, па ће и одговор бити задовољавајући.

Iskreno mislim da ovakva komunikacija nije dobra i da se ne treba sluziti ovakovom vrstom komunikacije, ako bilo ko ima odgovor na moje pitanje moze da odgovori a ako ne isto dobro...

Poslovica kaže: tko pita taj ne skita.

Vjerujem, da mi na pitanju nećete zamjeriti ili možda hoćete, nikada se ne zna.

Moja pitanja glase:

- da li na našim temama sudjeluju i oficiri vojske Srbije?.

- da li su ti oficiri poreklom iz ćorluka?

Tko pravilno odgovori, biti će čašćen sa kašetom piva kod Nidže.

Na zadnjim opcinskim izborima bilo je mnogo obecanja, a jedno od tih obecanja je bilo asfaltiranje puta do Kuzmica. Zanima me ima li ikakvih informacija o tom projetku ili ce to samo ostati predizborno obecanje / prevara kao i do sada/ ?

Da li postoji neko ko to moze da pogura kod onih koji su obecali, da ih podseti ???

Није ме било неколико дана, па одмах овако деликатно питање. Кратко и јасно ми је било речене, пре можда месец дана да од тога нема НИШТА. И још су додали да нема новаца. Од гурања нема исто тако ништа. Они су себе угурали тамо где треба и проблем је решен до следећих избора.

Можда, ко други има више информација о овоме питању па нека нас изволи све информирати, што и где је договорено када ће се бели пут до Кузмића - асфалтирати.

Na zadnjim opcinskim izborima bilo je mnogo obecanja, a jedno od tih obecanja je bilo asfaltiranje puta do Kuzmica. Zanima me ima li ikakvih informacija o tom projetku ili ce to samo ostati predizborno obecanje / prevara kao i do sada/ ?

Da li postoji neko ko to moze da pogura kod onih koji su obecali, da ih podseti ???

Evo da se i ja javim nakon duzeg odsustva sa teme sto se tice Zelengrada , i da pozdravim sve one koji su i dalje aktivni na ovoj temi . Jednom prilikom prije sam postavio pitanje ODBORU ZELENGRADA na koje sam ocekivao iskren i pravi odgovor medjutim to je ignorisano sa njihove strane i strane drugih ljudi koji su bili prisutni i odgovorni u obnovi crkve sv. Petra i Pavla u Zelengradu .

A moje pitanje tad je bilo to u vezi vrata na crkvi koja su postavljena i koja su sagnjila u veoma kratkom periodu , Da li su ta vrata zamjenjena i ko je za to odgovoran da se to uradi ? Ako su pare bile skupljene za sve poslove i radove na crkvi red bi bio da se taj posao zavrsi do kraja bez problema i da se stave i kupe vrata koja nece da sagnjiju tako brzo .

Za ovo javljanje toliko od mene i ja se nadam da ce neko da mi da odgovor na ovo pitanje , da se zna i vidi gdje i kuda su otisle pare koje su ljudi i stavnovnici Zelengrada a i ostali skupljali za nasu crkvu u Zelengradu .

Пуно, шкакљиво и осетљиво питање, Клапац0780, зато ниси ни добио никавога одговора. Верујем и очекујем, да ће неко ипак једнога лепога дана дати одговор на то твоје питање и многа друга које су постављали чланови овога сајта ОДБОРУ_ ЗЕЛЕНГРАД. У Одбору_Зеленграда има доста частних и поштених људи (питање је само колико они прате ове наше теме) који се неће осрамотити или обрукати на неким питањима који се постављају а нико на њих не одговара.

Evo da se i ja javim nakon duzeg odsustva sa teme sto se tice Zelengrada , i da pozdravim sve one koji su i dalje aktivni na ovoj temi . Jednom prilikom prije sam postavio pitanje ODBORU ZELENGRADA na koje sam ocekivao iskren i pravi odgovor medjutim to je ignorisano sa njihove strane i strane drugih ljudi koji su bili prisutni i odgovorni u obnovi crkve sv. Petra i Pavla u Zelengradu .

A moje pitanje tad je bilo to u vezi vrata na crkvi koja su postavljena i koja su sagnjila u veoma kratkom periodu , Da li su ta vrata zamjenjena i ko je za to odgovoran da se to uradi ? Ako su pare bile skupljene za sve poslove i radove na crkvi red bi bio da se taj posao zavrsi do kraja bez problema i da se stave i kupe vrata koja nece da sagnjiju tako brzo .

Za ovo javljanje toliko od mene i ja se nadam da ce neko da mi da odgovor na ovo pitanje , da se zna i vidi gdje i kuda su otisle pare koje su ljudi i stavnovnici Zelengrada a i ostali skupljali za nasu crkvu u Zelengradu .

Dje ste narode ? Nemoguce da nidje nikoga nema da se javi ! Ajde da malo prodivanimo o nadoilazecom periodu i planovima za godisnje odmore i posjete rodnom nam selu. Planirate li ici tamo i kad? Bilo bi ljepo da se okupi sto vise naseg naroda u isto vreme. Hoce li to biti za Petrovdan ? Budite mi pozdravljeni !!!

Ево нас. Народ - само ти и ја!?. Најбољи и прави остају а други како ко. И овај први и други су "први" и најзаслужнији да се теме Зеленграда уопште налазе на нама драгом сајту крајинафорце без лажне скромности. Крајинафорце нам је омогућио, да кажемо, испричамо, урадиомо много за наш Зеленград. Овом приликом се власнику сајта крајинафорце искрено захваљујем на томе великоме чину. Посете Зеленграду се планирају у скорашње време. За летње дане верујем, да ће бити више занимња за посете своме завичају. Исто тако се надам, да ће доћи више људи него прошле године, када је било изузетно много старије а и малђе популације.

Dje ste narode ? Nemoguce da nidje nikoga nema da se javi ! Ajde da malo prodivanimo o nadoilazecom periodu i planovima za godisnje odmore i posjete rodnom nam selu. Planirate li ici tamo i kad? Bilo bi ljepo da se okupi sto vise naseg naroda u isto vreme. Hoce li to biti za Petrovdan ? Budite mi pozdravljeni !!!

Кажу, да су шпароге и кукаче ове године добро родиле. Познато ми је такође, да су то врло тражени прехрамбени артикли у народној (господској) исхрани па су у прејашње време у наше ограде долазили људи чак и из Задра и осталих ближих места да их краду. То сам имао прилику да се лично у то уверим. Данас се ситуација променила и не може све више базати по туђим имањима и красти плодове који у њима расту.

Питање гласи: да ли ко иде у бербу шпарога и кукоча у завичај?

Пошто нико не иде у завичај брати кукоче и шпароге, па да ионако ће их као и до сада побрати "дођоши-лопови" из суседних села и градова. То смо, значи закључили. Друго што сам хтео питати наше драге и редовне читаоце наших тема, што су тако задње време ућутали или немају више ништа паметно да кажу што се дешава у завичају. Можда, га редовно или никако не посећују, па им је због тога понестло инспирација за писање. Како год било да било, вредно је записати да је пролеће стигло у Зеленград и тиме лепи и сунчани дани.

ПЕРО ЋАПАЛО

Да ли се још ко сећа, једнога човека из нама суседнога села Крушева, по имену Перо_петар Бркић звани "ћапало". Тај човек изгледа не може из своје коже иако ми можда кажем можда хтео из ње изаћи. Наиме исти тај "ћапало" је три недјеље заредом долазио у туђе имања и крао оно што није његово. У прошлом посту смо записали и питали да ли ће ко ићи у брање шпарога и кукоича. Као што је познато нико се није одазивао на тај пост. Ако би ко и ишао у брање, не би га ништа дочекало јер је већ познати лопов већ све то почистио и покупио и то без икаквога стида што непозван долази још увек у туђе поседе и краде. Не могу никако да разумем, да тај осамдесетогодишњак? долази управо тада када су део људи запослени даље од куће или су отишли са другим пословима до града. Очигледно је, да Перо Ћапало има доушнике који га тачно и на време о свему обавештавају када може доћи у крађу да га случајно не би видели други суседи и забранили неомеатоно кретање по туђим поседима. Е, ћапало, ћапало па докле ће то? Престани већ једном красти оно што није твоје?

Пошто нико не иде у завичај брати кукоче и шпароге, па да ионако ће их као и до сада побрати "дођоши-лопови" из суседних села и градова.

Нешто сам успео набрати кукача, али шпарога није ништа остало. Сотона звана перо ћапало све све то побрао. Наравно, да су се кукаче припремиле са јајима оним правим буковачким. Било је укусно можеш ми "вировати" што би рекао један познати зеленграђанин.

A jesi li ti uspio ubrati koju kukacu ili sparogu i ako jesi da nam kazes kakav je ukus istih? Ako si ih kuvao jeli bilo svjezih domacih jaja da se doda sa istima ?

У селина (општине Обровоац) се 12.12. 2010. године одржавају локални избори за представнике (председике) месних заједница. Како сам обавештен из дујаспоре долази неколико аутобуса на те изборе. Занема ме, да ли сте и Ви ти који ће доћи на гласованје у свој завичај? Ајте лепо све по реду и немојте да се гужвате има места за све, у то сам стопосто сигуран.

ВИШЕ ЉУДИ, ВИШЕ ЗНА !

Пре више од четри године, адвокат из Зеленграда преузме предмет-папире да напише тужбу за ратни злочин над хрватским држављанима српске националности. Адвокат Србин цело време обећава (оћу кушо, оћу написаћу ти ја то) али време пролази и пролази а кушо увек обећава да ће извршити обећани посао. Тако пролазе, дани, недеље, месеци, године а од адвокатовог обећања - ништа. Добивамо се уживо, питамо опет нашега "адвоката" што је са предметом а он опет изнова: оћу и оћу..... само не зна се, када? Телефонирамо нашем адвокату, али сада не одговара више ни на телефон. Шаљемо му електронску пошту али ни на њу не одговара.

Пошто је наш адвокат добио сву потребну документацију (већина је оригинала) сматрали смо да је човек од поверења, комшија-сусед и зато смо му уручили те документе. Нажалост смо се преварили односно нас је преварио "познати зеленградски адвокат"

Да ли има ко сличан пример, како и што се ради у таквим случајевима. Како присилити зеленградског адвоката, да врати документе које је добио?.

Gospodine Bulin...pozdrav,, procitao sam ovo Vase izlaganje ako ga tako mogu nazvati,, a sto Vam reci na sve ovo, kad znate sve i sami,, znaci svojim covijekom mislim susjedom mozes jesti i piti,, a u vecini slucajeva ne mozes ni toliko, nego bjezi od takvih 100 km dalje. Sto niste trazili covjeka iz desetog sela,, za takve poslove i kontakte a ne svoga u kojega mislis da imas povjerenja, a na samom kraju vidis sto ti je uradio- mislim nije zavrsio,, a sto je jos najruznije nece da Vam vrati dokumentaciju koju ste mu dostavili.. Pozdrav i mislim da Vam je to dobra pouka za daljnju saradnju sa ljudima .......