Sign in to follow this  
ALFA1

Hocu da cujem zavijanje vukova

Recommended Posts

Stvoreni samo sa jednim ciljem, uspjesna odbrana srpskog naroda,hrabri Vukovi sa Drine su krvlju upisali stranice srpske istorije......Ovom naredbom pocinjali su svaku bitku, kao vukovi su kidisali su na turske rovove i hrabroscu ostvarili ono za sta su stvoreni.............Legedna ostaje legenda ( ko zna shvatice ).....Ovo su snimci sa smotre jedinice 1999 u Zvorniku i poslednje ratne smotre posle potpisivanja Dejtonskog sporazuma 1995...Uostalom tu se nalazi i obracanje generala Mladica

Takodje i ovdje su jos 2 snimka iz specijalno radjene emisije o njima

MI SMO HRABRI MI SMO DRSKI MI BRANIMO NAROD SRPSKI

Naravno da su bili, posto se zona odgovornosti Drinskog i Istocnobosanskog korpusa ukrstala negdje na Majevici ( mislim oko Teocaka ali nemojte me drzati za rijec )...Sretali smo se par puta kada smo odradjivali akcije na Visu,Konjicu a i ja sam lutao po ratistima pa smo se sretali kada smo isli kao ispomoc gdje je trebalo.Par mojih rodjaka je proslo kroz tu jedinicu i zaista mogu reci samo rijeci hvale za njih......Jednom kada smo bili u Celicu na pijaci ( jedno mjesto blizu Tuzle ) sreo sam jednog drugara iz djetinjstva muslmana, sa mnom je bio jedan od tih momaka koji su bili u Vukovima....I tako svratili smo u kafanu, rijec po rijec dotaknemo se i rata.Taj moj drugar je bio u Zivinickim osama i pitao je nas gdje smo bili, ja kazem da sam bio u 2 majevickoj a ovaj moj kaze da je bio kuvar da ga navucemo na pricu....Kreno ti moj jaran tako da se hvali kako su oni upadali u rovove, otimali oruzije zvim cetnicima te ovo te ono i najednom pomenu neku njihovu akciju na Konjicu, mislim da je to bilo 94 u jesen inace zesci debakl gdje su za dan imali preko 100 mrtvih.Kako su oni krenuli sve pomeli i najednom su naisli na neku jedinicu koja ih je razbila i nanijela im najvece gubitke......Na to moj rodjo odgovori da su to bili Vukovi sa Drine, ovaj ga pitao otkud zna,a ovaj mu kaze da je bio tamo....Jaro samo preblijedi i rece svaka vam cast tu jedinicu smo svi postovali......

ALFA jel ti poznato koje ste kote na Majevici vračali sredinom aprila 1995 kada je bila velika ofanziva muslimana na ta područja (u vračanju nekih kota su učestvovali i drinski vukovi kao i mnoge druge jurišne jedinice-specijalna brigada policije, panteri ...).

Jesi ikad išao na Teočak? Mislim da su drinski vukovi tu bili 94(ispravi me ako grešim)i mislim da se ofanziva VRS zvala "čekič i nakovanj".

ALFA jel ti poznato koje ste kote na Majevici vračali sredinom aprila 1995 kada je bila velika ofanziva muslimana na ta područja (u vračanju nekih kota su učestvovali i drinski vukovi kao i mnoge druge jurišne jedinice-specijalna brigada policije, panteri ...).

Jesi ikad išao na Teočak? Mislim da su drinski vukovi tu bili 94(ispravi me ako grešim)i mislim da se ofanziva VRS zvala "čekič i nakovanj".

Hehehe ti prstom pa u pekmez.....Salim se.te 95 se sjecam,bila je to njihova tzv projecna ofanziva,a u toku je bilo neko primirje.Medjutim znali smo da se pripremaju a i mi nismo krali bogu dane,jer uvijek je bilo tako, primirje pa ofanziva, pa kad dobiju po guzi opet primirje.Tad su bas zestoko napali Stolice i zamalo da ga uzmu ali tad su dosli Panteri i interventna i polupali ih samo tako.Sjecam se da su nasi minobacaci tukli dan noc bez prestanka, a rokala je i teska artiljerija....Ja sam za par dana ispucao sigurno preko 1500 metaka.Znam da smo pisali po 84 da hladimo cijev,radila je neprestano.Isto se sjecam da su ubacili neke diverzante na Banj brdo,zauzeli su ga na tren ali onda je ja mislim Mando dosao sa svojima i razbio ih.Krvi je bilo do koljena, i nase i njihove.Sjecam se da je sanitet picio non stop za Tuzlu i da su umali preko 200 - 300 poginulih i nesto bruka ranjenih,Mi smo imali dvocifren broj poginulih i mozda oko stotinak ranjenih,manje teze nego lakse ( stvarno se tacno ne sjecam ).Pazi Majevica je bila kljuc za Koridor,ko vlada Majevicom vladao je i Sjeveroistocnom Bosnom i drzao je mozda cak i kljuc rata u Bosni,jer da su nju zauzeli tesko bi mogli da probijamo novi koridor preko vukojebina,a njih tamo bas ima.Znam da su relej na Stolicama napadali skoto stalno,od 92 dok ga nije srusio NATO.Konstanto su napadali i Banj brdo,pogotovo sa diverzantima, jednom su upali i pobili dio komande,Mala Jelica,Kadijina cesma,Pozarnica,Konjic,Vis,na Teocaku nikad nije bilo dosadno......Uglavnom nista nije bilo sigurno ali tu su najvise forsirali i to su bile najdominantnije kote..Front je bio sirok,strm,jos pogotovo u proljece kad suma olista ne vidis 3 metra ispred sebe.Zimi kosti se lede.Ne znam za Vukove gdje su tacno bili ali najvise su bili na Teocaku i Visu, a isli su svugdje po Bosni.Znam da mi je rodja pricao o Igmanu najvise.....

ALFA jel ti rodjo reko mozda kakva je bila obuka u njegovoj jedinici? Pročitah negde da su jedinicu pomogli oformiti pripadnici 72.specijalne brigade vj...

ALFA jel istina da su 92 godine pripadnici HOS-a dobro naje.... u Antićima(pretpostavljam da je to neko selo na Majevici? )

Pozdrav

Ne pamtim dobro datume, ali mislim da je to bilo u zimu krajem 94-e godine, kad je u nasu komandu stigla vest da je poveca grupa nasih boraca ostala u okruzenju na repetitoru Stolice na Majevici. Dio interventnog voda sastavljen od dobrovoljaca je odmah krenuo put odredista, gde smo se zaustavili u nekom selu na podnozju Majevice i tu odspavali u nekoj skoli. Ranom zorom smo krenuli u izvidjanje, kako bi otkrili neprijateljske polozaje. Nase su drzali u okruzenju odakle nije bilo izlaza, a prema nama koji smo dolazili su napravili jak obruc. Rasporedili smo se u strelce i krenuli... artiljerija je derala i sa jedne i sa druge strane. Ja sam na sebi imo teski pancir, koji je bio pun metaka i gelera... nije se znalo ko odakle puca. Na svu srecu nakon par sati smo uspeli probiti neprijateljski obruc i spojiti se sa nasima. Veselju nije bilo kraja :}\/

Ne pamtim dobro datume, ali mislim da je to bilo u zimu krajem 94-e godine, kad je u nasu komandu stigla vest da je poveca grupa nasih boraca ostala u okruzenju na repetitoru Stolice na Majevici. Dio interventnog voda sastavljen od dobrovoljaca je odmah krenuo put odredista, gde smo se zaustavili u nekom selu na podnozju Majevice i tu odspavali u nekoj skoli. Ranom zorom smo krenuli u izvidjanje, kako bi otkrili neprijateljske polozaje. Nase su drzali u okruzenju odakle nije bilo izlaza, a prema nama koji smo dolazili su napravili jak obruc. Rasporedili smo se u strelce i krenuli... artiljerija je derala i sa jedne i sa druge strane. Ja sam na sebi imo teski pancir, koji je bio pun metaka i gelera... nije se znalo ko odakle puca. Na svu srecu nakon par sati smo uspeli probiti neprijateljski obruc i spojiti se sa nasima. Veselju nije bilo kraja :}\/

Ako se dobro sjecam Luna je ucestvovao tu sa dijelom svoje ekipe SB MUP RS.....Jedan obruc su bili napravili ka nasima u okruzenju a jedan ka vama sto su dolazili.Mislim da ste prenocili u Priboju...Ja sam bio 3 kilometra vazdusnom linijom od vas.Bio sam u izvidjanju dan prije nego sto ste dosli, zamalo tada da glavu izgubim, malo ej falilo da zalutam u minsko polje.Ubacivali su stalno diverzante, jednom su cak dio komande pobili i odna ide nasa interventna i cisti njih.Tako cio rat