Sign in to follow this  
SrboPeuljanac

Finski " Monstrumi " pobjednici Evrovizije !

Recommended Posts

Finska grupa „Lordi” sa pesmom „Hard rock hallelujah” pobednik je ovogodišnjeg izdanja Evrovizije - takmièenja za najbolju pesmu Evrope! Èlanovi grupe, koji su prethodnih dana izazvali razne komentare, pa èak je bilo i zahteva da budu izbaèeni zbog „satanistièkog imidža”, pojavili su se na takmièenju u Atini odeveni kostimirani u monstrume, èudovišta, kako god hoæete. Veæ na poèetku glasanja Finci su se izvodjili na vrhu, uz Rusiju i predstavnika Bosne i Hercegovine Hajrudina Varešanoviæa, koji je izveo pesmu „Lejla”, za koju je kompoziciju sastavio Željko Joksimoviæ.

Glasovima gledalaca Evrovizije putem SMS-a, Finci su dobili 292, Rusija je zauzela drugo mesto sa 248 bodova, a BiH je osvojila treæe mesto sa 229 bodova.

Srbija i Crna Gora ove godine nije imala predstavnika zbog sukoba nastalog izmeðu srpskog i crnogorskog žirija tokom izbora u Beogradu.

Ipak, i pored toga graðani SCG su imali prilike da glasaju, a kao i prilikom ranijih izbora, regioni su jedni drugima delili bodove. Tako je SCG dala osam bodova Makedoniji, 10 predstavniku Hrvatske - Severini za pesmu „Moja štikla”, a 12 bodova otišlo je za BiH.

Željko Joksimoviæ dobio je nagradu novinara za najbolju kompoziciju Evrovizije.

Tokom glasanja bilo je i komiènih javljanja pojedinih žirija. Tako je na primer prezenter Švedske Jovan Radomir pozdravio je publiku sa „dobro veèe” na srpskom jeziku. Prezenter iz Holandije voditeljskom paru u Atini rekao: „KalisperMa” (Kalispera je na grèkom jeziku „zdravo” ili „dobro veèe”), a potom je imao duhovite opaske na izgled voditelja grèkog pop pevaèa Sakisa Ruvasa i glumice Marije Menunos.

Ruvas je bio obuèen u zlatno, lister odelo, a prezenter iz Holandije im je rekao da lièe na likove iz serije „Vil i Grejs”. Potom je upitao grèkog pevaèa: „Hoæeš da ti izdiktiram broj mog telefona ili hoæeš da èuješ glasove?”.

Neverovatno je bilo i ukljuèenje iz Nemaèke, odakle je prezenter èitao glasove sedeæi na konju. Inaèe, Nemaèka je nastupala sa kantri pesmom i sliènom temom. (Mondo, SerbianCafe.com)

HAHAHAHAHAHAHA...ja nemam sta reci nego ovo...bas mi drago !

:lol::lol::lol:

Evo spota :

http://www.youtube.com/watch?v=POO33XjtAws

Dje je Baja majke im ga...: :green :green :green

:green :green :green

Samo se ti smij brate al' ja sam sa ovom pjesmom zaradila 21 (!!!) pivo!

Moje drago drustvo (pozdrav! znam da svi ovo citate!) i ja smo se kladili oko plasmana Finaca i naravno --- tataaaaaaaa--- Severine!

I narfffffno --- tataaaaaaaaaaaaa ---- ja pobjedila!!! A zar je moglo drugacije :green :green :green...

Sta da kazem: stariji clanovi znace da sam ja strastveni obozavatelj evrovizije (i ne! nije me sramota a jos manje blam :lol:) i da svake godine kod mene organizujem evrovizijsku zurku - pa eto i sinoc. Doduse, nismo nastupali (mi, Srbija) aliiiiiiiiiiiii ipak... Rvatima je Srbin uvalio srpsku poskocicu (a i one nosnje su mi bile sumljive :lol::lol: ) a Bosancima odma sfe od a do z organizofao i maho nonstop u onu kameru (pozdraf Zeljo!)... :lol:

Salim se narode (a u svakoj sali malo istine :wink:): Ona lujka je trebala ostati pri onome sto najbolje zna :lol: a Hari dobar ko uvijek, eto, otvoreno, jasno, isti ko prije 20 godina... (I deder preporuci sta koristis, koju kremu, da se i ja tako konzerviram)...

Da vidimo sta ce Crnogorci danas reci, ocel' mo sljedece godine imati jos jednu drzavu vise.?.

šta si mislio s poskoèicom i nošnjom ?

ja sam inaèe glaso za one litvance "we are the winers of euro vision" :lol::lol::lol: bili su mi nekako naj originalniji

JUCE su Hrvati izjavili da je Tesla Hrvat, DANAS nam kradu nosnju a SUTRA ce reci da je 4C i dvoglavi orao njihov znak i grb ...... bas kao sto je nam je PREKLJUCE Alija maznuo ljiljane .....

ja se nedam prijavio sam se na bošnjaèki forum da jim ukažem na njihovu glupost i anti logiku

ovo je srpski grb srpske ržave i srpske dinastije

grbkotromanica3sl.gif

ja se nedam prijavio sam se na bošnjaèki forum da jim ukažem na njihovu glupost i anti logiku

ovo je srpski grb srpske ržave i srpske dinastije

grbkotromanica3sl.gif

:question

cccc...crni sova... :eek glavomosto.gif

zašto to ena, moramo braniti našu istoriju jer ako nam to ukradu i nametnu se kao nekakvi "dobri bošnjani" a mi postanemo stranci u državi u kojij smo bili milenijum pre njih onda smo jadni a baš to æe se i dogoditi. stranci su jih veæ prihvatili kao neka vrste bosance a nas kao tuðine i okupatore,

pozdrav