Recommended Posts

Ratko Mladić u Rusiju na lečenje?

Pravda – 22.05.2015

ratko-mladic-putin-5646-600x336.jpg

Bivši komandant Vojske Republike Srpske, Ratko Mladić, u avgustu može biti privremeno pušten na lečenje u Rusiji, piše senica.ru.

Ove godine visoka delegacija iz Rusije koju je predvodila akademik Elena Guskova i predsednik Odbora za zaštitu generala Pavel Dorohin posetili su Mladića 9. aprila u istražnom zatvoru Haškog tribunala u Sheveningenu.

Tokom posete, složili su se sa rukovodstvom sekretarijata tribunala da Mladića ispita nekoliko ruskih lekara. Njihov dolazak se očekuje do sredine juna. Zadatak lekara je da se pripremi ozbiljno bolesnog pacijenta i pošalje u Moskvu na lečenje u trajanju od mesec dana. Zakazano je za avgust, za vreme letnjeg odmora u Haškom tribunalu.

Izvor blizak Pavelu Dorohinu rekao je da su već nekoliko meseci aktivni diplomatski napori da se dobije dozvola da Ratko Mladić ode u Rusiju na lečenje.

Za razliku od prethodnih pokušaja, sada postoji velika šansa da će Haški tribunal pristati da  pusti Mladića u Rusiju. Pavel Dorohin kao zamenik Dume i predsednik Odbora Dume za industriju, rekao je da će Mladić konačno dobiti priliku da se leči u Moskvi.

Na kraju krajeva, odluci koja se tiče njegove sudbine pridružio se i predsednik Putin i vladini zvaničnici u drugim zemljama, kao i neki od uglednih ljudi u Zapadnoj Evropi i Sjedinjenim državama.  Sasvim je jasno da Haški tribunal, u mnogim aspektima ugrožava njegovo zdravlje, tako da takav gest u korist Mladića će omogućiti Rusiji da delimično povrati izgubljeno poverenje.

Dorohin je ubedio nekoliko lidera Haškog tribunala, da Mladić bude oslobađen radi lečenja.Ali ne zavisi sve od suda i sudija, ovo pitanje je više političke prirode.

Verovali ili ne, Rusija trenutno radi sa ljudima iz NATO samo kroz diplomatsku akciju u vezi generala Mladića. Postoji velika verovatnoća da će oni koji vode taj posao uspeti, i da će Ratko Mladić biti pušten, barem privremeno – prenosi senica.ru.

On dodaje da je zdravlje Ratka Mladića izuzetno loše i da ga održava samo opšta podrška i jaka volja.

Do kraja juna će se konačno znati da li Ratko Mladić ide na lečenje u Rusiji tokom letnje pauze u radu Haškog tribunala u avgustu. Šanse su velike.

Haska pravosudna farsa

D. VUJIČIĆ/Tanjug | 16. novembar 2017.

Sin bivšeg komandanta VRS: Hoće da ga osude po svaku cenu, makar i bolesnog. Skrivali sve nalaze

foto P.Mitić

OČIGLEDNA je namera da se moj otac osudi po svaku cenu i bolestan ako treba, samo da se sakrije nezakonito i nesavesno ponašanje osoblja Haškog tribunala. Sada zabranjuju našim lekarima da ga posete, jer bi oni posvedočili da okrivljeni zbog zdravstvenih razloga nije bio u stanju da se brani i da su suđenje i presuda – pravosudna farsa.

Ovo za “Novosti” poručuje Darko Mladić, sin ratnog komandanta Vojske RS, ogorčen zabranom iz Haga da se srpskim lekarima ne dozvoli pristup njegovom ocu.

– Oni su sve Ratkove medicinske nalaze sakrivali od nas. Snimak magnetnom rezonancom njegove glave, načinjen u martu 2017. dobili smo tek pre nešto više od mesec dana. Kako je to utvrdio profesor Dragutinović, snimali su ga bez kontrasta i praktično sakrili pravo stanje njegovog mozga.

* Kakva je u tome uloga doktora Paulusa Falkea protiv koga ste se žalili sudu?

– Otac je prebačen u Hag u teškom zdravstvenom stanju poslednjeg dana maja 2011. Krajem jula iste godine, dok sam mu bio u poseti, došao je u ćeliju nadležni medicinski oficir i otvoreno mi saopštio: “Ukoliko se odbrana pozove na generalovo teško zdravstveno stanje i podnese zahtev za utvrđivanje njegove procesne nesposobnosti – smestiće ga u ludnicu gde neće preživeti više od šest meseci.” Šta smo mogli da radimo, kome da se žalimo. Morali smo da pristanemo na nefer suđenje. Od Tadićeve vlade, koja je jedva dočekala da se oslobodi tereta nepoželjnog građanina, pomoć nismo mogli da očekujemo.

* Da li je sud pravnom timu ikada dostavio neki dokument o zdravlju Mladića?

– Sve do 2013. kada su ruski lekari zatražili da vide generala, njegov zdravstveni karton nismo uspeli da dobijemo. Tada je počelo dostavljanje dokumentacije na kašičicu i nakon svakog nalaza koji bismo dobili bili smo prisiljeni da pišemo šta od medicinskih dokumenata nedostaje. Silno je vreme potrošeno samo na procedure.

* Šta su vama govorili kada ste iznosili zamerke na generalovo stanje?

– Sve vreme su nas ubeđivali da ima punu lekarsku negu. Rečeno nam je da ga čak šalju i na časove joge kako bi se oporavio. Kada sam upitao oca šta mu to rade odgovorio je da on tamo priča sa instruktorkom i zato nismo tražili da ga “skinu” sa takve terapije. Tužno je to.

SIMBOL BORBE

* IZRICANjE presude je 22. novembra. Šta očekujete?

– Ratku ne sude kao pojedincu, niti čak kao komandantu jedne vojske. On je simbol borbe malog naroda koji je 1992. stao pred jednu novu geopolitiku i nameru osiljenih moćnika da zavladaju svetom.

MLADIĆ BI BEZ PREGLEDA MOGAO DA BUDE UGROŽEN

Odbrana Ratka Mladića zatražila je danas od predsednika Haškog suda Karmela Ađijusa da ponovo razmotri odluku kojom je odbijen zahtev za posetu lekara Mladiću u pritvoru, a koja je zanovana na mišljenju medicinskog osoblja pritvorske jedinice.

Odbrana je sudu dostavila i mišljenja drugih stručnjaka koji su dali suprotan stav.

Budući da je medicinsko osoblje u ponedeljak zaključilo da bi poseta lekara škodila Mladićevom zdravstvenom stanju pre izricanja presude, zakazane za 22. novembar, branioci su objavili deo mišljenja lekara Ristića, čija je poseta prvobitno bila odobrena, a potom zabranjena.

U mišljenju tog lekara se navodi: “U slučaju da je neophodno prisusrtvo pacijenta Ratka Mladića izricanju presude, bez prethodnog spoljnog pregleda, dijagnoza i terapija, ja upozoravama da bi u tim okolnostima on bio direktno izložen visokom riziku za pojavu fatalnih komplikacija, kao što su – još jedan moždani udar, još jedan infarkt ili iznenadna smrt”.

“To bi bilo suprotno svim etičkim medicinskim pravilima”, naveo je Ristić u svom mišljenju.

Sekretarijat Tribunala je inače tražio da se dostave mišljenja dva nezavisna eksperta povodom zabrane poseta svim pritvorenicima.

FARSA MOZE DA OTPOCNE

U Haškom tribunalu počelo je izricanje presude prvom komandantu generalu Vojske Republike Srpske Ratku Mladiću.

Kad je ušao u sudnicu bivši komandant se prvo prekstio, a zatim je publici pokazao podignut palac. 

1333371_ratko-mladic-sudnica-prekrstio-f

Ispred suda je došlo do incidenta između muškarca koji je držao srpsku zastavu i članova Udruženja BiH.

Incident uoči početka izricanja presude u Hagu

Bakira Hasečić, predsednica Udruženja “Žena-žrtva rata” pokušala je da otme zastavu nepoznatom muškarcu.

Ubrzo je intervenisao jedan holandski policajac koji je mladića udaljio od skupa.

Srbi su osuđeni na ukupno 1160, 5 godina plus 5 doživotnih robija (što znači da ako tih 5 presuda računamo po 40 godina, broj godina je 1360,5), Hrvati na 294 godine, Albanci su osuđeni na ukupno 13 godina, Bošnjaci na 42, a Makedonci na 12 godina.

GENERAL UDALjEN IZ SUDNICE: Mladić vikao “Laž!”

12:01 – MLADIĆ OSUĐEN NA DOŽIVOTNU ROBIJU

Sudije u Tribunalu osudile Mladića na doživotnu kaznu.

General Mladić rekao najbolniju istinu svog života

Ttelegraf / 25. novembar 2017.

500

Misteriju smrti svoje mezimice Ane, koja je tragično nastradala 24. marta 1994, kako saznaje Srpski telegraf, Mladić je otkrio neposredno pred odlazak u Hag.

Da sumnje generala nisu daleko od istine, koja se potpuno razlikuje od zvanične verzije o samoubistvu, potvrđuje i bivši šef beogradske policije Marko Nicović, koji otkriva da je zla krv između Mladića i Arkana dugo kolala, te da nije isključeno da je kralj srpskog podzemlja na najsuroviji mogući način servirao svoju osvetu generalu.

Šta je Ratko govorio o Aninoj smrti

– Ja znam da je moja Ana ubijena! I znam čoveka koji ju je ubio, znam i zašto su je ubili. Braća Srbi su to! Ali, ja ću sa njim sam da završim…

– Bio mi je jedan čovek u kući, pitao me koga više volim, Darka ili Anu. Pitao sam ga kako ću decu deliti?! Insistirao je. Rekoh mu, Ana je žensko, nekako mi se pod srce zavukla… Tad je izašao iz kuće… Ubrzo zatim desila se Anina apsolventska ekskurzija, pa te čudne glavobolje i njeno insistiranje da krene sa mnom na front…

- Mladić je bukvalno proterao Arkana iz Bosne! Vezanog kao džukelu u prikolici kamiona, preterao ga je preko Drine i rekao mu: „Nemoj da ti je palo na pamet da si više ikad kročio u RS“. To zaista više nikad nisu uradili ni Arkan ni njegovi ljudi. Nije isključeno da je Željko iz osvete i povređene sujete udario Mladića tamo gde će najviše da ga boli i ubio mu ćerku – kaže Nicović za Srpski telegraf.

Vojislav Šešelj: Ne želim o tome

– Ne želim uopšte da pričam o tome, to su teške porodične tragedije. Mogu samo da kažem da nije nemoguće da je Ana ubijena, toliko.

Bulatovićeva: Ana je pričala da joj prete

Autorka knjige o Mladiću „Raport komandantu“ LJiljana Bulatović u nekoliko navrata je govorila da Mladić zna ko mu je ubio ćerku.

- Mladić je i na sednici Skupštine RS 1994. rekao da mu je ćerka ubijena i da je stradala od srpske ruke. Postoji i svedočenje jedne rođake, koja je rekla da joj je Ana, tada studentkinja medicine u Beogradu, pričala da joj Beograđani prete zato što je Ratkova ćerka i da želi što pre da ode iz Beograda i da se pridruži ocu, za koga je bila jako vezana.

Poseta grobu

Nakon Anine smrti, general je, kažu ljudi iz njegovog okruženja, imao veliko i izraženo osećanje krivice jer je znao da je ubijena zbog njega. Zato mu je poslednja želja bila da ga pre odlaska u Hag odvedu na njen grob.

Takođe, posle hapšenja tražio je da razgovara sa Zoranom Stankovićem, koji je radio Aninu obdukciju (patolog je rekao da mu je to bio najteži razgovor u životu), i Rasimom LJajićem, koji je samo otkrio da su pričali o Aninoj smrti, ne želeći da iznosi detalje.

U subotu, poslednjeg dana maja, u šest sati ujutru pod najvišim merama obezbeđenja Mladićeva želja je ispunjena. Nekadašnji tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević za Srpski telegraf kaže da je ta poslednja Mladićeva poseta ćerkinom grobu trajala 45 umesto predviđenih 30 minuta.

- Da je želeo i duže da ostane, niko ga ne bi dirao. Išlo se sa pretpostavkom da je tu poslednji put, kasnije sam čuo da je bio jako zahvalan na tome.

– Mladić je i na sednici Skupštine RS 1994. rekao da mu je ćerka ubijena i da je stradala od srpske ruke. Postoji i svedočenje jedne rođake, koja je rekla da joj je Ana, tada studentkinja medicine u Beogradu, pričala da joj Beograđani prete zato što je Ratkova ćerka i da želi što pre da ode iz Beograda i da se pridruži ocu, za koga je bila jako vezana.

Srebrenica je priča o dva zločina

Ako je istina nužna, a jeste, a suočavanje sa istinom još nužnije, Srebrenica je velika prilika za testiranje onih Srba koji negiraju sve tuđe muke i onih koji, evo već 15 godina, traže da se Srbi suoče sa prošlošću. Valjda sa istinom. Hajde da vidimo kako istina stoji u ovoj bolnoj priči.

U Srebrenici su počinjena dva, a ne jedan etnički motivisan zločin. Pre nego što je Vojska Republike Srpske ušla u Srebrenicu, u julu 1995. godine, u tom kraju, u periodu 1992–95. ubijeno je više od tri hiljade Srba. Uglavnom žena, dece i starčadi. Ubice su dolazile iz redova snaga bosanskih muslimana iz Srebrenice, predvođenih Naserom Orićem.

Zločini nad Srbima srebreničkog kraja imaju versko-magijski predznak; činjeni su na velike pravoslavne dane uz isticanje verske simbolike one strane koja je zločine činila. Primer: na pravoslavni Božić 1993. godine muslimanska vojska iz Srebrenice upada u selo Kravice i čini masakr. Jedan od najstrašnijih u građanskim sukobima devedesetih. Ubijeno je 49 Srba (gotovo polovina su bili deca i žene), 80 osoba je teško ranjeno, dvadesetak ih je zarobljeno i od toga osam muškaraca uskoro ubijeno. Zapaljeni su svi objekti u selu Kravice; tačno 688 kuća.

Izvori koje niko ne osporava navode da je Naser Orić sa svojim borcima iz Srebrenice odgovoran za smrt 3.287 Srba srebreničkog kraja, u periodu 1992–95.

Ponavljam, to niko ne spori, ali u nekim srpskim medijima i nekim srpskim političkim krugovima nije dozvoljen razgovor na tu temu. Nepoželjna je priča o srpskim žrtvama u Srebrenici i okolini. Zašto? Da ne bi umanjila zločine koji su počinjeni nad muslimanima? Budalaština. Nema tog ćutanja i te srpske rabote koja može da potopi i gurne u zaborav zločin snaga Vojske Republike Srpske počinjen u julu 1995. godine, nad muslimanskim vojnicima iz Srebrenice. Tu se, ako ćemo da budemo pošteni i skloni istini, ne može zanemariti činjenica da među onima koje su srpske snage streljale nakon zauzimanja Srebrenice nije bilo nijedne žene i nijednog deteta. Taj podatak ne umanjuje srpski zločin ali za one koji hladne glave hoće da raspravljaju o Srebrenici svakako nešto govori.

Dakle, ako Srbiji i Srbima treba deklaracija o Srebrenici onda u toj deklaraciji ne sme i ne može da bude spomenut samo zločin nad muslimanima. Taj zločin jeste strašan i ne sme se zaboraviti ali to, ponavljam, nije jedini srebrenički zločin. Bez onog drugog, počinjenog nad Srbima, priča o Srebrenici nije potpuna i nije istinoljubiva. Bez ovakvog pristupa, ljudskog, časnog i za mnoge bolnog, deklaracija o Srebrenici bića samo novi jaz između ionako podeljenih Srba.

Ratko Dmitrović 

Glogovac o Ratku Mladiću

BK – 26. Novembar 2017.

Poznati srpski glumac Nebojša Glogovac prokomentarisao je presudu kojom je Ratko Mladić osuđen na doživotnu zatvorsku kaznu.

mvIktkqTURBXy8yOTNhYTZiYzQ4NzY4YmJhM2Q2Z

” Ne mogu da mislim ništa dovoljno suvislo jer ja nemam te podatke, ja ne znam šta se tamo dešavalo, ne znam ko je izdavao naređenja i ko je koga mučio, streljao i svakojake gadosti pravio. Znam da Nevesinjci moji dragi i pošteni ljudi, koji su za vreme rata branili svoje domove, kažu da je Ratko Mladić za njih jedan ozbiljan vojnik i jedna časna vojnička figura. To su ljudi koji su bili po rovovima. Samo ih citiram”, rekao je Glogovac u jednoj emisiji.

“S druge strane, gledali smo snimke, videli smo svašta, videli smo da su tu neki ljudi i deca ubijani, klinci u pubertetu. Svakakvih je tu bilo zločina, postoje razna svedočanstva. Međutim, užasna jedna i gadna igra se javlja oko toga da li je to genocid jer treba 6.000 žrvtava da bi bio, pa ajde sad navlači i te cifre. To je tek gnusna i ružna igra. Ali to što nije genocid, ne opravdava nekoga od ostalih zločina koji su počinjeni”, dodao je poznati glumac.

Kako kaže, to što su osuđeni samo Srbi u Hagu, to mnogo govori o pristrasnosti suda, ali da su isto tako političari iz devedesetih profitirali u tom ratu.

“Ceo taj rat je bio telefonski rat, a opet je toliko ljudi izginulo. Treba da se desi taj klik u narodu i da shvate da ne treba da se svađaju sa komšijom Mujom samo zato što im je tako neko rekao”, zaključio je glumac.

1 hour ago, grom said:

Glogovac o Ratku Mladiću

BK – 26. Novembar 2017.

Poznati srpski glumac Nebojša Glogovac prokomentarisao je presudu kojom je Ratko Mladić osuđen na doživotnu zatvorsku kaznu.

mvIktkqTURBXy8yOTNhYTZiYzQ4NzY4YmJhM2Q2Z

” Ne mogu da mislim ništa dovoljno suvislo jer ja nemam te podatke, ja ne znam šta se tamo dešavalo, ne znam ko je izdavao naređenja i ko je koga mučio, streljao i svakojake gadosti pravio. Znam da Nevesinjci moji dragi i pošteni ljudi, koji su za vreme rata branili svoje domove, kažu da je Ratko Mladić za njih jedan ozbiljan vojnik i jedna časna vojnička figura. To su ljudi koji su bili po rovovima. Samo ih citiram”, rekao je Glogovac u jednoj emisiji.

“S druge strane, gledali smo snimke, videli smo svašta, videli smo da su tu neki ljudi i deca ubijani, klinci u pubertetu. Svakakvih je tu bilo zločina, postoje razna svedočanstva. Međutim, užasna jedna i gadna igra se javlja oko toga da li je to genocid jer treba 6.000 žrvtava da bi bio, pa ajde sad navlači i te cifre. To je tek gnusna i ružna igra. Ali to što nije genocid, ne opravdava nekoga od ostalih zločina koji su počinjeni”, dodao je poznati glumac.

Kako kaže, to što su osuđeni samo Srbi u Hagu, to mnogo govori o pristrasnosti suda, ali da su isto tako političari iz devedesetih profitirali u tom ratu.

“Ceo taj rat je bio telefonski rat, a opet je toliko ljudi izginulo. Treba da se desi taj klik u narodu i da shvate da ne treba da se svađaju sa komšijom Mujom samo zato što im je tako neko rekao”, zaključio je glumac.

Све стоји шта је рекао.

Molim admina da vrati moj komentar od neki dan, u kojem sam argumentovano dokazao da je gornji tekst što je GROM okačio čista glupost i laž.....a tiče se o nekakvom navodnom sukobu između Đenerala i Arkana.....o tome kako je Arkan vezan u kamionu, kako je izbačen iz RS, kako mu je zabranjen ulazak itd itd......sve sam argumentovano više puta napisao kako je došlo do navodnog sukoba kojeg u suštini nije ni bilo....sve je mnogo preuvelilčano i naravno napumpano.....dalje u gornjem tekstu su spominju gnusne laži o umješanosti Arkana u ubistvo Ratkove ćerke....što su velike laži i nebuloze......

Ja sam svoj komenatr povodom tih laži i gluposti napisao prije 2-3 dana a pisao sam i više puna ranije i isti je obrisan....sinoć je u emisiji Ćirilica gostovao lični pratilac Mladića i potvrdio je sve moje tvrdnje i pisanja da apsolutno nikakvog sukoba između Arkana i Ratka nije bilo....i da su svo vrijeme uspješno sarađivali na frontu VRS i SDG....naravno bilo je neslaganja ali ništa toliko veliko i dramatično kako mnogi pišu i tvrde odnosno lažu......

Ja sam pisao da se šamaranje tog oficira desilo na potezi NOVI-PD i da je bilo potpuno opravdano, nekih 20 do 30 dana poslje tog nazovimo veliko incidenta kako neki tvrde ĐENERAL RATKO MLADIĆ dolazi u KLJUČ.....PERO ČOLIĆ I VRS su zapeli na frontu i nisu se pomjerali 2-3 dana.....Đeneral pita Čolića pa šta je šta se dešava, Čolić odgovara pa nemožemo dalje ubiše nas.....ĐENERAL pita pa đe vam je sad onaj ARKAN što ga sad ne zovete.....ČOLIĆ odgovara Đenerale ARKAN JE ISPRED NAS 15 km i tuče se sa balijama.....ĐENERALOVA REAKCIJA je bila " I TREBA DA VAS ŠIŠA I ŠAMARA KAD STE NESPOSOBNI " pokušao sam da citiram riječi Đeneralovog pratioca....

Dakle iz svega navedenog jasno se vidi da nije bilo nikakvog sukoba na relaciji Arkan i Mladić.....a za to ima milion dokaza jer poslje incidenta koji se desio sa šamaranjem oficira Arkan i SDG su učestvovali zajedno sa VRS u sadejstvu na više ratišta....Novskom, Sanskom, Ključkom itd.....

Poslje završetka svih operacija i smirivanjem stanja na ratištu Arkan i SDG su ispraćeni uz najveće državne počasti iz RS a lično na ispraćaju u BN je bio Predsjednik RS dr Radovan Karadžić.....

Još jednom napominjem da se rukovodim samo provjerenim i tačnim informacijama i da pišem isključivo samo istinu i ništa više....ne služim se novinarskim špekulacijama i raznoraznim pričama koje se dugo već protežu po javnosti.....a najbolji dokaz je sinoćnja emisija i provjerene informacije iz prve ruke.....

Mnoge lažne informacije je demantovao i opovrgao i sam lični pratilac Đenerala koji je cjeli rat proveo uz njega rame uz rame......

Ne znam dali je arkan protjeran iz rs ili ne (jednostavno nisam bio ocevidac) ali znam da jeste iz krajine (zapadnog dijela) i to par dana nakon napada na maslenicu kad su se on i njegovi kriminalci (cast izuzecima) kurcili po obrovcu i maltretirali lokalni narod ... ljepo su se spakirali na svoja vozila i pod pratnjom vozi put rs gdje je pratnju preuzeo mup rs .... 

da vidim hoces li mozda i mene pokusati optuziti da nije bilo tako i nazvati me lazovom

Ja sam konkretno pisao u vezi RS a pogotovo zbog ovoga gore teksta koji je GROM postavio....jednostavno sve napisano gore nema veze sa istinom....

E sad što se tiče RSK mislim da je nije u potpunosti napustio ....jedinica je ostala prisutna na Kordunu i Baniji.....sam Arkan i SDG je obezbjeđivao Patrijarha Pavla prilkom posjete RSK.... baza u Erdutu ...export / inport tokom cijelog rata.....isto tako po padu većeg dijela RSK moj rođak po dolasku u BG je mobilizovan i poslan na ratište u Istočnu Slavoniju.....tamo je Arkan još uvijek bio prisutan......uglavnom on se motao po RSK i RS svo vrijeme rata ...ipak je on bio sastvni dio DB .....

Evo opet ti ne citas sta neko pise.

Ljepo sam ti rekao da je otprasen iz zapadnog dijela krajine, znaci lika, dalmacija, kordun i banija.

u istocnoj slavoniji je bio to se zna citavo vreme, pamti se po sjeci sume a pogotovo po maltretiranju i izivljavanju nad krajisnicima protjeranih u oluji. Istocna slavonija i baranja - to je bio our za sebe i nije nikad i davao neke vaznosti velike sta politicari iz knina odluce.

a da je pratio patrijarha pavla po rsk ili slicno je obicna bajka

7 hours ago, dj-zombi said:

Ljepo sam ti rekao da je otprasen iz zapadnog dijela krajine, znaci lika, dalmacija, kordun i banija.

ovo je generalno tacno. pamtim da su tad u doba akcije Maslenica on i njegovi 'komandosi' dosli u Benkovac i da su se nesto kurcili, cuo sam da su navodno zauzeli lokalni  hotel ASSERIA( koji se u Krajini zvao Kamen valjda) i da su bili jako bahati, nakon cega su otpraceni u  drugom pravcu.

NoviGrad ;

U obrovcu su istjerivali i iz stanova . . .

U RSK , se nisu pokazali  korektni .

Takodjer ni u Karinu gdje su izvodili  vjezbe . . . doista cast izuzetcima . . .

Tvorac posta je "Telegraf" , ja sam samo postirao . . .

A sto se tice izjave pratioca generala Mladica , fino kaze kako dolazi i odlazi i kako i kako istovaraju slepere  .

Recicu samo ovo ; sverc je cvjetao i to je jedan od razloga sto Bihac nije pao . . .

12 hours ago, dj-zombi said:

Evo opet ti ne citas sta neko pise.

u istocnoj slavoniji je bio to se zna citavo vreme, pamti se po sjeci sume a pogotovo po maltretiranju i izivljavanju nad krajisnicima protjeranih u oluji. Istocna slavonija i baranja - to je bio our za sebe i nije nikad i davao neke vaznosti velike sta politicari iz knina odluce.

a da je pratio patrijarha pavla po rsk ili slicno je obicna bajka

ako i jeste tad otjeran vratio se....pa ćaća mi je na Baniji na suvoj međi bio kada su ovi iz jedinice planirali neku akciju.....nije bio Arkan prisutan ali jeste Legija i ekipa......

što se tiče obezbeđenja posjete Patrijarha ( kažem po ko zna koji put, posjedujem mnogo toga što javnosti nije ) ...

4 hours ago, grom said:

NoviGrad ;

U obrovcu su istjerivali i iz stanova . . .

U RSK , se nisu pokazali  korektni .

Takodjer ni u Karinu gdje su izvodili  vjezbe . . . doista cast izuzetcima . . .

Tvorac posta je "Telegraf" , ja sam samo postirao . . .

A sto se tice izjave pratioca generala Mladica , fino kaze kako dolazi i odlazi i kako i kako istovaraju slepere  .

Recicu samo ovo ; sverc je cvjetao i to je jedan od razloga sto Bihac nije pao . . .

Ja ne mogu i ne želim da pričam o nečemu što neznam, pa tako ni o dešavanjima u RSK pogotovo ne dole u Dalmaciji ....

Naravno da je Arkan dolazio  i odlazio nazad....ali nije svojevoljno dolazio i odlazio....ipak je on po zadatku i na poziv dolazio i slao jedinicu.....naravno sve u režiji DB....kod nas u RS manje više korektno je odrađivao zadatke na terenu uglavnom sve se dešavalo pred kraj rata jesen 1995....jedina zamjerka je ta da su pobili dosta muslimanskih civila koji su zatečeni na određenim mjestima.....što se tiče pljačke imovine toga nije bilo.....sve fabrike i institucije koje su opljačkane i popaljene su radile lokalne glavešine iz SDSa.....

A što se tiče šverca pa to su radili svi pa i  legalne vlasti .....pisao sam više puta kako je tadašnji ministar MUP RS čovjek je iz Novog i dan danas živi u Novom prodavao šlepere oružja u cazinsku krajinu u jeku najvećih borbenih djelovanja.....nije samo Bihać bio centar šverca nego i sve jedna muslimanska enklava pa i samo Sarajevo....ogromni novci su se vrtili tu....

Аркан је у РСК задњи пут био почетком 93.

Послије тога његови официри Легија и остали одрађивали су посао. Углавном око Бихаћа, са бабиним.

Надлежни за све.

7 hours ago, kuvar said:

Аркан је у РСК задњи пут био почетком 93.

Послије тога његови официри Легија и остали одрађивали су посао. Углавном око Бихаћа, са бабиним.

Надлежни за све.

исто ти је то....са њим или без њега....углавном јединица је била присутна на тлу РСК све до пада РСК.....када се повлаче у колони преко Кордуна, Баније и улазе у РС....