Sign in to follow this  
KLASNIC BOY

Birtija ''Smjehotres''

Recommended Posts

И ја мислим да је најбоље ујутро започети са поспремањем и чишћењем...ко је докон, нека крене што раније...јер ко рано, рани, двије среће граби ;D

За пршут и печеницу је увијек право вријеме, бар код мене ;) ...али, ако се кува гра, па још...ако се дода и зера (или зера више) сланине, али оне "бикеше" (што мање меса у њој, то боље...што масније, то укусније :D ) и капуле приде :) ...припазићу и ја на тај силни мезетлук што DIN@77 постави на астал ;|

Шта је едно пиво за таквог чо'ека ;D ...ево још по едно, за посље гра да се нађе :]]

SDC101681-1.jpg

...у овој љевој је леденија пива ;)

И ја мислим да је најбоље ујутро започети са поспремањем и чишћењем...ко је докон, нека крене што раније...јер ко рано, рани, двије среће граби ;D

Ko rano rani citav dan je pospan! ;D

Пај' сад ово... Данас је светац, сутра је неђеља, прекосутра киша ::) Аман заман, оћете вас двојица ухватити неког посла :- Дина, стално морам да црвеним због њих пред светом :|< ;]\/;D

Ево за побру његова...

И његова, и оног ликотекраља, што може целу гајбу да стуче... :]]

Ова двојица арлаучу кад певају, мислим Жаре и Гоци... него, де ти нама Дина запевај коју... Хоћеш ону од Кордуна једну, или са Баније... Хоћеш се сетити Славоније и Далмације?... Коју год само да те чујем(о) :}\/

Пај' сад ово... Данас је светац, сутра је неђеља, прекосутра киша ::) Аман заман, оћете вас двојица ухватити неког посла :- Дина, стално морам да црвеним због њих пред светом :|< ;]\/;D

Ево за побру његова...

[/media]

И његова, и оног ликотекраља, што може целу гајбу да стуче... :]]

Ова двојица арлаучу кад певају, мислим Жаре и Гоци... него, де ти нама Дина запевај коју... Хоћеш ону од Кордуна једну, или са Баније... Хоћеш се сетити Славоније и Далмације?... Коју год само да те чујем(о) :}\/

hahahha, aman zaman? chule, gde ti zivis? Ja sam neko vreme zivela na jugu Srbije, pa sad vise ne znam gde se to govori, ali i ja to umem da kazem kad se necemu bas puno cudim...

Ja cu pevati uzivo kad dodjem tamo pa se negde okupimo....

a od Zare i Goci ova mi je omiljena:

http://www.youtube.com/watch?v=ICgy5trZXqQ

hahahha, aman zaman? chule, gde ti zivis? Ja sam neko vreme zivela na jugu Srbije, pa sad vise ne znam gde se to govori, ali i ja to umem da kazem kad se necemu bas puno cudim...

Ja cu pevati uzivo kad dodjem tamo pa se negde okupimo....

a od Zare i Goci ova mi je omiljena:

http://www.youtube.com/watch?v=ICgy5trZXqQ

Vidim ja Dina da ces se ti odje odlicno ukopiti, medju ove barabe ;D8) Ovaj puta mislim na Klasnica, Obrovca, Micu Preldziju... Ja sam mnogo fin... nego me ovi manitasi pokvarise :-;]\/ Nisam bio taki ;|;D

Zivim u BG.

Eeeee ovo sto si rekla za pevanje, okupljanje, to te drzim za rec! Takva nam treba svake godine pocetkom jula meseca. Vidis ovaj link u mom potpisu... Ako nisi do sada procitala klikni de na njega pa prelistaj na brzinu. To ti je ujedno i poziv da dodjes sa svojim klincezama dogodine, da zaorimo onako na suvo i na 'armoniku... Jedno stvarno neprocenjivo iskustvo. Videces puno krajiske omladine.

Pozdrav iz Plaskog - ovo je moja kolekcija slika.

Plaski je prelep, mozete i na zmureci uperiti fotoaparat u bilo kom pravcu, slika nece omanuti.

"Ништа не продајем, само се хвалим" ;D;|

Ти канда си сестра нашег Ликотекраља из Плашког. Човек толико хвали Плашки, и неке трупце спомиње, да је то чудо... ;D ;D

"Ништа не продајем, само се хвалим" ;D;|

Ти канда си сестра нашег Ликотекраља из Плашког. Човек толико хвали Плашки, и неке трупце спомиње, да је то чудо... ;D ;D

hahahhaha, ne znam kako da ti kazem, ali mislim da si promasio temu, hahahahhaha......

Ma gle, ja Plaski ranije nisam volela. U Plaski smo odlazili jednom leti na dve nedelje i jednom zimi na nedelju dana za vreme raspusta. To je bio zakon moje mame koji se nije mogao promeniti nikako. U Plaskom imam baku (koja je ovih dana u bolnici i bas se sad brinem za nju) koja zivi sama ceo svoj zivot. I bas tu gde ona zivi nema puno dece, zapravo tada nije bilo uopste. Brat i ja smo umirali od dosade svaki put kad odemo tamo na nedelju-dve. Baba nas je bukvalno ocuvala, othranila do prvog razreda.

Tek kad sam porasla zavolela sam Plaski. Ali sa odrastanjem je dosao i rat i izbeglistvo i nije vise bilo prave i normalne prilike otici u Plaski.

Sada mi je sve to jako drago, svako drvo, planina, list, babin orah, miris trave.... Sada kad nemam priliku tako cesto otici. Sada kada bih htela.... Sad sam odrasla, spremna da je slusam, sad i ona hoce da prica svoje dogadjaje kad je bila mlada, ali sad se bojim kako vise necemo imati prilike.

Prosle godine sam zadnji put bila kod nje. Zasluzuje knjigu o njoj da napisem. I ne mogu da zaboravim suze u njenim ocima i reci:"Bogzna 'ocu li te ikad vise vidjeti!"

Plakala sam i ja, ali kad sam zamaknula kolima niz put..... :(

----------------------------------------------------------------------------

Nije mi bila namera da bilo koga rastuzim, ali eto..... moja ljubav prema Plaskom potice od velike ljubavi prema mojoj baki, koja je zmaj, veliki borac i ponosna sam sto mojim zilama tece njena krv, a bice prilike, pisacu o njoj i njenim podvizima kroz zivot.....

i da se ovo sad ne pretvori u promasenu temu, vreme je za kafu :lol:

coffeeplanet.jpg

Мала... мааалаааа... донеси де какве ракије...

Ма овде ти не можеш промашити тему и да хоћеш... сем ако причаш о политици... 8)

Уствари, ради се о томе да си почела тему тамо са сликама о Плашком. Како је то на подфоруму Крајина у слици, форумска правила су таква да се само постављају слике и пар речи о слици. Дискусија ту заправо није дозвољена... зато сам твоји цитат пребацио овде да у кафани мало прочешљамо језике. Тако да ти тамо настави са сликама.

Ниси нас растужила, само си нас расплакала. Знаш како бих ја волео да су моји бабе и деде живи... Е како би то волео, немаш појма, да их питам много тога, да ми причају... да их снимим... Пре 20 година сам био мали, па и нисам све попамтио, а и нисам имао фотоапарат као сада.

Има овде једна гаравуша која има баку у Лици, причала ми је о њој. Каже како бих баш волела да оде тамо код ње... јер каже није срела такво створење да живи за њу као она. Добре су наше баке... исувише добре. Не знам чак ни да ли смо свесни те њихове љубави, стрепње, пажње... И деде исто.

Баш зато сам пре 2 године снимио једну бака Јелу са Кордуна

Нажалост ја у том послу нисам професионалац, али сам се трудио да то поштено одрадим. Многима се свидело.

Ovako nesto moram i sama da uradim kad bude prilike, s babama i dedom, svasta imaju za ispricati, i tuzno, a bogami i smesno..... Moj deda je pun bisera, poceli smo brat i ja da ih skupljamo i zapisujemo.....

Dobro si ovo odradio, svaka cast! Divni su stari ljudi, i divno je kad neko hoce da ih saslusa..... ja se odusevljavam tim pricama kad su oni bili mladi, zaljubljivali se, voleli, isli na igranke, kakvo je to vreme bilo, ne mozemo ni zamisliti.....

Ko rano rani citav dan je pospan! ;D

Истина вала, бар код мене ;D ...него, јел тај гра теби загора ил шта је било са њим, ја сам зера изгладнио ???

Па кад се не може радити, онда се не може радити :P ...светац је светац, неђељу је и сам Бог одредио за одмор, а радити по киши, не би ма да сам полудио :rolleyes: ...ко воли да ради, нек ради, ја обећавам да му нећу сметати :<>\ ;) ...да ти није нас, не би ни зна шта је свијет ;D

ma kakvi zagora', ne mere to nikako biti, nego me ubi' vremenska razlika, pa nisam htela sinoc kasno da stavljam na sto, kako cete spavati ako se napucate gra'?

ajde prvo jedna rakijica za bolju probavu, a i valja se:

rakijad.jpg

e sad moze i gra'

ajd prijatno!

pasulj.jpg

Тешко жабу у воду ућерати :P ...јадан ти, покварише те мангупи, ели :D ...ђе би ти био крај, да нас ниси упозна :rolleyes:

Ево една и за моју душу (можда ће неки рећи, да ја тога немам, али нешто зера ипак има :[| )

Стиже и ракија, и гра ;D ...јест вала, тешко да би било пријатно спавање ::) ...хвала што ниси заборавила на обећан ручак/вечеру @->-

И каква је вода на извору :) ...јест добар Лички сир :]] ...али увијек би га радо мјењо за јањетину ;D

2f9809c9555fc793fb598789ab65d941_header.jpg

И каква је вода на извору :) ...јест добар Лички сир :]] ...али увијек би га радо мјењо за јањетину ;D

Voda na izvoru pitka i hladna, cista i bistra, milina prava, sam osecaj je vrhunski piti vode sa izvora....

Za sir se slazem, a jagnjetina uz mladi luk, ihaaaaaj......

a pivo? Ma moze pivo! :]]

Ниђе љепше воде ко са извора :) ... и у мом крају има доста извора/врела, ма милина права попити те воде, али један је срцу најдражи, увијек је највећа милина ту воде попити ;) ...ма и пива кад се олади у њему, добије још више на квалитету ;D

Јањетина, а богами и јаретина уз млади, ма и уз стари лук је ихаааај ;| ...живјела ти мени 100 година, срећна, здрава и весела вазда била :]]

Ниђе љепше воде ко са извора :) ... и у мом крају има доста извора/врела, ма милина права попити те воде, али један је срцу најдражи, увијек је највећа милина ту воде попити ;) ...ма и пива кад се олади у њему, добије још више на квалитету ;D

Јањетина, а богами и јаретина уз млади, ма и уз стари лук је ихаааај ;| ...живјела ти мени 100 година, срећна, здрава и весела вазда била :]]

Ma ziv ti bio 105 pa opet! Vala ko u pravoj kafani! Ziveli! y173737143835373.jpg

Видим ја да се овде враћају стари дани, славни дани наше прошлости :]]

Дина, ако хоћеш да ова двојица буду добри... само их упосли... било мотиком, секиром, крампом... ;| :|< :<|

Ma šta ste sve iznjeli, ne znam oklen bi poče!

Evo jedne pjesme od mene:

e Klasnic Boy, dirnu me u srce.... :(

Pre par godina u KKC-u u Mirijevu Ninko je imao promociju albuma, eh....sto smo se dobro zezali, jeli, pili, pevali.....

omiljena pesma ;D

Видим ја да се овде враћају стари дани, славни дани наше прошлости :]]

Дина, ако хоћеш да ова двојица буду добри... само их упосли... било мотиком, секиром, крампом... ;| :|< :<|

hahaahah, znas kako? Kod mene jedino polivati i kositi travu....

Chule...mi se posla ne bojimo! Ali u gostionu ne dolazimo da radimo, nego da čujemo koju pametnu...i zeru pive da popijemo! :-)

hahhaha, e moram priznati ova ti je dobra.... ne znam sto vas chule rastjeruje po njivama i drvarnicama, mora da ste nedje nesto zabrljali :P

ali pravo velis, odje kad dodjes, dos'o si pop'ti koju i prozbor'ti koju pametnu, bircuz i nije za drugo.... :D

Доћи ће зима, зато нам дрва требају! ;D;]\/

Да, дођемо овде да продиванимо коју, и пустимо неку да нас до завичаја понесе! :}\/