Sign in to follow this  
JaZZa

Ljubav preko zice

Recommended Posts

Ostavila 20 dece zbog ljubavnika sa Interneta a025.gif

Jedna Britanka, majka 20 dece, napustila je muža i porodicu zbog muškarca kojeg je upoznala na Internetu, piše dnevnik „San“. Sve je išlo dobro u životu Nikole i Kevina Pridama i njihove dece, starosti od sedam do 25 godina, dok jednoj od æerki nisu kupili raèunar. Nikola je od tada provodila sate na raznim forumima i èetovima. Tako je upoznala riðokosog vojnika koji je na Internetu koristio pseudonim „Džindžer Skvodi“.

Ocigledno da ovo nije bas najbolji primer (ali je jedan od mnogih, nazalost) kako Internet "cari" mogu pogubno da uticu na pojedine osobe kao i na drustvo u kojem se nalaze, ova Nikol bi mozda ostavila muza i na neki drugi nacin, ali cinjenica je ta da svakim danom sve cestje citamo/cujemo za situacije slicne ovoj :confused

Kako prepoznati prve znakove upadanja u to "vrzino kolo", kako se uopste danas prosecan korisnik Interneta moze ograditi od svega toga i da li treba? a015.gif

Ostavila 20 dece zbog ljubavnika sa Interneta

Sam naslov ti kaze nesto, npr. da nisu gledali televiziju. Onda jednog dana glava kuce odluci da kupi kompjuter.... Bez obzira na njene porive, apsolutno je za svaku osudu to sto je napravila, tj. ostavila svoju djecu.

Na zalost takvih slucajeva je sve vise.

Србо зашто се опиреш, што сам ти тако ружно учинила? Ја разумем да си заузет човек, али зар ти никад никог другог ниси волео, ценио, него оне што видиш и имаш око себе? Ево октобар човек баш рече да је љубав слепа, а човек има искуства и треба да му верујемо.

Mislim da je "problem" taj sto se preko raznih chat programa, foruma i sajtova ljudi ipak prvenstveno upoznaju karakterno, razmenjuju se misljenja i osetjaji i to nas ustvari ili privuce ili odbije. Mozda je tu prednost Interneta jer u stvarnom svetu hteli mi to priznati ili ne, vanjski izgled baca u drugi plan sve karakterne osobine :redface

Vjerovatno je to tako. Ali nikako se ne mogu sloziti da fizicki izgled nije bitan. Ipak je drugacije kako izgledas npr. na slici nego uzivo. Osim toga kad sa nekim pocnes da zivis tek tada upoznajes osobu kakva je, kakve ima navike itd. Poznavala sam parove koji su dugo hodali cak i vise godina, da bi vec nakon prvih par dana zajednickog zivljenja napustali jedno drugo. Ali, u ovoj eri kad smo svi udaljeni jedni od drugih, razbacalo nas po svijetu, ipak taj Internet donosi nesto pozitivno ali ako ga koristis kao sredstvo a ne kao nekakav organ.

Mislim da je "problem" taj sto se preko raznih chat programa, foruma i sajtova ljudi ipak prvenstveno upoznaju karakterno, razmenjuju se misljenja i osetjaji i to nas ustvari ili privuce ili odbije. Mozda je tu prednost Interneta jer u stvarnom svetu hteli mi to priznati ili ne, vanjski izgled baca u drugi plan sve karakterne osobine :redface

Eto, ja se bas tu ne bih slozio i eto i tebi Lilly odgovor ujedno...

Vise ja volim uzivo sjesti i popricati sa nekim nekoliko puta, stotinu puta ako treba, nego sjedeti ispred ovog sokocala i sve nesto naprazno...

Ajde bolan, kako preko neta nekome pogledati u oci ?

Provedes recimo godinu dana u chatu s nekim, onda se konacno odlucite da se sastanete i vidis da si uzalud potrosio tolike sate i sate...

Sto eto se tom engleskinjom recimo nije bio slucaj, kao sto vjerujem da ona nije jedina, ali ljudis su ljudi, a ja sam ja..i ovo je samo moje skromno misljenje...

Пре три године кад сам дошла овамо упознала сам девојку која се веровали или не удала управо на овај начин. Живеле смо само пар месеци заједно а она се одселила у његов стан и вероватно су још скупа. Упознали су се преко чата. Једно време су се дописивали а како је случајност хтела, он је добио посао у нашем граду. Касније је све било лакше и кренуло је у позитивно правцу. Не верујем да би било нешто између њих да су остали и даље свако у своме граду.

А једна моја друга пријатељица је управо овако изгубила мужа. Њен муж сазнао да се дописује са неким младићем и оставио је. Мислим, баш без везе. Али шта да се ради?

Што се тиче Србе и његовог пребацивања мени, мислим да није фер његово ругање уопште. Он је јавна личност и као такав треба да зна да постоје они који су га упознали преко писања. Он за мене није странац. Дубоко сам повређена на овај начин како реагира на мене. Да знаш Србо, није лепо од тебе!

Kako da ne, ja sam javna licnost samo takva...

Ne kontam sta ti prebacujem i s cime ti se rugam, samo sam iznio svoje misljenje...

I ja opet lijepo kazem, Dule je slobodan momak, a sama si rekla da ti se svidja...

Svasta i sa ovim djevojkama danasnjim...

:suncane:

Дуле је леп дечак, али је млад за мене. Ти мора да си старији или си управо некако исти као ја. Доживљавам те као неког ко је јако мудар. Кад незнам што да радим ја читам твоје приче. И слике су ти лепе да знаш. На којој од оних слика си ти?

Upoznavanje preko èeta

Ukoliko koristite Internet (ukoliko ga ne koristite, teško da æete proèitati ovaj tekst), moguæe je da vam je palo na pamet da upoznate nekog preko èeta. Još je verovatnije da èetujete i da postoji više ljudi koje samo preko Interneta i poznajete. Onda se desi da upoznate nekog stvarno zanimljivog deèka ili stvarno interesantnu devojku. Razmenjujete poruke, razmenjujete ih sve više, super se slažete... Doðe i do toga da razmenite brojeve telefona i da padne predlog da se upoznate i uživo. Pa, kad se veæ tako super slažete, zašto se ne biste upoznali i uživo?013PC.gif

Sasvim je u redu što želite da se sretnete sa osobom koja vam se jako dopala preko Interneta. Verovatno ste èuli i za one prièe tipa "upoznali se preko Interneta, venèali se i sada su super sreæni". Da, takve stvari se zaista dešavaju - možda nije svaka takva prièa taèna, ali veæina jeste. Moguæe je i da ste èuli da, uprkos bombastiènim novinskim prikazima o upoznavanjima preko Interneta koja su uživo pošla katastrofalno loše (u smislu da se upoznate sa psihopatom ubicom ili sa nekim manijakom), veæina takvih upoznavanja proðe sasvim dobro i upoznate sasvim normalne ljude. I to je taèno. Ipak, oprez je neophodan, naroèito za vas.

006PC.gifZašto baš za vas? Zato što postoje mentalno oboleli (u smislu da ih seksualno interesuju samo veoma mlade osobe i pri tom ih ne interesuje da li su te osobe zainteresovane za njih, veæ æe silom uraditi ono što žele) ljudi koji preko Interneta tragaju baš za tinejdžerima, ili èak i decom. Ima onih koji se bave trgovinom belim robljem i koji za "robom za prodaju" tragaju, izmeðu ostalog, i preko Interneta. Oni prvi æe se èesto u èetu predstaviti kao da su i sami tinejdžeri ili deca, i nakon nekog vremena pokušati da ugovore sastanak sa vama - a vi nikada ne možete zaista znati sa kim komunicirate preko Interneta. Ovi drugi (trgovci belim robljem) predstavljaæe se na najrazlièitije moguæe naèine, u principu kao veoma "kul" likovi, i takoðe pokušati da ugovore sastanak sa vama. Jednom kad se sretnete s njima, pa, u najmanju ruku biæete prilièno povreðeni. Ako uopšte uspete da se izvuèete, možete se smatrati sreænim.

Uplašili smo vas? Odlièno, jer to jesu zastrašujuæe stvari i opasnost je veoma, veoma realna. Nisu nikakve "bapske prièe", niti "naklapanja onih koji o Internetu nemaju pojma".35PCSchrott.gif

Upoznavanje preko èetacoffee-n-pc.gif

E, sad, kad ste dovoljno uplašeni i, nadamo se, voljni da budete jako oprezni, postoji i svetlija strana prièe - veoma svetla strana.

Zaista je moguæe upoznati nekog ko bi vam se jako dopao preko Interneta. Stvarno je moguæe ugovoriti viðenje uživo i otkriti da vam se i uživo sviðaju kao i u internet razgovorima (mada, nikada ne ispadnu baš sasvim onakvi kakvi ste oèekivali da budu). Samo, neophodno je da budete oprezni. Ukoliko æete se dogovarati za ovakvo viðenje, najbolje je da to bude na javnom mestu sa puno ljudi, recimo, u nekom kafiæu. Nipošto nemojte iæi sami - povedite druga (ili drugaricu, ili brata, ili...). Obavezno recite roditeljima taèno kud idete i ponesite mobilni telefon sa sobom (možete se i dogovoriti sa roditeljima da vas u nekom trenutku pozovu da provere da li je sve u redu - ne brinite, neæete se tako "izblamirati", samo kažite osobi sa kojom se nalazite da vas roditelji stalno tako svakog èasa zivkaju i prevrnite oèima).

Ovoliko opreznosti izgleda vam luckasto i smešno? U pravu ste, deluje tako. Ipak, u ovakvim situacijama bolje je da delujete pomalo luckasto nego da budete napadnuti i/ili primorani da se bavite prostitucijom. Nema razloga da se bojite "blama" - ako se nalazite sa finom osobom, razumeæe vašu opreznost (moguæe je da æe i sami uèiniti nešto slièno). Ako taj susret uspe i s vremenom vam ta osoba postane dobar prijatelj, prijateljica, deèko, devojka - verovatno æete se jednog dana slatko smejati pomalo grotesknom upoznavanju. Pa šta? Imati zajednièku prièu koja æe vas oboje zasmejavati je super; nastradati zato što po svaku cenu hoæete da se pokažete "kul" i neustrašivim (u prevodu, neopreznim i ne preterano inteligentnim) je luzerski.

Uživajte u novim poznanstvima! Moguænost da upoznate nove ljude koji bi vam se dopali definitivno je jedna od najboljih strana Interneta.sanja197.gif

krstarica

ljubav preko zice moze ponekad da radi ali to je ste kad se dve osobe upoznaju uzivo i onda pricaju ili komunikacuju prave via neta...ali da se upoznavaju na netu e pa neznam desava se i to ovih dana

Ali, u ovoj eri kad smo svi udaljeni jedni od drugih, razbacalo nas po svijetu, ipak taj Internet donosi nesto pozitivno ali ako ga koristis kao sredstvo a ne kao nekakav organ.

Upravo tako! Pogotovo za nase koji zive u dijaspori to je ponekad jedina mogucnost da upoznaju nekog svog, ako napr. zive u zemlji gdje nema puno Srba.

Internet nije ni bolji ni gori nacin da se neko upozna od bilo koje druge "klasicne metode". Kazem - da se stupi u prvi kontakt. Da bi se bolje upoznali ipak treba preci na kontakt "oci u oci".

Inace: licno poznajem najmanje 10 parova koji su se tim putem nasli i nekoliko slatkih beba iz tih brakova :biggrin.

Kada sam prvi put upoznala jedan takav par (hmmm hmhmhm.gif, prije nekih 8 godina) jos sam mislila da su kao oni frikovi sto se nalaze preko novina (sjecate se onih oglasa: "momak, 52 godine, trazi"... ili "razveden, ne svojom krivicom, ..." :lol:) a i njih je pomalo bio blam da priznaju kako su se upoznali. U medjuvremenu, to je najnormalnija stvar na svijetu.

Upoznavanje preko interneta je pomalo neobicno zato sto smo navikli da nekoga vidimo i da taj vanjski izgled bude presudan da uopste obratimo paznju na njega... a onda to krene dalje svojim tokom...

' Medjutim, upoznati nekoga preko interneta, znaci upoznati,na neki nacin, njegov karakter... njegovu sposobnost izrazavanja pisanom rijecju, upoznati na neki nacin njegove unutrasnje karakteristike (pod uslovom da nije manijak, pa se lazno predstavlja)... Mislim da veza zasnovana na ovakav nacin moze biti puno zrelija i cvrsca... Jer, istina je da nam je u pocetku veze vazan izgled... ali je istina i da izgled vrlo cesto prevari... pa tek nakon nekog vremena shvatite da zivite sa lijepom, ali glupom zenom... ili muskarcem... sigurno budete razocarani... Ali, ako je veza zasnovana na uzajamnom razumijevanju, na nekim karakternim slicnostima... ima puno vise sanse da uspije... pa cak i onda, kada oni koji se upoznaju i nisu bas posve zadovoljni vanjskim izgledom onog drugoga... Jer... ljepota ce kad-tad biti narusena... ali karakter jedne osobe... traje zajedno sa njom... do smrti...

Internet svakako moze biti samo sredstvo upoznavanja, ali realnost je ipak nesto drugo. Dok god kilu luga ne izvadite iz peci ne mozete reci da se znate.

Masho, potpuno si u pravu, ali govorimo o upoznavanju... onom prvim trenucima poznanstva... Kako ce dalje biti u zivotu... zna jedino Bog... cak i onda kada se upoznamo susresivsi se... Uspjeh neke veze zavisi i od toga koliko ce ucesnici u toj vezi biti u stanju tolerisati jedno drugo... jer veza izmedju dvoje ljudi, pa i kada je u pitanju savrsena vanjska i karakterna privlacnost, ipak zahtijeva puno kompromisa izmedju sebe... Ko nije spreman na kompromise... tesko ce uspjeti u braku.... pa i ako zivi sa osobom iz svojih najljepsih snova... Jer, zaljubljenost vremenom prodje i ako je ne zamijeni ljubav, ali i osjecaj prijateljstva, uspjeh je neizvjestan... Zato mislim da upoznavanje "preko zice" mozda ostavlja malo vise prostora za jedno istinsko zblizavanje karaktera... jer na taj nacin mozemo sresti one s kojima lakse komuniciramo i lakse se sporazumimo nego sa drugima... a i to je vec jedan korak ka uspjesnoj vezi...

Nista pogresno preko interneta. Takva su vremena, tehnicko vreme doslo i moramo se drzati u korak sa vremenom. Bracni parovi su se rastajali prije 100 godina kada se nije znalo za kompjuter, i sta je pogresno ako me neki Kordunas upozna preko Interneta, naravno da nista nije pogresno vec cu mu reci; DOLAZI!

Masho, potpuno si u pravu, ali govorimo o upoznavanju... onom prvim trenucima poznanstva... Jer, zaljubljenost vremenom prodje i ako je ne zamijeni ljubav, ali i osjecaj prijateljstva, uspjeh je neizvjestan...

Iz konteksta sam izvukla bas ove dvije recenice tako bih samo da te upitam: Zar ti mislis da se neko moze zaljubiti u nekog koga je samo sreo preko chata, ili diskusije, u osobu koju nikad nisi vidio u stvarnosti? ? Zaljubiti i izgraditi kvalitetnu vezu za sva vremena?

Jedno je zanesenost, drugo je zaljubljenost, a trece je umisliti.

dajte meni slobodu da odgovorim; jeste moguce je, vrlo blizo se zblizite i postane sve normalno kao da se zaista dobro znate i poznajete.

Nikad nisam citala vikend ljubavne romane, gledala Dinastiju i ostale sapunice. Krajnje je vrijeme... mozda me i slome. :green :green :green

Sigurno znam da moze. Masho, vjeruj mi, ne iz romana vec iz zivota i iskustva jedne moje rodjake... Ljudi su shvatili da se ucestvujuci u diskusijama razumiju medjusobno bolje, nego sa ostalima... poceli se sve vise obracati jedno drugome... na kraju su se privatno poceli dopisivati... Naravno, slali su i slike jedno drugome... ali tek nakon sto su shvatili da se vole... a voljeli su se vec toliko da im izgled vise i nije toliko znacio... Kad su se sreli, osjecali su se kao da su se oduvijek znali... Bila sam svjedok svih tih dogadjanja... I sto je najzanimljivije... ne radi se o bas mladim ljudima... To se, naravno, ne dogadja svakome... ali ne dogadja se svakome ni da upoznavsi se na drugi nacin, s nekim ostane u ljubavi godinama...

a voljeli su se vec toliko da im izgled vise i nije toliko znacio...

Sigurno je da iskustava ima raznih, a i ocekivanja. Ocito da njima je bilo dovoljno sto su 'nasli'. Ako se sjecas, nekad davno su se brakovi dogovarali pa su opstajali jer nije bilo druge opcije. Takvo je bilo vrijeme.