Sign in to follow this  
chule80

Наша војна доктрина и циљеви рата 1991-95

Recommended Posts

Sto se tice Plaskog ,velik je to prostor za cuvat . Kud su brda i planine tud je i sve sumovito. A bilo je svega i svacega tamo ,al najvise minskih polja po tim sumama.

/

Da je bilo svega i svacega, bilo je, najmanje je bilo ljudi a i to malo ljudi sto je bilo, bilo je dovoljno za vase bojovnike, koliko sam upucen (dosta dobro) u prvom danu oluje su unistena ili ostecena 4 vasa tenka junacke 1 gardijske brigade . Ti isti junaci su bacili moju babu pod tenk , toliko o vama i vasem junastvu

U pravu si i za ovo slazem se . Imas pravo govorit ,tj pisat kako hoces . Mislim da je bilo vise unistenih tenkova, jedva su krenuli dalje. Da ste jos malo stisnuli ,bilo bi povlacenja. A istina je na pola , e sad ko vise zna , nemam pojima. Po tvom postu onda nisi rodom Plascan, jer 1.gbr nije isla preko Plaskog.

U pravu si i za ovo slazem se . Imas pravo govorit ,tj pisat kako hoces . Mislim da je bilo vise unistenih tenkova, jedva su krenuli dalje. Da ste jos malo stisnuli ,bilo bi povlacenja. A istina je na pola , e sad ko vise zna , nemam pojima. Po tvom postu onda nisi rodom Plascan, jer 1.gbr nije isla preko Plaskog.

1. GBR je išla kroz zonu odgovornosti koju je zatvarala 70. plašćanska brigada.Ako se ne varam oni su uzeli Ličku Jesenicu.

Sporazum Pavelić-Stojadinović je bio sporazum između hrvatskog fašističkog političara, vođe ustaškog pokreta, bivšeg poglavnika Nezavisne Države Hrvatske i ratnog zločinca dr Ante Pavelića, i bivšeg srpskog i jugoslovenskog političara, ministra finansija i spoljnih dela, predsednika kraljevske vlade i univerzitetskog profesora dr Milana Stojadinovića. Potpisan je krajem 1954. godine u Buenos Airesu, Argentina.

220px-Paveli%C4%87-Stojadinovi%C4%87.jpg220px-SporazumPavelicStojadinovic.png

Sporazum Stojadinovic+Pavelic je vrlo tragicna radnja, po izrazito srpski narod,,,velika mu je i nesreca i nepravda nanjeta .

Ali to je stvar naroda, hoce li se pomiriti sa sudbinom..ili ce donjeti neku drugu odluku . . .

Pogotovo svjesni stanja Kosova i Metohije , a i ostatka Srbije . . .

@ vucijaci

sta te interesuje oko VRS i borba oko Kupresa i Dervente ?

Iskusni bojovnici sa slavonskog ratista su zestoko porazeni od strane VRS sa prilicnim brojem neiskusnih rezervista .

Posebno su se pokazale one njihove protiv-tenkovske jedinice mravi i stakori .

drugo , nisam bio na Kosovu ali znam ljude koji su bili tamo i uglavnom svi tvrde da su tenkovi uglavnom bili minimalno koristeni zbog neprijateljske aviacije , konfiguracije terena i protiv oklopnih sredstava koje su tada sipci dobili od zapadnjaka . Necu tvrditi da nisu koristeni ali cisto sumnjam da su bili od velike koristi .

trece , o kakvih 7 dana pricas ? pa prva recenica u tom clanku "STRELA" pocinje sa "Kada su nakon 45. dnevnih teških i krvavih borbi" . Mozda grijesim ali tu nesto nije kako treba .

cetvrto , ti klipovi onog lazova Lazanskog su smijesni . Namazani englez palamudi a ovaj ko malo dijete na tuti ponavlja ko papagaj . Za njega je Gebels bio mala maca .

Po mom misljenju greska su bile zasticene zone Bihac , Gorazde , Srebrenica i Zepa . Politika je formirala doktrinu koja nije bila odrziva pod uslovima udruzenih napada neprijatelja . Da su sve moguce snage koncentrisane na uzimanje tih enklava 1992e (u slucaju Bihaca mozda napraviti kompromis i prepustiti vlast muslimanima) i formirana mobilna rezerva sa preko 20 000 vojnika ishod rata bi bio drugaciji .

U slucaju Benkovca i te brigade iz Srbije ja mislim da bi bila laka meta zato sto bi HV tad imala odrijesene ruke a i natovi piloti bi pomagali iz vazduha . To bi bilo okarkterisano u wasingtonu i briselu kao cin agresije na suverenu drzavu i jedva bi docekali da bombarduju . Gdje god su t 55 i t 72 izasle na otvoreno protiv americke aviacije uvijek se lose zavrsavalo za tenkove .

@ vucijaci

sta te interesuje oko VRS i borba oko Kupresa i Dervente ?

Iskusni bojovnici sa slavonskog ratista su zestoko porazeni od strane VRS sa prilicnim brojem neiskusnih rezervista .

Posebno su se pokazale one njihove protiv-tenkovske jedinice mravi i stakori .

drugo , nisam bio na Kosovu ali znam ljude koji su bili tamo i uglavnom svi tvrde da su tenkovi uglavnom bili minimalno koristeni zbog neprijateljske aviacije , konfiguracije terena i protiv oklopnih sredstava koje su tada sipci dobili od zapadnjaka . Necu tvrditi da nisu koristeni ali cisto sumnjam da su bili od velike koristi .

trece , o kakvih 7 dana pricas ? pa prva recenica u tom clanku "STRELA" pocinje sa "Kada su nakon 45. dnevnih teških i krvavih borbi" . Mozda grijesim ali tu nesto nije kako treba .

cetvrto , ti klipovi onog lazova Lazanskog su smijesni . Namazani englez palamudi a ovaj ko malo dijete na tuti ponavlja ko papagaj . Za njega je Gebels bio mala maca .

Po mom misljenju greska su bile zasticene zone Bihac , Gorazde , Srebrenica i Zepa . Politika je formirala doktrinu koja nije bila odrziva pod uslovima udruzenih napada neprijatelja . Da su sve moguce snage koncentrisane na uzimanje tih enklava 1992e (u slucaju Bihaca mozda napraviti kompromis i prepustiti vlast muslimanima) i formirana mobilna rezerva sa preko 20 000 vojnika ishod rata bi bio drugaciji .

U slucaju Benkovca i te brigade iz Srbije ja mislim da bi bila laka meta zato sto bi HV tad imala odrijesene ruke a i natovi piloti bi pomagali iz vazduha . To bi bilo okarkterisano u wasingtonu i briselu kao cin agresije na suverenu drzavu i jedva bi docekali da bombarduju . Gdje god su t 55 i t 72 izasle na otvoreno protiv americke aviacije uvijek se lose zavrsavalo za tenkove .

1.Znam ja to,nego ti si odgovarajuci Velizaru u vezi sa 252 okbr,JNA,VJ i ostalo ubacio odjednom u celu pricu VRS,Kupres i Derventu i nisam shvatio smisao toga.

2.Nisam ni ja bio dole, ali secam se vrlo dobro kada je Bozidar Delic svedocio u Hagu a detaljno je govorio o tome i tim akcijama unistavanje siptarskih utvrdjenja sirom Metohije,on je inace bio komandant 549 MTBR iz Prizrena,to je slavna brigada koja ocistila Metohiju od terorista a Delic kasnije unapredjen u generala.

3.Sve je kako treba,za nekih 7 dana kosmet je ociscen od terorista koji su razbijeni u potpunosti a oni koje su Vokerove bitange naoruzale i opremile pred samu agresiju 24.marta su razbijeni u potpunosti to je bio uslov da se moze organizovati kvalitetna zastita granice prema Albaniji da se eliminise svaka pretnja mogucih delovanje terorista u nasoj pozadini tako da oni teroristi koji nisu ubijeni ili pohapseni pobegli su ili u Makedoniju ili u Albaniju.U gornjem tekstu kojg sam ti postavio govori se o 45 dana teskih borbi na granici sa Albanijom dakle o kopnenoj agresiji iz Albanije i sprecavanju nase vojske da svi ti teroristi medju kojima su bili placenici,mudzahedini podrzani od strane regularne Albanske vojske i NATO bombardera,sve to je pocelo jos na karauli Kosare 6.aprila i zvrsno sa ovom velikom i razbijenom operacijom Strela na planini Pastrik.

heroj postaje ofucana rijec zbog cestog koristenja u opisivanju obivcnih ljudi . za mene je heroj onaj ko ode mnogo dalje od svoje duznosti kao recimo Milan Tepic . Svaka cast momcima ali zbog ljudi kao sto je Milan licno mislim da se ta rijec treba pazljivije koristiti .

U pravu si.

LjUDI OD SJECANJA SE NE ZIVI.....OVO SU PRICE DA BABA IMA KU-----C BILA BI DjED.

DRZAVA JE SLAMANA SA 10000 STRANA, HTJELI SU DA JE SLOME I SLOMILI SU JE.NE BI JE SPASILO NI 10000 JNA.STO SE TICE MOBILIZACIJE NEKO JE IZBACIO NEBULOZU OD 70 000 A JEDAN JUNAK OD 2 000 000,PA NIJE OVO KINA,VALJA TAJ VOJNIK DA JEDE,PIJE,SPAVA, MUNICIJA,UNIFORMA.........ALO RODjACE 1,5 000 000 SRBA U BOSNI JE IMALO VOJSKU OD 75 000 500 000 U KRAJINI JE IMALO OD 30- 40 000.......REALNA CIFRA JE 300 000.STA MENE BOLI DUPE ZA SLOVENIJU,STA MI IMAMO PRICAT O SLOVENIJI KAD SRBA TAMO SKORO I NEMA.ZASTO PROPAST SFRJ I JNA DOZIVLjAVAMO KAO NACIONALNI PORAZN,KAD NjIH BOLI BRIGA BOLI I NAS.ZA VOJNE CILjEVE NEMOJTE DA PRICATE NAPAMET JER NE ZNATE STA SE DOGOVARALO IZA ZATVORENIH VRATA.POLA STVARI NISAM TAD RAZUMIO AL SAD POLAKO POCINjEM SVE DA SHVATAM.......SLOBO JE POCEO RAT I DOBRO GA JE POCEO AL GA JE MIRA ZAVRSILA..........CITIRACU HOLBRUKA

ZAR VI STVARNO MISLITE DA JE OVO KRAJ

LjUDI OD SJECANJA SE NE ZIVI.....OVO SU PRICE DA BABA IMA KU-----C BILA BI DjED.

DRZAVA JE SLAMANA SA 10000 STRANA, HTJELI SU DA JE SLOME I SLOMILI SU JE.NE BI JE SPASILO NI 10000 JNA.

:[|

afganistan su slamale dvije svijetske super sile pa su odustale jer sta nepismeni cobani znaju sta je super sila .

vijetnamci bosi i goli vidise amerikancima ledja , kubanci isto tako itd itd .

od sijecanja se pravi istorija koja je predmet u vecini skola na svijetu , nisu valjda svi budale ?

JNA je mogla mnogo toga medjutim na kraju se vidjelo da komunjare vise vole fotelje nego narod . Tu lezi najveca tragedija naseg naroda , samo se sjeti bombardovanja kolona aviacijom migovima 21 dok na batajnici migovi 29 parkirani a jedan mig 29 moze realno 4 miga 21 srusiti . ma nisu trebali ni rusiti samo da su poletjeli da otjeraju fasiste bilo bi dovoljno ali proslo je sa onim bolje sigurna fotelja nego cist obraz . sad kad ih vidim po hagu tacno mi bude drago , mamu li im pacovsku .

Nije direktno preko plaskog vec preko gl. krsta (kapele) pa izasla na licku jesenicu pa dalje, a na plaski je isla ta vasa kako bese 145 domobranska iz Ogulina

Nije direktno preko plaskog vec preko gl. krsta (kapele) pa izasla na licku jesenicu pa dalje, a na plaski je isla ta vasa kako bese 145 domobranska iz Ogulina

Zorane,daj malo više ispričaj o tim borbama u zoni odgovornosti Plašćanske brigade za vreme Oluje...Kako su stajale stvari pre početka napada (da li je komanda brigade imale podatke o napadu koji sledi),kako su se odvijale borbe (da li je front probijen negde pre povlačenja,kada je došlo do povlačenja,gubici i slično).Da li je prema tvojim saznanjima u knjizi Milisava Sekulića "Knin je pao..." dobro opisana borba na pravcu Plaškog?Sekulić je to opisao prema pismenoj izjavi komandanta 70. pbr pukovnika Milivojevića.

Ovo za Sekulića pitam jer neki ljudi sa kojima sam se čuo izražavaju sumnju u opise pojedinih događaje iz "Oluje" kako ih je predstavio Sekulić (a na osnovu izjava komandanata brigada-verovatno su pojedini komandanti pokušali opravdati sebe i svoje postupke).

Krajisnici NISU htjeli rat, niti je vecoj i siroj populaciji Krajisnika bilo stalo do neke "Velike Srbije" niti nekog ideoloski opterecnog papka iz SANU.

Mi smo htjeli da zivimo u miru tamo gdje jesmo ODUVIJEK zivili i ne samo da smo bjezali sa linije, nego na nju uopce nismo ni isli! Neki su cak placali po 100 DM da ne idu a neki su isli samo kad ih vojna policija pokupi.

Vrh u BG je znao da nama nije do rata niti nas boli k**** za SANU... pa su onda slali Arkana, Gisku i slicne DB, KOSovce itd., likove da zapucaju, a politicke lidere da uskuhaju u narodu bojaz da ce nas klati kao u 2 svjetskom ratu. Narod se naravno sjecao genocida a BG je igrao na tu kartu i narod se stvarno digao...

Medjutim... j**es srbiju... dodje ti sjetva i valja poznjati i pokositi itd... treba goriva kupiti za traktor, treba djecu negdje skolovati, treba imati struju i vodu, a odakle? Srbija prodaje struju u sred rata Hrvatskoj a Krajina bez struje!

Bezakonje, niko nikog ne j**e 2%... vec 92 godine se vidilo i znalo da od toga nema nista...

Koji ce nam k****, bilo dobro i onako! Onda se potpisao mirovni sporazum, pa onda sa tim istim Hrvatima sa druge strane linije s kojima si odrastao, ti njima prevezes do po linije sto njima treba, oni tebi nafte i cigara itd...

Ekstrema je bilo bez daljnjeg !

NIKOME nije bilo do tog sranja.... Raskovic je sredjivao neku autonomiju, ali ga je BG likvidirao i stavio ona dva mamlaza da se mjenjaju.

Iskreno ja mislim da niko nije sretniji sto je pala Krajina do samih Krajisnika i to ja kao Krajisnik kazem!

Zamisli ziviti 4 godine u haosu i bezakonju i da te sopstvena "vlada krajine' pljacka i pravi majmunom, cije konce vuce BG.

Svako normalan ko je mogao pobjegao je vec 92! To sto je neko da ukrade mikrovalnu pecnicu iz Vukovara ili iz patriotskih razloga napumpan politickim govorima dosao da se bori u Krajinu to je cinjenica... ali i ti su ubrzo vidili da tu srece nema.

Koliko je NSdjana izginulo na VU u prva dva dana? Hladjnjacama su ljude prevozili za NS i koliko je izginulo. Niko nikog nije j**o 2% ni u vladi ni u drzavi ni u selu od drzavnika.... pa ti sad zivi u tim uslovima 5 godina !

Ko je dosao kao izbjeglica 91 godine u BG pun novaca i onaj koji je dosao 95 u koloni NISU ISTO i nemoze se generalizirati "izbeglica"....

Da li su Krajisnici profitirali ? NARAVNO prvo je svaki vlastodrzac u svojem selu u Krajini opljackao lokalno stanovnistvo, pa onda s time kupio sebi stan u BG i djeci posao! AlI trebalo je pod takvim majmunom i njegovom komandom ziviti 5 godina majstore!

Najveca govna su isplivala na sve tri sukobljene strane... Nije to sad da ja optuzujem samo nase!

Jesi se kad probao okupati na minus 10 c sa snjegom od 2 m na vani, u limenoj kablici dok se poljevas vrucom vodom sa sporeta smederevca...?

Probaj pa mi javi! ... Pa cu te onda pitati koliko bi ti bilo do SANU.

Ovo jednostavno nisam mogao zaobići,sve me trnci prolazili dok sam čitao.

Koliko smo zapravo na istome bili...

Eto meni su zapovjednika vojarne na Borongaju hapsili 15.02.2000. zbog pronevjere velikih količina građevinskog materijala (Borongaj je bio glavna logistička baza HV-a),a dečki u registracijskom su radili tjedan dana nakon izbora od 3.siječnja 2000. kako bi onom gadu Rojsu prepisali naše kamione.Poslije ispalo da ih je Rojs prevezao u Bosnu i osnovao firmu "Monitor" sa 60 milijuna maraka vrijednom opremom.

Ma mislim....jebem im mater svima skupa.

Krajisnici NISU htjeli rat, niti je vecoj i siroj populaciji Krajisnika bilo stalo do neke "Velike Srbije" niti nekog ideoloski opterecnog papka iz SANU.

Mi smo htjeli da zivimo u miru tamo gdje jesmo ODUVIJEK zivili i ne samo da smo bjezali sa linije, nego na nju uopce nismo ni isli! Neki su cak placali po 100 DM da ne idu a neki su isli samo kad ih vojna policija pokupi.

Vrh u BG je znao da nama nije do rata niti nas boli k**** za SANU... pa su onda slali Arkana, Gisku i slicne DB, KOSovce itd., likove da zapucaju, a politicke lidere da uskuhaju u narodu bojaz da ce nas klati kao u 2 svjetskom ratu. Narod se naravno sjecao genocida a BG je igrao na tu kartu i narod se stvarno digao...

Medjutim... j**es srbiju... dodje ti sjetva i valja poznjati i pokositi itd... treba goriva kupiti za traktor, treba djecu negdje skolovati, treba imati struju i vodu, a odakle? Srbija prodaje struju u sred rata Hrvatskoj a Krajina bez struje!

Bezakonje, niko nikog ne j**e 2%... vec 92 godine se vidilo i znalo da od toga nema nista...

Koji ce nam k****, bilo dobro i onako! Onda se potpisao mirovni sporazum, pa onda sa tim istim Hrvatima sa druge strane linije s kojima si odrastao, ti njima prevezes do po linije sto njima treba, oni tebi nafte i cigara itd...

Ekstrema je bilo bez daljnjeg !

NIKOME nije bilo do tog sranja.... Raskovic je sredjivao neku autonomiju, ali ga je BG likvidirao i stavio ona dva mamlaza da se mjenjaju.

Iskreno ja mislim da niko nije sretniji sto je pala Krajina do samih Krajisnika i to ja kao Krajisnik kazem!

Zamisli ziviti 4 godine u haosu i bezakonju i da te sopstvena "vlada krajine' pljacka i pravi majmunom, cije konce vuce BG.

Svako normalan ko je mogao pobjegao je vec 92! To sto je neko da ukrade mikrovalnu pecnicu iz Vukovara ili iz patriotskih razloga napumpan politickim govorima dosao da se bori u Krajinu to je cinjenica... ali i ti su ubrzo vidili da tu srece nema.

Koliko je NSdjana izginulo na VU u prva dva dana? Hladjnjacama su ljude prevozili za NS i koliko je izginulo. Niko nikog nije j**o 2% ni u vladi ni u drzavi ni u selu od drzavnika.... pa ti sad zivi u tim uslovima 5 godina !

Ko je dosao kao izbjeglica 91 godine u BG pun novaca i onaj koji je dosao 95 u koloni NISU ISTO i nemoze se generalizirati "izbeglica"....

Da li su Krajisnici profitirali ? NARAVNO prvo je svaki vlastodrzac u svojem selu u Krajini opljackao lokalno stanovnistvo, pa onda s time kupio sebi stan u BG i djeci posao! AlI trebalo je pod takvim majmunom i njegovom komandom ziviti 5 godina majstore!

Najveca govna su isplivala na sve tri sukobljene strane... Nije to sad da ja optuzujem samo nase!

Jesi se kad probao okupati na minus 10 c sa snjegom od 2 m na vani, u limenoj kablici dok se poljevas vrucom vodom sa sporeta smederevca...?

Probaj pa mi javi! ... Pa cu te onda pitati koliko bi ti bilo do SANU.

Eto meni su zapovjednika vojarne na Borongaju hapsili 15.02.2000. zbog pronevjere velikih količina građevinskog materijala (Borongaj je bio glavna logistička baza HV-a),a dečki u registracijskom su radili tjedan dana nakon izbora od 3.siječnja 2000. kako bi onom gadu Rojsu prepisali naše kamione.Poslije ispalo da ih je Rojs prevezao u Bosnu i osnovao firmu "Monitor" sa 60 milijuna maraka vrijednom opremom.

Drago mi je da si sačuvao ovaj tekst,radi meleza naravno.

Ovo je i po meni jako dobar post ,al se mnogima ne svidja.

Nasao sam ovo neki dan ,nisam prije gledao ,mozda netko od vas je ,ali da cujem malo misljenje . Ima tu svega i svacega. Traje dosta ,al je zanimljivo. Razni dokazi i teorije . U stvari mogao bi reci kao i Mladen Delic "ljudi jel ovo moguce"

Bez izuzetaka.

Pozdrav!

:[|

afganistan su slamale dvije svijetske super sile pa su odustale jer sta nepismeni cobani znaju sta je super sila .

od sijecanja se pravi istorija koja je predmet u vecini skola na svijetu , nisu valjda svi budale ?

JNA je mogla mnogo toga medjutim na kraju se vidjelo da komunjare vise vole fotelje nego narod . Tu lezi najveca tragedija naseg naroda , samo se sjeti bombardovanja kolona aviacijom migovima 21 dok na batajnici migovi 29 parkirani a jedan mig 29 moze realno 4 miga 21 srusiti . ma nisu trebali ni rusiti samo da su poletjeli da otjeraju fasiste bilo bi dovoljno ali proslo je sa onim bolje sigurna fotelja nego cist obraz . sad kad ih vidim po hagu tacno mi bude drago , mamu li im pacovsku .

Куба је нешто сасвим друго.

Она је изузета од ова два случаја. Одличан је пример како се пореским обвезницима САД извлаче паре.

Zelengradjanin

Svaka cast za komentar,pravo u brkove.

Alaj ti vera majstore,dijelim isto takvo misljenje,kao i ti ,moji su preci svi dali zivote za Srbiju a nikada im Srbija nije dala nista osim poreza i razno raznih dadzbina koje su nametali.

Moj pradjed po ocu je pjesacio iz Slavonije pijeske do Solunskog fronta da bi isao da probija Solunski front,da je znao sta ce da snadje njegovu unucad ,mislim da bi prije otisao sluzitit Austrougarsku Vojsku nego sto se toliko zrtvovao.

Ima jedna velika razlika izmedju nas Srba iz Krajine i Srbijanaca,Srbija moze da se zahvali Slobi posto je nakon seoba Srba pod Marticem se pocela tek razvijati,Srbiju drze danas Krajisnici a ne domaci Srbi,sve vece Firme drze nasi ljudi,Srbijanci ne vole da rade.

Kad bi oni svi voljeli Srbiju koliko ju volimo mi Krajisnici ,Srbija bi do sada Bila mala Svicarska.

brgr

Iz danasnje perspektive bi mozda stvarno za sve nas bilo najbolje da nije doslo do raspada Austro-Ugarske. Ja sam dosta skeptican u vezi nasih sposobnosti da sâmi upravljamo drzavama. Mora se samo bacit pogled na stanje u kojem je ta dzungla od Balkana danas.

Zelengradjanin

Svaka cast za komentar,pravo u brkove.

Alaj ti vera majstore,dijelim isto takvo misljenje,kao i ti ,moji su preci svi dali zivote za Srbiju a nikada im Srbija nije dala nista osim poreza i razno raznih dadzbina koje su nametali.

Moj pradjed po ocu je pjesacio iz Slavonije pijeske do Solunskog fronta da bi isao da probija Solunski front,da je znao sta ce da snadje njegovu unucad ,mislim da bi prije otisao sluzitit Austrougarsku Vojsku nego sto se toliko zrtvovao.

Ima jedna velika razlika izmedju nas Srba iz Krajine i Srbijanaca,Srbija moze da se zahvali Slobi posto je nakon seoba Srba pod Marticem se pocela tek razvijati,Srbiju drze danas Krajisnici a ne domaci Srbi,sve vece Firme drze nasi ljudi,Srbijanci ne vole da rade.

Kad bi oni svi voljeli Srbiju koliko ju volimo mi Krajisnici ,Srbija bi do sada Bila mala Svicarska.

brgr

Opet osporavanje i generalizovanje o Srbijancima, svima i svuda. Prema ovakvim stavovima, Srbijanci -su izrazito antiSrbi koji ne vole ni Srbiju ni srpski narod uopste. Ali tako misle samo oni koji o Srbiji i Srbijancima ne znaju bas nista.

Bas zato sto ti i mnogi drugi mislite da se razlikujemo, e zbog toga smo stradali i tek cemo da stradamo. Srbija da zahvali Slobi ( crnogorcu i komunjari) ... ::) Jel da zahvalimo i na oslobodjenju iz '44. i '45. , od kojeg se normalnom coveku u Srbiji okrece zeludac, ako ista i zna o tome, ( zbog antisrpske komunisticke medijske blokade, o stradanjima naroda u Srbiji od ruke "oslobodilaca" ).... Braca Srbi precani su se obracunali sa Srbijancima, za Titov , a ne za svoj racun.

Da zahvalimo prema toj analogiji i na dolasku dr Franje Tudjmana i drugarice Ankice u centar Beograda, a da ne govorim o drugarici Budisavljevic. Ili da zahvalimo za druga Ivana Stevu Krajacica , sto je mrtav pijan na komemoraciji u Jasenovcu 70. i neke, izgovorio u mikrofon " Nismo vas ovde dovoljno pobili". Gde su bili tada partizanski generali, komesari i ostali titini borci iz raznih partizanskih divizija zvucnog imena ::) da likvidiraju pijanog ustaskog smrada, kojega se i Broz bojao, ako je verovati svedocenju Vladimira Dedijera.

Nije ti dobra teza da od "Oluje" Srbiju drze Krajisnici. Srbijom od 1945. ne vladaju Srbijanci, a vladaju ama bas svi ostali. Pa su samim tim preoteli i tudji kapital, u najvecem broju radom i trudom stecen rukama predratnih vlasnika. Naravno u ovu kategoriju ne spadaju ljudi koji su dosli u Srbiju i sami svojim trudom stekli imovinu).Shvati covece da je srpski narod u Srbiji bio zestoko antikomunisticki nastrojen, i zbog toga je surovo kaznjen i definitivno porazen. A porazeni smo bas zato sto su nasi preci voleli iznad svega srpski narod i Srbiju, a to se nije uklapalo u kominternovske planove crvenih koji su bili jeres u Srbiji do dolaska Crvene armije, koja ih je prevela na stranu pobednika ( govorim o stanju u Srbiji)...

Kako srpski narod moze imati vojnu doktrinu i zacrtane ciljeve rata 1991-1995/99/01 kada mu je 45 godina ranije silom oruzja i brutalnim likvidacijama izbrisana nacionalna svest. Nepovratno su unistene institucije srpskog drustva ( porodica, crkva, ,vojska, monarhija, dinastija, srpska nacionalna kultura i identitet, kapitalisticki privredni sistem, privatna svojina, prosveta, nacionalno pismo, srpska sela koja su opustela zbog proklete kolektivizacije ) ... Nema tu ni doktrine, ni ratnih ciljeva, niti sposobnih ljudi kojima bi se dozvolilo da upravljaju drzavom i nacijom... Sva ta mesta rezervisana su za decu i unuke, komunista,mahom Precana ( bez ljutnje, jbg-a), skorojevice , koji sada svim normalnim obicnim Srbima ( i Srbijancima i Precanima ) drze lekcije iz "srpstva i patriotizma" ::) ...

O izmisljotini da Srbijanci ne vole da rade, dok su svi ostali udarnici , stvarno ne bih da komentarisem.