Sign in to follow this  
licki-vuk

Kompjuteri i pomoc pri pisanju na forumu

Recommended Posts

BB kod (Bulletin Board kod) su kodovi ili nazvano po našem prostom jeziku jedna vrsta oznaka ili takozvanih "TAG"-ova bazirana na jeziku HTML (kompjuterski jezik) koji možda veæ poznajete.

Oni vam omoguæavaju da oblikujete poruke uveæate ili smanjite tekstove, postavite slike, simetrièno rasporeðujete vaše postove, sakrijete neku internet adresu i stavite samo neki naziv kao npr: "klikni" ali ima jednostavniju sintaksu i s njim se ne može desiti da se poremeti raspored elemenata na stranici koju gledate. Upotrebu vB koda dozvoljava administrator za svaki forum (Board) ponaosob – provjerite "vaš status" jer treba da budu ukljuèene odreðene opcije prije nego što pokušate da koristite ovaj kod u vašim porukama.

Evo spiska tih vB kodova koje možete koristiti za formatiranje svojih poruka, sa objašnjenjima.

Spisak BB kodova

, , Podebljano / iskošeno / podvuèeno

Boja

Velièina

Tip slova

URL hiperlink

%7Boption%7D Slike

[/color]	                              Kod

[color=red]

Kako to izgleda na forumu

[b]podebljano[/b]

podebljano

[i]iskoseno[/i] 

iskoseno

[u]podvuceno[/u]

podvuceno

[color=red]Boja npr crvena[/color]

Boja npr crvena

[size=18]povecan text npr 18px[/size]

povecan text npr 18pxvelicina

[url=http://www.krajinaforce.com]moj sajt[/url]

moj sajt ( idi sa misom na moj sajt tj. na sakriveni url)

[img=http://www.krajinaforce.com/sajt/images/zastava_grb.jpg]

zastava_grb.jpg ............ I evo nase slike na forumu.

Kad citiramo izricito neciji nick onda to ide ovako npr:

sa nick-om

ovdje text mashin

A za to je ovaj

[quote name="masha"] ovdje text mashin[/quote]

prvo ide ovo

ovdje text mashin
i zatvorimo tagove.

Razlika je ako citiramo samo neki paragraf i ne stavljamo nick, a to ide ovako

ovdje text mashin

bez nick-a evo

[quote] ovdje text mashin[/quote]

Slicno je i sa kod-om za linkove u koje mozemo ubacivati cak i neke slicice.

evo primjer:

1 .zastava_grb.jpgPjevam ti pjesmu

sljedi

[url=http://www.krajinaforce.com] 1 .[img=http://www.krajinaforce.com/sajt/images/zastava_grb.jpg]Pjevam ti pjesmu[/url]

Ovdje sam stavio samo kao primjer ovu sliku, a vi mozete staviti npr.ikonicu od media player-a i slicno.

Ovdje samo link sa tekstovnim naslovom

Procitaj vise

i sad

[url=http://www.krajinaforce.com]Procitaj vise[/url]

Napominjem da svi ovi kod-ovi nisu uvjek dozvoljeni na forumima.

Zato neke koje ste vidjeli u prvom postu nisam ni prikazao u primjerima.

i tako dalje i tako dalje.............

Ako imate pitanja postavite ih ovdje naci ce se uvjek neko ko ce vam pomoci.

Dobra zabava!

Имам један проблем који нема ништа са писањем али са компјутером па да не отварам нови топик рекох да убацим овдје.

Скинуо сам неколико филмова са KRAJINAFORCE, пробој коридора, Република Српска Крајина и Рат који се могао избјећи, оба дијела.

Све сам без проблема спојио са скинутим програмом који је одличан, али при гледању филмова прва два функционишу без проблема, код другог имам слику немам тон. Затим сам филм избрисао, downloadovao поново и опет исто.

Тај проблем немам само са тим филмом него са још неколико. До неколико мјесеци сам могао све да гледам без проблема. Имам још и POWER DVD и Real Player и ни они не могу да одиграју фајлове. Да ли је можда сметња јер сам скинуо пробну верзију Windows Media Playera 11 или можда Windows Updates коче плејер?

Ако неко можда има рјешење био би захвалан?

Скино сам и инсталиро XP Codec Pack 2.0.5 и сада имам тон тамо на филмовима гдје прије нисам имо.

Али филм Рат који се могао избјећи стално прави проблеме, доводи ми систем до дестабилизације. Рецимо скала која показује вријеме на плејеру не прати реалан ток филма него стоји стално на почетку док филм не дође до четвртине и једноставо стане а мени све блокира да не могу ништа да кликујем па морам преко Task Managera да гасим програме или у најгорем случау да ресетујем.

Проблем је што сам га више пута скидо и инсталиро и опет исто. Имам осјећај да је у њему нека грешка. Али није проблем, са PowerDVD га гледам без проблема, тако да није страшно.

Све је то у реду брате, ал' ја глупи Босанац никако да ставим слику у пост... :ljutko:

Читам горе упуства од личког вука али никако. Разумијем то са Img кодом, али како да извучем слику из свог фајла на компу??

krajinadinaree6.th.jpg

У брате намучи ти мене...

Ем што је све на енглеском а ем што је ово веома компликовано убацивање слика. Ја знам за copy and paste, узмеш бураз кликнеш на десни миш, одеш на copy и одеш на paste тамо 'ђе оћеш убацити и готово.

Уз божију помоћ и Личког Вука, прошла је моја тешка мука... :biggrin

(Ова слика је само као тест ту, у ствари сам је намјераво ставити у један нови топик.)

Хммм, само је морам повећати мало, не види се ништа...

Људи, у помоћ, како се повећавају слике??? :suncane:

Шалим се, увјежбаћу и то!

Свако добро

Ух, без ријечи сам... :eek :eek :eek

Али, колико видим када једном поставим слику на екстерни сервер она је тамо доступна за све посјетиоце. То значи да морам пазити шта стављам.

Или има могућност да се стави тамо, стави на KRAJINAFORCE и опет скине са сервера а на КФ и даље остане, рецимо у топику?

Ух, без ријечи сам... :eek :eek :eek

Али, колико видим када једном поставим слику на екстерни сервер она је тамо доступна за све посјетиоце. То значи да морам пазити шта стављам.

Или има могућност да се стави тамо, стави на KRAJINAFORCE и опет скине са сервера а на КФ и даље остане, рецимо у топику?

Normalno da je dostupna dok si javno stavio link prema toj slici, znaci ako neko zeli moze da je preuzme....

Може ли неко да ми помогне!?

Не знам како јавно да поставим фотографије?

Овдје невидим опцију за тако нешто.

Ако има неко расположен нека ми се јави на мејл.

Хвала унапријед.