• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
BANIJA 79

Vidovdanska parada SVK Slunj 1995.

70 posts in this topic

Mislis da bi bilo fanatizma da je kojim slucajem Pavkovic uzeo vlast ? Zaboravljas jedno 1999 godine i 2000 godine vecina gradjan Srbije je bilo u ratu ! Vecina je bila u uniformi i draza im je bila vojska od bilo koje vlasti ! Ja kao izbeglica nisam imao pravo glasa i drago mi je ! Ali jako dobro znam atmosferu jula 99 . . . To da je naredio , slepo bi ga svi u uniformi pratili !

Mislis da bi bilo fanatizma da je kojim slucajem Pavkovic uzeo vlast ? Zaboravljas jedno 1999 godine i 2000 godine vecina gradjan Srbije je bilo u ratu ! Vecina je bila u uniformi i draza im je bila vojska od bilo koje vlasti ! Ja kao izbeglica nisam imao pravo glasa i drago mi je ! Ali jako dobro znam atmosferu jula 99 . . . To da je naredio , slepo bi ga svi u uniformi pratili !

O kojem ti fanatizmu pričaš ? Rat je završio u junu 99.a izbori su bili u septembru 2000.Tad nije bilo nikakvog rata,niti je većina obveznika nosila uniformu.Ne bi ga svi slijepo pratili jer je svima već bila puna kapa Miloševića,pa i samom Pavkoviću,zato je i odbio njegovo naređenje da se vojska umiješa u nerede i politiku.

Nije isto obuć uniformu pa branit zemlju od neprijatelja,i obuć uniformu pa pucat po sopstvenom narodu.Zbog toga je Pavković donio razumnu odluku tada kad je odbio miloševićevo naređenje 2000.

26 minutes ago, Sokol-rus said:

dTHE3EbIgu0.jpg

gpMdUUYFdoQ.jpg

4wwpIw9Rc6I.jpg

Kakav pogled u gazde.

Igrajte se djeci, samo vas gledam.

Prva slika, odmah do grba.....Stanišićev izaslanik za Krajinu, sa crvenom beretkom.

Pod budnim okom službe i Crkva i država i vojska.

Simbolično.

Sjajne fotografije,  bila jednom jedna SVK..... Ono što mi posebno upada u oči je izraz na licu Đenerala Manojla Milovanović na jednoj od fotografija, koji mnogo toga govori..... Mnogi su tad već znali da je kraj veoma blizu i bilo im je jako neugodno prisustvovati ovakvom jednom događaju..... 

Ma sva svita je znala sta se sprema,lažu koji kažu drgačije.Žali Bože samo naroda.

Pa dobro znali su.

Al neko je morao ispratiti situaciju, da nebi bilo nepredvidjenih momenata.

Niko nije ispratio,svi su utekli osim dva heroja naseg kapetana Kordunasa i pokojnog ppuk.Ljubana Ivkovica. Nakon neuspjelih pregovora koje sam licno prevodio sa Nigerijskim kontigentom u bazi Topusko,do kojih nebi ni doslo da nismo zarobili njihov OT zajedno sa posadom,napad na Kordunasku nejac poceo je iste noci. Ponavljam,ostala su njih dvojica od starjesina i nekolicina momaka iz jedinice  vojne policije pomenutog kapetana,tek  sutra nakon odbijenog napada(prvi su nas napali balije iz 5.korpusa,kroz  sumu iza ledja i napravili pokolj,ali su im presudile nase 84ke,zajedno sa konjima) odjednom su se pojavili pregovaraci iz db i policije koji su svoj status bili vec dogovorili,a narod kako je prosao,prosao je.