Sign in to follow this  
KRA

Glinjani

Recommended Posts

Pozdrav dobro nam dosao zemljace joj gde su Sibine znam ali ne mogu se sad setiti.

Dragotina znam i ja dolazim iz sela pored a i Zorici su mi poznati nesto...

Ajd budi nam pozdravljen i javite se slobodno da pricamo... ;)

Da se onaj sto je trgovinu drzao nije prezivao Zoric

cao Daco hvala na dobrodoslici lijepo je biti medju svojima.Moj ujak Veljko Zoric je drzao prodavnicu svojevremeno na glavnom putu preko puta Badrica. Sto se tice gdje je selo Sibine ono tije na putu za Obljaj , Bojnu,V.Kladusu.Cinimi mi se da si vec napisala da znas za Seliste e Sibine je odmah sledece selo.

cao Daco hvala na dobrodoslici lijepo je biti medju svojima.Moj ujak Veljko Zoric je drzao prodavnicu svojevremeno na glavnom putu preko puta Badrica. Sto se tice gdje je selo Sibine ono tije na putu za Obljaj , Bojnu,V.Kladusu.Cinimi mi se da si vec napisala da znas za Seliste e Sibine je odmah sledece selo.

E bas mi drago da neko od nasih se javi ovde.

Znam sigurno ali tesko mi se setiti ali kod Badrica u gostionu smo cesto odlazili oni su nam kumovi.

Vis znam cula sam za Sibine znam taj sav put od Selista za Obljaj,Bojnu ali ne mogu tacno da se setim tog sela

kad si ga napisao znam da znam za njega ali ne mogu da ga povezem mozda nisam nikog otamo poznavala pa zato..

Ajd bud pozdravljen i javljajte se ovde pa da malo se ispricamo sta ima kod nas dal si isao tamo ikako.. ;)

Daco,Daco...jedva sam se sjetila ko si. I ja sam iz Brestika,samo sam mladja od tebe pa nisam odmah ukapirala ko si. Isla sam sa Dimitrijem u skolu.

A evo da neko prvog sretnem iz mog sela reko nikog ode nema

od nas drago mi je javi mi se na P.P posto si mladja ne znam cija si da mi kazes

Ame kad kazes Rebraca ja skoro da mogu reci da sam znala nekog iz Gline sa tim prezimenom ali ne mogu da skontam koga

dal je neko iso u skolu ili sam ovako znala ali mi je totalno poznato to prezime odnekud ga dobro poznam

e sad dal znam bas toga na koga ti mislis ... :)

Moro bi mi pojasniti na koga mislis koje je god i malo vise informacija godina je puno

proslo ...ako se mogu setiti bilo bi mi drago... :)

Pa bilo jih je puno! Moj đedo Stanko Rebrača, rodio se i završijo osnovnu u Glini! Onda je napravio srednju školu u srbiji i otišo u sloveniju! Njegov brat Milan Rebrača bio je general

Eto mi o vuku a vuk na vratima nisam znala da si ti Rebraca e sad me bas

nesto znam nekog a ne znam koga i odakle al znam da su ga tako zvali

a ne po imenu mozda mi na kraju to sve razjasnimo i vidimo ko je koji

E bas mi drago vis kako je to a inace su rodjaci svi koji poticu iz istog mjesta

sa istim prezimenom il daljni stas kad tako ako odes mlad ili jos ako su se tvoji odselili

i tu se odma korjeni gube ako se dobro ne njeguju i drzi do njih... :);)

Sad bi ja tebe pitala znas ti koga u Sloveniji od Banijaca u Petrinji su ziveli al dolaze iz mog sela

prezivaju se Boromisa znam da im je majka bila Slovenka i kad se zakuvalo da su osli u Sloveniju...

Ko zna ajd da te pitam eto nikad ne znas koliko svet moze biti mali... :)

Ma Zemo izgleda se jos nisu probudili iz zimskog sna... :)

Ajmo Glinjani budenje Boy zove na Krajinadu javljaj te se ... :)

Mihailo i mi tebe pozdravljamo.Zelimo ti mirnu i tihu plovidbu.Ako bog da vidjecemo se iduce godine da se podsjetimo na nasu Glinu.Da pogledamo onu kazetu koju je tvoj tata snimao kod mene u kuci.

Mihailo puno pozdrava, roditelji su nam radili zajedno, pricao sam ti sa tatom prije tacno godinu dana Beogradu na jednoj sahrani, tada sam saznao da radis na brodovima. Tada sam vidio i cika Ucu sa "Banije" ,njega se sjecas sigurno :(

Nadam se da znas o kome se radi.