DIN@77

NARAVOUCENIJE

Recommended Posts

kad je moj sin poceo svoju znatizelju pokazivati i izvan

sveta bajki, igracaka, ratova .... kad sam pomislila da je

doslo vreme za price koje nece , mozda, odmah shvatiti,

ali u nadi da ce mu ostati negde u posvesti kao putokaz.....

ispricala sam mu ovu pricu .

verujem da ce te je voleti bas koliko je i ja volim.

5889njqixmgqi3.gif

Prava ljubav

Za Mozisa Mendelsona, dedu cuvenog nemackog kompozitora nikako ne bi moglo da se kaze da je bio lep covek. Imao je pilicno nisku figuru i bio je groteskno povijen u ledjima. Jednoga dana otisao je u Hamburg u posetu trgovcu koji je imao prelepu kcer Frumtje. Mozis se beznadezno zaljubio u nju. Medjutim, Frumtje je, zbog njegovog nakaznog izgleda, osecala odbojnost prema njemu.

Kada je doslo vreme za odlazak, Mozis je sakupio hrabrost i popeo se stepenicama do devojcine sobe da bi poslednji put s njom porazgovarao. Ona je bila vizija nebeske lepote i zbog toga sto je odbijala da ga pogleda, osecao je duboku tugu. Posle nekoliko pokusaja da zapocne razgovor, Mozis je stidljivo upitao:

- Da li verujete da se ljudi vencavaju na nebesima?

- Da - odgovorila je ne podizuci pogled. A vi?

- Ja verujem - glasio je njegov odgovor. Znate, kada se na nebesima rodi decak, Gospod objavi kojom ce se devojkom ozeniti. Kada sam se ja rodio, meni su pokazali moju buducu mladu . Zatim je Gospod dodao: "Tvoja zena bice grbava." Od tada sam glasno izgovarao:"O, Boze, grbava zena bice prava tragedija. Molim ti se, Gospode, daj meni grbu a nju ostavi da bude lepa."

Na to ga je Frumtje pogledala pravo u oci i protresla ju je jeza od nekog dubokokg osecanja. Ustala je i pruzila Mendelsonu svoju ruku. Kasnije mu je postala veoma privrzena supruga

5889njqixmgqi3.gif

"Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost i kad god zato nalazite snage u sebi, jer trenuci čiste radosti vrede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provedeni u mutnoj vodi naših sitnih i krupnih strasti i prohteva.

A minut čiste radosti ostaje u nama zauvek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti."

Sad je Vreme

Jednu malu devojcicu cesto su slali u podrum po krompir koji je trebalo pripremiti za veceru. Jednog dana dok je birala krompir, sisao je i njen otac u podrum

"Sta to radis?" - upitao je.

"Pokusavam da nadjem najsitnije krompire koje cemo iskoristiti za veceras. Krupnije i bolje krompire iskoristicemo kasnije."

Otac se smesio dok je iz njene ruke uzimao sud i sitan krompir izrucio nartag na gomilu.

"Ako tako postupas uvek cemo jesti samo sitan krompir. Izaberi najveci, najbolji krompir za danas, pa cemo uvek jesti najbolji krompir!"

Ono sto najbolje mozemo da ucinimo svojim bliznjima ne treba da cuvamo za neko buduce vreme. Ta buduca prilika mozda nikada nece doci. Ako se trudimo da sada zivimo najboljim zivotom i sada budemo ljudi dobre volje, onda nije potrebno da brinemo o tome da li cemo biti takvi i u buducnosti.

Izaberite sada samo ono sto je najbolje i uvek najbolje.

36230653be1.jpg

Smelost - Pety Hansen

Dva semena leze jedno pored drugog u plodnom tlu u prolece.

Prvo seme kaze:

Zelim da rastem! Zelim da pustim svoje korenje duboko u zemlju ispod mene, i da poguram svoje izdanke kroz zemljinu koru iznad sebe. Zelim da razvijem svoje pupoljke da bi objavili dolazak proleca.Zelim da na svom licu osetim toplotu suncevih zraka i na peteljkama blagoslov jutarnje rose.

I tako je raslo.

Drugo seme kaze:

Plasim se. Ako pustim svoje korenje u zemlju ispod mene, ne znam na sta mogu da naidjem u tami. Ako se probijam kroz cvrsto tlo iznad sebe, mogu da ostetim tanane izdanke, sta ako otvorim svoje pupoljke, a puz pokusa da ih pojede? A sta ako pocnem da cvetam, a dete me iscupa iz zemlje. Ne, mnogo je bolje da cekam dok sve ne bude bezbedno.

I tako je cekalo.

Jedna koka koja je ceprkala po basti, trazeci hranu, pronasla je seme koje ceka i odmah ga pojela.

Zivot guta one koji se boje.

_0000000000000000000000000000000.gif

Zena

Devojke, one su poput jabuka na stablima. Najbolje se nalaze na vrhu stabla. Ljudi ne zele doci do najboljih, jer se boje da ce pasti i - ozlediti se.

Umesto toga, uzimaju trule jabuke koje su pale na zemlju, i koje, iako nisu tako dobre, do njih lakse dodju.

Zato jabuke koje se nalaze na vrhu stabla, misle da s njima nesto nije u redu, dok su zapravo one velicanstvene. Jednostavno, moraju biti strpljive i cekati da pravi covek dodje, onaj koji je tako hrabar da se popne do vrha stabla zbog njih. Ne smemo pasti da nas dohvate, tko nas treba i voli napravit će sve da dodje do nas.

Zena je izasla iz rebra muskarca, a ne iz nogu da bude gazena, niti iz glave da bude nadmocna. Nego sa boka da bude jednaka, ispod ruke da bude zasticena, i blizu srca da bude voljena.

2u5bb12bv8.gif

Obeduj s Bogom!

Decak je zeleo sresti Boga. Znao je da treba dugo putovati do mesta gde on zivi, pa je zato spremio svoj prtljag s omiljenim kolacicima i pakovanjem od sest boca vocnog soka te zapoceo svoju pustolovinu.

Kad je odmakao tri reda kuca, susreo je nekog starca. Sedeo je u perivoju i mirno hranio nekoliko golubova.

Decak je seo blizu njega i otvorio svoj prtljag. Upravo se hteo osveziti vocnim sokom kad spazi da starac izgleda gladan, pa mu ponudi jedan kolacic.

Starac ga je zahvalno primio i nasmesio se decaku. Njegov je osmeh bio tako prijateljski da je decak zazeleo ponovno ga videti, pa mu je sada ponudio bocicu vocnog soka.

Starac mu se ponovno nasmesio. Decak je bio izvan sebe. Sedeli su citavo popodne jeduci i smejuci se, bez da su izgovorili jednu jedinu rec.

U medjuvremenu se smracilo, decak je osetio umor i ustao je da podje, ali tek sto je napravio nekoliko koraka okrenuo se, potrcao natrag do starca i snazno ga zagrlio. Starac mu je darovao najveci smesak do sada.

Kada je decak ubrzo otvorio vrata svoje kuce, majka je bila iznenadjena radoscu na njegovom licu. Upitala ga je: "Sta je to sto si danas ucinio da te je tako razdragalo?"

Odgovorio je: "Obedovao sam s Bogom". No, pre nego sto je njegova majka uspela odgovoriti, dodao je: "Znas sta! Bog ima najlepsi osmeh koji sam ikada video".

U medjuvremenu starac, takodje prozet radoscu, vratio se kuci. Njegov je sin bio zacudjen odsjajem mira na njegovom licu i upitao ga je: "Tata, sta je to sto si danas ucinio da te je tako razdragalo?"

Odgovorio je: "Jeo sam kolacice u perivoju s Bogom". Za svaki slucaj, pre nego sto je njegov sin odgovorio, dodao je: "Znas sta! Puno je mladji nego sto sam mislio."

Precesto podcenjujemo snagu dodira, smeska, ljubazne reci, uha koje nas slusa, iskrene pohvale ili najmanji cin paznje, a svi oni imaju snagu darovati nam zivot.

Ljudi ulaze u nas zivot za vreme nekog razloga, godisnjeg doba ili za citav zivot. Sve ih jednako primi!

Neka ovo dodje do srca onih koje su na poseban nacin dotakli neciji zivot. Neka spoznaju kako su nam vazni. Obeduj s Bogom!

I, hvala sto si mi dotakao zivot!

glitterfy225103619D37.gif

Pusti granu

Jedan ateista pao je s litice i, dok se kotrljao niz strminu, uspjeo je da se uhvati za granu nekog žbuna, i tako ostao između neba i stijena u dubini provalije, svjestan da neće još dugo izdržati. Tada mu je sinula ideja.

"Bože!" prodrao se iz sveg glasa.

Tišina. Nije bilo odgovora.

"Bože!" ponovo je kriknuo. "Ako postojiš, spasi me i obećavam da ću vjerovati u tebe, a učiću i druge da vjeruju."

I dalje tišina. Iznenada, laknulo mu je kad se začuo dubok glas, koji je odjekivao kroz ponor: "Tako svi govore kad su u nevolji."

"Ne, Bože, ne!" dreknuo je, ohrabren. "Ja nisam kao drugi. Zar ne vidiš da sam već počeo da vjerujem, jer uspjeo sam da ti čujem glas? Treba samo da me spaseš i zazivaću tvoje ime do kraja svijeta!"

"Dobro", rekao je glas. "Spasiću te. Pusti granu."

"Da pustim granu?" dreknuo je čovjek u pometnji.

"Nisam valjda lud!"

.................................................

Priča se, kad je Mojsije bacio svoj štap u Crveno more, da nije došlo do očekivanog čuda. Tek kada je prvi čovjek skočio u talase, more se otvorilo na dvije strane da propusti jevrejski narod.

56770chuyw0egsj.gif

OBRAD

Obrad Milicevic, rodom iz sela Zvjerine u Hercegovini, gde ne uspeva nista drugo sem Hercegovaca, odluci da se 1922. prijavi za zandara u Bileci. Prodje sve ispite. Bio je zdrav ko dren , pametan, posten i hrabar, pogadjao je u metu, trcao brze od ostalih, rukovao sabljom i bajonetom, bacao najdalje kamena s ramena, nije pusio ni pio, a bio je, kao sto se zna, iz dobre familije...

Na kraju, posto ga primise u zandare, trebalo je da potpise resenje, ali on odbi da to ucini.

"Zasto neces da potpises?" upitase ga.

"Ne umijem", odgovori. "Nijesam pismen".

"Kako jadan, nijesi ...pismen? Pa kako ces pisati prijave i zapisnike kad se sto desi?"

I tako ga i pored svega ne primise u zandare, te se on iseli u Ameriku, kuda otputava italijanskim sipom "San Djovani di Mesina" iz luke Kotor, gde je neki Dubrovcanin, po imenu Baltazar Gradi, sakupljao Hercegovce za rad u rudnicima Bjut Montane.

Kao sto kaze stara poslovica:"Hercegovina sav svet naseli, a sebe opet ne raseli".

Posle mnogih potucanja, Obrad, kojem su u Nevjorku upisali novo ime O Brajen trazeci mesto slicno rodnoj Zvjerini, naseli se na severozapadu drzave Arizone, prema granici Kalifornije, ispod planine Krosman. Ziveo je siromasno baveci se onim cim se bavio i na Zvjerini - uzgajao ovce cije je meso prodavao u obliznjem gradu. Drzava Arizona mu je dala sto jutara potpuno neplodne zemlje za simbolicnu cenu od pet dolara.

Jednog dana dok je kopao veliku rupu da napravi catrnju, istu onakvu kao sto je imao u Hercegovini, iznenada potece nafta. Postao je tako bogat preko noci. Sagradio je prostranu kucu u kolonijalnom stilu, a za svoju dusu podigao jednu sasvim malu, kamenu, kao sto je bila ona u kojoj se rodio, sa ognjistem, gredama i ovnujskim kozama na kojima je spavao sanjajuci Zverinu.

I tako, dodje i dan da se njegova kompanija spoji sa Strandard ojil kompanijom, koja je iz Feniksa poslala cuvenog advokata da se potpisu ugovori. Ali on odbi da stavi svoj potpis.

"Zbog cega necete da potpisete ugovor?" upita ga zapanjeni advokat.

"Nijesam pismen", odgovori on.

"Gospodine O Brajen", rece advokat, "Vi ste jedan od najbogatijih ljudi u Arizoni. Sta biste tek postali da ste znali da pisete"

"Postao bih zandar u Bileci", odgovori Obrad.

iz knjige "Smrt ne boli" - Momo Kapor

_0000000000000000000000000000000.gif

ŽENA

Jedan je decačić upitao svoju majku: "Zašto plačeš?"

"Zato što sam žena" - odgovorila mu je.

"Ne razumem" - rekao je dečak.

Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikada i nećeš."

Kasnije je upitao oca: "Zašto mi se čini da mama plače bez ikakvog razloga?"

"Sve žene plaču bez ikakvog razloga" - bilo je jedino što je tata znao reći.

Dečačić je odrastao i postao muškarac, i još uvek se pitao zašto žene plaču.

Naposletku je zazvao Boga i upitao:

"Bože, zašto se žene tako lako rasplaču?"

Bog odgovori....

"Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna!

Dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga sveta, a opet dovoljno nežna da mogu pružati utehu.

Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njene dece.

Dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu, i da se brine za svoju porodicu u doba bolesti i nevolje bez prigovora.

Dao sam joj osećajnost da voli svoju decu bez obzira na sve, čak i ako ju je njeno dete veoma povredilo.

Dao sam joj snagu da nosi svoga muža kroz njegove pogreške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.

Dao sam joj mudrosti da zna da dobar muž nikada ne bi povredio svoju ženu, ali povremeno testira njenu snagu i odlučnost da postojano bude uz njega.

I napokon, dao sam joj suzu da je isplače. To je samo njeno na korišcenje kad god joj zatreba!!!

Vidiš, sine moj! Lepota žene nije u odeći koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na koji se češlja.

Lepota žene mora se videti u njenim očima, jer to je ulaz u njeno srce - mesto gde stanuje ljubav."

2v8i9opim5.jpg

Muž i žena odu na odmor na jezero. Jednog jutra se muž vrati umoran od pecanja i odluči da odrema. Njegova žena, iako ne poznaje jezero, odluči da uzme čamac i da se provoza. Izvezla se nedaleko od obale, usidrila se i počela da čita knjigu.

Dok je čitala, priđe joj lovočuvar u svom čamcu i obrati joj se: "Dobar dan, gospođo. Šta radite?"

"Čitam knjigu", ona mu odgovara i misli: "Zar nije očigledno?".

"Vi se nalazite u oblasti u kojoj je pecanje zabranjeno", kaže joj lovočuvar.

"Žao mi je, ali ja ne pecam. Ja čitam."

"Da, ali imate svu potrebnu opremu. Što se mene tiče, vi svakog trenutka možete da zabacite udicu. Moraću da vas privedem."

"Ako to učinite, tužiću vas za seksualno zlostavljanje.", kaže mu žena.

"Ali nisam vas ni dodirnuo.", odgovara joj lovočuvar.

"To je tačno, ali imate svu potrebnu opremu. Što se mene tiče, svakog trenutka biste mogli da počnete."

"Doviđenja, gospođo. Uživajte u danu.", reče lovočuvar i ode.

Naravoučenije - Nemoj se raspravljati sa ženom koja čita.

Veoma je verovatno da ume i da razmišlja...

280705GFyn.gif

Učini šta možeš

Jahao vitez putem i naisao na vrapca koji je lezao na zemlji sa nozicama uprtim put neba.

Vitez ga upita sta mu to znaci, a vrabac mu uzvrati " Zar ne znate da ce se danas kameno Nebo stropostati na zemlju ?"

Vitez se nasmeja prezrivo i upita ga : " Da li ti ozbiljno mislis da ces svojim nozicama zaustaviti pad neba ?"

Vrabac ga pogleda ozbiljno i rece :" Neka svako cini ono sto moze ."

Leptir01.jpg

Dobro za sve

Kad je hladno, bodljikavo prase traži drugu bodljikavu prasad da leže zajedno, da se zbiju, jer im je tako toplije.

Da nemaju bodlje, to bi bilo lako.

Ali, bodljikava prasad imaju duge i oštre bodlje. Kad se zbiju u gomilu, bodu jedno drugo.

To nije dobro.

A nije dobro ni kada im je hladno.

Zato se bodljikava prasad dugo muče dok ne nađu neko zgodno rastojanje da budu jedno uz drugo, a da se ne bodu.

To rastojanje zove se lepo ponašanje

721071.jpg

Moj način

Pred sezonu monsuna jedan starac kopao je rupe u svojoj bašti.

- "Šta radiš?" - pitao ga je sused.

- "Sadim mango", odgovorio je starac.

- "Zar misliš da ćeš stići da probaš plodove?"

- "Ne, tako dugo neću poživeti, ali drugi hoće. Palo mi je na pamet da sam čitavog života jeo mango koji su drugi sadili. Ovo je moj način da im zahvalim."

001c051Clcz.jpg

Uteha

Devojcica se upravo vratila iz susedstva gde je jadnoj zeni tragicno preminula osmogodisnja devojcica.

"Zasto si isla tamo?" upita je otac.

"Da utesim susedu!"

"A sto si tako malena mogla uciniti da je utesis?"

"Sela sam joj u krilo i s njom plakala!"

Mi smo andjeli sa samo jednim krilom: mozemo leteti jedino ako se zagrlimo

Wonderousstatsig.jpg

To je zivot

Kineski seljak i njegov sin od sve imovine imali su samo jednu kobilu.

Nekom prilikom kobila im je pobegla i njihov komsija je dosao i rekao im:

- Kakva uzasna stvar, da vam kobila pobegne.

Seljak je na to odgovorio:

- Ne znam da li je losa ili dobra, takav je zivot.

Sledeceg dana kobila se vratila i sa sobom dovela citav copor divljih konja.

Komsije su se okupili i rekli:

- Kakva velika sreca. Tvoja kobila ti je dovela toliko drugih konja.

Sada si bogat covek.

A seljak je na to odgovorio:

- Tesko je reci da li je to dobro ili zlo. To je zivot.

Seljakov sin je hteo da ukroti konje i zajahao je jednog.

Ali konj ga je zbacio , on je slomio nogu i ostao hrom.

Komsije su rekli seljaku:

- Uzasno je to sto ti se desilo. Tvoj sin da ostane bogalj.

Seljak je odgovorio:

- Ja ne znam da li je to zlo ili dobro. To je zivot.

Uskoro su vojnici dosli u selo i mobilisali za rat sve sposobne mlade ljude i uzeli su komsijinog sina, ali seljakovog nisu, jer je bio hrom.

Tada je komsija rekao:

- Mozda vise nikada necu videti svog sina. Ali ti si srecan, tvoj sin je postedjen.

Seljak je opet odgovorio:

- Ja ne znam da li je to dobro ili zlo.To je zivot...

fetes173nd2.gif

Priča o leptiru

Jednog dana, pojavio se maleni otvor na čahuri. Čovek je sedeo i gledao kako se leptir nekoliko sati muči da bi izvukao svoje slabašno telo kroz taj maleni otvor.

Onda je leptir stao.

Zato je čovek odlučio da pomogne leptiru: uzeo je makaze i razrezao čahuru.

Leptir je s lakoćom izašao.

Čovek je nastavio da posmatra leptira, očekujući da će se svakog trenutka krila otvoriti, povećati i raširiti, kako bi podržala leptirovo telo i osnažila ga.

Međutim ništa se nije dogodilo.

Leptir je ceo svoj život proveo puzeći okolo sa slabašnim telom i nerazvijenim krilima. Nikada nije poleteo.

Čovek uprkos svojoj ljubaznosti i dobrim namerama, nije razumeo da su poteškoće kroz koje je leptir morao proći, izlazeći iz čahure, potrebne, kako bi krv iz tela leptira potekla u krila i kada se oslobodi čahure da bude spreman da poleti.

Ponekad su poteškoće upravo ono što nam treba u životu.

Nikada ne bi postali onoliko snažni koliko možemo biti.

Nikada ne bi mogli leteti.

Leptiric.png

Indijska legenda

Verovatno ste culi za indisjku legendu o malom zutom cvetu koji se rascvetao u jednoj basti. On cveta samo jednu sezonu i tada uvene.

Kada je jedan posetilac usao u ovu bastu , citamo u prici, sa svih strana slusao je samo zalbe.

Mango je rekao da bi radije bio kokosova palma. Zasto? Zato sto je sve drvo palme korisno - plod, lisce, grane i deblo.

Medjutim kokosova palma zavidela je mangu, zato sto se njegov plod za skupe novce izvozio iz Indije.

Sve biljke su ljubomorne jedna na drugu, svaka od njih mislila je da je druga biljka dala veci doprinos i dobila vise.

Oko posetioca koji je slusao samo zalbe zaustavilo se na jednom malom zutom cvetu koji je radosno cvetao u svom uglu.

Sagnuo se i upitao ga: " Zasto se i ti ne zalis kao ostali?"

Cvet je odgovrio: " Posmatrao sam kokosovu palmu i zavideo joj na liscu koje se lelujalo na vetru. Pozeleo sam da donosim divne, socne plodove kao mango. Ali tada sam pomislio da ako je Bog zeleo da budem kao kokosova palma ili mango, On bi mogao to da ucini. Zeleo je da budem mali zuti cvet pa zato zelim da budem najbolji mali zuti cvet koji je ikad postojao

zuti1.jpg

Tezi da budes srecan!

Idi smireno kroz buku i užurbanost i seti se mira koji možeš naći u tišini.

Koliko je moguće, budi u dobrim odnosima sa svim ljudima.

Govori svoju istinu smireno i jasno i slušaj druge,

čak i glupe i neuke; i oni imaju svoju priču.

Izbegavaj bučne i nasilne osobe, one su teret duhu.

Ako uporediš sebe s drugima, možeš postati ogorčen ili ponosan;

jer će uvek biti većih i manjih od tebe.

Raduj se svojim dostignućima i planovima.

Održi zanos za svoj lični poziv, ma koliko on skroman bio;

to je prvo blago u promenljivim vremenima

Budi oprezan u svojim poslovima; jer svet je pun prevara,

ali neka te to ne ometa da vidiš vrline koliko je ima.

Mnogi ljudi teže za visokim idealima i svuda je život pun heroizma.

Budi ono što jesi. Budi svoj! Pogotovu nemoj glumiti ljubav.

A nemoj biti podrugljiv prema ljubavi, jer uprkos ogorčenosti i razočarenjima,

ona je večna kao trava.

Spokojno primi iskustvo godina, skladno napustajući stvari iz mladosti.

Ali nemoj sam sebe žalostiti izmišljotinama.

Mnoga strahovanja nastaju od umora i usamljenosti.

Osim održavanja zdrave stege, budi blag prema sebi.

Ti si dete svemira, ništa manje nego sto je drveće i zvezde. Imaš pravo biti ovde.

I bilo ti to jasno ili ne, nema sumnje da se svemir razvija kako treba.

Dakle budi u miru s Bogom, ma kako ga zamisljaš i bez obzira kakav ti je posao

i čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši.

Pored sve prljavštine i jadikovanja i porušenih snova, ovo je ipak divan svet.

Budi pažljiv!

Teži da budeš srećan!

book-1.jpg

Tekst je pronadjen krajem prošlog veka u napuštenoj crkvi.

Tragovi u pesku

Sanjah jedne noci, kako setasmo morskom obalom, moj Gospodin Bog i ja.

Pred mojim ocima pojavi se brzinom filma moj zivot.

Za svaki odsjek mog zivota, kako mi se cinilo, otkrih tragove stopala u pijesku.

Jedan par tragova pripadaše meni, drugi mom Gospodinu.

Kad i poslednja slika pred mojim je ocima preletela, osvrnuh se natrag i videh, kako je u pesku

cesto ostao samo jedan par tragova,a drugi je isceznuo.

Ti tragovi oznacavahu odsjeke mog zivota, meni ponajteze. To me zbunilo.

Okrenuh se Gospodinu i upitah ga:

"Kad sam ti onomad sve sto imah predao, da te mogu slediti, tada si mi rekao da ces uvek biti uza me.

A sad vidim da najdublje krize mog zivota prati samo jedan par tragova u pesku.

Zasto si me ostavio upravo tada, kad sam te, sav ocajan, najviše trebao?"

Gospodin me uze za ruku i rece:

"Drago dete, nikad te nisam ostavio samog,

a pogotovo sam bio uza te u vreme tvojih patnji i boli.

Tamo gde vidis samo jedan par tragova u pesku,

tamo sam te na svojim rukama nosio."

IMG_3384.jpg

Ti jedini

Znamo se vec mesecima.

Nakon jedne svadje smo se jos bolje razumeli.

Postali smo najbolji prijatelji.

Kada sam ti rekla, da sam bolesna, plakao si zamnom.

Usla sam u avion, da se izlecim, ali ti prijatelju nisi dosao da mi kazes: "vidimo se opet".

Imala sam srecu, nasli su novo srce za mene.

Kada sam se vratila opet, trazila sam te svuda; ali mi nitko nije reko, gde si ti?!

Pitala sam svoju majku: gde je moj najbolji prijatelj?

A ona, sa suzama u ocima me upita: "Kceri draga, zar ti nisu rekli, od koga si srce novo dobila?!

Seven20Hearts.jpg