DIN@77

NARAVOUCENIJE

Recommended Posts

Znate vi sta????

Bas mi je drago da vam se sve ovo svidja

jer ja bas pravim kolekciju Naravoucenija.

Medjutim, jako je tesko naci novo naravoucenije na netu, a da

je zanimljivo....

evo jos jedno....

Na casu biologije radi se eksperiment o zdravlju!

Uciteljica postavila 3 case.

U prvu stavila alkohol,

u drugu stavila duvan,

u treæu razbila jaje.

U sve 3 case stavila po crva.

Posle pola sata izvede Pericu na tablu da donese zakljucak o eksperimentu.

Uciteljica: - Reci nam Perice šta se desilo sa crvicima u casama.

Perica: - Ovaj sto je bio u alkoholu je crko. I ovaj sto je bio u duvanu je crko. E, a vidi ovo. Ovaj sto je bio u jajima se razmnozio!

Uciteljica: - I Perice, koje je NARAVOUCENIJE?

Perica: KO NE PIJE I NE PUSI, UCRVLJACE MU SE JAJA!

ovo nebi trebalo biti preterano teško za izmisliti, nego kako se to kaže na engleskom ? natureteaching :lol:

hahahhaha, NARAVOUCENIJE je staroslovenska rec po Vuku Karadzicu i mislim da se bas ne moze tek prevesti....

A ako bi napisao rec POUKA ili ZAKLJUCAK (na engleskom), to bi vise izgubilo svaki smisao i ne bi dobili ono sto trazimo. Hhahahaha, u tome je nasa jedinstvenost u svetu......

A sada....

pa naravno, jos jedno naravoucenije.....

Verenica pre svog venèanja pozove dragog svog verenika da doðe do nje kako bi završili nešto u vezi pozivnica za venèanje. Mladoženja dolazi pred vrata i pozvoni. Verenièina mlaða sestra otvara vrata, uvede ga u kuæu te se naglo okrene prema njemu, primi ga za ruku, pogleda u oèi i kaže...

“Otkada sam te prvi put vidjela, zaljubljena sam u tebe. Sve ove godine gledajuæi te sa svojom sestrom ja tiho patim u sebi, ali više nisam mogla. Znam da se ženiš i da odlaziš, no zamolila bih te samo jednu stvar da uèiniš za mene pre no što odeš... želim da vodim ljubav sa tobom... nemoj ništa sada reæi, ja idem u svoju sobu, a ako se odluèiš za, ja te èekam”.

Mladiæ se na to okrene, izjuri iz kuæe i krene prema automobilu, no na putu presretne ga otac njegove verenice, zagrli ga i kaže:

“Mladiæu, prošao si finalan test! Od srca æu ti reæi da ni u snu nismo mogli poželeti boljeg muškarca u kuæi!”.

NARAVOUÈENIJE: Kondome uvek drži u automobilu!

Sastanak grupe lecenih alkoholicara. Doktor ima rec: Gospodo sada cemo izvesti jedan eksperiment. Pred nama su dve case, u jednoj je voda a u drugoj je alkohol. Sad cu ovu glistu (vadi je iz kutije) staviti najpre u vodu a potom u alkohol. (Dok stavlja glistu u vodu ona zivahno mrda, ali cim je stavi u alkohol ona crkne) Posle toga doktor pita:Sta mozete da zakljucite iz ovog eksperimenta? Alkoholicari horski odgovaraju:Ko pije nema gliste!

Nakon nekoliko meseci nevidjanja,sretnu se napokon copavac i grbavac.

Copavac zgranut,ne moze da poveruje svojim ocima,jer je grbavac izgledao normalno,bez grbe.

- Pa covece,sta ti se desilo?!! - rece on.

i grbavac krenu svoju pricu:

-Jedne noci,oko ponoci,prolazim ti ja kroz groblje,kad se ispred mene pojavi djavo!

Ja sav zgranut i preplasen ostadoh zakopan u mestu.

-Ukoliko zelis da ziv izadjes sa ovog mesta,moraces nesto da mi das!!!! rece djavo.

-Ja krenuh da kukam i zapomazem,kako sam uboga sirotinja,kako nemam ni kuceta ni maceta,kako eto,jedino sto na sebi imam je ona grba! i djavo rece:

-Daj onda grbu!!!

-I eto,ja tako postadoh normalan.

Jos te noci,sav u nadi ,copavac otrca u ponoc na groblje,zeleci da se otarasi svog copanja,i pojavi se djavo pred njega!

-Ukoliko zelis da ziv izadjes sa ovog mesta,moraces nesto da mi das!!!! rece djavo.

i copavac krenu da kuka kako nema nishta,kako je jadan ubog i ima samo tu copavu nogu koja ga mnogo muci i eto,samo mu jos vise otezava zivot,i kako zbog nje mora da prosi na ulici.

Djavo ga pogleda prezrivo,i rece mu:

- Evo ti grba!!!!

NARAVOUCENIJE:

Ne juri tudju srecu,na kraju ces uvek zavrsiti grbav!

Htjele tri macke preci prugu, ali je prolazio vlak. Pošto nisu htjele cekati, odluciše da jedna za drugom protrce izmedju prednjih i zadnjih kotaca vagona. Protrci prva, ali je zadnji kotac zahvati po repu i odsjece joj pola repa.

Druga, kao i prva završi živa s druge strane sa odsecenim delom repa. Treca, vidjevši kako su prošle prve dve, savi rep izmedju zadnjih nogu i potrci. Medjutim, saplete se o svoj rep, padne i kotaci joj odsjeku glavu.

NARAVOUCENIJE:

Kada macka osjeti nešto izmedju nogu, izgubi glavu.

********************************************[/b]

Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.

Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut. Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: "U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!". Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati."

Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!"

Prase je suosjećalo, ali reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama."

Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"

Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža."

Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.

Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plen.

Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom.

Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš.

Ali bolest njegove žene se nastavila, pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi. Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase. Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.

Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih. Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

Zato, kad idući put čuješ da se netko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.

Svi smo umješani u to putovanje zvano: "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.

POŠALJI OVO SVAKOME TKO TI JE IKAD POMOGAO I NEK ZNAJU KAKO SU VAŽNI.

SJETI SE, SVATKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPISERIJI DRUGE OSOBE;

NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.

Jedna od najboljih stvari koja se veže uz ovaj svet je prijatelj.

:P

Ne tako davno, na jednim Olimpijskim igrama, devet atletičara, svi sa mentalnim ili psihičkim nedostatkom, stajalo je na startnoj liniji trke na 100 metara.

Startni pištolj je opalio i trka je počela. Nisu svi trčali, ali svako je hteo da učestvuje i pobedi.

Ne tako davno, na jednim Olimpijskim igrama, devet atletičara, svi sa mentalnim ili psihičkim nedostatkom, stajalo je na startnoj liniji trke na 100 metara.

Startni pištolj je opalio i trka je počela. Nisu svi trčali, ali svako je hteo da učestvuje i pobedi.

E da jesu, ali ajde da mi apelujemo bar na ovakav način da od sada i ubuduće što više ljudi postupa upravo ovako!!!

Možda nekog i dotakne, možda nekog i natjera da razmisli malo o ovome što smo napisali!!! :P

Predivno napisano i poucno .Kad bi svi imali vise humanosti i saosecanja sa drugima gde bi bili srela sam dosta koji kad vide da neko ima problema da najlakse se klone takvih ljudi nego da im pomognu dosta samo da mu budes prijatelj pa nikad se ne zna kad ce ti trebati isto necija podrska i prijatelj.Najlakse je misliti samo na sebe i da te ne zanima niko drugi.Nikad u zivotu ne znas sta te ceka.

Da,u pravu ste.Važno je biti čovjek,pa poslije sve ostalo.

Samo kad bismo se prestali dijeliti na crnce i bijelce,na Kineze i Japance,na Amere i Ruse,na hrišćane i hinduse,na naciste i komuniste,na niže i više,na pismene i nepismene na ovo i na ono..

Sve je to obicna filozofija preuzeta iz zeen filozofije iz budizma iliti sta bi bili kad bi bilo.Dobro i zlo se nauci razlikovati jos od malih nogu u porodici.

Bilo bi mi neopisivo drago da se nadjem u takvom svetu...medjutim,mislim da je trenutno tako nešto izvodljivo samo u manjem krugu ljudi gde je i biti prisutan NAJVEĆE bogatstvo,biti okružen takvim ljudima i moći im verovati,prava ovozemaljska sreća...a sanjati o takvom SVETU je utopija...Zato mi pravimo svoje male lepe svetove...ne mislim svoje u smislu vlasništva već u smislu postojanja,da u tom okruženju nadješ i deo sebe...da postojanje ima smisla,lepote,da za sobom,na ovom prolaznom svetu ostavimo ljudske tragove vredne sećanja...j0289609vg8.jpg