Sign in to follow this  
Michan

Ratko Mladic

Recommended Posts

Бог вас клео, погани изроди,

што ће турска вјера међу нама?

Куда ћете с клетвом прађедовском?

Су чим ћете изаћ пред Милоша

и пред друге српске витез 1681 ове,

који живе доклен сунце грије?

Sledece , predpostavljam , bice priznavanje Kosova i Metohije .

Kad se to desi , moci ce i cjenjeni Tadic da se povuce , posto je odradio sto je trebalo .

Bio sam na licu mjesta i sramota je sta su domaci novinari prenosili iz Lazareva, kao narod slavi hapsenje i slicno, a jadni narod od muke i cemera place za generalom

EVO JEDNA NOVA PJESMA ISTINA

Чиста жеља за зарадом на оваквим стварима... Могли су бар да сачекају који мјесец... ::)

Ствар је у томе што је пјесма објављена а није прошло ни 12 сати од објављивања да је ухапшен Генерал. Чисто сумњам да се за то вријеме може инаписати текст и снимити и обрадити и објавити у јавност. ПЈЕСМА ЈЕ БИЛА СПРЕМНА, ГАРАНТУЈЕМ. Значи само су чекали тај тренутак да је пусте народу. Брига њих за Генералом, битна је само рачуница... >:)

JA SAM taj kojeg tražite. Sjedite, momci. Branko, daj ljudima da popiju nešto i pojedu. Evo, ovo je moja osobna karta i vojna knjižica. Gotovo je!", rekao je Ratko Mladić kad su mu agenti "Bezbedosno-informativne agencije"(BIA) oko pet ujutro upali u kuću.

Njegov rođak Branko, prije nego su agenti ustanovili da u kući skriva najtraženijeg ratnog zločinca, zamolio ih je da ne rade pretres "jer ionako neće ništa pronaći". Kako prenosi Blic, za stolom u dnevnoj sobi dočekao ih je starac kojega je rođak Branko predstavio kao Milorada Komadića.

Mladić se tada, navodno, mirno predstavio, a rođak Branko je briznuo u plač. Na Mladićev zahtjev, prenosi Blic, Branko je pred ljude iz BIA-e iznio pršut, sir i domaću rakiju.

"Da popijete po jednu, okrepite se, pa idemo", rekao je navodno Mladić operativcima i na opće iznenađenje predao im svoja dva pištolja.

Index, 28.05.2011

Generale, generale ....pokazao si i dokazao sta su Srbi, Krajisnici te nece zaboraviti.

Izdali su Srbi 1946 jednog Generala a evo ponovi se povijest ponovo ::) eeeee.....braco Srbi preko Drine :-[ niste vi daleko od ustasa zato su se

Milos i Sranjo tako dobro slagali >:( >:(

Drino, Drino mojem srcu si ti milo

ali u Srbiju krociti mi nije vise milo :(:(

Љу­ди из Ла­за­ре­ва су убе­ђе­ни да Мла­дић ни­је био у њи­хо­вом се­лу и да је до­ве­ден , kako би се ис­ко­ри­сти­лo да дво­ји­ца ње­го­вих ро­ђа­ка ту има­ју до­мо­ве.

Ме­ђу ме­шта­ни­ма ју­че се пре­но­си­ла при­ча да је сат вре­ме­на пре зва­нич­ног по­чет­ка ак­ци­је хап­ше­ња, при­ме­ћен до­ла­зак не­ко­ли­ко ску­по­це­них ауто­мо­би­ла са бе­о­град­ским та­бли­ца­ма ко­ји су кру­жи­ли се­о­ским ули­ца­ма.

Ве­се­лин Ђу­ре­тић, исто­ри­чар

По­зна­вао сам лич­но ге­не­ра­ла Мла­ди­ћа и ми­слим да све ово што се де­ша­ва око ње­го­вог хап­ше­ња до­ка­зу­је тврд­њу да су Ср­би оп­ту­жи­ва­ни све ове го­ди­не за зло­чи­не дру­гих, а да је Рат­ко Мла­дић жр­тва ме­ђу­на­род­не за­ве­ре про­тив срп­ског на­ро­да.

Za VII Banijska

Moje licno misljenje Rusija nikad nije imala veliki interes za Srbiju tj. u opste za srpski narod...

Ниси у праву, имала је и има и сад, али са таквоj спољној политицеј коју ми сад имамо... :-[

Ljudi moji kad smo se mi opredelili da nam je RUSIJA saveznik, a ocekujemo od nje nesto. mi bi u EU i da ispunjavamo sto nam amerika kaze, Od RUSIJE samo trazimo pomoc kad nam je tesko. od Rusije nesto moze da se ocekuje kada budemo korektni prema njoj a ne samo ispunjavamo sto nam zapad kaze a rusija samo kad nam treba za kosovo ili kad nas nato bombarduje. MORAMO BITI SVJESNI SITUACIJE NAS JE SRBIJA OSTAVILA NA CJEDILU 1995. IZDALA KRAjINU STA ONDA OCEKIVATi OD DRUGIH, MORAJU NAS PAMETNIJI LJUDI VODITI, NEkI NOVI A NE OVAKVI.

Mene interesuje sta ce Ratko reci o krajini i tome kakvo je njegovo ucesce u tom svemu, zaJedno sa karadzicem i milosevicem, jel ne zaboravite i on i karadzic su mirno posmatrali dok je padao kupres, glamoC, grahovo....

ISTANBUL - Bivši vojni lider bosanskih Srba Ratko Mladić mogao bi da bude izručen Haškom tribunalu u ponedeljak ili utorak, izjavio je turski sudija Mehmet Gunej, čiju izjavu danas prenosi turska agencija Anadolija.

"Mladić bi mogao da stigne u ponedeljak ili utorak. U skladu s međunarodnim pravom, odmah će biti izveden pred sudiju", dodao je Gunej, vršilac dužnosti predsednika Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju.

Poceli evo i turci da nam sude . . . ;|

Господине генерале

смије ли Вам се обратити

војник без војне поште

ратник без ратног распореда,

човјек који је војничку заклетву

срамно погазио,

дезертер без Отаџбине и части

покоран квислиншкој власти,

што плашљиво пред собом гледа

како курјаци оштре

своје очњаке крваве,

церећи се злокобно несвијести нашој дубокој

и немоћи нашој да спасемо себе

бранећи Команданта!

Моја је јединица Генерале

избрисана из бројног стања,

моја је чета жртвована

и више не постоји,

нашој се „слави” тиранин

грохотним смијехом клања,

а наше душе ђаво трљајућ' руке броји!

Моји су саборци контузовани

крештавим женским гласом,

очи нам спржише бљеском

месије антихриста,

у тор нас угони фармер

својим чувеним ласом,

наше је достојанство

љигава кишна глиста!

Мараме црне не видимо,

црн нам образ не смета,

гробова својих се стидимо

стид нам је најмања штета,

и ђецу своју

без стида у очи гледамо,

јер и нас се очеви стиде,

и Вас би Генерале хтјели да предамо,

и ред је да сви виде

да нисмо ни Срби,ни православци,

ни људи ни покорни сужњи,

ни проклетници што Вам

свјесни издаје своје завиде,

ништа од тога Генерале

МИ СМО ОБИЧНЕ ГЊИДЕ!

Праштајте славни Генерале

ако се опростити може

војнику што нема ни храброст ни вољу

да каже:

„Помози нам Боже,

наш је Командант на бојном пољу

и још се јуначки бори,

да ослободи војску своју

да старог Србина створи,

да скине повез са очију наших

да будемо опет предака вриједни,

помози ми Боже,људи се плаших,

жртвовах душу

за живот биједни”.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

OVO STVARNO BOLI nene.gif\" title="ne ne" />

Lepo jednom prilikom reče aforističar:

„Ukoliko budemo dosledno sprovodili ovakvu politiku naši i neprijateljski ciljevi će se poklopiti“.

Mene interesuje sta ce Ratko reci o krajini i tome kakvo je njegovo ucesce u tom svemu, zaJedno sa karadzicem i milosevicem, jel ne zaboravite i on i karadzic su mirno posmatrali dok je padao kupres, glamoC, grahovo....

Pročitao sam sve komentare na ovu temu. Pred kraj sam već pomislio da su baš svi zatvoreni u ovom mitu o Heroju Mladiću, ali evo ipak netko se sjeća prošle stvarnosti....

Delirijum mi je na temi o Titu, u konačnici kratko poručio otprilike - neka ga slavi onaj koga je zadužio. Fer.

Neka i Mladića slavi onaj koga je zadužio. Osobno smatram da nema baš nikakvog razloga da Mladića itko slavi, jer moj je stav da taj čovjek niti jednom čovjeku ništa dobroga nije napravio. Dakle ne opravdavam, ali mogu razumjeti da ga slave recimo Srbi u istočnoj Bosni.

Mladić je za taj svoj zavičaj, za viziju kako bi on trebao izgledati, općenito tijekom svog ratnog djelovanja, dao baš sve.

Kada je svakome bilo jasno da je rat pri kraju i tada je sve napore tamo usmjerio. Za Srebrenicu i Žepu (vukojebinu koju ne možeš naći na karti) stavio je na kocku SVE. Lično maksimalno angažiran na prvoj liniji, u svakoj ulici, na svakoj čuki.... odradio je "ratnu operaciju" Srebrenica, tako da su Amerikanci nakon nje definitivno podigli rampu i dali zeleno svjetlo Hrvatima, koji su u četiri mjeseca uzeli 30% Hrvatske i 20% BiH, dakle teritorij veličine jedne Republike Srpske, naseljen apsolutnom etničkom većinom srpskog stanovništva.

Tijekom čitavog rata 1991. - 1995. Mladić je poznat po tome što je bio uvijek na terenu, među vojskom na prvoj liniji i uvijek pred kamerama.

Nemam spoznaja o tome da je tog ljeta i jeseni 1995. viđen u livanjskom polju, na Šatoru, Dinari, Grahovu, Glamiču, Drvaru, Petrovcu, Mrkonjiću, Šipovu.... a kamoli u Kninu ili na Velebitu.

Vođen onom logikom sa početka posta, mogu razumijeti da Krajišnici slave i respektiraju Milana Martića, Kapetana Dragana.... ali ne vidim čime je to Ratko Mladić zaslužio krajiški respekt?

Бепо, кад се већ позиваш на мене, ако баш инсистираш, ђенерал ја заслужио респект и поштовање нас из Крајине тиме што је нпр. 1992. године предводио (и у командном и у војничком смислу) пробијање коридора. Да тај коридор није пробијен нама би одзвонило још тада, јер бисмо били изоловано острво са свих страна окружено непријатељима. Поред тога, за време свог службовања у гарнизону Книн остао је народу у доброј успомени као способан официр.

Друга ствар - ђенерал је херој, где год се појављивао личним примером је инспирисао своје борце и увек јуришао први, али ђенерал није Матрикс или Супермен па да се истовремено појављује на више фронтова односно ратишта.

Трећа ствар, суштина операција у источној БиХ била је да се спречи преношење ратног жаришта на тзв. Санџак тј. Рашку област, а затим преко ње на Космет. Акција је имала своју стратегијску оправданост.

Четврто, "случај Сребреница" је напумпан да би се укинула Република Српска. Као што су "Маркале" напумпане да би иста била бомбардована. Као што је "Рачак" напумпан да би се бомбардовала Србија. Касније кад је све било готово, саопштено је да је у питању била "грешка".

Пето пре Сребренице су били Братунац и Кравица. Ко је за то одговоран? Што су муслимани злоупотребили статус "заштићене зоне" да би масакрирали цивиле? Жене, децу и старце?

Шесто у "фамозној" Сребреници су убијени цивили-војно способни мушкарци. Зашто се војно способни мушкарци, који нису униформисани, али су до зуба наоружани у Ираку или Афганистану зову терористи, а у Сребреници цивили?

Седмо он је професионално вршио своју војничку дужност. Уз то он се заклео да ће бранити народ и државу и то је и радио. Ја разумем да некога позивају на одговорност због тога што није радио свој посао, али не разумем да некога позивају на одговорност због тога што је радио свој посао?! Ето ти си, колико сам схватио доктор (лекар). И нпр. ти препишеш рецепт пацијенту, који он однесе у апотеку, где му апотекар уредно да преписани лек. На крају се испостави да је пацијент од тог лека уствари умро. И на крају свега, тебе као лекара нико не позове на одговорност, али зато сву кривицу свале на апотекара јер је он дао лек. А он је само савесно радио свој посао. Има ли то смисла?

Осмо не очекујем да га ти респектујеш и поштујеш, мада би објективно требао, али немој овде да нам солиш памет.

Pročitao sam sve komentare na ovu temu. Pred kraj sam već pomislio da su baš svi zatvoreni u ovom mitu o Heroju Mladiću, ali evo ipak netko se sjeća prošle stvarnosti....

Delirijum mi je na temi o Titu, u konačnici kratko poručio otprilike - neka ga slavi onaj koga je zadužio. Fer.

Neka i Mladića slavi onaj koga je zadužio. Osobno smatram da nema baš nikakvog razloga da Mladića itko slavi, jer moj je stav da taj čovjek niti jednom čovjeku ništa dobroga nije napravio. Dakle ne opravdavam, ali mogu razumjeti da ga slave recimo Srbi u istočnoj Bosni.

Mladić je za taj svoj zavičaj, za viziju kako bi on trebao izgledati, općenito tijekom svog ratnog djelovanja, dao baš sve.

Kada je svakome bilo jasno da je rat pri kraju i tada je sve napore tamo usmjerio. Za Srebrenicu i Žepu (vukojebinu koju ne možeš naći na karti) stavio je na kocku SVE. Lično maksimalno angažiran na prvoj liniji, u svakoj ulici, na svakoj čuki.... odradio je "ratnu operaciju" Srebrenica, tako da su Amerikanci nakon nje definitivno podigli rampu i dali zeleno svjetlo Hrvatima, koji su u četiri mjeseca uzeli 30% Hrvatske i 20% BiH, dakle teritorij veličine jedne Republike Srpske, naseljen apsolutnom etničkom većinom srpskog stanovništva.

Tijekom čitavog rata 1991. - 1995. Mladić je poznat po tome što je bio uvijek na terenu, među vojskom na prvoj liniji i uvijek pred kamerama.

Nemam spoznaja o tome da je tog ljeta i jeseni 1995. viđen u livanjskom polju, na Šatoru, Dinari, Grahovu, Glamiču, Drvaru, Petrovcu, Mrkonjiću, Šipovu.... a kamoli u Kninu ili na Velebitu.

Vođen onom logikom sa početka posta, mogu razumijeti da Krajišnici slave i respektiraju Milana Martića, Kapetana Dragana.... ali ne vidim čime je to Ratko Mladić zaslužio krajiški respekt?

Vidi Bepo, svjesni su mnogi Srbi svih grijeha, stvarnih ili iskonstruisanih, i Karadžića i Mladića. Ja sam to i lično vidio kad sam bio baš u istočnoj Bosni kod prijatelja, prije jedno desetak godina. Sva priča oko Mladića i Karadžića, kao uostalom i u Hrvatskoj oko Gotovine i Markača, nije priča oko dvojice ljudi (bez obzira na položaje koje su zauzimali), već priča oko države i naroda koju predstavljaju. Mladić i Karadžić personifikuju Republiku Srpsku, i to je personifikuju na jedan neobičan način.

Srbi u BiH osjećaju da da se njihovo pravo na bitisanje u smislu zasebnog entiteta u BiH želi dovesti u pitanje na osnovu presude nad dvojicom pojedinaca (makar su ta dvojica bila prva dvojica). Dok god se od suđenja Mladiću očekuje da će to biti presuda Republici Srpskoj, Srbi će intimno biti protiv takvog suđenja. Svejedno je i kojom kaznom će okrivljeni biti osuđen (uzgred, s obzirom na godine i zdravstveno stanje, teško da će Mladić poživjeti duže od desetak - petnaest godina), jedina svrha osude bi bila dalja osuda nad RS.

Slična situacija je bila i sa Miloševićem, gdje bi se presudom posredno mogla okriviti Srbija kao država. Kad sam čuo vijest da je SM umro u zatvoru, prvo što mi je palo na pamet je: tako i treba da prođe svaki tužilac koji želi da tužbom skroji istoriju (optužnica protiv SM je jedina za koju ja znam, u kojoj se izrikom spominju Kulin-ban i car Dušan). Nasmijao sam se kao glavni lik na kraju nekog starog spijunskog filma (specijalci stite nekog starog naucnika, koji ide na konferenciju, od atentata, tokom 4 sata akcije izginu skoror svi teroristi i ovi sto ga cuvaju, a lik onda ladno umre od srcanog udara, tik pred pocetak konferencije).

Tačno je da su Srbi u Bosni tokom (bolje rečeno, na kraju) rata izgubili mnoge zapadne dijelove (Drvar, Glamoč), a otišli su iz Sarajeva. Ali, uspjeli su da se održe u mnogim drugim dijelovima, i to su se uspjeli održati baš igrajući na kartu "nevaljalog" djeteta majke Srbije (sa sve odbijanjem Miloševića i sankcijama istog). Zar nisu i Hrvati nestali iz Bosanske Posavine, a ubrzano nestaju i iz BiH - u životu, a pogotovo ratu, sve se plaća; ja mislim da su ovim Hrvati kao narod "platili" odlazak Srba iz Krajine.

Prvobitni plan za Bosnu je predviđao nekakvih 10 kantona, od toga valjda tri srpska, sa centralnom vlašću. Kakvi entiteti, kakva Srpska. Karadžić je to odbio (tj. potpisao, a odbila Skupština), tako se stiglo do formule 51:49 (bila je to 1993. godina, pune dvije prije Dejtona!). Srpska kakvu danas poznajemo omogućila je opstanak Srba u BiH, a Karadžić i Mladić kao glavni protagonisti - logično je da su najzaslužniji.

Na kraju, mi Krajišnici smatrali smo da imamo puno pravo na opredjeljenje, koje isto pravo na opredjeljenje smatramo da su imala naša braća u BiH. Ako je neko bar dijelom doprinio ostvarenju toga prava, što bi smo mi bili kivni na njega ako smo mi lično nismo uspjeli? Ako smo se na neki način i žrtvovali da bi ovi uspjeli ostvariti to pravo, podnijećemo žrtvu; šta su Srbi iz BiH trebali, odreći se i onoga što su uspjeli ostvariti, zato što je pala RSK, ili Drvar, Glamoč?

Sa druge strane, mislim da je potrebno ispitati odgovornost Mladića, s obzirom na mnoge teške stvari koje su se desile tokom rata (a Srebrenica je najočitiji primjer). U svakoj pravnoj državi, kad bi došlo do takvog zločina, svi za koje se i najmanje sumnja morali bi biti najmanje ispitani, a vrlo moguće i procesuirani. Zbog gore navedenih razloga, ne mislim da će Haški sud biti najpogodnije mjesto da se takva odgovrnost u potpunosti utvrdi. Opet, teško da bi smo i mi Srbi (a tu mogu mirne duše smjestiti i ostale ex-Jugoviće) u potpunosti mogli odvojiti ta dva nivoa odgovornosti: lično-krivični i kolektivno-istorijski.

Sva priča oko Mladića i Karadžića, kao uostalom i u Hrvatskoj oko Gotovine i Markača

Опасно је вући такве паралеле између Младића и Готовине. Јер то је исто као вући паралеле између Драже Михаиловића и нпр. Јуре Францетића. Младић и Дража су били официри под заклетвом да бране народ и државу (каква год она била), а Готовина и Францетић су били белосветски вагабунди, терористи, и пета колона страних завојевача.

Нећемо ваљда опет да дозволимо да нас медијски "навуку" да мислимо да су Срби који су чували државу, подједнако криви за ратове и све што ратове прати, као и терористи који су државу рушили за рачун Ватикана.

Bepo ja se na tebe vise ne ljutim , (nemam snage) . . .

Mozes pisati vise sto se mene tice do mile volje , sta god oces . Ako ne smeta drugima , meni jos manje . . .

A dilirijumu ce bojim se ponestati tinte , nastavi li tebi ne obavjestenom objasnjavati . :[|

A dilirijumu ce bojim se ponestati tinte , nastavi li tebi ne obavjestenom objasnjavati .

Ма не објашњавам ја ништа њему. Јасно је мени ко је и шта је он. Човек који нема никакве везе ни са Крајином ни са Србима-крајишницима, регистровао се на сајт који је у поднаслову "Глас крајишника у егзилу" да тролује сваку тему у којој се износе ноторне чињенице које се не уклапају у усташко-хрватски стереотип. Класичан крипто-усташа. Да се ја питам, он би као такав летео одавде, односно добио банану... али... >:D

Ја пишем да се неки наши људи не би поколебали и насели на такву његову проусташку пропаганду, обзиром да га у томе нико не спречава. :-[

Na kraju, mi Krajišnici smatrali smo da imamo puno pravo na opredjeljenje, koje isto pravo na opredjeljenje smatramo da su imala naša braća u BiH. Ako je neko bar dijelom doprinio ostvarenju toga prava, što bi smo mi bili kivni na njega ako smo mi lično nismo uspjeli? Ako smo se na neki način i žrtvovali da bi ovi uspjeli ostvariti to pravo, podnijećemo žrtvu; šta su Srbi iz BiH trebali, odreći se i onoga što su uspjeli ostvariti, zato što je pala RSK, ili Drvar, Glamoč?

U tome je poenta cjele priče, nama su okrenuta ledja od strane Miloševića preko RS tj. Mladica i karadzica. NIKO NIJE IMAO PRAVO DA RSK ZRTVUJE ZA BILO STA. MILOSEViC I VLASTI RS SU TREBALI DA SE BORE ZA TERITORIJU U KOJOJ SU VECINA A Ne ZA SREBRENICU. U DRVARU NPR. JE ZIVELO 100 % SRBA A U SREBRENICI 30%. DRVAR, GRAHOVO I GLAMOC SU ZRTVOVAN I ZA ISTOCNU BOSNU, SREBRENICU ,DIO SARAJEVA KOJE NIKAD NISU DOBILI. SRBIJA I REPUBLIKA SRPSKA SU POTPISALI I BILI GARANT ZA KRAJINU (RS IMALA JE SPORAZUM SA KRAJINOM O ZAJEDNICKOJ ODBRANI A SRJ JE U SLUCAJU NAPADA NA RSK IMALA OBAVEZU DA INTERVENISE).

RS JE NAMJENO PUSTILA DJELOVE B.KRAJINE ZATO STO NISU MOGLI DOBITI 2/3 TERITORIJE BIH, RIJETKO SU NASELJENE, NIJE SE RACUNALO NA RSK, I DA BI SE DOBILA SREBRENICA TJ. DJELOVI KOJI SE NASLANJAJU NA SRBIJU I DJELOVI SARAJEVA A NE ZATO STO SE TO DESILO ZBOG NEMOCI ILI SLICNO, NIKO LUD NE BI ISAO TADA NA SREBRENICU TO JE OBICNA NAMESTALJKA MLADICU OD STRANE MILOSEVICA I ZAPADA, DOK PUSTAS RSK I DJELOVE B. KRAJINE IDES NA SREBRENICU A DOTLE SI CEKAO DA TI KOLJU LJUDE 3 GODINE.

NISU LJUDI U RS KRIVI ZA KRAJ KRAJINE TJ. RSK I DJELOVA B. KRAJINE NEGO GLUPA POLITIKA MILOSEVICA, SAMO NE MOGU PRIHVATITI DA NI KARADZIC NI MLADIC NISU ZNALI NISTA O TOME.

Суштина је да се не суди ни Караџићу ни Младићу, ни било ком са наше стране због тога што нас нису бранили, већ управо супротно, због тога што су нас бранили. Све ван тога је прича на нивоу трла баба лан...

Суштина је да се не суди ни Караџићу ни Младићу, ни било ком са наше стране због тога што нас нису бранили, већ управо супротно, због тога што су нас бранили. Све ван тога је прича на нивоу трла баба лан...

sudi im se zato sto hag ima zadatak da sudi srbima i oko toga se valjda svi slazemo.

Ма не објашњавам ја ништа њему.

Ја пишем да се неки наши људи не би поколебали и насели на такву његову проусташку пропаганду, обзиром да га у томе нико не спречава. :-[

Upoznat je on sa mnogim stvarima samo se malo pravi , a i znam ja kao i drugi da je on odje da ljulja dok je bonaca .

Pravi se i kao naivan , a sto ces neka ljulja ima kad , vjerovatno .

Nego samo ti nastavi da se nebi ko pokolebao :D , nisi mozda uvek u pravu ali dobar si hahaha :]]

BORGEZIO: NEMA FER SUĐENjA U HAGU

RIM, 28. MAJA (SRNA-AP) - Mario Borgezio, član Evropskog parlamenta i predsjednik Sjeverne lige, rekao je da su optužbe protiv generala Ratka Mladića političke i da apsolutno ne vjeruje da će mu u Haškom tribunalu biti omogućeno fer suđenje.

Borgezio je rekao za italijanski radio Sole-24 da je Mladić patriota, ističući da su Srbi u BiH mogli da zaustave napredovanje islama u Evropi da ih svijet u tome nije spriječio.

Predsjednik centrističke partije Italija vrijednosti Feliće Belisario rekao je da su izjave Borgezija "jezive" , posebno kada se ima na umu da je Sjeverna liga glavni svaeznik premijera Silvija Berluskonija.

Srna 28.05.2011.