Sign in to follow this  
Rada

Ustaše opet na delu: Održana misa za Pavelića

Recommended Posts

Meni su isti i oni s ustaškim obilježjima i oni sa zvijezdom petokrakom, u mojoj obitelji su ginuli od onih sa zvijezdom na kapi“,

ovaj ocito ima rasni "pedigre" kao neki na KF  ;)

a onda kukaju zasto su njihovi platili glavom samo izgleda

bili su oni s petokrakom na glavi malo blagi a ne pendantni 

kao ustase - nazalost 

ovaj ocito ima rasni "pedigre" kao neki na KF  ;)

a onda kukaju zasto su njihovi platili glavom samo izgleda

bili su oni s petokrakom na glavi malo blagi a ne pendantni 

kao ustase - nazalost 

Mislim da se rasni pedigre odnosi na mene. Opet izvrćeš. Nikad nisam kukao zbog poginulih na strani NDH.

To je bio njihov izbor i njihov rizik, kao što je to bilo moje sudjelovanje u zadnjem ratu. Kad sam obukao

uniformu bio sam spreman i na mogućnost da poginem. Također sam bio odlučio da se ne predajem. 

Ili proboj ili borba do kraja.

Mislim da se rasni pedigre odnosi na mene. Opet izvrćeš. Nikad nisam kukao zbog poginulih na strani NDH.

To je bio njihov izbor i njihov rizik, kao što je to bilo moje sudjelovanje u zadnjem ratu. Kad sam obukao

uniformu bio sam spreman i na mogućnost da poginem. Također sam bio odlučio da se ne predajem. 

Ili proboj ili borba do kraja.

pa i ti si kao oni izabrao i to je bio tvoj rizik sada je drugi par opanaka sto

ti je pedigre takav.

Nista ja ne izvrce samo tvoje mozdane vijuge i geni odmah pucaju jer su jos

uvijek za proboj i borbu do kraja spremni a zasto je to tako mislim da i sam znas ;)

Ni danas inace ne kukaju ti "oslobodioci" koji su kao i ti nosili uniformu, njima

je sve dozvoljeno i omoguceno jer ostalih 4 miliona budala u NDH su samo

ovce za sisanje bas kao i onoj vasoj poznatoj reklami "i ovce i novce" ;D

Palite svice Pavelicu a on je prodao tu vasu jebenu NDH da se njega pitalo ostalo

bi vam Zagreb i sira okolica 8)

Daj si malo kuraja jer sigurno je hladno kod tebe, vitar zavija pa ne moras i ti Kubus :)

pa i ti si kao oni izabrao i to je bio tvoj rizik sada je drugi par opanaka sto

ti je pedigre takav.

Nista ja ne izvrce samo tvoje mozdane vijuge i geni odmah pucaju jer su jos

uvijek za proboj i borbu do kraja spremni a zasto je to tako mislim da i sam znas ;)

Ni danas inace ne kukaju ti "oslobodioci" koji su kao i ti nosili uniformu, njima

je sve dozvoljeno i omoguceno jer ostalih 4 miliona budala u NDH su samo

ovce za sisanje bas kao i onoj vasoj poznatoj reklami "i ovce i novce" ;D

Palite svice Pavelicu a on je prodao tu vasu jebenu NDH da se njega pitalo ostalo

bi vam Zagreb i sira okolica 8)

Daj si malo kuraja jer sigurno je hladno kod tebe, vitar zavija pa ne moras i ti Kubus :)

Od sudjelovanja u ratu imam isto što i ti, udjele u Braniteljskom fondu i to je sve. S posla sam otiša 

u vojsku i iz ne vratio na posao. Nisam u rat išao zbog privilegija i ovi koji protestiraju i kukaju prestat

će s tim kad SDP padne, kao što su prestali kad je pao Račan i na vlast doša Sanader koji je potpune

zaokrenuo priču u odnosu na ono što se dera na splitskoj rivi..

Pavelić je dovoljno zasra stvar  i baš mi se ne da palit mu sviću. Baš i nema puno onih koji mu je pale.

Vitar je nekad gori s primorske strane. Bio si u vojarni na Trsatu, tamo zna opako puvat bura da ti izvuče

ispod robe svaki atom topline. 

Kad je izbio rat nije mi bilo bitno tko vodi Hrvatsku, da je to bio i Račan ja bi se opet uključio.

Od sudjelovanja u ratu imam isto što i ti, udjele u Braniteljskom fondu i to je sve. S posla sam otiša 

u vojsku i iz ne vratio na posao. Nisam u rat išao zbog privilegija i ovi koji protestiraju i kukaju prestat

će s tim kad SDP padne, kao što su prestali kad je pao Račan i na vlast doša Sanader koji je potpune

zaokrenuo priču u odnosu na ono što se dera na splitskoj rivi..

Pavelić je dovoljno zasra stvar  i baš mi se ne da palit mu sviću. Baš i nema puno onih koji mu je pale.

Vitar je nekad gori s primorske strane. Bio si u vojarni na Trsatu, tamo zna opako puvat bura da ti izvuče

ispod robe svaki atom topline. 

Kad je izbio rat nije mi bilo bitno tko vodi Hrvatsku, da je to bio i Račan ja bi se opet uključio.

nema Zeljo nikakvog udjela u tom vasem Braniteljskom fondu nit sam dobio kakvu povlasticu
(carina, porez ......) pisljive bobe niti ne trebam niti sam trazio -a nakon svega sumljam da bi 
ista dobio  ;)  mogao sam jedino opet na koji "informativni" razgovog  :)  a to sam prosao 
pa mi nije bilo potrebna repriza Kubus.

Na Trsatu zna pasti snjeg a u Rijeci dolje nista :mellow: vjetar i bura  je bio njamanji problem jer navikao sam
se na to,posebno kad te bura propuse onda mogu i u majici kratkih rukava  ;)
Tebi odgovaraju bolje Grobnicke Alpe ;)  samo i tamo duva dobro, ja osobno nikad nisam volio snjeg  ;D 
strcne me odmah kad se sjetim zime narocite vukojebine u Lici (bez uvrede ) pucaju drveca od hladnoce a
mislim da neko roka po meni, brate mili  ....
Rade 45 gradi + nego 25 -  :)

nema Zeljo nikakvog udjela u tom vasem Braniteljskom fondu nit sam dobio kakvu povlasticu
(carina, porez ......) pisljive bobe niti ne trebam niti sam trazio -a nakon svega sumljam da bi 
ista dobio  ;)  mogao sam jedino opet na koji "informativni" razgovog  :)  a to sam prosao 
pa mi nije bilo potrebna repriza Kubus.

Na Trsatu zna pasti snjeg a u Rijeci dolje nista :mellow: vjetar i bura  je bio njamanji problem jer navikao sam
se na to,posebno kad te bura propuse onda mogu i u majici kratkih rukava  ;)
Tebi odgovaraju bolje Grobnicke Alpe ;)  samo i tamo duva dobro, ja osobno nikad nisam volio snjeg  ;D
strcne me odmah kad se sjetim zime narocite vukojebine u Lici (bez uvrede ) pucaju drveca od hladnoce a
mislim da neko roka po meni, brate mili  ....
Rade 45 gradi + nego 25 -  :)

Ako si bio u HV udjele imaš automatski prema broju dana i prema razdoblju kad si bio.

Razna razdoblja su različito bodovana, Udjele dobivaš i svake godine dividende,

Dvidende možeš podići u bilo kojoj FINI, tamo možeš i prodat udjele. Ako ih imaš tebi

na volju što ćeš s njima.

Ne vrijeđam se, Lika je puna vukojebina. Gorska služba spašavanja iz Gospića stalno ima

posla zbog stranih turista koji u japankama šeću po Velebitu.

Ako si bio u HV udjele imaš automatski prema broju dana i prema razdoblju kad si bio.

Razna razdoblja su različito bodovana, Udjele dobivaš i svake godine dividende,

Dvidende možeš podići u bilo kojoj FINI, tamo možeš i prodat udjele. Ako ih imaš tebi

na volju što ćeš s njima.

Ne vrijeđam se, Lika je puna vukojebina. Gorska služba spašavanja iz Gospića stalno ima

posla zbog stranih turista koji u japankama šeću po Velebitu.

automaski ja mogu dobiti jedino opet po rebrima Kubus  ;)

Pise i u zakoniku da mogu da imam pasos a ja ti ga nisam vidio 

do 31 god. i ako je rat davno,jako davno zavrsio.

Nemam nista i ne treba mi hvala Bogu, nista od NDH   :]]

Pa nije Lika losa, divlja,pusta i napustena ali meni taj kraj nije odgovarao

naracito kad ne poznajem ( a ekipa da ne trosim rijeci ;| )  a inace Licani ko

Licani kakav kraj takvi i ljudi  ;)

Bolje bi se ja snasao kad znam deje Cerkezovac, Mrdanovici, Dobretin, Zakopa 

ili buraz u Gagama i Novom  ;D  :]]

automaski ja mogu dobiti jedino opet po rebrima Kubus  ;)

Pise i u zakoniku da mogu da imam pasos a ja ti ga nisam vidio 

do 31 god. i ako je rat davno,jako davno zavrsio.

Nemam nista i ne treba mi hvala Bogu, nista od NDH   :]]

Pa nije Lika losa, divlja,pusta i napustena ali meni taj kraj nije odgovarao

naracito kad ne poznajem ( a ekipa da ne trosim rijeci ;| )  a inace Licani ko

Licani kakav kraj takvi i ljudi  ;)

Bolje bi se ja snasao kad znam deje Cerkezovac, Mrdanovici, Dobretin, Zakopa 

ili buraz u Gagama i Novom  ;D  :]]

S udjelima je uglavnom išlo automatski, pa su ih dobili i neki Martićevi milicajci, jer su formalno

pripadali pod MUP RH. Mogao si imat problema s policijom, a ti si bio u vojnoj evidenciji i tom

mogao dobit udjele.

Možeš iz fore probat vidit stanje dividende (ne moraš je podić). Odeš u bilo koju Financijsku

agenciju s potvrdom o OIB-u i osobnom iskaznicom i pitaš za stanje tvojih dividendi, ako si 

dobio udjele imaćeš i dvidende. Ako nema dividende onda nema ni udjela. 

Ti si naučio na Istrane onako ćo mi, ćo ti, kako se zame. Kod Ličana s obadvi strane nema toga,

ili je crno ili je bjelo, nema sivo.

Ti si naučio na Istrane onako ćo mi, ćo ti, kako se zame. Kod Ličana s obadvi strane nema toga,

ili je crno ili je bjelo, nema sivo.

pa lipo povidaju Istrijani vajk; sete-bandjere  ;)  na to si mislio Kubus.

Kod Banijaca nema toga, vjerojatno sam zbog toga uvjek u zivotu cerao

vraga s kozama tj. istrijanima  :D

Poli njih vajk more  :D kako vitar piri tako se povijas ali ostaje ono jedno vaznije pitanje  :[|  

Nisu ko Licani, sta na umu to na drumu  ;)

MALI PAVELIĆI

Шокантна фото-свједочанства одгоја у нацистичком духу!

Milijana_Toma__i___ex_Radovanovi___foto.

Случај обитељи Ковачић из Бенковца – у којој родитељи ђецу уче и потичу да поздрављају нацистичким поздравом и тако их фотографирају – нипошто није једини случај „нацистичког одгоја“ у Хрватској. Лупига вам доноси низ фотографија које свједоче злоупотреби дјеце у политичке сврхе, што је очито постало тренд у дијелу популације који се поноси усташтвом и везама с нацизмом. Неодговорни, национализмом и усташтвом задојени родитељи, своју ђецу од најмањих ногу одгајају у духу слављења пронацистичког режима, који је нанио највећу штету и срамоту хрватском народу.

Предсједник бенковачког огранка Aутохтоне хрватске странке права Дарко Ковачић на свом Фацебоок профилу објавио је фотографију на којој, заједно са својих шесторо ђеце, поздравља нацистичким поздравом. Фотографију је снимила мајка дјеце. Док се Ковачић тиме поноси и у својим поступцима не види ништа осим хрватског домољубља, јавност се згража и захтијева интервенцију Центра за социјалну скрб. Социјална служба, бенковачки огранак, интервенцију је и најавио новинарима портала Индеx.хр, наводећи да је о свему обавијештена и полиција. Међутим, кад би дјелатници центара за социјалну скрб жељели бити досљедни у оваквим интервенцијама, без сумње би имали пуне руке посла. Наиме, Дарко Ковачић је тек један од родитеља у Хрватској који своју дјецу уче и потичу на нацистичке поздраве, сматрајући да тиме дјецу поучавају домољубљу.

milijana2.jpg

Ову фотографију, као и фотографију испод ње на друштвену мрежу поставила је особа која се представља као Милијана Томашић еx Радовановић. По свему судећи ради се о мајци или особи блиско повезаној с дјецом злоупотријебљеном у политичке сврхе, односно одгајаном и потицаном да поздрављају нацистичким поздравом. Фацебоок профил споменуте особе пун је садржаја који презентирају домољубље на начин на који га схваћају симпатизери пронацистичких режима.

Milijana_Toma__i___ex_Radovanovi___foto.

Фотографију испод на друштвену мрежу поставила је особа која се представља као Сенад Патрик Омић. Исту фотографију та особа, осим на своју профил на друштвеној мрежи, поставила је и на профилу Дарка Ковачића из Бенковца, е како би му пружила подршку и честитку за начин на који Ковачић одгаја своју ђецу. Честитка гласи овако: „Дарко ниси једини од малена се Домовина воли ЗДС“.

dijete.jpg

Фотографију испод на друштвену мрежу поставила је споменута особа која се представља као Aнтонy Цасх, а из исте је развидно о чијем симпатизеру е ради. Подсјетимо, усташтво је Хрватској нанијело повијесну љагу, покушавајући притоим нашу земљу ставити уз бок режима Aдолфа Хитлера. На срећу, та политичка опција поражена је у ИИ. Свјетском рату од стране антифашистичке коалиције.

u-djeca1.jpg

На фотографијама испод погледајте још неколико примјера одгоја ђеце, односно резултата опдгоја ђеце у проусташком, нацистичком духу. Родитељи који ђецу одгајају на овај начин очито нису свјесни какву штету наносе својој ђеци и својој земљи, у коју се заклињу. Резултат је то, између остало, школског програма, који ђецу не учи о повијесном злу које је задесило Хрватску у раздобљу ИИ. свјетског рата, али и беневолентног односа друштва према усташтву, што за резултат има чињеницу да је срамотна идеологија за коју су се усташе залагале све присутнија у хрватском друштву. Може ли Хрватска и на који начин вратити духа у боцу и сузбити величање нацизма. За крај, напоменут ћемо да сличан проблем какав Хрватска има с усташтвом, сусједна Србија има с четништвом. На интернету је могуће наћи низ фотографија које презентирају одгој ђечака и ђевојчица у четничком духу, али овај проблем препустит ћемо колегама из српских/србијанских медија.

djeca1.jpg

ustasica1.jpg

kovacic2.jpg