Ivosevic

Smotra vojske RSK u Slunju 1995god.

Recommended Posts

1995 godine u Slunju na Vidovdan odrzana je smotra vojske RSK.Postoji citav snimak te smotre.Nedavno sam dobio nformaciju da je snimak na You Tube-u. Na zalost snimak jeste postojao ali je nalog obrisan i snimak se ne moze videti vise. Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje ali u svakom slucaju ukoliko bilo ko zna sta o ovome i ima neku informaciju bio bih veoma zahvalan da mi odgovori. Snimak mi je posebno bitan posto se na njemu vidi i moj otac. Jedan isecak na kome se bas vidi i moj otac je koriscen i za spicu za vesti na nekadasnjoj TV Beli Manastir.

Hvala unapred!

Sve snimke treba unistiti i zapaliti, da ne bi dosli u ruke neprijatelju, po kome ce vam suditi. Lepo je imati zabelezene uspomene, ali te uspomene te nekad mogu kostati godina tamnice, a ni kriv ni duzan.

Имам ја таj снимак, он траје 1 сат и 40 минута.

Сада касно се плашити јер он је добро познат у Хрватској.

1995 godine u Slunju na Vidovdan odrzana je smotra vojske RSK.Postoji citav snimak te smotre.Nedavno sam dobio nformaciju da je snimak na You Tube-u. Na zalost snimak jeste postojao ali je nalog obrisan i snimak se ne moze videti vise. Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje ali u svakom slucaju ukoliko bilo ko zna sta o ovome i ima neku informaciju bio bih veoma zahvalan da mi odgovori. Snimak mi je posebno bitan posto se na njemu vidi i moj otac. Jedan isecak na kome se bas vidi i moj otac je koriscen i za spicu za vesti na nekadasnjoj TV Beli Manastir.

Hvala unapred!

Imaš taj snimak i ovde na sajtu.

Да ли овде на форуму ? Од SlobodnaKrajina ?

Da ovde na forumu.U ovome podforumu sam ja okačio taj film,pa potraži.Prelistaj nekoliko strana unazad naćeš film.

Нађе се. Мислим да је овај снимак од 3 сата. објавио неки Хрват.

Nije 3 sata nego 1 sat i 40 min.Poslje toga ide opet ispočetka i bez tona.Dupli snimak.

jbg nisam ni gledao, samo ih odlažem u arhivu pa kad stignem gledam....

Нађе се. Мислим да је овај снимак од 3 сата. објавио неки Хрват.

Pa de ako ima još šta okači ili podejli linkove sa nama :)

Немам за Слуњ ништа за сад, има других ствари, на овом каналу има доста снимака из ратова 1990-99: https://www.youtube.com/user/90sWarVideos

A znam za taj kanal, uglavnom to šta ima na you tube kanalima to je svima dostupno....ima sigurno dosta tih snimaka i u privatnim kolekcijama samo kako doći do njih.....mislim da je sva arhiva SRTV Knin ostala sva tamo kod Ujki pa se sad oni slade sa tim i montiraju snimke onako kako njima odgovara....

mislim da je bilo mjesta, samo smo imali toliko toga materijala da ga nismo svega mogli ponjeti sa sobom.....morali smo i vama nešto ostaviti da vidite kako ste dobijali po pi*ici, jer naravno vaši vam nisu svu istinu pokazivali.....nisu smjeli :)

mislim da je bilo mjesta, samo smo imali toliko toga materijala da ga nismo svega mogli ponjeti sa sobom.....morali smo i vama nešto ostaviti da vidite kako ste dobijali po pi*ici, jer naravno vaši vam nisu svu istinu pokazivali.....nisu smjeli :)

ah...OK 

Hvala, al niste se trebali trudit. Nijedna strana baš nije svojima prikazivala pravo stanje stvari.

Nisu nam objavljivali svaki put kad bi dobili po repu, ali ipak se zanlo što se događa.

Kolko smo gledali HTV, tolko smo gledali i TV Knin i slušali radio Knin i Korenicu.

Imao sam čast da položaj s kog smo pucali bude spomenut na radio Korenici.

Bilo je zanimljivo uspoređivat objavljeno. Kad je bila Maslenica tad sam puno slušao Knin.

Uglavnom i jedni i drugi su mnogo kakili u izvještajima, al nekako mi se čini da ste mnogo vi više lagali.....samo kad se uzme primjer Vukovara, pa Posavine itd itd sad čovjek kad pogleda te izvještaje moze samo da se nasmije i kaze pazi ovih budala.....po vašim IZVJEŠĆIMA mi smo izgubili svu tehniku i vojsku na Vukovaru i proboju koridora.....neki dan sam naletio na jedan vaš prilog, čini mi se TV ZG...u kojem recimo kazu....danas je oboreno 30 zraklopova, 10 helikoptera, uništeno 100 tenkova i ubijeno 15 000 četnika :D

.danas je oboreno 30 zraklopova, 10 helikoptera, uništeno 100 tenkova i ubijeno 15 000 četnika  :D

to je vec mooooooogooooo brate  :D sta ti kazes Kubus  ;)

pa to nije mogao ni Pavelic da usanja a kamoli da Sranji padne na pamet  ;D ali

da dusu i srce da malo bolje radi,moze proci-ako nemas na ramenu glavu  :D

to je vec mooooooogooooo brate  :D sta ti kazes Kubus  ;)

pa to nije mogao ni Pavelic da usanja a kamoli da Sranji padne na pamet  ;D ali

da dusu i srce da malo bolje radi,moze proci-ako nemas na ramenu glavu  :D

Samo 100 tenkova?

Mislim da je prema izvješćima uništeno više nego kod Kurska 43. na obadvi strane.

Uglavnom i jedni i drugi su mnogo kakili u izvještajima, al nekako mi se čini da ste mnogo vi više lagali.....samo kad se uzme primjer Vukovara, pa Posavine itd itd sad čovjek kad pogleda te izvještaje moze samo da se nasmije i kaze pazi ovih budala.....po vašim IZVJEŠĆIMA mi smo izgubili svu tehniku i vojsku na Vukovaru i proboju koridora.....neki dan sam naletio na jedan vaš prilog, čini mi se TV ZG...u kojem recimo kazu....danas je oboreno 30 zraklopova, 10 helikoptera, uništeno 100 tenkova i ubijeno 15 000 četnika :D

Objavljivali su svakakva pretjerivanja, ali među narodom se znalo što se događa.

Kod tih napuvanih izvješća posebno mi je na racku iša onaj Mladen Trnski.

Prije rata je vodio emisiju Dozvolite da se obratimo i veličao JNA, ONO i DSZ.

Prvo ga gledaš u SMB, a onda u šminkerskoj maskirnoj. Za povratit.

Objavljivali su svakakva pretjerivanja, ali među narodom se znalo što se događa.

Kod tih napuvanih izvješća posebno mi je na racku iša onaj Mladen Trnski.

Prije rata je vodio emisiju Dozvolite da se obratimo i veličao JNA, ONO i DSZ.

Prvo ga gledaš u SMB, a onda u šminkerskoj maskirnoj. Za povratit.

pokojni  Trnski je bio jedna obicna licemjerna jajara , inace svojevremeno jebach od Suzane Mancic u doba bratstva i jedinstva.

pokojni  Trnski je bio jedna obicna licemjerna jajara , inace svojevremeno jebach od Suzane Mancic u doba bratstva i jedinstva.

Pala na malograđanskog šminkera.

Pala na malograđanskog šminkera.

a tebi zao sto nije na tebe pa ti zato krivo za  Trnskog   ;D
Nije ona za tebe Kubus, geneski se ne podudarate  ;)  ubio 
bi te ded da zna  ;)