Sign in to follow this  
chule80

У сећању Љубиша Стојановић Луис

Recommended Posts

Poginuo pevač Luis

Z. USKOKOVIĆ | 31. jul 2011.

Pevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo je jutros oko 4:30 u teškoj saobraćajnoj nesreći kod mesta Mali Iđoš.

Luis je išao iz Subotice ka Novom Sadu. Pokušao je da pretekne vozilo i potom se direktno sudario sa automobilom mađarskih registarskih oznaka koji je dolazio iz suprotnog smera.Oba vozača su poginula, a povređeno je šestoro osoba.

spek-luis.jpg

Pretpostavlja se da se pevač vraćao sa nastupa.

Luis je rođen u Leskovcu 25. juna 1952. godine. Bavio se muzikom od 1970. godine, a nadimak je dobio kada je imao devet godina jer je uspešno izvodio pesme Luisa Armstronga. Završio je srednju muzičku školu u Nišu, a u Beogradu Fakultet muzičke umetnosti. Bio je među prvima koji je kombinovao džez sa srpskim folklorom, a 1980. godine je snimio prvi album pod imenom „Ne kuni me, ne ruži me, majko“, koji je uspešno prodavan u Srbiji i Jugoslaviji.

Tvorac je brojnih hitova među kojima su:

Ne kuni me, ne ruži me, majko,

Dunjo moja,

Sve se osim tuge deli,

Obrisi suze mala moja,

Ciganski san,

Opa opa,

Slike u oku...

Zajedno sa srpskim bendom „Flamingosi“, pobedio je na Beoviziji 2006. godine sa pesmom "Ludi letnji ples".

Iza sebe ima dva braka i šestoro dece.

Слава му.

Нешто ми је чудно да у последње време певачи страдавају у саобраћајним несрећема.

Тоше Проески, Дарко Радовановић, Луис...

Све више ми се провлачи кроз главу чаршијска брујања о томе како постоји тзв. естрадна мафија.

Тачније нарко мафија ухвати у канџе певаче, и преко њих пере новац.