chule80

Библиотека "Ум(ј)ерени См(ј)ехотрес"...

Recommended Posts

Evo i ja da ostavim koji komentar, nakon duze pauze. :) Za Docek 2011. godine bio sam u Beogradu sa Chuletom, Djurdjevkom i Mikom i bilo je nezaboravno. Noc posle toga je bila jos zanimljivije, kad smo otisli na klizanje. Tu sam upoznao jos jedno Krajisko dijete- Minju koja je jako draga i ne iskvarena. :) Drago mi je da nas ima sto vise i da sto vise nasije ljudi upoznam. Par slika sa doceka i neke sa klizanja cu postaviti uskoro, a do tada budi te mi zivi, zdravi i veseli, pa se vidimo ako Bog da u februaru na Krajiskom druzenju. :)

Evo nekoliko obecaanih slika sa doceka 2011.god.

Malo smo popili :) a on vec ukrstio ocima. Sta bi bilo da je popio vise? hahahhaa

DSCN1010-1.jpg

...Ovo je bio pokusaj da ih uhvatim u... hm... poljupcu.... :D ali nije mi poslo za rukom :D

DSCN1006-1.jpg

Evo jedne lepe slike gde su nasi golupcici ;)

DSCN1005-1.jpg

...Jedna njegova slika na kojoj se smesi, a ne pravi face. :D :D :D :D

DSCN1004-1.jpg

Evo i jedna gde smo zajedno na doceku...

DSCN1003-1.jpg

Nravno moj mladji brat Mika je opet slozio facu, samo njemu znanu ;):D

DSCN1001-1.jpg

Drugo vece ove 2011-te smo isli na klizanje...

DSCN1027.jpg

Tu sam upoznao jos jedno krajisko, ljepo i ne iskvareno dijete- Minju. :)

DSCN1029.jpg

Mada je bilo i padova, koje nismo slikali, svi smo ostali ne povredjeni...

DSCN1019-1.jpg

A pre rastanka smo se jos malo islikali...

opet ja i mladji brat Mika :)

DSCN1022.jpg

I na kraju, smo se slika li i sa njima...

DSCN1030.jpg

Za sad toliko od mene, do sledeceg druzenja i nekih novih slika i zezancija, ja vas sve puno pozdravljam ;) Zivi bili pa se cjemo i vidimo. :]]:]]:]]

Има дешавања... :}\/ :]] aли ко то све може више и записивати! ::) Зато ми је драго да је Ликота то урадио. :]] Друштво је било право и расположено и посебно ми је било драго видјети Ликоту87 кога сам упознала прије годину и по дана, али он никако опет да дође pravila.gif и зато има велики минус nene.gif\" title="ne ne" /> и мораће то надокнадити ускоро.

Пошто не долази често не зна наше шифре којима причамо, :D а које само један круг људи разумије. :]] Зато ми је било занимљиво видјети његов израз лица кад смо рекли да идемо на пиће у „старачки дом“ ;D:D (то је иначе други назив за један кафић). 8)

И још нешто… pravila.gif мораће он још доста вјежбати да би постао Др. Мр. Папарацо. :)

Ликота оде кући, :( а ми смо ипак стигли отићи на паљење бадњака јер смо сви тај дан били у обавезама, а ни тачно време нисмо сазнали на време. Било је ватре, ватромета и вина... Заиста не памтим тако љепо вече, а онда се враћам кући и сазнајем да сам постала тетка. @->- Што би рекла наша сестра:“Могла је да сачека бар још један дан, мораћемо да једемо посне колаче сваке године за њен рођендан“. :D Нек је она нама жива и здрава! @->-

Онда... упалим копјутер да видим неке препоручене цртаће, ;) а потом одслушам неку Крајишку пјесмицу. :}\/

04-web_paljenje-badnjaka-co.jpg

ПРАВИ (ПРО)ЛЕТЊИ ДАН 2011.

Хм... Па није ни чудо, што Мају хвата прашина у очима, када ми се одавно нисмо скупили у неком дружењу :- , али правом дружењу srpski_smajli_kalas.gif Елем, како је све почело...

Пре 10 дана ако не и више, коментарише се на проби КУД Крајина, како нисмо одавно нигде били, па је време да одемо негде у "кафану, кафану", ништа испод тога се не признаје.

И тако, нама пролазе дани, а ми нисмо у кафани ;D Мало стихоклепања није на одмет, а нешто ме притиска овај порок ових дана... зна и газдарица за то. Када смо већ код ње, видела она у новинама пише да се поново отвара ресторан "Мало корзо", и да ће све бити џаба (овај термин се јуче често понављао ;D ). И решила она да позове стару гарду КУДа, али не по искуству, већ по хм... годинама драги моји библиотекари, годинама srpski_smajli_kalas.gif И стварно, појаве се редом Натка, Маја, Снежа, Ђурђевак, и мене угураше у ту старију екипу :D:D Оно, Маја јест мало старија од мене, не пуно... Натка мало млађа, Ђурђевак још мање, а мало више млађа Снежа ;| ;]\/ :D Разлог зашто није ишла шира односно већа екипа, јесте што смо ми у "Мало корзо" ишли на невиђено, што ће рећи без резервације. :[| Резервацију и поред свих покушаја нисмо успели да добијемо. :-[ После се видело да је све намештено било >:(

И тако решисмо да се пронађемо прво код цркве св. Марка. Прво Ђурђевак, Натка и ја, а онда дођоше и Маја и Снежа. Занимљиво што смо исцимали Мају да долази, иако она није ни морала да долази ;D , већ је могла само да пређе преко пута куће своје 8) Снежа дошла са Трга Републике, преко Славије :D И скупили се сви жедни и гладни ;| Седамо у трамвај, и возикамо се 10ак станица. А већ из трамваја се види да ће бити гужва, и да смо "џабе кречили". :-[ Ааалиии онда мењамо план (сваки прави ђенерал има план Б), и Маја предлаже неки роштиљ близу њене куће, три трамвајске станице ниже. Усваја се једногласно, јер смо сви се већ били наоштрили srpski_smajli_kalas.gif . Стижемо тамо, и онда дилема, трилема... Шта наручити? :[| Ко да састављамо Владу Србије, а не гледамо избор клопе. Изабрали, и поседали са све масницама по лицу... Да, да читаоци... веровали или не, још увек се навлаче рукавице, и креће општа фрка и хаос, када се спомене реч "платити рачун" ;D8) Ево ја признајем, у оноликом хаосу, и метежу са Личанкама и Банијком добио сам преко носа, и стварно ми није било право :-[ . Али када дође до оваквих ствари, онда је важно да исчупате живу главу. Још Натка вели како је "љута на Снежу, од раније" ;|:D:D

Елем, када смо се коначно уљудили, и средили, поче прича онда за столом, па се развезло нашироко, и свашта смо причали. Наравно, Маја је имала сијасет својих доживљаја којим нас је увесељавала, а и били смо у њеном крају, па домаћица. ;| После већ стиже и клопа, стварно доообра, па смо прешли на пуњено бело, и велики ћевап.

Ја сам спомињао неку Зорку, а и Слађу... Маја неке трупце, неке моје раније акције, а ко зна можда и будуће. Затим неки падобрани се спомињали, борилачке вештине, па и озбиљније теме о удружењу Завичај... итд.

Е сада, кажу да роштиљ, није рошиљ ако га не залијеш пивканом. Ја у то неееверујееем, али цуре веле да је тако, поготово она најстарија. :D Каже она да је сва на ћаћу srpski_smajli_kalas.gif:]] Одемо ми право у кафић, да се наручи пивце, вишња и нес кафа. Таман мало да продангубимо док не почне подела карата за Фестивал фолклора који је организовала Грчка амбасада у Београду поводом њиховог Дана Независности, и ослобођења од Турака.

Но, то је већ прича о КУД Крајина, па ћемо то на другој теми рећи.

Да резимирамо... оставили нас снегови на миру, а приволело нас лепо време... Ускоро стиже Дариа, па ћемо ми ићи на Авалу да је освајамо! Има лепих акција у најави доооста. :}\/

Живи били, читамо се ускоро. :]]

Имамо у плану да једно вече одемо у кафану-кафану, а то у преводу значи праaaву кафану. :]] Таман у јеку припрема да остваримо нашу намјеру видим у новинама да се поново отвара ресторан „Мало Корзо“ на Булевару и да ће пиће и храна бити цијели дан бесплатни. 8) Није писало да треба резервација, pravila.gif али пошто знам да данас нема ништа бесплатно, nene.gif\" title="ne ne" /> покушавала сам их звати, али наравно безуспјешно. :( На крају одосмо тамо, па како буде. :)

Кад је већ било дефинитивно видљиво да је велика гужва и да су столови постављени чак и по тротоару, ??? било је јасно да ће нам рећи да треба резервација. :- Тад сам се сјетила Обровца и његових рјечи да бјежи од свега што је бесплатно... :D

Али наравно да нам то није покварлило расположење, ;D одмах смо нашли јело, пиће, а замало да видимо и захват из кик-бокса. ;) Али биће већ прилике... srpski_smajli_kalas.gif И то мало времена које смо имали просто пролети...

Све у свему, поред ваздуха постоји још једна ствар која не кошта ништа, а вреди много, много више него милиони долара. :]] Даме и господо, његово величанство: Пријатељство. @->-

Зато ускоро крећемо у нове побједе; крећемо у освајање Авале. srpski_smajli_kalas.gif

Некога ћемо прекинути у рјешавању судокуа, ;]\/ али пријаће мали тренинг посље дужег излежавања. ;D

„Алпинисти“ се сваким даном пријављују у великом броју... ;D

једна ствар која не кошта ништа, а вреди много, много више него милиони долара. :]] Даме и господо, његово величанство: Пријатељство.

Ово сам ја у старој библиотеци КФ причао најмање 20 пута. Драго ми је да се и овде помиње.

„Алпинисти“ се сваким даном пријављују у великом броју... ;D

Можда очекују нешто бесплатно... ;|srpski_smajli_kalas.gif8):);):D

Ево како нам је било лане на фудбалском турниру у Бановцима! srpski_smajli_kalas.gif

Хвала Љики на овим снимцима. ;)

НОВИ БАНОВЦИ 29. мај 2011.

resizeBanovcifudbal29052011_01.jpg

Пре 10 дана смо пријавили нашу фудбалску екипу за турнир у Новим Бановцима "Куп Баније 2011". srpski_smajli_kalas.gif

То је значило да ћемо други пут учествовати на неком турниру под овим именом. :]] Прошле године је било за нас лош фудбал, а добро дружење... а ове године исто. :-[

resizeBanovcifudbal29052011_03.jpg

Кренуло се изјутра, имали смо среће јер смо прву утакмицу играли у 11 сати, са прошлогодишњим освајачем овог турнира. Ја сам покупио Никија, Банета, Класнића, а нашли смо се успут са Калањем, Дукијем и Мирославом. Кад смо дошли мало смо се разгибавали јер нам је прва утакмица била врло озбиљна... "Банија Барајево" нам је био ривал, и ту прву смо изгубили 2:0. Нису они тооолико добри колико смо ми неуиграни! ;]\/ Мада смо у тој првој слабо имали шансе.

resizeBanovcifudbal29052011_08.jpg

А голман нам је био Мирослав и да није било њега, петарда би пукла ко топ! :- Друга утакмица на ивици инцидената :-[ Опет смо изгубили 4:0 :-[ Јесу они бољи нема приче... али суђење катастрофа >:( Судио је неко ко повремено прати фудблал. Па је срећа што нисмо попили црвене картоне ;]\/ Ники погубио живце, а и ја... Дуки још више ;]\/ Побро Класнић је трчао доста, и Бане, што ме изненадило... овај мали је откровење. Мој друг Мики је таааако таличан, мислим да ми изгубимо ;| да га нећемо више уводити у игру :( Јербо чим је ушао 2 гола у другој смо примили глат! ;]\/ А ону прву је преспавао у ауту ;D Важно да му гуза види пута 8):( Шалим се мало! Драго ми је да га видим поново код нас у друштву :]] Он је заправо био ту да диже атмосферу и да Дукију каже да гледа у лопту :)

resizeBanovcifudbal29052011_07.jpg

Између утакмица смо се лепо дружили, сунчали, јели, пили, играли баскет, једино нисмо беле закартали јер друг Мики није понео карте ;D;D ;]\/ ... све оно што би иначе радили и на НАААШОЈ (а не мојој) Крајинади! :]] Наш циљ и није био да ми тамо идемо да освајамо турнире, тачније нисмо то могли ни да замислимо ;|:(:(:D Јер први пут играмо у овом саставу.

resizeBanovcifudbal29052011_09.jpg

Од прошле године само нас је 3 остало... онај лички рамбо је остао у БГ имајући неког свог посла. 8) Иначе десило се то да се неким ватреним присталицама пиве, смучила ладна пива... Веровали ви то мени или не?! ;|:D:D:D Дошла нам је и Љика. Упознали смо и неку жену, која нас је заправо препознала са наступа КУД Крајина, затим смо продавали наше мајице и промовисали нашу Крајинаду... то нам је био други циљ! :}\/

resizeBanovcifudbal29052011_10.jpg

Тако да што се мене тиче ми смо наше испунили. Организаторима упућујем похвале, сем за суђење. То мора да се промени догодине, под обавезно. Иначе и организатори су нас рекламирали.

resizeBanovcifudbal29052011_06.jpg

Догодине опет у Бановце по неку победу! :]]

Пошто смо журили на пробу, нисмо стигли да одгледамо турнир до краја.

п.с.

Иначе две цуре личанке које нису дошле да нас бодре из оправданих разлога... често су данас спомињане у Бановцима. Јабуку сам дао, а ово друго НЕЕ ДААМ! ;|srpski_smajli_kalas.gif8)

ZAVRŠEN PETI FUDBALSKI TURNIR "KUP BANIJA 2011"

BANIJA BARAJEVO PONOVO POBJEDNICI

Banijaonline, 30 maj 2011

BANOVCI DUNAV - Tradicionalni peti turnir u malom fudbalu "Kup Banija 2011" zavrŠen je u nedelju 29. maja u naselju Banovci Dunav novim trijumfom fudbalera ekipe "Banija" iz Barajeva koji su u finalnoj utakmici pobjedili vrlo dobru ekipu "Dačo" ŠaŠ rezultatom 4:1. U utakmici za treće mjesto sastale su se ekipa "Šarmantni" Dvor na Uni i ekipa "Gradina" iz Gline. U veoma dinamičnoj i efikasnoj utakmici pobjedili su sa 6:4 fudbaleri "Gradine" i tako osvojili treće mjesto. Pobjedniku turnira, drugoplasiranoj i trećeplasiranoj ekipi organizator turnira , Udruženje Banijaca Beograd, uručio je vrijedne pehare i priznanja.

Najbolji strijelac na turniru sa postignutih 11 golova bio je Milorad Žunić iz ekipe "Banija" Barajevo koji je ujedno proglaŠen za najboljeg igrača turnira. Za najboljeg golmana proglaŠen je Milan JakŠić iz ekipe "Dačo" ŠaŠ.

Priznanja su uručena i sudiji Stevi Raduloviću, a specijalno priznanje uručeno je i predstavniku MZ Banovci Dunav, Milomiru Banduki. Turnir je okupio 16 ekipa koje su prikazale kvalitetan fudbal, a na zajedničkoj večeri učesnici su se pozdravili porukom: "Vidimo se i dogodine!".

Snimak nase utakmice sa osvajacima turnira.

А

Кнез петрол Костајница – Кумови 1-0

Дачо Шаш – Славија Транс Петриња 0-1

Дачо Шаш – Кумови 6-1

Кнез петрол Костајница - Славија Транс Петриња 3-2

Б

Банијска шљивовица – Градина 1-1

Ас Глина – ППГ Рујевац 2-2

Ас Глина – Градина 0-2

Банијска шљивовица - ППГ Рујевац 1-1

Ц

Браћа Глина – Уна Банија 4-1

Банија Глина Барајево – Крајинада 2-0

Банија Глина Барајево - Уна Банија 11-2

Браћа Глина – Крајинада 4-0

Д

Кенди костајница – Билијар клуб Сики 2-1

Вукови Глина - Шармантни Двор 1-1

Вукови Глина - Билијар клуб Сики 4-1

Кенди Костајница – Шармантни Двор 0-2

ЧЕТВРТФИНАЛЕ

Кнез петрол Костајница - Шармантни Двор 0-1

Вукови Глина - Дачо Шаш 1-1

Градина - Браћа Глина 1-0

Банија Глина Барајево – ППГ Рујевац 4-0

ПОЛУФИНАЛЕ

Шармантни Двор - Дачо Шаш 0-4

Градина - Банија Глина Барајево 1-3

ЗА 3. МЕСТО

Шармантни Двор – Градина 4-6

ФИНАЛЕ

Дачо Шаш - Банија Глина Барајево 1-4

Ево свих резултата фудбалског фурнира "Куп Баније 2011".

Пивница и Медитеран 23.07.2011.

resize20110723PivnicaiMediteran_19.jpg

У петак вече био је састанак у четири ока са газдарицом @->- . Издаје се наређење, да морам ићи у суботу са Првом крајишком ударном Бригадом, и да чувам ред, пазим на цурице, и све остало :[| ... Велим збуњен... "Па ја нисам то планирао, имам друге обавезе..." :-[

- "Мооолиииииммм?!" pravila.gif љута као рис ми одговара.

- "Ићи ћу, ићи ћу" одговарам ко из топа да не би било и исукања бича... :P

8) ;]\/ srpski_smajli_kalas.gif

resize20110723PivnicaiMediteran_13.jpg

И тако... после дуже времена скупила се екипа наоштрена на провод, дружење и зезање... А на крају сватих да морамо овде обрисати прашину, да и ове књиге не постану прашина. ;)

Оргнаизатор овако доброг дружења, а уједно и највеселији члан наше екипе је Маја - без Ј ;|:D:D

resize20110723PivnicaiMediteran_10.jpg

Зове она мене пре 3 дана, и вели: "Хоћеш да идемо у кафану, кафану?", јер је већ договор са Снешком Банијком пао, и да се види састав екипе. С тим да је Снежа клеветала нешто против мене у стилу "гарант неће ићи" ;D;D Кад оно међутим... ја ко из топа велим "хоћу, што нећу". После рекоше и где, то је она наша стара добра пивница, каквих је мало у (Бео)граду.

resize20110723PivnicaiMediteran_26.jpg

Скуп сватова... пардон кафанџија је био у 21:30, ја таман на време, а неки боме и раније дођоше. После долази Миња, Мика, Милена... Маја није хтела да чека то скупљање, па је већ засела и чувала резервацију :]] ... Али оргинална је била, када је причала како ју је шеф сале дочекао, са брисањем уста у по вечере ;D;D Тако ти ја и Мика имадосмо осам цурица, а после дође још једна. Да би сви заједно засели на наш резервисани стол.

resize20110723PivnicaiMediteran_29.jpg

Ја кад нема вишње, онда просипам по столу ;|;D;D С тим да штете није ни било, једино конобару посла. :-[ Рајија, медовача је довела равнотежу на место. Затим су дошли другови музичари, и почели да обигравају око нас ко да имамо врећу пара на сред стола ;|:D:D Свируцкали они мало, ми се веселили, али не пуно... јер после пређоше код неких других кафанџија. Углавном то је трајало мало иза поноћи... а после се ми пешке упутисмо на чувени сплав Медитеран ;]\/ . Ови старији чланови КФ се вероватно и сећају неке далеке јесени 2007. године, када сам и то описивао у нашој старој библиотеци, или чак и пре, колико се сећам 8) . Занимљиво је да су неки опет први пут били на Медитерану. И они су очекивали онај бљештави сјај холивуда, рефлекторе, естрадне звезде, и све што иде уз то :D:D А тамо, ништа друго до обичан БГ сплав... где сам опет срео на улазу мог пајтоса са факса! srpski_smajli_kalas.gif И даље је јаки да може да се рве са биволима ;|srpski_smajli_kalas.gif:]]

resize20110723PivnicaiMediteran_21.jpg

Ту смо имали столове, јер смо све повезали, како оно и бива "ђе је више од 4 крајишника спајају се столови" 8);D А некима се то силно допало, да ће вероватно то пренети ранијим КФ члановима. :]] Овде музика ра разлику од Пивнице није уживо, већ пука компјутеризација ::(:-[ бзв, али шта да се ради. Мало смо ту и ђускали, мало скакали, лудирали... а боме и сликали. Ако Снешка све оно гурне на интернет... неки ће добити оставке ;|:D:D Јер ће пуцати ко петарде. 8) ;]\/ Шалим се мало. ;)

resize20110723PivnicaiMediteran_01.jpg

Ту смо дочекали пола четири, а онда пешке ка центру на јутарњи бус. Стигох кући, а већ свануло, и то недељно јутро... "Недеља је сванула, у срце ме ганула..." ;|:D:D

resize20110723PivnicaiMediteran_07.jpg

п.с.

Фалише нам доста људи, и верујем да би могли ове јесени, кад прође септембар да се окупимо у најјачем саставу. :]]

МАЛИ ГРАДАЦ 30.07.2011.

У четвртак увече 28.07. стиже ми позив од селектора из Удружења Банијаца, да ли хоћу да идем у Мали Градац, на Банију, где ће се организовати фудбалски турнир у склопу 9. традицоналних сусрета на Банији. Све је било плаћено, једино се тражило присуство, и наравно фудбалско умеће. srpski_smajli_kalas.gif Тражио је чика Миле још 1 да му нађем... па сам звао и пашу, пошто је млад, и може да потегне још 8) А и што кажу домаћи је тамо. ;]\/

Иначе ово је мој трећи одлазак на Банију... а онај претходни из 2008. сам овде на КФ дообро описао, и као што рехох остао ми је у јако лепом сећању. :}\/

Ишло се органзиовано са мини бусем са главне железничке станице око поноћи... и то могу рећи да је добар бус. Није се штедело. :]] Успут смо покупили још неке људе. А иначе већину тих људи познајем из Бановаца, са фудбалског турнира, који се одржава већ 5-6 година за редом, у организацији овог удружења Банијаца. Тако да су заправо били младићи из екипа "Вукови Глина", "Банијска Шљивовица", "Браћа Глина", и ветерани "Дачо Шаш". На крају је испало да имамо бројност за 2 екипе... А видело се да смо могли и трећу направити.

У путу смо покушали и неку песму повести... али друг Перо није био нешто наоштрен за то :-[;D

На граници смо ишли у кућицу, и објашњење где идемо, и ко нас тамо зове?! ::( Ко да те зове у рођени крај?! Дошло ми да заорим тамо из све гласа (Зове Банија, као некада, зову гробови мојих предака... Зове поново пранђед Јово, куца у мени срце његово!). Но, били смо фини... Једино што је Перица заборавио моје име па чак и тамо на граници: "Крајинада, па Крајинада"... ;]\/ :D Ја му објашњавам да смо на граници, и то хрватској pravila.gif Да ћемо се ладити у притвору, а да од фудбала и Баније нећемо видети ништа. Прођосмо те формалности, и правац Банија.

Нешто смо и ухватили сна... кад пред зору стигосмо у срце Баније, где смо свратили код рођака једног момка из буса. Мислио је како је рано што ћемо им тамо банути... а они се обрадоваше и одмах ракију на точење. :]] Проговорисмо мало са њима... а они обећаше да ће доћи да навијају за нас.

Стигосмо у Градац око пола осам, и видесмо да се домаћини баш потрудише око терена. Наместише голове, мреже, обележили терен... једино фалише трибине ;]\/ Шалим се. Није ово прозивка, већ хтедох рећи да би било добро да се овај турнир омасови! Пријављено је било 11 екипа, а на крају учествовало 8, где смо били подељени у 2 групе. Ми из буса смо формирали 2 екипе: прва је била "Дачо Шаш", а друга "Банија-Батајница". Шта више, на моје изненађење, људи из Удружења Банијаца су нам обезбедили дресове!? srpski_smajli_kalas.gif Наши су били црно-плави, као што имају играчи Интера из Милана... а Батајничани су имали неке црвенкасте налик Манчестер Јунајтеду.

Прва утакмица Дачо-Шаш је била са екипом Крњака, који су после освојили 3. место, у дуелу са нашима "Банија-Батајница", изгубили смо минимално 1:0. Ту смо се иначе испромашивали 3-4 зицера. У другој утакмици, за коју не могу описати што ми је жао што нисам је снимао, смо добили "појачања", јер је оцењено како млађи не знају да играју ::) , па ће играти појачања са старијима... ;]\/ Да би брод почео одмах да тоне :-[ Пукла је петарда 5:3 на крају... а ја нисам ни улазио у игру. Поента је да су појачања били играчи који су некада играли пре 20ак година добар фудбал. Међутим, сада су се развлачили на терену, глумили Инзагија, свађали се са судијом... а све ми је било јасно када су пре утакмице намештали фризуру ;]\/ Да би се схватило да их треба склонити не би ли освојили неки бод.

Тако и било, у тој трећој утакмици са Банским Грабовцем. На голу је дошло до промене. Стао је мали Ацо. И шта више повели смо 1:0, а они изједначили са 1:1, где је наш голман олако из даљине примио гол. :-[ Затим њихово ново вођство 2:1, али нисмо се предавали... Тек тада је настала жестока борба, и ново изједначење 2:2! srpski_smajli_kalas.gif Била је шанса за макар бод, ако не и победу... и то се десило када је пашо затресао њихову мрежу за 3:2! :]] Даље се опет одвијала жестока борба, јер су хтели макар бод да освоје... али издржали смо! 8)

Оно што је најтрагичније у том делу да је екипа Б. Грабовац освојила после турнир... а ја сам то и предвидео, рекавши на почетку полуфиналне утакмице Аци из Двора: "Сад гледај, кад ови освоје турнир!" ::) Тако и би. Провукоше се у полуфиналу, са Крњаком... а у финалу су победили "Рајковиће" 3:2, чини ми се. А ту су заслужили победу, мора се признати.

Наша друга екипа "Банија-Батајница" се домогла 4. места, и играли су можда и најатрактивнији фудбал. Групу су лако прошли, остваривши 2 убедљиве победе и 1 реми, а у полуфиналу су поражени на пенале од Банског Грабовца 1:1 (3:2 пен). Иако су и наши запели у полуфиналу, повевши 1:0, примају олако изједначујући гол, затим на пеналима промашују 1 гол, и одмах затим меч за 3. место које су изгубили. :-[ Заправо, њима је фалила свежина, још 2 играча да би се могли мењати. Док су имали снаге они су млели, кад је понестало, пукли су ко лајсна. ;]\/ Добили су утешну награду за фер-плеј ;D Иако је и ту неправда начињена нама :-[ Ми нисмо имали искључења, а они јесу pravila.gif

Након фудбала уследио је културно-уметнички програм код Дома, где је СКУД Просвјета са својим пододборима из Книна, Сиска, Петриње, Белог Брда, Огулина, плус још неки гости... Фолклорни програм по мом скромном мишљењу лош. Могло је то пуно боље да се одради. Можда ће неко рећи да сам субјективан, али сад видим колико КУД Крајина вреди, и колико је програм добар. Далеко од тога да смо најбољи... али сигурно да смо међу најбољима.

Могли су организатори да позову КУД Крајина и да изведемо рецимо кореографију Кордуна, Баније, и још Грмеча и Лике.

Да би шлаг на торту био забавни део. Ту је била музика, и играло се коло на све стране. Ја повео коло нисам ;]\/ , јер смо ми тада били на вечери. Али када сам дошао, зна се ко је био Дане Паздрк ;|

Овакве зборове, манифестије треба обнављати! Да је среће па да догодине опет дођемо у што већем броју... Да и КУД Крајина овде дође и да заоримо ојкана, да цурице наше исто пусте гласа... да играчи подигну прашину, јер је бина велика и на висини... хоћу рећи да има разлога зашто и да дођемо. Па и фудбал да фолклораши одиграју srpski_smajli_kalas.gif

Било је лепо бити део овога! ;)

СНЕЖИН РОЂЕНДАН

resizesnezinrodjendan2011_7.jpg

Хм... рођаци моји... Прође ето пар дана како и Снешка прослави рођендан. srpski_smajli_kalas.gif Стварно, али стварно не смем рећи који је... знам само да четрдесети није ;D А који ли је... то ће она једном приликом да вам исприча када буде расположена. :D

resizesnezinrodjendan2011_4.jpg

Била је њој гужва у кући, па нисмо могли ићи тамо чак на далеке путе, а и морала би звати нас, читаву бригаду. ;| Зато је овако било најлакше... Да спојимо лепо и корисно. Звала је она пар цурица и момака, наших Крајишника, па да идемо мало на куглање, а после у Пивницу... рече после "ону нааашу" ;]\/ Нисам обавештен да имамо нашу Пивницу ;|:D Али добро. Добра је она цурица, да не кажем цуретина и по, или најбоље амбасадорка Крајинаде, па сам одмах и смислио шта ћемо јој поклонити. Како се повећи број цурица пријавио за поклон, то се морало још нешто купити... Постељина Крајинаде је одмах отпала у најави :D:D Није баш толико Снешка загрижена ;D ;]\/ Пао је предлог на минђуше, а то су остали прихватили. Остало ми је само још да одаберем, пошто сам пре 2 месеца ишао већ да бирам за једну гараву личанку. Одаберем ја 2 пара минђуша, и све то спакујем. После су се Љупка и Јоца чудиле заједно са Натком, како је то одабрано од једног мушкарца, и да ли ће се то нашој слављеници свидети!? Хм... Па што кажу, кад човек превали 30 година преко главе онда мора имати знања и искуства да одабере неке лепе минђуше. 8)

Прво сам се нашао са Натком на Славији, јер смо у комшилуку, она једва да се стигла средити. Јоца и Љупка касниле и то поприлично :-[ Али, одосно на бус трчећим кораком, лете штикле за нама ко прашина :D Најважније је да ми нисмо залутали и да нисмо се изгубили... а мало смо сели у кафану да се окрепимо док Снешка и Оља не дођоше.

Онда правац куглана и Земуну.

resizesnezinrodjendan2011_3.jpg

На куглању нисам ни мислио да ћу имати конкуренцију ;]\/ , иако је опет Натка показала да је вансеријски играч. Једноставно спорт и такмичење је њен терен. srpski_smajli_kalas.gif Љупка је кукала као да никада неће прећи мост од 100м. Осталима је баш прорадио такмичарски дух, тако да ћемо доћи опет.

resizesnezinrodjendan2011_2.jpg

После се упутисмо "Испод моста", и тамо пописмо пићенце, а како не беше музике тај дан, онда пређосмо у Чорба кафе, који се налазио мало ниже од ове наше локације. Ту је опет пала нова клапа слика, и причале су се разне приче. Већина ме баш насмејала... Једну занимљиву сам морао препричати и газдарици :D , која се такође слатко насмејала, иако је првобитно мислила да се ради о нечем тотално десетом. ;D ;]\/

resizesnezinrodjendan2011_6.jpg

Фалили су нам наравно још неки људи, али што кажу септембарски је рок у току, а и овај ветар пуше, па су се неки и прехладили. :-[ Није битно... Тек да смо се мрднули мало и разгибали са куглањем, а и обрадовали нашу Банијку.

resizesnezinrodjendan2011_8.jpg

Биће прилике за новим дружењима чим прођу испити. srpski_smajli_kalas.gif

Живи били.

:]]

resizesnezinrodjendan2011_1.jpg

E Čule živ bio!

Ja sam se svakako lepo provela. Cifra godina nije toliko bitna da bi se pominjala. Godina nikad nije ni puno ni malo, nego baš onoliko koliko treba, i svako razdoblje u životu čoveka ima svoju čar i lepotu, samo čovek treba naći balans između mnogih stvari, pa tako i spoljašnjeg sveta i svog unutrašnjeg i uopšte uspostavljanja nekog sklada.

Ali da se vratim na rodjendanski provod! :D Na kuglanju sam polomila nokte dok sam naučiula kako bacati kuglu, sport mi nije jača strana ;D ali nema veze, bitno je lepo se družiti i zabaviti, što je sa dobrim krajiškim društvom zagarantovano. To naročito vidim kad se neko vreme (kratko :D ) ne vidim sa njima, pa shvatim da sam se uželela dobrog druženja!

Za ostatak našeg provoda bih se složila sa Čuletom!

A sad sledi oduševljenje poklonom. Kao prvo, smatram da ne treba kupovati ništa za rođendan. To je povod za okupljanje i dobro druženje, sa poklonima jos od tinejdžerskog doba nisam znala šta ću. Teško ja ponekad pogoditi i sopstveni ukus, a kamoli tuđi, pa je zbog toga većina poklona kod mene smetala i samo skupljala prašinu, osim onih koji su baš imali dar da pogode potrebe i ukus! E ovaj put su Čule i ekipa pogodili moj ukus, ali malo je to reći nego- oduševili me majicom Krajinade, potpuno originalno i minđušama koje inače volim da nosim, a Čuletov izbor je odličan, iznenadjujuce dobar za muškarca! E to je suština poklona - prijatno i lepo iznenađenje!

Samo jos nisam pomenula da smo Olja i ja ostale nakon što je ostalo društvo otišlo. Ostale smo jos u Čorbinom kaficu gde nas je "kuća" častila koktelima. To veče je bila promocija, a mi očigledno izabrane, za čašćenje. ;D Sve u svemu, lepo proslavljen rođendan! Zahvaljujem se na poklonu! Hvala najlepše svima! Hvala svima koji su bili i ulepšali moj rođendanski provod! Vidimo se sledeći put nekom lepo prilikom! Do skorog viđenja Pozdrav svima!

Ovaj kometar se odnosi na naslov " Pivnica i Mediteran"!

Provod odličan! Bez zamerke na bilo šta! Samo jedina ispravka na početku teksta. Nije Maja sam bila organizator, nego nas dve zajedno! Da li to Maja voli da ističe samo sebe ;D ili Čule nije dobro razumeo, nema veze uglavnom eto... Pozdrav svim članovima KF-a!

Ovaj kometar se odnosi na naslov " Pivnica i Mediteran"!

Provod odličan! Bez zamerke na bilo šta! Samo jedina ispravka na početku teksta. Nije Maja sam bila organizator, nego nas dve zajedno! Da li to Maja voli da ističe samo sebe ;D ili Čule nije dobro razumeo, nema veze uglavnom eto... Pozdrav svim članovima KF-a!

Pre ce biti da sam ja lose razumeo :-[

Evo izvinjavam se javno! @->-

Pa cule kako vidim po slikama da si ti jedini muski bio u zenskom drustvu iako si gore u tekstu napisa da vas je bilo vise muskije, Ili sam j abar tako svatio. :D :D :D