kidwithbfg

Srpski fudbalski klubovi u prvenstvima Hrvatske

Recommended Posts

Ovde možemo napisati poneku reč o klubovima koji se takmiče u županijskim ligama, a koji su iz srpskih sela/gradova i koji se mogu nazvati srpskim klubovima.

To su:

Petrova Gora Vojnić

PPG Rujevac

Sloga Borovo (selo)

Sinđelić Trpinja

Sloga Pačetin

Borac Bobota

Negoslavci

Hajduk Mirko Mirkovci

Radnički Dalj

Bratstvo Jagodnjak

Obilić Ostrovo

Čelik Gaboš

Sremac Markušica

Hajduk Vera

ako sam izostavio nekog, izvinjavam se...

Petrova Gora Vojnić - 2. ŽNL Karlovačka

PPG Rujevac - 3. ŽNL Sisačko-moslavačka NS Sisak

Sloga Borovo (selo) - 1. ŽNL Vukovarsko-srijemska

Sinđelić Trpinja - 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vukovar

Sloga Pačetin - 3. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vukovar

Borac Bobota - 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vukovar

Negoslavci - 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vukovar

Hajduk Mirko Mirkovci - 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vinkovci

Radnički Dalj - 3. ŽNL Osječko-baranjska NS Osijek

Bratstvo Jagodnjak - 2. ŽNL Osječko-baranjska NS Osijek

Obilić Ostrovo - 3. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vinkovci

Čelik Gaboš - 3. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vinkovci

Sremac Markušica - 3. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vinkovci

Hajduk Vera - 3. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vukovar

za ove nisam siguran da li su čisto srpski klubovi:

Palača - 3. ŽNL Osječko-baranjska NS Osijek

Erdut - 3. ŽNL Osječko-baranjska NS Osijek

Hajduk (Veljko) Šodolovci - 2. ŽNL Osječko-baranjska NS Osijek

Bršadin - 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska NS Vukovar

Па већ постоји сличан топик, ово фк из РСК ту се помињу и њихови данашњи успеси, и са чиме се суочавају.

Мислим да нема потребе још 1 тему вући.

Zaboravio si Vuteks-Sloga Vukovar.Takmiče se u 1. ŽNL Vukovarsko-sremskoj.

nisam zaboravio na njih, ali to više nije "srpski" klub. od kako ih je grad ucenio za pare, imaju mešanu upravu i mešan tim. sponzor im je Osiguranje Zagreb...

nisam zaboravio na njih, ali to više nije "srpski" klub. od kako ih je grad ucenio za pare, imaju mešanu upravu i mešan tim. sponzor im je Osiguranje Zagreb...

Ne znam,zadnji put sam ih gledao prošle sezone kada su prodali utakmicu,čini mi se Cerni 1:2 (to je tek bila scena za pamćenje-Vuteks bolji deset puta,vodi na poluvremenu 1:0,ovi iz Cerne ne mogu da trče nakon prvih 30 minuta i onda na kraju zabiju neka dva smešna gola).Prošle sezone je trener bio Hrvat-Stjepan Ačkar,a i bilo je par igrača Hrvata (čini mi se trojica ili četvorica).

Moguće je da ih je grad ucenio za pare,jer znam da je klubu falilo novca,a ovaj Lazić koji je bio predsednik je izgleda otišao.Trener im je ove sezone Grahovac iz Bačke Palanke.

Ne znam,zadnji put sam ih gledao prošle sezone kada su prodali utakmicu,čini mi se Cerni 1:2 (to je tek bila scena za pamćenje-Vuteks bolji deset puta,vodi na poluvremenu 1:0,ovi iz Cerne ne mogu da trče nakon prvih 30 minuta i onda na kraju zabiju neka dva smešna gola).Prošle sezone je trener bio Hrvat-Stjepan Ačkar,a i bilo je par igrača Hrvata (čini mi se trojica ili četvorica).

Moguće je da ih je grad ucenio za pare,jer znam da je klubu falilo novca,a ovaj Lazić koji je bio predsednik je izgleda otišao.Trener im je ove sezone Grahovac iz Bačke Palanke.

Znam da je neki Grahovac bio trener Vupika, ne znam da li je to isti lik... Sad je Vuteks-Sloga "klub građana Vukovara". I dalje većinom tu igraju Srbi, ali nije više ono što je nekad bio. Ono što valja u klubu odmah odlazi u Vukovar '91 (gde igra dosta Srba)

Znam da je neki Grahovac bio trener Vupika, ne znam da li je to isti lik... Sad je Vuteks-Sloga "klub građana Vukovara". I dalje većinom tu igraju Srbi, ali nije više ono što je nekad bio. Ono što valja u klubu odmah odlazi u Vukovar '91 (gde igra dosta Srba)

Vukovar 91 je presmešan klub,a bez Srba bi bio tek u banani.Zašto to kažem?Iz jednostavnog razloga što su im Srbi bili najbolji igrači donedavno (kakva je situacija ove sezone nemam pojma jer ne pratim).Mislim da Vuteks nije nimalo lošiji od Vukovara (uostalom prošle godine ih je dobio u finalu kupa 2:1),ali tu treba para,a i politika mnogo odlučuje.I da,dobro si napisao da im je pola igrača prešlo iz Vuteksa.Vuteks ima mnogo bolju školu fudbala za mlađe uzraste od Vukovara (zato im je i dao veliki broj igrača).

P.S. Jesi ti iz Vukovara?

U 3.kolu 2.ŽNL VS (Vukovar) Sinđelić (Trpinja) pobedio Hajduk iz Bapske sa 9:1, Bobarc iz Bobote izgubio od Bršadina 2:0, a Negoslavci odigrali nerešeno (2:2) sa Dunavom iz Sotina

Колико сам ја нешто начуо... пионири ФК Вутекс долазе ускоро на Маракану, да буду гости Црвене Звезде, где ће са вршњацима да одмере снаге srpski_smajli_kalas.gif

Колико сам ја нешто начуо... пионири ФК Вутекс долазе ускоро на Маракану, да буду гости Црвене Звезде, где ће са вршњацима да одмере снаге srpski_smajli_kalas.gif

ako jeste istina, onda je to za svaku pohvalu...