Sign in to follow this  
chule80

четврта КРАЈИНАДА 3. јул 2010.

Recommended Posts

I nemere bez ličkog gluvog ... Ove godine nisu morali da se muče s stranim curama, sve su bile naše pa nije bilo muke kako na engleski prevesti "napovrat" :D :D

Za sada toliko, ima toga još puno, mnogi su slikali i snimali, imali smo i kameru ...

Ne znam sta da kazem samo da sam gledajuci vas osjetila kao da sam bila sa vama. @->-

Mika ljubim te u harmoniku sto odsvira uzicko. :}\/

Moram reci da mi je predivno vidjeti vas bilo i ljubim vas i volim .. :-*:-*:-*

Дацо, жао нам је што и ти ниси могла да будеш тамо, јуче, сасвим. Мислим смо скупа!

Сви су супер, слике одличне, снимци описују скоро све... Нина има изванредан глас, надарена и предана песми, игри...!

У колу Бојана, Миња, Драгана, ... (Рада снима и цупка (да видите само тај осећај за ритам, цупка душа крајишка)), момци, сви ви Пријатељи...милина је гледати и бити једно од вас!

Поздрав друштво,

велике похвале за овогодишњу Крајинаду - најважније је да сте се провели како треба. Предивно вас је видјети. :}\/

Надам се да сте мислили и на нас који тијелом нисмо са вама, али зато још више духом. @->-

Видим по овим сликама да вам није било ни мало лоше. :) Свака част за организаторе и да још доста Крајинада прославите и да буде свака боља и боља ;):]]

КРАЈИНАДА 2010

Еее... рођаци... да знате само како је лепо било... нећу превише да хвалим, јер ће се неки и расплакати што нису били. Наравно да су нам фалили многу људи и Даца, и Тина, Ђука и Милош... итд. Да сада све не набрајам.

Већ сви знате ону нашу историју почевши од 8. јула 2007. године srpski_smajli_kalas.gif , да сада не дрвим са тиме ко нека стара баба pravila.gif ... да, другови и другарице баба :D Затим наше увећавање 2008, и 2009. када смо за те две године доживели велики бум... и онда 2010. године идеја је увелико заживела међу доста људи. То говори и гледаност наших снимака.

Resizeof2010Krajinada22.jpg

Овако... ова четврта Крајинада почела је за мене данима раније, јер је требало све припремити и спремити, како тако, са људима прецизирати неке ствари. Свега овога не би било да једна љута далматинка није помогла колико год је могла. Човек управо на оваквим стварима види колико неко вреди. Зато још једном ВЕЛИКООО ХВАЛЛАААА РАДИ!!!

Она се и пре свега овога јавила да ће да нам све помогне, иако је пар дана пре свега задесио незгодан пех, али особина великих људи је управо у томе што умеју да се носе са тиме, и не кукаве.

Договор беше да се нађемо на старом месту, храм Св. Саве ;) ... и то у 7:30. Пошто требало је чекати да се радње отворе, и почну да пеку оно што смо ми наручили. Ту смо у једној месари срели заиста фине људе (газде фирме) 8) , тачније ја их годинама знам али из виђења, комшијски. И мало по мало се распричали, видели какве све везе имамо... а испоставило се дебеле везе имамо :]] Сачекали да се ипече наших 20 кила роштиља srpski_smajli_kalas.gif затим смо сачекали и да једна цурица далматинка испече рибу (скушу и гирице), јер је то било намењено људима који посте... а док смо то чекали, срели опет једног нашег из Бенковца 8) , који био зачуђен са нашим мајицама, на којима пише КРАЈИНА-ДА... па хоће и он једну srpski_smajli_kalas.gif Углавном, ђе год да се појавимо, сви нас ословљавају са "ево их Крајишници" srpski_smajli_kalas.gif Мени је то наравно мило, да милије не може бити... јер до скоро су нам говорили "избеглице" :- >:(

Након клопе, одемо по хармонику, не би ли имао ко то тамо да засвира, пошто организатори то не умеју ;]\/ Затим по пиће на други део града, где су нам обећали охладити пиће, али слабо је шта од тога било ::)

У то све доба, трка, фрка, један члан наше дружине се успавао, ко да је Крајинада у 20ч а не у 11ч. Тим пре што смо ангажовали помагача из Бијељине да специјално дође и да заузму праву локацију... рекоше лепо време, па сам знао даће бити гужве. А заправо то се и десило, да у задњем моменту су успели да ухвате пар столова на Ади.

Док смо Рада и ја возали фићка по БГ, то је из њега орило на све стране максималних 70 јединица srpski_smajli_kalas.gif , што је Рада овековечила на видео снимцима 8) КБ је изашао код камења да чека људе, па је водио и навигацију... све то по врелом сунцу ;D . А и није ми га жао, право да вам кажем ;]\/ , јер је забушавао максимално :D:D После неког времена на извидници, он пита мене "докле ћу ја да чекам, и ђе је моја пива" ;D "море, док ти мозак не прокључа..." одговарам ја :D:D:D Да, мало плати за оно извлачење :- , пошто је своју колегиницу оставио да тегљачи пиће и све остало :;) , а он маше рукама код камења, уместо обрнуто pravila.gif

Већ су људи били дошли, а ми пуне руке посла... наравно, одмах је Рада, Дејана и Љика засукале рукаве, и почеле да праве аранжман... припомогле су им већ придошле цурице из КУД Крајина srpski_smajli_kalas.gif , којима је ово било прво учешће на Крајинади... И њих стварно морам похвалити, јер су ме одушевиле 8) , не само што су дошле, већ што је њихово понашање и све остало заиста показало да нисмо неандерталци сишли са планине, већ да смо фини и културни. ;)

Затим долази и Гагана са ђедом (руске шубаре су биле супер, све су их смазали), Снежа са буразом, Двор90, ови, они... не можеш их све ни пребројати :]] ... када смо већ код тога, нас не било преко 75 сигурно... мање него процена, али нисмо сви били одједном тамо, у доба када се сликала групна слика. Дошло људи са свих страна, за неке сам се баш изненадио... Лички витез довео своју екипу из НС, иако је нешто муљавио дан пре свега, али ипак је дошао srpski_smajli_kalas.gif Фудбал је ове године био баш онако добио своју пуну афирмацију, да ли због СП које још увек траје у Ј. Африци, или што смо ми Крајишници овако фудбалски оријентисани... не бих вам знао рећи, али играло се до мрака :) . Трајао је фудбал сатима. У више екипа итд. Била је једна новина... а то је вучење канапа, који сам специјално за ово наручио... Две партије су се играле, и оба пута је десна екипа победила :]] . Ја сам био судија srpski_smajli_kalas.gif Играла се чак и одбојка, нешто мало, онако реда ради. За дивно чудо ја се на фудбалу нисам повредио ;) , а неки су баш запливали :D:D Било је свих узраста, а и цуре су заиграле са бубамаром srpski_smajli_kalas.gif

Купање је ове године било, пар чланица је отишло да се окупа, и провери каква је вода на Ади. 8)

Сликања је било на све стране, то су блицеви севали, ко на додели оскара ;D ... мени се све неке цурице примичу :P ... џаба ја да причам како газдарица има нов бич :- ... Углавном, када је она дошла, нису више стајале поред мене ;|:D:D

Уз хармонику, када је Мика дошао, почело је ужичко колце :}\/ , на радост нас пар... било је после још 1 ужичко коло,

Овај мрки вук из Плитвица је дохватио нешто кратко хармонику, понадали се сви ми да ће бити још, али се он нешто укилавио :-[ , ко нездрав, па смо остали жедни наших песама pravila.gif ... мада је било овако помало певушења, код одређених столова ђе смо били... Е када смо код овог вокалног дела... ја већ 2 године обећавам да ће једна цурица из КУД Крајина доћи, да запева srpski_smajli_kalas.gif ... људи су окретали очима, и мислили да ја причам бајке ;]\/ ... но, када је у последњим сатима Крајинаде, већ предвече Нина запевала... то НИКО НИЈЕ ОСТАО РАВНОДУШАН! ;) Шта више, и још неки ликови около, када су чули тај глас, пришли су да чују ;) ... време као да је стало. Нешто је снимљено.

Углавом, на самом крају, остала је одређена екипа људи која је за похвалу srpski_smajli_kalas.gif . Иако су у току испитни рокови, људи су остали до мрака... Оно што је мене још одушевило јесте клинци и клинцеза једне наше чланице, славонске снајке. 8) Клинци не да су били пресрећни, а ја још више, него срце хоће да искочи из недара srpski_smajli_kalas.gif ... Још када су они заиграли фудбал са нама ;) ... Иако је у једном моменту дошло до неправедне дискриминације "ти не можеш, ти си мали" :-[ ... ја сам тада био на терену, и следио сам се >:( ... гледајући малог дечака, видео сам себе у њему, пре равно 20 година... када сам ја тако нешто трпео :-[ Наравно да је та неправда после исправљена, и момчић је после заиграо, постигао гол, и отишао кући пресрећан. ;)

Већ је у мрак почела и киша да сипа, па смо морали кући ::) , а ионако је све било готово. Одбацио сам Мињу, Ђурђевка (пите са сиром су супер биле), и Раду... киша пада за све паре... ближи се поноћ, а ја једва кући стижем :-[ И није ми жао, после свега. ;)

Ова Крајинада је иначе била мало после Видовдана, таман да видимо неке људе на делу. Неки су се добро показали, што ћемо их од јесени наградити, а неки су сами себе одстранили из наше екипе. ;)

Оно што сам ја заборавио, то ће вам слике и снимци рећи... а вероватно и неко од осталих посетилаца. ;)