Sign in to follow this  
doktor

Ljubav na Krajiski nacin je interesantna

Recommended Posts

Ja sam samo jednom naletela na prvu i pravu ljubav i tu ljubav nikada ne mogu zaboraviti pitam se zasto,

valjda zato sto je i taj momak mi dao sve sto jedna zena zeli od coveka i romantiku i paznju i ljubav i osecaje pokazao to se ne moze

opisati kako je ljubav ljepa kada tako dvoje se dadu iskreno jedno drugome mislim da vise nikada to necu naci i doziveti sve u jednoj osobi

sto jedna zena samo moze da sanja i pozeli da jednom u zivotu dozivi..

Najljepse sto mi je ostalo u secanju od te ljubavi jeste kada je otisao na teren i otamo zaustavio ceo autobus da mi iscupa sa livade tulipan sa korenom

i doneo mi ga i posto sam znala da ce otici kuci a to je bilo daleko reko mi je svakog proleca kada ti procveta seti se mene....

Mislim da je to ljubav kada covek se ne stidi pokazati pred svima koliko voli tu zenu ...

Ovde davno se povela diskusija o ljubavi neke obrazovane zene i majstorcine (zidara, stolara...). pravila.gif

Samo cu reci da je to moguce.... Evo imam nase Dalmatince, jedan zidar, drugi masinbravar... jedan ozenio zenu koja fakultet za jezike zavrsila... a drugi ce da se uskoro zeni, isto neku visoku skolu zavrsila. :)

Tako da, zivela ljubav! @->- srpski_smajli_kalas.gif8)

Материни савјети ћерима

1. Имаш двије руке и ноге да са њима ходаш и радиш и главу да мислиш. Имаш воду. Немој случајно да ти овај дом буде неуредан, а ти лијена домаћица. Зато имаш и руке и ноге. А своју главу употријеби за то да будеш добра жена своме мужу.

2. Немој ми ко мачка репом, или уради или остави.

3. Немој да ти поса у рукама плаче.

4. Све треба да знаш радити, не зна се шта ти море затребати у животу.

5. Поштуј мужеву кућу као своју.

6. Понекад језик прегризи, не одговори на сваку.

7. Проклето ти моје млијеко било, ако одвојиш ђеверову, свекрову и свекрвину одјећу од своје када переш.

8. Нека ти је са срећом и не обрукај нас.

9. Памет у главу и послушна буди.

10. Пази добро, није брак упрти па испрти.

11. Ћери, кући враћања нема, гора или вода.

12. Чојек и жена су као точкови на колима.

13. Памет у главу. Никад не дозволи да се репови почну вући за тобом.

14. Не вјеруј све што чујеш и не кажи све што знаш.

15. Памет у главу и пази шта радиш.

16. Чојека никад не лажи, али му и сваку девету кажи.

17. Када прву ноћ ки млада будеш са чоеком лијегала у кревет, гледај да се он први скала како би његову робу могла својом робом прекрити тако да буде горња. Тако ћеш придобити његову послушност и оданост. Ваје ће твоја бити задња.

18. Никад не бјежи од чојека у кревету.

19. Нека ти вазда на шпаркету буде која шерпица, па макар у њој била и врућа вода за чаја.

20. Чојека нека чека у кући ваје да има нешто за појести.

21. Немој варити гра врућом машом јер ће звонити када га будеш раскладала у пладње.

22. Нек ти не мирише 'рана из туђе паделе.

23. Не базај по селу без потребе, већ се привати рада.

Извор: Личка шареница

Да ли је шала или је збиља... (пр)осудите сами...

:<|;D;D:]]

КАКО РАЗУМЕТИ ЖЕНЕ… А НЕ ПОЛУДЕТИ?

Женама се увек мораш доказивати ! Врлина лоших мужева је што би могли бити гори, а нису. Добри мужеви имају ту ману што би могли бити бољи а неће.

Ако су богате, да ниси са њима због њиховог новца.

Онима младима и лијепима, да ниси због њихове младости и љепоте.

Ако их погледаш као мушкарац, онда мисле да си с њима зато што би их шевио.

Ако им покажеш да их можеш и не шевити, онда сигурно имаш другу.

Ако по цео дане радиш зарађујеш паре, онда те никад нема с њима.

Ако си с њима, онда си је*ено ништа од човека, и само сметаш уместо да будеш користан.

Ако их држиш као мало воде надлану, бринеш око свега, куваш, переш, пеглаш… онда си задњи папучар и само си наизглед мушко, а оне би фрајера од кога им гаћице саме  с падају кад их само погледа.

А ако их погледаш тако да им гаћице спадну саме од себе, онда си онај кога треба избегавати, јер си премазан свим бојама.

Ако их волиш онда си им досадан, јер коме треба фрајер који трчи на сваки њезин миг.

Ако не трчиш на сваки њезин миг, онда си себично мушко ђубре које гледа само своју гузицу и није те брига за њена осећања и потребе.

Ако им се обратиш разумно, онда пи*де што не разумијеш да оне једноставно пи*де, и морају пи*дити, јер имају хормоне.

Ако им се не обратиш разумно, онда подцењујеш њихов интелект, и њихове способности.

Ако им покушаш објаснити најједноставније техничке ствари, онда пи*де, јер оне су жене, није њихово да се замарају технчким стварима, па зашто би нас уосталом имале и трпеле.

Ако их заобиђеш по техничким питањима, онда не цениш њихову еманципацију.

Ако им кажеш како су лепе, онда си јефтини, провидни ласкавац а иза тога стоје скривени мотиви.

Ако им не кажеш да су лепе, онда се тога сете у неком тренутку и расплачу се, јер им то ниси рекао, а морао би да знаш за ту њихову потребу.

Ако се лепо обучеш, намиришиш, онда сигурно имаш љубавницу.

Ако се не обучеш лепо, не намиришиш, онда њу срамотиш пред свима.

Ако се свиђаш и другим женама, онда си проклети швалер коме су његове фуфе и дроље важније од властите жене и породице.

Ако се не свиђаш другим женама, онда је она сирота била слепа, а могла је имати оног који се свиђа женама, па да јој све завиде.

Ако штедиш, онда си проклета шкртица.

Ако трошиш, онда си распикућа.

Ако их настојиш задржати, онда си манипулатор због кога им је пропао живот… а могле су чуда… да нису на тебе налетеле…

Ако их желиш пустити да иду с милим Богом, онда си кукавица и слабић – који се не бори да их задржи, колико год оне хтеле да оду.

Ако си нежан љубавник, онда си млакоња.

Ако си жесток љубавник, онда си грубијан, који не схвата да жени треба нежност.

Ако си ведар и весео, онда си неозбиљан, не схваташ тежину живота.

Ако ниси ведар и весео, онда ју само уваљујеш у још већу тугу.
Кад је ситуација тужна, њој треба нетко ведар и весео.

Ако јој помажеш по кући, онда само сметаш, кад ништа не направиш онако како треба, радије нађи неки хоби.

Ако имаш некакав хоби, онда ти је свака глупост преча од тога да њој помогнеш у кући.

Ако их покушаш разумјети, онда си дефинитивно на путу за лудницу.