Sign in to follow this  
KLASNIC BOY

Birtija ''Smjehotres''

Recommended Posts

позван сам,ал незнам још оћу ли ићи сигурно..пошто имам један рођендан...ко зна можда и дођем,никад се код мене незна..

ево једне и за моју душу а може и за тебе обровац ;D ;D

И та добро љеже на душу, а могла би она са 1:35, ма може....а јел Милица Ђурђевић бјеше слободна :D ...шалим се мало...можда :rolleyes:

Близу јесте, увијек ваља зера бити боем :[| ...која музика свири на журци ?

Вечерас ће ми ипак најбоље лећи уживо ;) ...

није није слободна брате мој али има слободних,колко оћеш биће тамо...е неби ти знаоко ће певати .ал ти само могу рећи да ће бити супер..ал ако се будете обратили тој особи бићете дочекани ко рођени...а има још њих доста знам.... :}\/ :}\/ :}\/

Ааааа виде ти ових бећара како хоће да се бећаре... :}\/

Него, Обровац, јеси ти питао газдарицу за дозволу да идемо нас двојица?! ;D ;D 8)

И ја имам неко дружење сутра поподне и још неко учење, али трудићу се да дођем... ако Обровац и ја добијемо "аусвајс" :|< ;|;D ;D

Него као Мајкане, нег бећарити, доста си ти бећарио, ред је мало на нас двојицу ;D

Газдарица вели да ја имам дозволу, док за тебе мора да размисли, вели да јој ниси од повјерења, поготово ако се нашишаш шише :P ...твој случај је још на разматрању :D

Ја имам данас да се отрјезним од оног синоћ/раније јутрос...ако то успијем, вјероватно ћемо се видјети тамо ;)

није није слободна брате мој али има слободних,колко оћеш биће тамо...

Очигледно је да на ове неше пива лоше утиче, па не знају више ни ђе је биртија, а ђе библиотека

;D ;D ;D;|:}\/ @->-

Знаш како, ја од малих ногу сам више волио биртију од библиотеке, па некако то остало и дан данас ;D

И шта смо рекли, идемо са правом музиком од нас ;):D

Уз овакве пјесметине и пиву пијеш ко варенику ;D ...могао би да пробаш и ти газда, можда се и теби пива ослади :P

...па још, ако не вјерујеш господину Илићу, ушикаш се...ура, двије највише :D

Сви би неђе преко, а мени је баш ође љепо :rolleyes: ...ђе још ваке земље има, ма :<>\ ниђе...

srbija.jpg

...једино мало зенуто ако ниси међ оних 12 ;D

Не сикирам се ја мој Мићо, немам ја замјене, па да се бојим за своје мјесто, нит кога могу замјенити ;D;) ...а што се тиче мајице, виђо сам и љепших ;D ...нема љепе мајице, кад нема магарац на њој...какви црни вукови :D:P

Ђе си Банијац, ђе си земо...ђе си мајкане ;) ...кад ћемо на по едно :)

Пјева овај Равнокотаранин, ал пјева и Врбљанац...а кад запјева уживо, па још неку нашу стару Крајишку, тек онда видиш колико је добар пјевач ;D

10 ličkih zapovijedi pdf_button.png printButton.png

1. Liku ne napuštaj, jer ćeš kad-tad osjetiti sjetu za njom, jer si ju napustio, pa bio bogat il' siromašan.

2. Ako je već moraš napustiti, ne zaboravi je, svoje selo i običaje.

3. Gdje god bio u svijetu, ne srami se svoje Like, sela, ljudi i običaja.

4. Ako ikako možeš, oženi Ličanku ili bar po majci ili ocu iz Like.

5. Kad ti se ukaže prilika, vrati se Lici ili je bar obiđi, svoje ljude, zemlju, kamen.

6. Ako si u svijetu, kazivaj sve ono najbolje što ti se dogodilo u Lici, živio tamo ili bio u posjeti. Tako će ti se omiliti.

7. Ako si pravi Likota, a žena bila ili ne iz Like, ali svoju djecu pouči ljepotma Like i krasoti našeg krša.

8. Ako si u svijetu, daj od sebe ono najbolje ljudima, svoju čestitost, poštenje, mar, ljubav i vjeru u Boga. Neka te ljudi poštuju, a ti samo reci da si rodom iz Like.

9. Susreći se sa Ličanima, pričaj im o svojim lijepim danima, tamo bio rođen ili gost, pjevaj ličke pjesme, voli svaki dio Like, a srce će već učiniti svoje.

10. Ona te uvijek zove natrag – naša Lika!

Ovo sam pročitala pre par dana i čudila se kako je sve istina. ???

Ti Mića obrati pažnju na četvrtu i devetu, posebno deo o ličkim pesmama. ;D:P

Mene pogodi ova prva, šestom i devetom i dosadim nekima, a petu najviše volim... :):wub: