Sign in to follow this  
Sale

Gospicani

Recommended Posts

pozdrav

ima li nekoga na forumu iz Gospica?

trazim stare priajtelje sa "spice"

ziveo sam u ulici JNA i brata su mi zvali " Siux" :biggrin

morao sam pobjeci iz zagreba radi rata za Njemacku.

Ovde patim za svojom Likom

Soja

PS:trazim stare slike Gospica i Bunica prije rata

hvala unapred

vidim da je los odaziv,pa bih vas htjeo pitat dali poznajete neke Gospicane? i ja sam izgubio kontakt s nasima iz Gospica od pocetka rata nadalje.

vas Licanin :zloca:

Pozdrav ja sam iz Gospiæa i ako ti treba kakva informacija samo pitaj.

pisao sam ti na privat

a da bas nikoga nema iz Gospica :frown

jel netko poznavao pokojnoga Rajka Baraca sta je nastradao 91

radio je u posti Gospic

Sale jel tvoj brat možda 25 godina star ? i jel se javljaš iz Minhena ?

jel netko poznavao pokojnoga Rajka Baraca sta je nastradao 91

radio je u posti Gospic

Pozdrav Sale! Ovo mi je prvi post na ovom forumu i prvo sto sam video je ime za koje se raspitujes. Moram da priznam da me je stvarno pogodilo kada vidim da se ljudi ipak sijecaju tih imena koje nikada ne bi smijeli da zaboravimo. Dugo se nisam sijetio tog imena i moram da kazem da sam se postidio kada me je neko drugi podsijetio na njega.

Rajko je bio kao brat mom ocu i mojim stricevima. Ni dan danas nisam bas nacisto da li su mi pokojni Rajko i majka mu Danica rodjaci, posto sam njega gledao kao treceg strica, a njegovu majku kao drugu babu. Ipak bio sam jako mali i njegov lik mi nije potpuno jasan u glavi, a poslijednja fotografija na kojoj sam ga vidio nije ono po cemu zelim da ga pamtim.

ukratko, o da, poznavao sam ga i zelim da uspomenu na njega sacuvam koliko i svoju pamet.

radio je u posti Gospic

Pozdrav Sale! Ovo mi je prvi post na ovom forumu i prvo sto sam video je ime za koje se raspitujes. Moram da priznam da me je stvarno pogodilo kada vidim da se ljudi ipak sijecaju tih imena koje nikada ne bi smijeli da zaboravimo. Dugo se nisam sijetio tog imena i moram da kazem da sam se postidio kada me je neko drugi podsijetio na njega.

Rajko je bio kao brat mom ocu i mojim stricevima. Ni dan danas nisam bas nacisto da li su mi pokojni Rajko i majka mu Danica rodjaci, posto sam njega gledao kao treceg strica, a njegovu majku kao drugu babu. Ipak bio sam jako mali i njegov lik mi nije potpuno jasan u glavi, a poslijednja fotografija na kojoj sam ga vidio nije ono po cemu zelim da ga pamtim.

ukratko, o da, poznavao sam ga i zelim da uspomenu na njega sacuvam koliko i svoju pamet.

Pucalo se vec gadno po celoj Lici i Gospicu,i svi srbi sta nisu hteli oruzje da uzmu su se sakrili u podrume.Znao sam gde stanuje i bio sam odlicna sa njime,a on ti je bio najbolji drug sa mojim bratom koga su svi zvali Siuks.Uhvatio sam ga za ruku i kazao,da cu ga sakriti u gepek kola,dok ne prodjemo hrvatske punktove i kontrole.On mi samo kazao,toga se secam i danas: Hvala ti Mirko,ali mi se nemoramo koga bojati jer nismo na nikoga pucali niti zelimo ratovati"

Sutradan je nastradao kao i ostali srpski civili.

Koliko ga se puta setim,i sam sebe krivim zasto ga nisam silom uterao u kola...ali vreme se nemoze povratit,ali kako sam kazes momak lepo,uvek se secajmo nastradalog i napacenoga naroda sta je stradao od ustaskoga noza.

wukmire

ja sam ti stanovao nekad u bivsoj ulici JNA.Pitaj tvoje siguran sam da me poznaju i moga brata,Misu zvanog Siuks.Inace sam 1955 godiste

Pozdrav svima mojima Licanima nek vas sve dragi bog cuva.Zivi mi bili

Nemas za sta sebe kriviti. Znas da je njega bilo nemoguce silom natijerati na bilo sta. Po niku mozes da naslutis kako se prezivam. Moji su Milan (54-to) i Rada (58-to). Stanovali smo u Budackoj, na cosku kod opstine. Cujem da je sada tamo opcinski parking.

secaju li se tvoji mene i mog buraza?

Gospic nije velik grad,vecinom smo se svi znali.Bila su to nekad druga vremena.Pitaj tvoje znaju li gde je Djoko Labud?Znam da je negde otisao za Srbiju i od tada nemam vise kontakta sa njime.

Ajde, molim te ako ti nije tesko posalji mi privatnom porukom ime i prezime, tvoje i bratovo i gdje zivis sada. Moji tamo vec sat vremena raspravljaju ko bi ste vi mogli biti.

Poznas li ti moje?

Ajde, molim te ako ti nije tesko posalji mi privatnom porukom ime i prezime, tvoje i bratovo i gdje zivis sada. Moji tamo vec sat vremena raspravljaju ko bi ste vi mogli biti.

Poznas li ti moje?

dobri ljudi dobar dan!!! Moj savjet: nikomu ne šaljite svoje podatke privatne /ime,adresu i sl./ Uz sve dužno poštovanje svakom nikad se nezna. Ugodan dan svima.

Poznas li ti moje?

dobri ljudi dobar dan!!! Moj savjet: nikomu ne šaljite svoje podatke privatne /ime,adresu i sl./ Uz sve dužno poštovanje svakom nikad se nezna. Ugodan dan svima.

Ваистину! :exclaim

Razumijem vas i slazem se.Sa druge strane ako neko zeli po svaku cenu ko sam i sta sam,on ce vec to doznati na koji vec nacin ima ih na stotine.Nemam se od koga skrivati,nemam za to potrebe.

Wukmire

javi mi se brate na pp

voleo bih da se cujem sa svojim "spicarima"

Vihori rata su nas sve oduvali na sve strane sveta,daleko od nase Like :cry

Poznas li ti moje?

Ваистину! :exclaim

slazem se!

Posdrav svima !

Ja sam

Aleksandar Ðakoviæ - Saša

72 godiste, stanovao u Grobljanskoj

Sad u Beogradu, ako ima neko ko me zna neka se javi

kazi mi ovdje ili na pp kako ti se zvao otac,njega sigurno znadem

pozdravi ga od Soje i Siuksa

na muci se poznaju junaci

vi gospicani nesto se nepokazaste

poznam ja sav gospic i gospicane

a sto se tice izlaska iz gospica

ti sto ostadose vise su vjerovali ustasama nego nama srbima koji smo ih opominjali

plasili se ostace bez posla to je bio glavni razlog zato su ostali