Sign in to follow this  
kanarinac

Vojska Krajine-pomoć oko novina!

Recommended Posts

Radi se o sledećem...U jednom od brojeva ovog našeg lista iz 1995. (verovatno se radi o julu 1995.) postojao je jedan članak koji se zvao "Novi pukovnici i generali."-ili neki sličan naziv.Ja bih molio forumaše,ako imaju taj broj novina da mi skeniraju taj članak jer mi treba za dalji rad.Hvala unapred!

P.S. Da li je nekome poznato jel u tim časopisima postoji reporataža o 11. slavonsko-baranjskom korpusu i 18. pešadijskoj brigadi Ličkog korpusa (ili makar Ličkom korpusu)-čini mi se da sam na ovom forumu video naslovnu stranicu sa intervjuom pukovnika Šuputa,prvog komandanta Ličkog korpusa.

Reportaza o 18. brigadi SVK i intervju sa Suputom se nalaze u broju 2 "Vojske Krajine" izdanje Maj 1993.g.

Hvala!Da li znate jel okačeno šta na internetu?

U Matici Srpskoj u Novom Sadu samo sam 1 broj nasao ... Ne znam gde bi mogli naci sve brojeve ? Skenirati i knjigu objaviti ??????

U Matici Srpskoj u Novom Sadu samo sam 1 broj nasao ... Ne znam gde bi mogli naci sve brojeve ? Skenirati i knjigu objaviti ??????

Jel ova zadnja rečenica ironična,ili ja ne shvatam šta hoćeš da kažeš?Ne tražim ja sve brojeve (šta će mi uopšte?),već samo jedan manji članak i jednu reportažu.

Zar nije lepse imati sve na 1 mestu ? A do novina ces teskoooo doci , ja sam imao dostatoga nesto je izgleda ostalo a nesto sam i poneo samo nemam pojma gde su ... Ne znam pokusaj Novosadski DNEVNIK da kontaktiras ... mislim da su i oni stampali ... a nisam do sad bio kod njih kazu da imaju internu arhivu ...

1991. i 1992. izlazila je i Srpska nova rijec i Srpski glas. Ne bi bilo lose da ako neko ima nesto od ovih novina postavi