Sign in to follow this  
chule80

Писмо киднапованог Србина из Либије

Recommended Posts

Mili moji i dragi,

Prvo da vam javim najvaznije: Ziv sam!

Zatim jos jedna dobra vest: Ne mora da se plati otkup za moje oslobodjenje!

Medjutim, istina je da se jos nalazim kod terorista. Culi ste da su me oteli sa gradjevine u Libiji dok sam radio na mesalici zajedno sa kolegom Spomenkom. Mogu da vam kazem da je na pocetku bilo cupavo. Teroristi su nas strpali u dzakove i odvukli u njihov kamp, a zatim skakali oko nas, mahali puskama i vikali nesto o Alahu i Dzihadu. A onda su sve to snimali kamerom.Kazem ja Spomenku da ce izgleda da traze za nas otkup.Onda smo najeb.... burazere, kaze mi Spomenko.

I stvarno, prvo su ih otkacili u nasoj ambasadi. Ukinuta zadnja drzavna zajednica, a jos nije dosao nas novi ambasador. Onda su zvali tu nasu firmu kod koje smo radili. Ispostavi se da je gazda vec primio drugu dvojicu na mesalicu,

i da ga mi uopste ne interesujemo.

Na kraju su spakovali one snimke i poslali nasoj Vladi u Beograd .I tako smo mi cekali i cekali i cekali, pa sam ja od duga vremena popravio neki njihov rashodovani tenk. Oni su se silno iznenadili, a ja sam im objasnio da je to sitnica, jer sam

bio tenkista na Kosovu. Spomenko ih je u medjuvremenu ucio gadjanju iz rucnog bacaca, on je bio u Vukovaru.

Ja sam im posle ocistio topove i sredio hidrauliku, jer sam bio artiljerac u Bosni.

A Spomenko im pokazao neke trikove sa kamuflazom dok smo se krili od NATO pakta. I tako, sad smo zaposleni kao instruktori kod terorista. Plata je bolja nego na mesalici, a bolji su i uslovi. Tako da se nista ne brinete.

Cim mi istekne ugovor, eto mene kuci...

Srdacno vas,

Milivoje.

;D;D