Sign in to follow this  
Mekinjarka

Novak Đoković No. 1

Recommended Posts

45 minutes ago, Kuk said:

Sport je teško leglo kriminala i korupcije.

Prihvaćam sport kao amaterizam i rekreaciju, ali kao biznis ne.

Što da se veselim što je neki bukvan koji nagurava loptu za transfer dobio kofer eura.

Moj stav  o tom je učvrstio Mamić i njegove muljaže.

Sad bi ti Mamic reko "djubre mucko".;D

Sta danas nije leglo korupcije i kriminala? 

On Friday, June 10, 2016 at 7:04 PM, grom said:

Ljudi konzumiraju ono , sto i kako im ponudis . . .

Biti sportista , jos i vrhunski , nije lako , iziskuje mnogo mnogo odricanja  . . . postovanje . . .

Ali nam trebaju arene (a vec ih imamo ) da bi smo shvatili pricu o  . . . i zaboravili na . . .

Zna Grom.

18 hours ago, Boro Prikaza said:

Nije mi bas jasna opsesija Djokovicem koja postoji kod mnogih. Lijepo je da pobjedjuje, ali kakvu konkretnu korist imaju drugi od tog? 

Zato sto dominira skoro dvije godine i dere Murraya, Federera i Nadala. Da je prosjek, ne bi ga pratio niko.

19 hours ago, Boro Prikaza said:

Nije mi bas jasna opsesija Djokovicem koja postoji kod mnogih. Lijepo je da pobjedjuje, ali kakvu konkretnu korist imaju drugi od tog? 

Novak Djoković je pomagao raznim ustanovama i osobama. Svake godine organizuje dobrotvorne večeri na kojima se skuplja novac za decu Srbije. Koliko je samo do sada miliona dolara sakupio za decu i ne samo on, ima tu još sportista koji doniraju velike sume novca u humanitarne svrhe. Koliko je samo njegova fondacija uložila novca u adaptaciju i rekonstrukciju predškolskih i školskih objekata, nabavku nameštaja za vrtiće?.....Mnogo! 

Zar to nije konkretna korist? Zar nije plemenito pomagati deci i ugroženima?

Koliko su kritičari Novaka prikupili novca za decu?

Da li si ti ili bilo ko od onih koji prigovaraju njemu, učinili neko humano delo za siromašnu decu?

Da li je neko od vas pomogao starim i bespomoćnim ljudima, poneo im kesu sa pijace, stajao umesto njih u dugim redovima u poštama? Da li ste svoje slobodno vreme i svoj novac potrošili, da bi nekome ko je u nevolji pomogli, ne očekujući bilo kakvu korist?

Nažalost, velika većina gleda samo nekakvu korist, a na empatiju su potpuno zaboravili.

Posebno razocarajuce s obzirom da danas svi imamo mnogo para koje mozemo bacati naokolo. Ako mene pitas, poneki sportisti koji mnogo doniraju na taj nacin ciste svoju savjest. Ako je fer da netko za par sati na terenu dobije par miliona, dok drugi rintaju i rintaju da bi na kraju imali jedva dovoljno da prehrane obitelj, onda ne znam. 

3 hours ago, Boro Prikaza said:

Ako je fer da netko za par sati na terenu dobije par miliona, dok drugi rintaju i rintaju da bi na kraju imali jedva dovoljno da prehrane obitelj, onda ne znam. 

Naravno da nije fer, ali za takvo stanje stvari nije kriv Novak ili neki drugi sportista. 

Globalisti i velike korporacije su ti koji kroje pravila, jer sa jedne strane, tu se vrte abnormalne sume novca, a sa druge strane, održavaju sistem kontrole.

Za posmatrače sport je zabava, a za profesionalnog sportistu je biznis.

U biznisu i u sportu, postoji konkurencija, takmičenje, pravila i zarada.....pa, ko se bolje snadje.

Istina je da su vrhunski sportisti u kandžama velikih korporacija i da služe njihovim interesima, ali opet ne može se ignorisati činjenica da su prikupljanjem velikih donacija učinili dobro delo za decu ili u druge humanitarne svrhe. Po mom mišljenju, bolje da je Djoković donirao sredstva koja će koristiti nekom u Srbiji (posebno deci), nego da se samo slikao sa džet-setom i reklamirao poznate brendove.

Uostalom, i sami snosimo deo odgovornosti što smo prihvatili sistem totalno poremećenih vrednosti modernog ropstva.

Kada treba svi da budemo složni u borbi za svoja socijalna i druga prava, okupi se šačica ljudi, a kada treba dočekati vaterpoliste, košarkaše, odbojkaše, za čas posla se okupe hiljade i hiljade ljudi. Nastane euforija, slavi se i luduje, a posle kukamo kako smo na ivici egzistencije. To je činjenica.