chule80

Библиотека "Ум(ј)ерени См(ј)ехотрес"...

Recommended Posts

Привет! (Почех да учим руски, па да се похвалим.) :]]  Како је све почело? Субота, 16.11.2013. год. око осам  сати навече све је упућивало на обично суботње вече. Све док Миња није пустила неку нашу пјесму и обе закључисмо да нам се иде слушати крајишка музика. У мислима премотавамо филм кад смо последњи пут биле на неком спектаклу те врсте-било је то поприлично давно. :[|

Од идеје до реализације прошла су читава 2 минута. Посредстовм модерне технологије Мића („прелџија “ бих овог пута замјенила са „крајишки google“) из рукава извуче неколико гостовања од Каћа до Ниша,  ;D  а избор остави нама. Каваљерски! ;)  Савјет донесе одлуку да се одабере најближе мјесто, а мени само остаде да се прикључим манитој дружини, мада у окрњеном саставу јер су неки оправдано били одстутни.

Није лоше у живот, бар повремено, убацити оваквих непредвиђених догађаја јер овај сурови капитализам не даје баш пуно времена за неку креативну друштвено-корисну акцију.

Укратко: пјевачи сјајни (што и није чудно јер су Далматинци) избор пјесама оличан, обезбеђење на нивоу задатка,  а атмосферу је употпунило Њено Величанство Гара из Овче, сада у ојачаном саставу. Жена просто зна да живи, да се весели и плеше не марећи за мишљења других.  Кад је погледате схватите колико је мало потребно за срећу. Схватите да је то, заправо, само ствар одлуке!

Након тога осванула је мамурна недјеља. Не, нисам пила, ::)  међутим  умор, дим и неуходаност су учинили своје, :-[  па још тад одлучих да морам бити у бољој форми. На прилику нисам друго чекала. Петак вече и Мајкани.

Није проблем представљала ни радна субота јер је било случајева да смо и недјељом ишли у провод, па нам је од омиљеног понедјљка више  омиљен неиспавани понедјељак. Обога пута дошла сам до два врло битна сазнања:

1. Гара из Овче се зове Верица (Верка) и права је звијезда крајишких вечери.

2. Жене дефинитивно владају свијетом, а за то имам и писмени доказ.

Наиме један наш саборац добијо је писмо од једне даме. 8)  Док смо ми сви у чуду гледали у парче папира, он се мрштио, трептао и смјешкао кад год би погледао у нас који смо га нетремице посматрали.  Кад је папирић ставио на сто ја сам узалудно (са све сочивимa) покушавала да прочитам садржај. Aли авај... Отежавајућа околност је та што је сједио преко пута и ми остадосмо ускраћени за тајанствену поруку. Није да нас занима шта пише, чак и да знамо то би остало међу нама... Међу нама који смо сједили за тим столом. Добро, можда бисмо и оном пјевачу рекли јер је било очигледно да га занима...  И међу нама на КФ-у, чисто да не буде да дајем непотпуне информације јер информација да је писанце стигло, а да садржај не знамо равна је информацији да се нешто важно десило, а не знамо шта.Не знамо чак ни да ли је дама која је предала папир то учинила у своје лично име или је она само поштар који је проследио препоручену пошту. Било како било одајем храбност за јуначки подвиг. То је жена.  ;)

Сутра ћемо сви на своје послове, окрепљени и спремни да започнемо нови круг радних обавеза. Утопићемо се у своје координаторске, магацинске, програмерске, трговачке,полицијске, банкарске исл. улоге, са неким другим људима којима ћемо можда бити несхватљиви, али исто тако, коначно, прихватљиви. Можда би нас ипак боље разумјели кад би се запитали:

„ Постоји ли други народ

који би то издржао,

да ли би и посље свега

преживијо и пјевао?"

До сљедећег дружења здравствуйте.  :]]

Ауууу... па ти си жив мајкане!

Е да знаш да смо те пожелели видети и чути...

Да нам опет дођеш :]]

Аааа ђе си то Соколе? :]]

Служио сам војни рок, ово је слика из касарне :) СВД без нишана :)