Sign in to follow this  
Rada

Protest u septembru ako Tadić dođe u Vukovar

Recommended Posts

Stvar je NACELNA - SVAKO UCESCE U FARSI OD TZV. DEMOKRATSKOG PROCESA - IZBORI U HRVATSKOJ jeste SUSTINSKI NACIONALNA IZDAJA I NAVODJENJE VODE NA HRVATSKI MLIN I VECE IZVINJENJE OD ONOG KOJEG JE POCINIO OVAJ SERONJA TADIC.

Нисам учествовао на тим изборима, нити ћу... јер ми се може, обзиром да живим у Србији. Шта ћемо са људима који су се тамо из неког разлога вратили (нису се снашли у Србији например) ? Они морају некако да се организују ако мисле да опстану. Избори као такви су генерално фарса, јер ретко може да се деси да не победи миљеник моћника са запада. Знамо шта се дешава када се то не деси - онда иду изолације, санкције, ратови... толико о "демократији". Ипак мислим да је потребно организовати се и артикулисати све своје жеље, идеје и захтеве да би се макар нешто од тога и остварило. Притом је моје мишљење о Милораду Пупавцу и сличним "представницима Срба" у хрватској - неповољно... као уосталом и о Милораду Додику или Борхану Тадићију например. Тешко је имати правилан став у овим смутљивим временима :-[ мој Дане Станисављевићу из Дојића код Грачаца ;) Оно за шта сам ја и шта ја хоћу - то изгледа не може! Ни у Србији ::) а камоли у хрватској.

grom:

Nisi u pravu !

Moj sin je 84-to godiste .

Traume koje je prezivio nemogu se samo tako izbrisati .

A sto je najvaznije nije na svome .

Nedaju , svim sredstvima ga odbijaju (papirnato , pocev od vojske pa do neupisivanja u maticne knjige ) i sl.

ne znam o kakvom se pravnom odnosu radi.

po novom vojni rok se vise ne sluzi, jedino ako tvoj sin zeli ici u profesionalni

sastav HV-a

Избори као такви су генерално фарса, јер ретко може да се деси да не победи миљеник моћника са запада. Знамо шта се дешава када се то не деси - онда иду изолације, санкције, ратови... толико о "демократији". Ипак мислим да је потребно организовати се и артикулисати све своје жеље, идеје и захтеве да би се макар нешто од тога и остварило. Притом је моје мишљење о Милораду Пупавцу и сличним "представницима Срба" у хрватској - неповољно... као уосталом и о Милораду Додику или Борхану Тадићију например. Тешко је имати правилан став у овим смутљивим временима :-[Оно за шта сам ја и шта ја хоћу - то изгледа не може! Ни у Србији ::) а камоли у хрватској.

Потписујем! ;)

Нисам учествовао на тим изборима, нити ћу... јер ми се може, обзиром да живим у Србији. Шта ћемо са људима који су се тамо из неког разлога вратили (нису се снашли у Србији например) ? Они морају некако да се организују ако мисле да опстану. Избори као такви су генерално фарса, јер ретко може да се деси да не победи миљеник моћника са запада. Знамо шта се дешава када се то не деси - онда иду изолације, санкције, ратови... толико о "демократији". Ипак мислим да је потребно организовати се и артикулисати све своје жеље, идеје и захтеве да би се макар нешто од тога и остварило. Притом је моје мишљење о Милораду Пупавцу и сличним "представницима Срба" у хрватској - неповољно... као уосталом и о Милораду Додику или Борхану Тадићију например. Тешко је имати правилан став у овим смутљивим временима :-[ мој Дане Станисављевићу из Дојића код Грачаца ;) Оно за шта сам ја и шта ја хоћу - то изгледа не може! Ни у Србији ::) а камоли у хрватској.

Stvar je vrlo, vrlo jednostavna. Dolje je na snazi OKUPACIJA.

Zato su izbori farsa.

I zato je svaki oblik učešća na njima - bilo kandidovanje, bilo glasanje - jest KOLABORACIJA SA OKUPATOROM.

A svako prikrivanje ove istine jeste iz nekog svog sebičnog razloga koje se navodno pokriva nekim navodnim interesom naroda koji se ne ostvaruje.

Stvar je vrlo, vrlo jednostavna. Dolje je na snazi OKUPACIJA.

Zato su izbori farsa.

I zato je svaki oblik učešća na njima - bilo kandidovanje, bilo glasanje - jest KOLABORACIJA SA OKUPATOROM.

A svako prikrivanje ove istine jeste iz nekog svog sebičnog razloga koje se navodno pokriva nekim navodnim interesom naroda koji se ne ostvaruje.

Jača je odluka čovjeka koji želi živjeti i pod takvim uslovima,nego moja koji to ne želi.

Oni su ipak dio našeg korpusa i ja ih se kao takve ipak ne odričem.Oni to najbolje znaju.

Odluka svakog pojedinca je njegovo pravo,i on zato snosi posljedice.

SDSS zastupa ili bi trebao Srbe koji su se vratili,a nikako nas koji smo rasuti po svjetu.

Nas trenutno ne zastupa nitko ili ja nemam informaciju.

Stvar je vrlo, vrlo jednostavna.

Dolje je na snazi OKUPACIJA.Zato su izbori farsa.

Слажем се! Само како мислиш да ослободимо своју окупирану територију, ако на њој немамо своје људе? А како да имамо тамо своје људе ако нисмо активни и препуштамо их разно-разним Пуповцима? Нажалост риба смрди од главе. За све ове године у Србији су на власти били или интернационалисти или псеудонационалисти. И нема наде да ће се то скоро променити. Шта да раде наши повратници? Да опет дођу у Србију или да тамо живе као медведи?

I zato je svaki oblik učešća na njima - bilo kandidovanje, bilo glasanje - jest KOLABORACIJA SA OKUPATOROM.A svako prikrivanje ove istine jeste iz nekog svog sebičnog razloga koje se navodno pokriva nekim navodnim interesom naroda koji se ne ostvaruje.

Тако је из твоје и моје позиције - из Србије. Мислим да се са тим неби сложили људи који су се тамо вратили. На страну Пуповац и остали политичари, имам утисак да ти очекујеш да повратници треба да буду наши заточници. Размисли шта је у овој идеји коју си изнео себично. Живи морају да живе.

П.С. да се не бисмо опет удаљили од теме, мислим да ти и ја слично (исто) желимо али да је ситуација на терену много сложенија и комплекснија и да са тим у вези треба, по мом мишљењу, добро размислити пре него што се изађе са неком идејом. У сваком случају ја лично не признајем ни хрватску државу, ни њену окупацију, па самим тим ни њене изборе. За све ове године нисам ни помислио да вадим њихова документа, иако су многи то због путовања урадили. Не хвалим се тиме, само хоћу да одмах разјасним своје приватне ставове, да не бих био погрешно схваћен. Али једно је моја позиција, а друго позиција повратника.

П.С.С Чуле не знам како је право име "Устанику Цицвари" али знам да је Четнички првоборац и устаник Дане Станисављевић Цицвара 1915-1942 из села Дојићи код Грачаца тако да не мораш да исецаш мој цитат мислећи да сам написао стварне генералије учесника у расправи :)

po novom vojni rok se vise ne sluzi, jedino ako tvoj sin zeli ici u profesionalni

sastav HV-a

Moj sin sada ima blize 40 .

E to sigurno u prof. vojsku i to HV .

Ti malko pod.... jel de .

DRAGAN J. VUČIĆEVIĆ - DOSTA ZLOČINA!

Nemojte nas na silu miriti sa Hrvatima

Preporučujem da pažljivo, još jednom, pročitate prošlonedeljni intervju Borisa Tadića zagrebačkom „Jutarnjem listu". U tom intervjuu, naime, predsednik Srbije ničim izazvan otkriva da se svako jutro budi uz Severinine pesme (!?!), da je posle završenog fakulteta žarko želeo da bude svetioničar na nekom hrvatskom otoku (?!?) i konačno da se on u Vukovaru nije izvinjavao samo gesta radi, već zato što je oduvek bio „iskreni prijatelj Hrvata"!?!?!

E, sad, dok zamišljate Tadića kako ranim jutrom đipa iz kreveta, nabija slušalice na uši i cupka uz Sevine hitiće, probajte da sami sebi objasnite čemu sve to. Čemu, bre, tolika snishodljivost?! Otkud potreba da se dokazuje ljubav prema Hrvatima kad sa druge strane nema ničega iskrenog osim golog interesa da se od Srbije načini tržište za „hrvatsko gospodarstvo"?! I šta je to, kako se, moliću lepo, zove to kada se Tadić na Ovčari iskreno izvini i još kaže da se svi zločini iz 20. veka moraju zaboraviti u prošlosti (predsedniče, zar i Jasenovac da zaboravimo?!), a Josipović u Paulin Dvoru latinski lukavo izbegne da se jasno i glasno izvini srpskim žrtvama?! Konačno, kako je moguće da to nije tema ni za koga u Srbiji?! Kako to da se u svim srpskim medijima Josipovićevo natucanje o „svim žrtvama koje zaslužuju pijetet" čita i tumači kao iskreno izvinjenje Srbiji i Srbima?!

Šta hoću da kažem? Pa, samo to da Srbe i Hrvate nikako ne treba miriti na silu. Jednom su nas tako komunisti „pomirili". Jednom smo mi Srbi, zarad bratstva i jedinstva, zaboravili strašan ustaški genocid. Nije se dobro završilo. Ako sada, zarad Evrope, ponovo pljunemo na svoje nevine žrtve, ako kao državnu ideologiju usvojimo tvrdnju šifrovanih, kroatofilnih drugosrbijanaca da su kninski Srbi izvršili agresiju na Knin, a da su vukovarski i osječki Srbi sami sebe klali i bacali u Savu, opet će se, pre ili kasnije, loše završiti. Ne samo po Srbe.

E, sad se, valjda, razumemo.

DRAGAN J. VUČIĆEVIĆ

Слажем се! Само како мислиш да ослободимо своју окупирану територију, ако на њој немамо своје људе? А како да имамо тамо своје људе ако нисмо активни и препуштамо их разно-разним Пуповцима? Нажалост риба смрди од главе. За све ове године у Србији су на власти били или интернационалисти или псеудонационалисти. И нема наде да ће се то скоро променити. Шта да раде наши повратници? Да опет дођу у Србију или да тамо живе као медведи?

Тако је из твоје и моје позиције - из Србије. Мислим да се са тим неби сложили људи који су се тамо вратили. На страну Пуповац и остали политичари, имам утисак да ти очекујеш да повратници треба да буду наши заточници. Размисли шта је у овој идеји коју си изнео себично. Живи морају да живе.

П.С. да се не бисмо опет удаљили од теме, мислим да ти и ја слично (исто) желимо али да је ситуација на терену много сложенија и комплекснија и да са тим у вези треба, по мом мишљењу, добро размислити пре него што се изађе са неком идејом. У сваком случају ја лично не признајем ни хрватску државу, ни њену окупацију, па самим тим ни њене изборе. За све ове године нисам ни помислио да вадим њихова документа, иако су многи то због путовања урадили. Не хвалим се тиме, само хоћу да одмах разјасним своје приватне ставове, да не бих био погрешно схваћен. Али једно је моја позиција, а друго позиција повратника.

A gdje si ti vidio da ja kažem da naši ljudi NE TREBAJU DOLJE ŽIVJETI?

Kažem da ne moraju da IZLAZE NA IZBORE jer time:

HRVATSKA DOBIJA POTVRDU PRED MEDJUNARODNOM ZAJEDNICOM DA SU DEMOKRATSKA DRŽAVA KOJA POŠTUJE PRAVA MANJINA I POVRATNIKA JER ONI TO SVOJI IZLASKOM NA IZBORE POTVRDJUJU!

Srbi dolje time APSOLUTNO NE DOBIJAJU NIŠTA, samo običan PRIVID!

Može se vidjeti da na terenu HRVATSKU POLITIKU I HRVATSKE INTERESE bolje brane ti FORMALNI IZABRANI SRBI od HRVATA.

Evo primjera

Zamisli da su pod njemačkom okupacijom 41-45 provodjeni izbori svi koji učestvuju bili bi KOLABRACIONISTI.

iLI

Šiptari na KiM NIKAD nisu izašli na srpske izbore, koristili su (neki i danas koriste!) srpska dokumenta ali izbore su DOSLJEDNO I KONTINUIRANO BOJKOTOVALI BEZ OBZIRA KO BIO NA VLASTI U BEOGRADU.

Dakle, ne treba se posipati pepelom, ljudi TREBA da se vraćaju ali na izborima ne trebaju da učestvuju, TO IM NIJE NIKAKVA OBAVEZA.

Ovako u situaciji za koju smo se složii da je OKUPACIJA - to što oni rade jeste KOLABORACIJA.

za informaciju siroj javnosti "Ustanik Cicvara" je ovdje jos pisao sa sljedecim nadimcima:

mara lukshina

Udri jache

krajina do tokija

Osnivach sa Javnika

stiskavac

a iza svih tih se krije jedna te ista osoba, "gospodin Ministar" Ratko Licina kojemu cemo i sada kao i svaki put do sada uljudno pokazati vrata i reci zbogom

za informaciju siroj javnosti "Ustanik Cicvara" je ovdje jos pisao sa sljedecim nadimcima:

mara lukshina

Udri jache

krajina do tokija

Osnivach sa Javnika

stiskavac

a iza svih tih se krije jedna te ista osoba, "gospodin Ministar" Ratko Licina kojemu cemo i sada kao i svaki put do sada uljudno pokazati vrata i reci zbogom

Vec na njegov 1. post pod imenom Ustanik Cicvara meni je bio sumnjiv... na 2. post je svojim nastupom toliko neodoljivo podsecao na svoje ranije govore, da je to nenadmasno... Svaki put me odusevljava sa svojim ministarisanjem. :D:D

P.S.

Bas se pitam koji mu je sledeci nick na KF ;]\/ ;D

Tek ste sad skontali da je Ratko :D

Koliko se secam kao ministru je ovde zabranjen ulaz, a kao pojedincu nije ?

Stvarno nije lepo da se javno svadjamo,moze to i lepo u tisini da se odradi.

A Ratku pozdrav i poruka "vreme je za krajisku stranku u srbiji"

A Ratku pozdrav i poruka "vreme je za krajisku stranku u srbiji"

Kako da izda ideale SRS?

Mada, ako realno pogledamo, stranka ko stranka nije problem... vec ko ce sedeti u vrhu te stranke?

A zašto ne u Kninu.....npr.Liga socijal demokrata Krajine pravila.gif

Jel ti mislis da bi bilo dozvoljeno osnivanje stranke koja ima u sebi pomena rec Krajina?

Jel ti mislis da bi bilo dozvoljeno osnivanje stranke koja ima u sebi pomena rec Krajina?

Nedaju ni naziv Dalmacija u nazivu stranke.Bilo pokušaja sa DA pa su je sklonili na marginu...ali postoji.

Tako isto mislim i na pomen Krajina.

Pa eto, neka pokusa neko, ako misli da ce biti nekakve koristi onom narodu dole...

Ja sam to više napisao kao reakciju na gornju incijativu da je sazrelo vreme za Krajišku stranku u Srbiji.

"Onom narodu dole",valjda Srbskom narodu dole. :D

Vidim da je neko na ovoj temi uporedio krajiške Srbe sa Šiptarima s Kosova povodom bojkota izbora i popisa stanovništva i dođe mi da se zapitam je li moguće da ta osoba još uvijek ne vidi razliku? U redu, teorijski bi se moglo reći da je to tačno, ali suštinska razlika je ipak nepremostiva. Srbi u Hrvatskoj su bili ostavljeni na milost i nemilost Tuđmanu, HDZ-u i ustaškom revivalu, bez ikakve podrške Srbije, zvaničnog Beograda i sa obećanjima lažnog patriote Miloševića. Kad je bio priliv izbjeglica u Srbiju 1995., Srbija se na te ljude ni okrenula nije. Zvanični Beograd je i dozvolio da se dogodi Oluja, iako su sve raspoložive vojno-oružane snage Srbije mogle to odužiti, pa čak i slomiti. Dakle, Srbi u Hrvatskoj ni podršku Srbije nisu imali, a Šiptari na Kosovu su, prvo i najbitnije, imali podršku svoje matice Albanije, a onda i cijele međunarodne zajednice zahvaljujući lobistima koji su u Senatu zagovarali albanske nacionalne interese i iredentističke aspiracije. Šiptari na Kosovu su bojkotovali sve izbore i popise stanovništva da bi se mogli doseljavati nesmetano iz Albanije, jer bez materijalnog dokaza o njihovom obitavanju na toj teritoriji, oni legalno ne postoje. Oni su znali da ih Albanija i MZ neće ostaviti na cjedilu. Da su krajiški Srbi uradili isto to, Srbiju to ne bi zanimalo i ne bi reagovala, a onda bi Srbi bez svojih političkih lidera ubrzo pali u kandže hrvatskih pseudodemokratskih stranaka, slijedilo bi dalje sa asimilacijom i kroatizacijom i završilo se nacionalnom smrću.

a onda bi Srbi bez svojih političkih lidera ubrzo pali u kandže hrvatskih pseudodemokratskih stranaka, slijedilo bi dalje sa asimilacijom i kroatizacijom i završilo se nacionalnom smrću.

Ovo bi se desilo i da je bilo mirno razdvajanje,sa još jednim paradoksom a to je.. očevi u Krajini Srbi,a djeca im po gradovima Hrvati.Vi svi znate pa da

ne ponavljam da je u Hrvatskoj uvjek postojala i bila prisutna paralelna vlast.

grom:

sastav HV-a

Moj sin sada ima blize 40 .

E to sigurno u prof. vojsku i to HV .

Ti malko pod.... jel de .

nisi li napisao da ti je sin 84 godiste?

ili sam ja krivo shvatio?

no to nije tema ovog topica.

pozdravljam Tadiceva nastojanja, svatko tko zeli mir razmislja isto.

dosta je rata i ratova...