BANIJA 79

"Orlovi Grmeča" (2.Krajiški korpus VRS)

Recommended Posts

Opet brkaš pojmove.Operacija "breza" 94.nije bila muslimanska ofanziva,nego VRS.Ni tad se nisu pomaknuli van svoje teritorije,nego su uspijeli odbit katastrofalno loše odrađenu ofanzivu VRS.

Samo sam je spomenuo ,jer je bila totalni neuspjeh od strane VRS . Kako se takve stvari mogu dogoditi ako je VRS kontrolirala situaciju ?

Bolnica se "naslanja" na Hrvatska sela ,mozemo reci i predgradje Bihaca u tom dijelu ,ona su bila na udaru od samog pocetka i pala su . Dali namjerno ili ne ,to vec politika zna ,radi "visih ciljeva" ,poslije su sva vracena nazad u par dana . Po meni kljucna su Lohovska Brda,tko je gazda tih brda ima BIhac na dlanu .  Jer ta Hr. sela su u podnozju na zapadu ,dalje se nastavlja aerodrom .

Samo sam je spomenuo ,jer je bila totalni neuspjeh od strane VRS . Kako se takve stvari mogu dogoditi ako je VRS kontrolirala situaciju ?

VRS je kontrolirala situaciju na svojoj teritoriji,al ova operacija "breza" 94 je izvedena u dubini muslimanske teritorije prema Bužimu.Tu je situacija izmakla kontroli iz više razloga.

1.Operaciju je izveo general Mladić na svoju ruku bez znanja ostalih generala VRS.

2.skupljeno je oko 3000 pripadnika VRS zbrda zdola iz više brigada (svaka dala po bataljon)

3.nepoznavanje terena

4.nije bilo koordinacije VRS sa SVK.

Tačno,a evo i dokaza.Od 6:30 minute jasno kažu da su Srbi 300 m od bolnice u Bihaću.Prikazuju i naše zarobljenike u bolnici.

https://youtu.be/5tewsAlDuRY

Zaista nisam znao za postojanje snimka , ali se da zakljuciti da i ovaj doktor laprda  zbog kamere .

Dva puta se Bighac zauzimao i stopirano , sve su bile politicke igre i iz tog razloga ne treba komentarisati . . .

Zaista nisam znao za postojanje snimka , ali se da zakljuciti da i ovaj doktor laprda  zbog kamere .

Dva puta se Bighac zauzimao i stopirano , sve su bile politicke igre i iz tog razloga ne treba komentarisati . . .

Jasno ko dan.Samom srpskom političkom rukovodstvu nije odgovaralo da Bihać pane.A sve ostale priče o muslimanskoj hrabrosti su za diječji vrtić.

Samo moraju objasnit čim bi se odbranili da im Srbi nisu prodavali municiju ?

Jasno ko dan.Samom srpskom političkom rukovodstvu nije odgovaralo da Bihać pane.A sve ostale priče o muslimanskoj hrabrosti su za diječji vrtić.

Samo moraju objasnit čim bi se odbranili da im Srbi nisu prodavali municiju ?

Slazem se zemo  . . .

Ne samo municiju vec i sve ostalo . . .

Nemojte misliti  da se nebi Bihac odradio da je to bilo naredjeno . . .

General Milovanovic je mnogo rekao , izmedju ostalog i za Bihac . . .Kad pronadjem postavit cu . . .

Što žalosno i tužno za nas Srbe ne razumijem ?

Pa to da bi vjerovatno i mi čučali na istim položajima, a ekipa bi radila posao (šverc).

Slazem se zemo  . . .

General Milovanovic je mnogo rekao , izmedju ostalog i za Bihac . . .Kad pronadjem postavit cu . . .

Pssst zemo nemoj više ništa protiv muslimana pisat,ljutiće se cvrčak i nidžo. ;D

Pssst zemo nemoj više ništa protiv muslimana pisat,ljutiće se cvrčak i nidžo. ;D

Pa normalno da ću se ljutiti, kad napadaš "poslovne" partnere.

Mudžahedini i glavosječe poslovni partneri. :lol:

Mi na koridoru nismo gledali ko je ko, bitno je bilo da je regularno i dogovoreno...roba-novac-roba i to je rat, mislim nekom brat.

Mi na koridoru nismo gledali ko je ko, bitno je bilo da je regularno i dogovoreno...roba-novac-roba i to je rat, mislim nekom brat.

A zbog toga se ti kužiš u ekonomiju.

A zbog toga se ti kužiš u ekonomiju.

E da sam tu ekonomiju učio nebi sad sa tobom i banijom kvrckao po tastaturi ili kako vi kažete tipkovnici

O đenerale jesi li to ti ?  :lol:

Tu nije bilo đenerala, sve zastavnici ;D

Pa kad su zastavnici odrađivali đeneralima poslove. ;D

Nego šta kažeš ti na "poslovnog partnera" ? Pravi jel da,samo mu brada,kratke hlače i sablja fali ?!  ;D

Slazem se zemo  . . .

Evo da izvrsim obecanje . . .

https://www.youtube.com/watch?v=jSyN62lQ8Aw

A ovako je bilo i na mnogim drugim djelovima ratista .

Ovo postavljam da bi bilo jasnije zasto nije neka zona pala . . .

Što se tiče 5 korpusa i njihove snage, oni sigurno ne bi mogli opstati da nije bilo dotura oruzja, municiji, hrane i svega ostalog naravno preko naše strane...tj šverca....evo jedna primjer, tadašnji ministar MUP RS je lično tokom rata zajedno sa velikanima iz SDS ( svi iz mog grada, neću imenovati ) redovno slao šlepere pune oruzja i municije za Bihać i naravno sve to masno naplaćivali....a tako je vjerovatno bilo i sa drzge strane tj RSK....eto zbog toga su oni opstali na tom području...ne zbog sebe no zbog nas...NAŽALOST

Što se tiče 5 korpusa i njihove snage, oni sigurno ne bi mogli opstati da nije bilo dotura oruzja, municiji, hrane i svega ostalog naravno preko naše strane...tj šverca....evo jedna primjer, tadašnji ministar MUP RS je lično tokom rata zajedno sa velikanima iz SDS ( svi iz mog grada, neću imenovati ) redovno slao šlepere pune oruzja i municije za Bihać i naravno sve to masno naplaćivali....a tako je vjerovatno bilo i sa drzge strane tj RSK....eto zbog toga su oni opstali na tom području...ne zbog sebe no zbog nas...NAŽALOST

https://youtu.be/rcVL7m-jUDA

E da sam tu ekonomiju učio nebi sad sa tobom i banijom kvrckao po tastaturi ili kako vi kažete tipkovnici

Po tipkovnici kvrckaju oni koji znaju tipkati s 10 prsta (učio sam u školi daktilografiju i teleprinter u vojski).

Ima još podvrsta tastatura.

Npr nabadalica, to je ona po kojoj se nabada s dva prsta.

Zatim ima i tragačica za koju ti treba pas tragač da nađeš pojedino slovo.

Po tipkovnici kvrckaju oni koji znaju tipkati s 10 prsta (učio sam u školi daktilografiju i teleprinter u vojski).

Kako se "tipkovnica" tada zvala, a sigurno se drugačije zvala kad si ti učio daktilografiju i teleprinter ;D

A sad tebi za info...vrste tastatura ;D

Tastature se mogu deliti po više parametara. Na osnovu interfejsa ih možemo deliti na žične, bežične (u čijem okviru postoji podgrupa Bluetooth tastatura), na osnovu namene ih možemo deliti na mejnstrim, gejmerske, mobilne tastature, dok ih na osnovu vrsta tastera koji se u njima koriste možemo deliti na membranske, mehaničke, čiklet tastature i tako dalje.

Kako se "tipkovnica" tada zvala, a sigurno se drugačije zvala kad si ti učio daktilografiju i teleprinter ;D

A sad tebi za info...vrste tastatura ;D

Tastature se mogu deliti po više parametara. Na osnovu interfejsa ih možemo deliti na žične, bežične (u čijem okviru postoji podgrupa Bluetooth tastatura), na osnovu namene ih možemo deliti na mejnstrim, gejmerske, mobilne tastature, dok ih na osnovu vrsta tastera koji se u njima koriste možemo deliti na membranske, mehaničke, čiklet tastature i tako dalje.

U ta davna vremena nije bilo ni tastatuta ni tipkovnica. 

Bile su pisaće mašine, pisaći strojevi, teleprinteri.

Jedini taster koji sam koristio je bio telegrafski kad sam učio telegrafiju.

Tad su svi telefoni bili na okretajući brojčanik.

Sve tastature koje navodiš možeš koristiti  na načine koje sam nabrojio.