Sign in to follow this  
Rada

Protest u septembru ako Tadić dođe u Vukovar

Recommended Posts

Grome ,sta da ti kazem u ovom trenutku nego BRATE !

Mislim da je sad primerena provka,jer lezim u hitnoj opet me jebe kamenje u bubregu i to se desava kad jako popizdim.

Tadicu jebem ti mater i jebem te u glavu , ti ces svoj izdajnicki posao do godine zavrsiti a mi ce mo ZAUVEK BITI KRIVI .

A... šta ste očekivali?

Neka se svako PONAOSOB zapita kako se ponašao.

Ko je pozivao da se učestvuje na izborima u Hrvatskoj i daje joj se LEGALITET?

Koji su to Srbi iz Krajine KOLABRACIONISTI?

Samo oni koji su sve vreme bili BESKOMPROMISNI IMAJU PRAVO DA PRIGOVORE - OSTALI - TIŠINA!

Bilo bi lijepo da se jednom zacarani krug mrznje prekine. Lijepo je sto su se mladi iz Beograda, Zagreba, Vukovara okupili na mostu

i bacili bijele ruze. Dosta je ratova,mrznje i nasilja na ovim prostorima. Nadam se da ce mladje generacije razviti vise razine

svijesti i odbaciti nasilje i mrznju.

Srpske žrtve manje vredne od hrvatskih?!

Koalicija udruženja izbeglica u Srbiji saopštila je da su hrvatske snage tokom rata u opštini Vukovar ubile više od 150 Srba, ali da se, nažalost, tokom posete predsednika Srbije Borisa Tadića Vukovaru govori samo o hrvatskim žrtvama na Ovčari.

Jedan broj ubijenih Srba je bačen u Dunav da se sakriju tragovi zločina, a mnogi Srbi su privođeni na saslušanja, mučeni, zlostavljani, zastrašivani i naterani u bekstvo da bi sačuvali živu glavu. Velikom broju Srba dignute su kuće i drugi objekti u vazduh, saopštila je ta koalicija.

"Postavlja se pitanje šta reći majkama, očevima, udovicama, braći i sestrama ubijenih vukovarskih Srba povodom posete srpskog i hrvatskog predsednika Ovčari? Nažalost, stiče se utisak da su srpske žrtve u Vukovaru manje vredne od hrvatskih", navodi Koalicija.

To udruženje se zalaže da se utvrdi tačan broj ubijenih Srba u Vukovaru pre i tokom rata 1991. godine, da se izvedu na sud nalogodavci i počinioci zločina nad vukovarskim Srbima i da se izgradi spomen-obležje sa imenima i prezimenima ubijenih vukovarskih Srba.

"Tek posle utvrđivanja pune istine o tome šta se dešavalo pre i tokom rata u Vukovaru, stvoriće se stvarni preduslovi za polaganje venaca ne samo hrvatskim, nego i srpskim žrtvama", ističe se u saopštenju.

Koalicija naglašava da osuđuje svaki zločin koji se desio na području bivše Jugoslavije i zalaže se da se svi počinioci ratnih zločina pravedno kazne, bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost.

Vesti 04.11.2010

Pa dali vi shvatate da postoje zrtve sa nase strane , dali shvatate da su nam vjekovna ognjista popaljena i devastirana , dali shvatate da je jedan narod na prevaru isceran ,dali shvatate da mi sistematski nestajemo ,

dali shvatate da hoce da nas pomire prelazeci preko svega sto sam naveo i vise .

Neposteno i na prevaru smo iscerani , vratite nam nasu djedovinu , neka priznaju genocide koje su pocinili , neka osude svi zlocini ali i zlocini nad nama Krajisnicima .

Pa da se mirimo , u suprotnom nista , O . . .

Sto god se vise pristaje oni vise stezu .

Bilo "bi" vitaka ljepo da se mirimo , ali kad budu podjednaki racuni .

Ja sam sebe preispita mnogo mnogo ranije Cicvara i mirne duse mogu ovo potvrditi .

A tebi ratnice brz oporavak i povratak , vredniji si odje nego ondje u bolnici . . .

I sam imam tezih zdravstvenih problema , ali dok ide ide , sta mogu . . .

Pozdrav . . .

Predsednik Srbije u Vukovaru dočekan povicima mržnje uprkos izvinjenju za Ovčaru

Predsednik Srbije Boris Tadić juče se izvinio zbog zločina u Ovčari, ali njegov hrvatski kolega izbegao je da se jasno izvini na mestu masakra Srba u Paulin Dvoru.

- Ovde sam da još jednom uputim reči izvinjenja, iskažem žaljenje i stvorim mogućnost da Srbi i Hrvati, Srbija i Hrvatska, otvore novu stranicu istorije - izjavio je Tadić u Ovčari. Josipović je pak u Paulin Dvoru rekao da „žrtve zaslužuju izvinjenje“, ali nije rekao da se on lično izvinjava, kao što je to Tadić nekoliko puta ponovio.

Inače, „Naša krv na vašim rukama“ i „Pardon nije dovoljan“ samo su neke od parola kojima su Hrvati juče dočekali predsednika Srbije Borisa Tadića, koji je u Vukovar doplovio brodićem, simboličnog imena „Golubica“!

Plakati „Cijeli Vukovar je Ovčara“, koji su osvanuli na ulicama, molitve i paljenje 19 sveća u većini županijskih centara trebalo je, kažu meštani, da budu jasna poruka srpskom predsedniku - „ovde nisi poželjan!“

Mada ima mnogo onih koji pozdravljaju Tadićevu „gestu“, većina mu zamera što se hrvatskim žrtvama u Ovčari nije poklonio kao zvaničnik Srbije, već kao „frend“. Tek što je posle srdačne dobrodošlice hrvatskog kolege Ive Josipovića krenuo prema memorijalnom groblju, na devet kilometara od Ovčare ga je sačekalo neprijatno iznenađenje. Pedesetak pripadnika opozicione Hrvatske stranke prava, naoružanih neprijateljskim transparentima, sačekalo je kolonu vozila u kojoj je bio Tadić, neposredno ispod simbola Vukovara, vodotornja uništenog tokom rata. Zvižducima, nacističkim pozdravima i povicima „pucaj“, uz salve smeha okupljenih, su ispratili gostujući konvoj.

- To što je došao na pedesetogodišnjicu rođenja novinara Siniše Glavaševića, ubijenog na Ovčari, čista je provokacija. Rođen sam 18. 11. 1970. godine i na taj dan je pao Vukovar, a ja sam završio u logoru. Nas, hrvatske branjenike, treba pitati ko sme da dođe, a ko ne sme. Kad ovaj zvanično bude priznao agresiju nad Hrvatskom i Bosnom, može da dođe. Ovaj grad je neko srušio, Srbi iz ovih krajeva nisu imali tenkove, ali im ih je neko poslao. Oni se danas ovde ističu od svih nacionalnih manjina, a ne znam čime su to zaslužili, ionako imaju i više prava nego što zaslužuju - objašnjava Rudika Pucelj svoje nezadovoljstvo gostovanjem Tadića i dodaje da je jučerašnja poseta „klasična podrška Srbima, te da ga ne bi čudilo da bude srpskih zastava ovde“.

Istina, srpskih zastava nije bilo nigde tokom Tadićeve posete, a ceo grad je bio okićen hrvatskim barjacima. Jedan od brojnih policajaca koji su blokirali grad zbog „nezvanične posete“ srpske delegacije nam je kratko objasnio: „Da je Tadić došao kao zvaničnik, bilo bi i vaših zastava.“

Upitan nije li zločin i 18 ubijenih civila u Paulin Dvoru, koji je Tadić takođe obišao, Vukovarac Tomislav Kalaica za „Alo!“ kaže:

- Paulin Dvor je procesuiran. Mi smo susedi i želimo prijateljske odnose, ali hoćemo da se reši broj nestalih osoba. Ja sam iz sela Antun, gde je masakrirano 12 ljudi. Srbija mora zvanično da prizna odgovornost za te zločine - priča Kalaica.

Međutim, nisu retki ni Vukovarci koji su u ratu izgubili najmilije, a koji na Tadićevo polaganje venaca u Ovčari gledaju kao na „ljudski čin“.

- Meni su ćaću i strica ubili, ćaću su zaklali. I ne smeta mi Tadićeva poseta. Ljudi se gledaju kroz ljudskost, a ovo jeste ljudski čin. Ovo je normalno i civilizovano, grozim se primitivizama, uprkos tragedijama koje sam preživeo. Onaj ko se ogrešio, on je od boga obeležen, a na mlađima svet ostaje. Zato sina učim da u srcu ne gaji mržnju, a zaboraviti se ne može - priča Stipan Lučić, koji je tokom rata devet meseci proveo u zarobljeništvu.

Tadićeva poseta je mahom nezaposlenim Srbima iz Vukovara došla kao „svetlo na kraju tunela“.

- Presrećna sam i zadovoljna što se ova poseta dešava u mom gradu. Već osećam boljitak u odnosima dva naroda, jer ako hoćete nekog sresti morate mu krenuti u susret. Predsednik Tadić je upravo to uradio za dobrobit svih nas. Vratila sam se u Vukovar pre dve godine da rešim stambeno pitanje i verujem da bi ova poseta mogla u tome da pomogne Srbima ovde - kaže Bogdanka Uglješić, koja je sa još pedesetak ljudi, mahom Srba, u vukovarskom pristaništu dočekala Tadića.

Alo 05.11.2010

Predsednik Srbije u Vukovaru dočekan povicima mržnje uprkos izvinjenju za Ovčaru

E sad bi pasalo ono tvoje Cicvara : A... šta ste očekivali?

Bilo bi lijepo da se jednom zacarani krug mrznje prekine. Lijepo je sto su se mladi iz Beograda, Zagreba, Vukovara okupili na mostu

i bacili bijele ruze. Dosta je ratova,mrznje i nasilja na ovim prostorima. Nadam se da ce mladje generacije razviti vise razine

Spadam u generaciju koja je imala vremena da razvija svest i odbacila mržnju i nasilje ali .... pokazalo se da to nije dobro jer sve ono što zaboraviš desiće ti se ponovo .... Jedino što treba da uradimo je da NE ZABORAVIMO !!!

I da se borimo da naši ljudi, Krajišnici ostvare svoja prava koja su im uskraćena i oteta ... materijalna i ljudska ... i da naša deca znaju istinu onakvu kakva jeste a ne onakvu kako je prezentuju ustaše ... samo toliko ...

Lijepo je to vitaka što tako razmišljaš,a dali ti znaš za ovih 86 ljudi ubijenih od ovog zlikavca,samo primjer....a koliko ih je ...

Miro Bajramović, bivši pripadnik tzv. Mercepove jedinice, otvoreno svjedoci o zločinima sto su ih on i njegovi ratni drugovi pocinili na podrucju Pakraca, Gospica, Zagreba, Slanog…

Feral Tribune – Hrvatska

01. septembar 1997 g.

Zovem se Miro Bajramovic i direktno sam odgovoran za smrt 86 ljudi. Ja s tom cinjenicom navecer zaspim i ujutro se budim, ako zaspim. Svojom sam

rukom ubio sedamdeset dvoje ljudi, među njima je bilo i devet žena. Nismo radili razliku, ništa nismo pitali, oni su za nas bili četnici i neprijatelji. Najteze ti je zapaliti prvu kucu i ubiti prvog covjeka. Poslije sve ide po sablonu.

Tomislava Mercepa upoznao sam 1991. godine u Dalju. Od tada smo skupa ratovali. Prošli smo puno toga zajedno. Nasa se jedinica zvala„Jesenje kise”,odnosno,sluzbeno,Prva Zagrebacka specijalna postrojba pri MUP-u. Među hrvatskim braniteljima i narodom se jako dobro zna tko su„Jesenje kise”.

LIKVIDACIJE U GOSPICU I SLANOM

Prije odlaska u Pakracku Poljanu, negdje u rujnu 1991., bili smo u Gospicu. U Gospicu je dovoljno bilo da budete Srbin, pa da vas više ne bude. Nasa je grupa dolje likvidirala između 90 i 110 ljudi, jer smo bili prekratko, niti mjesec dana. Za Gospic je vrijedila naredba:„etnicki ocistiti”;ubili smo direktora poste, bolnice, vlasnike restorana i kojekakve druge Srbe. Ubojstva su izvodjena metkom u celo, jer nismo imali vremena. Ponavljam, iz vrhovnistva je bila naredba da se smanji postotak Srba u Gospicu.

U Slano smo isli četiri puta i likvidirano je trinaest osoba, svi su bili Srbi. Od njih trinaest ja sam ih ubio osam. Moju grupu su cinili Sinisa Rimac, Miroslav Brisevac, Igor Mikula i mala Gordana, čije prezime nikada nisam upamtio.

PAKRACKA POLJANA:„OBRADA”ZATVORENIKA

U Pakracku Poljanu stigli smo 6. Listopada 1991. godine, nakon povratka iz Gospica. Zatvorenike smo drzali u podrumu osnovne skole, a kad ih je bilo vise, onda bismo ih stavljali i u ucionice. Za njih su najgore bile noći kad smo ih operativno obradjivali, a to je znacilo da smo pokusavali pronaći najbolji način da im nanesemo sto veću bol kako bi sto vise priznali. Znate li koji je najbolji način? Palite zatvorenika - plamenom iz boce plina i onda ga polijete otcom, a to radite uglavnom po genitalijama i ocima. Zatim postoji mali induktor, poljski telefon, pa Srbina prikljucite na to. Radi se o istosmernoj struji, ne može ubiti, ali stvara neugodan osecaj kod covjeka. Pitas onda tog prikljucenog Srbina odakle je, on ti kaže iz Dvora na Uni, a ti onda, okrecuci poljski telefon nazoves Dvor na Uni. Zatvorenicima se znao u guzicu gurati petozicni kabel, to bi im ostavili po par sati da ne mogu sjesti. Otvarane su im rane po kojima je posipana so ili ocat. Uglavnom, nismo dozvoljavali da prestanu krvariti. Isto tako, svi su isti dan morali nauciti„Lijepu nasu”, a to ih je natjerao zapovjednik zatvora Mijo Jolic koji danas, jednako kao i Suljic, ima restorane po Hrvatskoj. Kad se sjetim svih tih mucenja, pitam se kako su se uspjeli sjetiti svega toga. Primjerice, najbolnije je zabiti male cavale pod nokte. Kad na to spojite trofaznu struju od covjeka ne ostane ni traga. Pepeo! Ljudi su pod takvim mucenjima priznavali sve sto su znali i što se od njih trazilo. U početku smo glumili nekakve demokratske policajce, davali smo Srbima papir da na njemu napisu sve sto znaju, a trazilo se sto vise imena i lokacija.

Tomislav Mercep je bio zapovjednik Poljane, a ja sam bio dozapovjednik. Mercep je sve znao. On nije osobno sudjelovao u egzekucijama, ali on je citao sve sto smo mu mi pisali u izvjescima, premda je vecina informacija priopcavana usmeno. On je znao za svaku likvidaciju, jer je bio zapovjednik i bio je za nas karizmaticna osoba. Nekoliko nam je puta rekao: „Nocas ocistite sva ta g***.” To je znacilo da se likvidiraju svi zatvorenici. Ako nisi učinio sto je naređeno, onda si bio peta kolona, a mi smo u Pakrackoj Poljani jednako ubijali i Hrvate i Srbe. Nas su se plasili i Hrvati

Spadam u generaciju koja je imala vremena da razvija svest i odbacila mržnju i nasilje ali .... pokazalo se da to nije dobro jer sve ono što zaboraviš desiće ti se ponovo .... Jedino što treba da uradimo je da NE ZABORAVIMO !!!

I da se borimo da naši ljudi, Krajišnici ostvare svoja prava koja su im uskraćena i oteta ... materijalna i ljudska ... i da naša deca znaju istinu onakvu kakva jeste a ne onakvu kako je prezentuju ustaše ... samo toliko ...

U čemu se onda tvoj stav razlikuje od stava Borisa Tadića ili Milorada Pupovca?

Tadić se izvinio, a Josipović nije PRESS Online

Predsednik Srbije Boris Tadić izvinio se u Ovčari porodicama žrtava koje su ubijene i izrazio iskreno žaljenje.

S druge strane, predsednik Hrvatske Ivo Josipović u Paulin Dvoru izbegao da se na isti način izvini srpskim žrtvama.

Predsednica HNS Vesna Pusić pohvalila je juče predsednika Srbije zbog hrabrosti.

- Ovo je istorijski trenutak.

Tadićev gest je brantovski.

Istorijska je tragedija što uvek jedni čine zločine, a drugi se izvinjavaju.

Dobro je što postoje ti drugi - rekla je Pusićka.

:(:D:D

Bilo "bi" vitaka ljepo da se mirimo , ali kad budu podjednaki racuni .

Nikad nece biti podjednaki racuni, uvijek ce se netko osjecati uskracenim.

Tako se zacarani krug mrznje nastavlja.

Rat je nanio mnogo patnje i boli, takve rane su duboke i tesko se ljece.

Da li je moguce da se jednom ovo ludilo prekine?

Uvijek nas prate nekakvi demoni proslosti, kotac mrznje koji se ne zaustavlja.

Ja ne zelim mrziti na bilo koga. Zagovornik sam nenasilja.

U čemu se onda tvoj stav razlikuje od stava Borisa Tadića ili Milorada Pupovca?

Razlikuje se u tome sto Tadic zaboravljanjem, oprastanjem i izvinjavanjem sutra otvara sansu da se zlocini ponove!!!

Ja ne znam kako vi ne kapirate ove stvari. Zaboravili smo 1914. kada su u Macvi Hrvati, medju kojima je i sam Josip Broz bio, zajedno sa Austrougarima pocinili teske zlocine... Zaoboravili smo kristalnu noc 1914. u Zagrebu... Da bi se na ravnopravnoj osnovi ujedinili 1918. godine sa istim Hrvatima?! Njih porazene smo preveli u pobednike!

Dosla 1941. stvara se NDH, i novi pokolji, novih 1.200.000 srpskih zrtava samo u NDH... sve zbog bratstva i jedinstva mi sve to zaboravismo i 1945. u novu zajednicu sa Brozom na celu... a o stradanju Srba i ustaskim sratistima ni reci... jer je to skodilo bratstvu i jedinstvu, i boljem zivotu!? Godine prolaze, nama 1971. puca pred ocima novi moguci rat... Hrvati pokazuju da se nisu promenili. A mi i dalje treba da verujemo u bratstvo i jedinstvo sa Hrvatima.

1990. godine ponovo nam Hrvati pokazuju svoje lice, osecanja, zelje, i potrebe... da bi 1991. otvoreno poceo novi lov i pokolj Srba... 1995. konacno proterivanje Srba iz Krajine, a to se inace zove "resavanje srpskog pitanja u Hrvatskoj".

Sada treba opet u ime nekih novih evropskih jedinstava, boljeg zivota u EU da se mirimo, i bacamo ruze sa mostova?! DOOOKLEEE VISEEEE!!!

Dokle cemo zaboravljati krv prolivenu, i zlocine nad nama, samo zato sto smo Srbi, pravoslavci? Cutati o svemu sto nam rade?! Zbog nesto malo parica, sto nam ove hijene iz EU i SAD nude!? E pa necemo!

Zar mi nasu srecu treba da gradimo na nesreci nasih predaka?!

I ovo sto nam se sada 1991-95 desilo, desilo se upravo iz tog razloga sto su nasi roditelji, babe i dede gradili svoju srecu preko nesrece onih 1.200.000 stradalih u NDH. E pa necemo da nam se istorija ponavlja!

Tadić se izvinio, a Josipović nije

Ovo vam isto mnogo toga govori. Josipovic nastavlja svoju politiku prema Srbima, isto kao i njegova 2 prethodnika. Ne menjaju se oni. Oni mogu da imaju unutrasnju politiku razlicitu... ali njihova spoljna politika je ista!

Zasto su zrtve u Paulin Dvoru manje vazne!?

Zasto niko u Vukovaru neki dan nije, pa ni sam Tadic pomenuo ubijanje i progon Srba proleca i leta 1991?

Ljudi, jel vama jasno da se u njihovim glavama vec 100 godina nista ne menja!

RAZLIČITI STAVOVI OKO POSJETE PREDSJEDNIKA SRBIJE VUKOVARU

Srpske žrtve manje vredne od hrvatskih?!

04.11.2010

krajiski.com

dc09c97fd73d7a324bdbfe7c79525f64.jpg

Koalicija udruženja izbjeglica u Srbiji saopštila je da su hrvatske snage tokom rata u opštini Vukovar ubile više od 150 Srba, ali da se, nažalost, tokom posjete predsjednika Srbije Borisa Tadića Vukovaru govori samo o hrvatskim žrtvama na Ovčari.

Jedan broj ubijenih Srba je bačen u Dunav da se sakriju tragovi zločina, a mnogi Srbi su privođeni na saslušanja, mučeni, zlostavljani, zastrašivani i natjerani u bjekstvo da bi sačuvali živu glavu. Velikom broju Srba dignute su kuće i drugi objekti u vazduh, saopštila je ta koalicija.

"Postavlja se pitanje šta reći majkama, očevima, udovicama, braći i sestrama ubijenih vukovarskih Srba povodom posjete srpskog i hrvatskog predsednika Ovčari? Nažalost, stiče se utisak da su srpske žrtve u Vukovaru manje vredne od hrvatskih", navodi Koalicija.

To udruženje se zalaže da se utvrdi tačan broj ubijenih Srba u Vukovaru prije i tokom rata 1991. godine, da se izvedu na sud nalogodavci i počinioci zločina nad vukovarskim Srbima i da se izgradi spomen-obilježje sa imenima i prezimenima ubijenih vukovarskih Srba.

"Tek poslije utvrđivanja pune istine o tome šta se dešavalo prije i tokom rata u Vukovaru, stvoriće se stvarni preduslovi za polaganje vijenaca ne samo hrvatskim, nego i srpskim žrtvama", ističe se u saopštenju.

Koalicija naglašava da osuđuje svaki zločin koji se desio na području bivše Jugoslavije i zalaže se da se svi počinioci ratnih zločina pravedno kazne, bez obzira na nacionalnu i vjersku pripadnost.

SAD pozdravile posetu Tadića Vukovaru

Sjedinjene Američke Države su pozdravile posetu predsednika Srbije Borisa Tadića Vukovaru i odale priznanje napretku koji su Beograd i Zagreb načinili u procesu pomirenja.

"Pozdravljamo posetu predsednika Srbije Borisa Tadića Vukovaru i njegov susret sa hrvatskim predsednikom Josipovićem i premijerkom Jardankom Kosor", izjavio je juče portparol Stejt departmenta Filip Krauli na konferenciji za novinare.

Krauli je ocenio da je ta poseta pokazatelj stalnih napora koje Srbija i Hrvatska čine da bi ojačale bilateralne odnose i pozabavile se pitanjem nasleđa tragičnih događaja po raspadu bivše Jugoslavije.

"Odajemo priznanje liderima Srbije i Hrvatske na unapređenju pomirenja i iščekujemo njihovu zajedničku budućnost u Evropskoj uniji", rekao je portparol Stejt departmenta.

Mediji: Poseta pomirenja Vukovaru

Mediji na zapadu i u regionu naglašavaju da je poseta predsednika Srbije Borisa Tadića Vukovaru- prva jednog srpskog predsednika tom gradu od rata 1991. godine- bila poseti pomirenja, puna simbolike.

Ljubljansko "Delo" je opširno izvestilo o jučerašnjoj poseti predsednika Tadića Vukovaru, a tom događaju je posvetilo i komentar u kome ističe da je to doprinos poboljšanju odnosa Srbije i Hrvatske, koje zatvaraju neke mračne stranice prošlosti i okreću se budućnosti.

"Tadićevo savezništvo sa hrvatskim kolegom Ivom Josipovićem, koji nema teškoća sa priznavanjem hrvatskih zločina, pored svega podstiče nadu da se ne radi samo o epizodi i da će se delovanja koja vode ka miru i suživotu nastaviti", ističe se u komentaru najuglednijeg slovenačkog dnevnika.

Navedeno je i da u obe zemlje "više nema značajnih snaga koje se protive dobrosusedskim odnosima, saradnji i pomirenju" navelo je "Delo".

Dolazak srpskog predsednika u Vukovar i izvinjenje koje je uputio za počinjene zločine našlo se na naslovnim stranicama gotovo svih dnevnih listova u Bosni i Hercegovini. Banjalučke "Nezavisne novine" su preko čitave stranice objavile zajedničku fotografiju Tadića sa hrvatskim predsednikom uz naslov "Izvinjenja za buduća pokoljenja".

Izuzetak je sarajevski "Dnevni avaz", koji posetu srpskog predsednika Vukovaru nije stavio među svoje udarne vesti, sugerišići da je ona zapravo deo "predstave koju srpske vlasti priređuju uoči svake posete glavog haškog tužioca Serža Bramerca Beogradu, ovoga puta najavljene za 15. novembar", prenela je Fena.

Britanski "Dejli telegraf" piše da je zločin na Ovčari kod Vukovara dugo godina "bacao dugu i gorku senku" na hrvatsko-srpske odnose, ali da se veze dve države odnedavno popravljaju, prvenstveno zbog želje obe zemlje da se pridruže Evropskoj uniji.

Predsednici Srbije i Hrvatske, Tadić i Josipović, obojica u ranim pedesetim, pripadaju novoj generaciji političara u regionu, koji nisu učestvovali u ratu 1991-95. i koji se trude da dovedu do pomirenja Srba i Hrvata, kako bi dve zemlje krenule napred, ocenio je britanski list "Independent".

Nemački list "Frankfurter algemajne cajtung" podseća da se predsednik Srbije pre tri godine već izvinio za rat protiv Hrvatske, u intervjuu za hrvatsku televiziju, a da to što je to i sada učinio i u Vukovaru ima posebno simbolično značenje.

Taj list ocenjuje da je poboljšanju srpsko-hrvatskih odnosa veoma doprinelo to što se srpski sudovi bave zločinima koje su Srbi počinili nad Hrvatima, preneo je "Dojče vele".

Austrijski dnevnik "Standard" podseća da je 15 lica zbog ratnog zločina na Ovčari osuđeno pred Haškim tribunalom i srpskim pravosuđem.

Taj dnevnik ukazuje da je poseta srpskog predsednika zamišljena kao "poseta pomirenja", koja će da utre put za prevazilaženje neprijateljstava među narodima, dok "Prese" ističe da su hrvatski političari svih partija pozdravili Tadićevu posetu kao "istorijsku".

VAŠINGTON, 05.11.2010 Tanjug

Ma samo kad je Vašington zadovoljan ::(

"Odajemo priznanje liderima Srbije i Hrvatske na unapređenju pomirenja i iščekujemo njihovu zajedničku budućnost u Evropskoj uniji", rekao je portparol Stejt departmenta.

Upravo ono o cemu vam pricam!

Nekad je to bio drug Tito, a danas je Iviska i Boriska. Ali nam i dalje ujka Sem aplaudira za poteze ::)

Nikad nece biti podjednaki racuni, uvijek ce se netko osjecati uskracenim.

Tako se zacarani krug mrznje nastavlja.

Rat je nanio mnogo patnje i boli, takve rane su duboke i tesko se ljece.

Da li je moguce da se jednom ovo ludilo prekine?

Uvijek nas prate nekakvi demoni proslosti, kotac mrznje koji se ne zaustavlja.

Ja ne zelim mrziti na bilo koga. Zagovornik sam nenasilja.

Sad da te pitam ali iskreno da mi odgovoris .

Da ti dodjem na imanje u stan , nije bitno .

Pobijem ti pola familije , tebe i ostale rastjeram po cjelom gradu , zauzmem ti stan , tebi dodje komsija koji nudi rjesenje i kaze , ma nema veze pomirise sa njim , nije bitno sto je to uradio .

Kako ces ti odreagovati ?

Razlikuje se u tome sto Tadic zaboravljanjem, oprastanjem i izvinjavanjem sutra otvara sansu da se zlocini ponove!!!

Ja ne znam kako vi ne kapirate ove stvari. Zaboravili smo 1914. kada su u Macvi Hrvati, medju kojima je i sam Josip Broz bio, zajedno sa Austrougarima pocinili teske zlocine... Zaoboravili smo kristalnu noc 1914. u Zagrebu... Da bi se na ravnopravnoj osnovi ujedinili 1918. godine sa istim Hrvatima?! Njih porazene smo preveli u pobednike!

Dosla 1941. stvara se NDH, i novi pokolji, novih 1.200.000 srpskih zrtava samo u NDH... sve zbog bratstva i jedinstva mi sve to zaboravismo i 1945. u novu zajednicu sa Brozom na celu... a o stradanju Srba i ustaskim sratistima ni reci... jer je to skodilo bratstvu i jedinstvu, i boljem zivotu!? Godine prolaze, nama 1971. puca pred ocima novi moguci rat... Hrvati pokazuju da se nisu promenili. A mi i dalje treba da verujemo u bratstvo i jedinstvo sa Hrvatima.

1990. godine ponovo nam Hrvati pokazuju svoje lice, osecanja, zelje, i potrebe... da bi 1991. otvoreno poceo novi lov i pokolj Srba... 1995. konacno proterivanje Srba iz Krajine, a to se inace zove "resavanje srpskog pitanja u Hrvatskoj".

Sada treba opet u ime nekih novih evropskih jedinstava, boljeg zivota u EU da se mirimo, i bacamo ruze sa mostova?! DOOOKLEEE VISEEEE!!!

Dokle cemo zaboravljati krv prolivenu, i zlocine nad nama, samo zato sto smo Srbi, pravoslavci? Cutati o svemu sto nam rade?! Zbog nesto malo parica, sto nam ove hijene iz EU i SAD nude!? E pa necemo!

Zar mi nasu srecu treba da gradimo na nesreci nasih predaka?!

I ovo sto nam se sada 1991-95 desilo, desilo se upravo iz tog razloga sto su nasi roditelji, babe i dede gradili svoju srecu preko nesrece onih 1.200.000 stradalih u NDH. E pa necemo da nam se istorija ponavlja!

Aha. ž

A šta onda znači podrška učešću Srba na izborima u takvoj zločinačkoj državi?

Umesto da smo SISTEMATSKI I KONTINUIRANO TO BOJKOTOVALI I ONE KOJI NA NJIMA UČESTVUJU OBILJEŽILI KAO IZDAJNIKE - MI SMO ŠTA?

Kritikovali i ismejavali one koji su imali takav stav.

Uostalom, Čule kakav si ti LIČNO imao stav po pitanju učešća Srba na izborima u ovoj novoj NDH?

Sad da te pitam ali iskreno da mi odgovoris .

Da ti dodjem na imanje u stan , nije bitno .

Pobijem ti pola familije , tebe i ostale rastjeram po cjelom gradu , zauzmem ti stan , tebi dodje komsija koji nudi rjesenje i kaze , ma nema veze pomirise sa njim , nije bitno sto je to uradio .

Kako ces ti odreagovati ?

Razumljivo je da su takve rane duboke. Zlocine treba procesuirati, oni koje su to cinili kazniti.

Kroz takve okrutnosti su prolazile i srpska i hrvatska strana. U ratnom ludilu gubi se razum, stradaju

i oni koji nisu pod oruzjem.

Rat je zavrsen, zar da i dalje skrgucemo zubima? Moramo zivjet dalje...

Neke rane nikad nece zacijeliti. Trebat ce dosta vremena.

Tek ce generacije rodjene krajem 80-tih i dalje zivjeti bez traume rata.

Na mladima svijet ostaje. Oni ne bi trebali dozivjeti nesto slicno.

Bijele ruze koje plove Dunavom su nova nada, vjerujem da ce generacije koje dolaze odbaciti

nasilje i mrznju, te zivjeti u miru.

Aha. ž

A šta onda znači podrška učešću Srba na izborima u takvoj zločinačkoj državi?

Umesto da smo SISTEMATSKI I KONTINUIRANO TO BOJKOTOVALI I ONE KOJI NA NJIMA UČESTVUJU OBILJEŽILI KAO IZDAJNIKE - MI SMO ŠTA?

Kritikovali i ismejavali one koji su imali takav stav.

Uostalom, Čule kakav si ti LIČNO imao stav po pitanju učešća Srba na izborima u ovoj novoj NDH?

Нисам имао никакав став.

Свог фаворита нисам имао, исто као и у Србији све ове године... А када сам питао људе у завичају за кога треба да се гласа од ових српских партија не би ли помого својим гласом, свако је слегао раменима и није могао да ми каже одговор. На Пупавца и Станимировића су се грозили и пљували. А остале су рекли да су лоши, и да су слични овима горе.

Razumljivo je da su takve rane duboke. Zlocine treba procesuirati, oni koje su to cinili kazniti.

Kroz takve okrutnosti su prolazile i srpska i hrvatska strana. U ratnom ludilu gubi se razum, stradaju

Bijele ruze koje plove Dunavom su nova nada, vjerujem da ce generacije koje dolaze odbaciti

Нисам приметио да Хрватска успешно процесуира злочине?! Њима је аргумент да су злочинци учествовали у "обрани" Хрватске и то је алиби. Крај приче.

Шта више директни извршиоци злочина нашли су се у државном апарату нове Хрватске?!

Погледај како живе, и шта причају, певају нове младе генерације у Хрватској, па ће ти бити јасније неке ствари.

Томпсонове концерте не посећује 2000 неких стараца који су били усташе за време Другог св. рата.... Не, него посећује 50.000 већином младих људи, којима је испран мозак мржњом према Србима, Православљу, и комплет усташком идеологијом. Погледај и њихов фанатизам на тим концертима.

Ко то организује Томпсону концерте, ко му је у ВИП ложи!?

Човече, ми ко да живимо на 2 различите галаксије.

Nisi u pravu !

Moj sin je 84-to godiste .

Traume koje je prezivio nemogu se samo tako izbrisati .

A sto je najvaznije nije na svome .

Nedaju , svim sredstvima ga odbijaju (papirnato , pocev od vojske pa do neupisivanja u maticne knjige ) i sl.

Нисам имао никакав став.

Свог фаворита нисам имао, исто као и у Србији све ове године... А када сам питао људе у завичају за кога треба да се гласа од ових српских партија не би ли помого својим гласом, свако је слегао раменима и није могао да ми каже одговор. На Пупавца и Станимировића су се грозили и пљували. А остале су рекли да су лоши, и да су слични овима горе.

Ne radi se ovde o Pupovcu i Stanimirovicu PERSONALNO, a ni bilo kojoj tzv. srpskoj stranci u Hrvatskoj.

Stvar je NACELNA - SVAKO UCESCE U FARSI OD TZV. DEMOKRATSKOG PROCESA - IZBORI U HRVATSKOJ jeste SUSTINSKI NACIONALNA IZDAJA I NAVODJENJE VODE NA HRVATSKI MLIN I VECE IZVINJENJE OD ONOG KOJEG JE POCINIO OVAJ SERONJA TADIC.

To je SUSTINA.

Nisi u pravu !

Moj sin je 84-to godiste .

Traume koje je prezivio nemogu se samo tako izbrisati .

A sto je najvaznije nije na svome .

Nedaju , svim sredstvima ga odbijaju (papirnato , pocev od vojske pa do neupisivanja u maticne knjige ) i sl.

Grome, kruva ti , a sto ce ti sin u njihovoj vojsci?

Ne radi se ovde o Pupovcu i Stanimirovicu PERSONALNO, a ni bilo kojoj tzv. srpskoj stranci u Hrvatskoj. Stvar je NACELNA - SVAKO UCESCE U FARSI OD TZV. DEMOKRATSKOG PROCESA - IZBORI U HRVATSKOJ jeste SUSTINSKI NACIONALNA IZDAJA I NAVODJENJE VODE NA HRVATSKI MLIN I VECE IZVINJENJE OD ONOG KOJEG JE POCINIO OVAJ SERONJA TADIC. To je SUSTINA.

Ја сам имао жељу да изађем на изборе и да дам свој глас да Срби освоје власт у Вуковару. Међутим, како тамо нема једнинствене српске листе, где би могли да Срби освоје власт, и тиме се направи некаква перспектива за људе који су остали тамо... Овако ништа. Ако Срба нема на својим огњиштима, онда нема ни Крајине, ни ничега. Земља је онога ко је обрађује... а не ко издалека машта да ће се за 10 година вратити.

Међутим, ти као да заступаш идеје неких људи који су овде држали говоранције пре 2 и више година.