Sign in to follow this  
duck

Božić u Benkovcu(Slike)

Recommended Posts

Лепо је видети ове слике,колико-толико али има и млађих људи. Код нас у Двору је било баш пуно и у цркви и дворишту.Колико сам разумео у Матијевићима,селу на граници са РС,би чак требала да се гради црква,ето мало позитивнијих примера :)

Лепо је видети ове слике,колико-толико али има и млађих људи. Код нас у Двору је било баш пуно и у цркви и дворишту.Колико сам разумео у Матијевићима,селу на граници са РС,би чак требала да се гради црква,ето мало позитивнијих примера :)

Situacija se popravlja iz godine u godinu.U Benkovcu je nakon rata bilo lose.Evo sada je bilo puno,ima i omladine.

Ove godine je zabiljezena najveca posjeta od 1995. u svim hramovima u povratnickim sredinama.Crkve su bile pune i u Vojnicu,Vrginmostu,Donjem Lapcu,Kistanjama...

dece da se gradi crkva Dvorna Uni :):):):)

Jel rece Matijevici :}\/ :}\/ :}\/ :}\/ :}\/

Иначе,највећа екипа је била баш из Матијевића.Они су сами донели огроман бадњак и договорено је да ко може крене ка Матијевићима, тамо ће да се спали на месту на којем би требала да се подигне црква.

Живи били :]]

Кад ће то бити и нешто детаљније не знам,толико сам начуо.

Odrzace se narod.Bilo je i gorih vremena.

Само што је у тим горим временима наталитет био далеко у плусу а сад је бедан :;) . Е то је проблем.

Има и светлих примера али мало,питам ја мог брата који живи тамо недалеко од Двора,јел ти имаш троје деце? Каже он - Троје,за сада троје ;D . Иначе хрватски програм о повећавању наталитета је далеко бољи од нашег мада ни тамо нема неких резултата.

Ja sam nedavno bio u povratnickoj kuci na periferiji Knina.Povod okupljanja je bilo rodjenje male princeze.To je treca beba.Roditelji imaju zelju ici i dalje ali je u to ne vjerujem.Kada bi svaka mladja povratnicka porodica imala troje djece,ne bi bilo bojazni za opstanak.