Rada

Traze zabranu cirilice: Vukovar nikada nece biti Вуковар

Recommended Posts

Sa svime se mogu da složim, osim sa "Pjesmom majci" iliti "Ruža hrvatska". Ako je ta pjesma u tebe izazivala jezu, onda imaš probleme sa paranojom. 

Ti imaš problema sa svojim neznanjem i bezobrazlukom, te se usuđuješ meni postavljati psihijatrijske dijagnoze. I nacističke horde su pjevale:"Bijela ruža,crven cvet..."Ti ćeš se upitati šta ima lošeg u tim riječima? Tebi objašnjavati kakve asocijacije izaziva ta pjesma kod nas koji smo 1991. godine bili svjedoci ustaške histerije po gradovima Hrvatske...? Mislim da se ne isplati. Stoga uzdržat ću se od daljnje polemike.

Ti imaš problema sa svojim neznanjem i bezobrazlukom, te se usuđuješ meni postavljati psihijatrijske dijagnoze. I nacističke horde su pjevale:"Bijela ruža,crven cvet..."Ti ćeš se upitati šta ima lošeg u tim riječima? Tebi objašnjavati kakve asocijacije izaziva ta pjesma kod nas koji smo 1991. godine bili svjedoci ustaške histerije po gradovima Hrvatske...? Mislim da se ne isplati. Stoga uzdržat ću se od daljnje polemike.

Ne znam što se pališ odmah? Samo mi nije jasno zašto tu pjesmu smatraš nacionalističkom pjesmom. Čovjek (Jasenko Houra) je lijepo objasnio da je napisao pjesmu kao posvetu preminuloj majci. To što ti ili ja mislimo kakvu poruku pjesma ima, totalno je nebitno. Nismo je mi pisali.

Ne znam što se pališ odmah? Samo mi nije jasno zašto tu pjesmu smatraš nacionalističkom pjesmom. Čovjek (Jasenko Houra) je lijepo objasnio da je napisao pjesmu kao posvetu preminuloj majci. To što ti ili ja mislimo kakvu poruku pjesma ima, totalno je nebitno. Nismo je mi pisali.

Kolega primišlje ako neka pjesma probudi kod tebe neka "osećanja",zar smatraš za potrebnim da i kod ostalih treba to isto da se desi?

Npr.evo meni se sviđa kako majmun arlauče,sad po tvojoj logici ja bih volio da ti arlaučeš kao majmun da bi se ti meni svideo,bez obzira

što će ti drugi zamjeriti da arlaučeš kao majmun,a ja znam da nisi!

Kolega primišlje ako neka pjesma probudi kod tebe neka "osećanja",zar smatraš za potrebnim da i kod ostalih treba to isto da se desi?

Npr.evo meni se sviđa kako majmun arlauče,sad po tvojoj logici ja bih volio da ti arlaučeš kao majmun da bi se ti meni svideo,bez obzira

što će ti drugi zamjeriti da arlaučeš kao majmun,a ja znam da nisi!

Imaš zanimljiv način razmišljanja. Nelogičan, ali u svakom slučaju zanimljiv.

OK, pjesma je proustaška i točka. Vrvi ustašlukom i ogavno je da čovjek uopće ima obraza da sklada pjesmu majci.  

Ma, da se vratimo na temu: sto fali cirilici? Jedno od najljepsih pisama, nastalo iz grckog alfabeta, sigurno ljepse od latinice i sigurno nije samo vlasnistvo Srba kao sto i latinica nije vlasnistvo Hrvata. Ali, na nasim umno poremecenim prostorima sve se vrti oko Srba i Hrvata, sto je vrlo daleko od istine.. Solunska su braca Grci, a ne Slaveni, valjda je to jasno.. umjesto da raznolikost bude bogatstvo, ona je mana.. Ali eto, o tempora o mores..

A evo i pjesme: ma koga briga za nju, tko je voli neka izvoli, a tko ne neka je ne slusa.. Kazem: vecina nasih sporova su gluposti, ukljucujuci i zadnji rat..

I na kraju, svima sve najbolje u 2013. godini. iskreno  ;D

''БРАНЕ'' ВУКОВАР ОД СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЋИРИЛИЦЕ
Banija online, 15 јануар 2013.

vukovar_cirilica_protest.jpg

ЗАГРЕБ - Штаб за одбрану хрватског Вуковара најавио је за 2. фебруар 2013. велики протест против увођења српског језика и ћирилице као службеног језика и писма у том граду.
По Уставном закону о правима националних мањина и Закону о употреби језика и писма, мањине имају право на свој језик у општинама и градовима у којима их је више од трећине у укупном становништву. Према резултатима пописа становништва из 2011, у Вуковару 35% Срба.

Противници ћирилице као аргументе наводе да је број Срба у Вуковару "пренадуван", да ћирилици нема места у граду због претпљених патњи и разарања, и истичу да на увођење ћирилице треба увести мораторијум од 10 година, као што је био случај са служењем српских младића у војсци Хрватске.

Председник Штаба Томислав Јосић тврди да је протест "легитимно средство којим желимо присилити владу да одустане од увођења двојезичних натписа у хрватском Вуковару, јер то није оно за што смо се борили и за шта су наши пријатељи гинули".
"Вуковар је подручје од посебног државног интереса па се према њему тако треба и понашати", рекао је Јосић.
На скуп заказан за 2. фебруар позвани су и ветерански активисти и припадници ратних јединица Хрватске војске, као и сви пензионисани генерали с Антом Готовином и Младеном Маркачем на челу.
С обзиром на информације да ће ових дана на згради Државне управе у Вуковару бити откривена плоча с двојезичним натписом, Штаб је позвао Вуковарце да пажљиво прате догађаје и да кад се буде откривала, звиждањем изразе незадовољство.

Чланови Штаба су, такође, најоштрије осудили протест Удружења ратника хрватског одбрамбеног рата (УРХОР) најављен у Вуковару за 19. јануара, јер га, како је речено, организују групе и појединци који немају легитимитет, само због личне промоције. У исто време, ХДЗ Вуковарско-сремске жупаније затражио је данас од институција државне власти одгађање примене Уставног закона о правима националних мањина на подручју Вуковара у делу у коме се прописује двојезичност, јер сматра да у граду још нема услова за то.

Председник жупанијскога ХДЗ-а и вуковарско-сремски жупан Божо Галић изјавио је да је председника Иву Јосиповића замолио да својим ауторитетом утиче како би се зауставило увођење двојезичности у Вуковару, јер тај проблем оптерећује грађане.

Питање двојезичности служи да се скрене пажња с много већих проблема који оптерећују источну Славонију, од велике незапослености до посрнуле привреде и малих плата, рекао је жупан. Потпредседник вуковарског ХДЗ-а Иван Пенава је рекао да је Вуковар "душа и срце Хрватске" и да је ћирилица у том граду неприхватљива, "па макар у њему живело и 90 одсто Срба".Он тражи да се у Вуковару, као месту од посебног значења за хрватску прошлост и будућност, осим хрватског језика и латинице, не може користити ниједан други језик или писмо.

Bože mili, koja srbofobija?!

A ova izjava Ivana Penave je vrhunac. :- :|<

Tko je od vas iz Vukovara? Srbi tamo zele posao a ne Cirilicu...

Srbi tamo žele slobodu, posao i ćirilicu i nemaju ništa od navedenoga.

Srbi tamo žele slobodu, posao i ćirilicu i nemaju ništa od navedenoga.

Jesi tamo? Ja veliki deo godine jesam i znam.

Slobodu imaju, posao ne kao ni Hrvati (barem ovi iz Vukovara posto sve poslove uzimaju Osijecani i Vinkovcani) a za Cirilicu im je svejedno jer od toga nece nahraniti decu i porodicu. Vecina smatra da im je SDSS samo uradio stetu a ti od gle li si vec misli sta oces, ja pricam sa ljudima i ja sam pola godine sa njima pa znam bolje od tebe stanje. Podgrijavanje mitova nikome ne idu u korist. Srbi tamo moraju da zive i da se izbore sa ionako teskim uslovima i nepoverenjem pa im ovakve stvari i ovakva razmisljanja ne idu u prilog. Ne mozes ti govoriti u ime naroda koji tamo zivi

Slobodu imaju, posao ne kao ni Hrvati (barem ovi iz Vukovara posto sve poslove uzimaju Osijecani i Vinkovcani) a za Cirilicu im je svejedno jer od toga nece nahraniti decu i porodicu. Vecina smatra da im je SDSS samo uradio stetu a ti od gle li si vec misli sta oces, ja pricam sa ljudima i ja sam pola godine sa njima pa znam bolje od tebe stanje. Podgrijavanje mitova nikome ne idu u korist. Srbi tamo moraju da zive i da se izbore sa ionako teskim uslovima i nepoverenjem pa im ovakve stvari i ovakva razmisljanja ne idu u prilog. Ne mozes ti govoriti u ime naroda koji tamo zivi

Kakve veze ima jesam li tamo ili nisam? Deo moje porodice živi tamo i sluša vaše komentare kako se čudite kako ste mogli sebi dozvoliti da vam promaknu ispod noža Srbi i kako ćete povesti računa da u skorije vreme to ispravite.

Toliko o toj vašoj slobodi.

Licemerni uvek na svakom mestu i u svakom pogledu.

Ja sam napisao svoje porjeklo pa pronađi, nemam cega da se skrivam

i to ti sada Pomozbog dozvoljava da zastupas i prezentiras Srbe iz Vukovara :) 

nisam bas uvjeren da Srbima tamo nije stalo do cirilice kako ti navodis, prije ce biti

da su se tvoji geni malo kontaminirali pa teze asimilaciji ;]\/

Sve ovo je istina,i nije to nikakav nedostatak patriotizma (kao što će neki ovde smatrati) nego realno stanje na terenu.Ti Srbi koji zahtevaju ćirilicu,kao i Hrvati koji joj se protive su dobro uhlebljeni.Uskoro su lokalni izbori,neko će dobro profitirati,a upravo će na ovome slučaju graditi mnogo toga.To će biti SDSS sa jedne,a HSP sa druge strane.Ni za jednu od ovih stranaka ne trebna trošiti reči,jer jednostavno nisu zaslužili.Žalim podjednako i Srbe i Hrvate koji glasaju za njih.Uostalom,da li te stranke uopšte imaju neki program osim igranja na nacionalnu kartu?NEMAJU!

Što se mene (a i mnogo drugih,jer se o ovome intenzivno raspravljalo u mom okruženju) lično tiče,ćirilica može biti i ne mora.Ništa to običnim ljudima neće koristiti.Od samog patriotizma se ne živi.

Ljudi,u Vukovaru osim žala za prošlim vremenima ili verovanja u bolje sutra nema ničega.Možda ovo podjednako zvuči dramatično i patetično,ali istina je.Apatija kod naroda je velika,puca sve na svakom ćošku i niko neće pukotine da sanira. 

Kanarinac, ako nede puca na svakom cosku i nece niko da sanira onda je to kod nas Srba.

Kod hrvata nema odstupanja i pomicanja samo Srbi izgleda zale za proslim vremenima

i nadaju se nekom novom bratstvu-jedinstvu; kako vidim.

Samo opet na stetu Srba, opet ce da kama radi nad Srbima prvo...... pa ako ljudi misle

da materijalno dobro rjesenje svega neka se onda jednostavno prekrste. Samo neka ne

zaborave da ce tada morati prvo dokazati svoju vjernost NDH i to na svom Srpskom korijenu

i to bez izuzetka :|<

Sada se cvrkucu druge pjesme Kanarinac ali kad bi bilo poslo te blagostanje opet bi mjesto

cvrkuta pticica odzvanjale topnicke psalme granata. Mislis da bi hrvati mislili drugacije te

grlili i ljubili Srbe kad bi imali posao u Vukovaru :[|  Sve su oni to imali i vise 1990 pa sta ono

bi Kanarinac ;)

Ovi što pišu u stilu: "Treba ljudima posla, dobre zarade...ćirilica im ne trba..." Drugim riječima njihova kultura, tradicija, porijeklo, istorija, vjera nisu važni. Da se napuni stomak pa makar i po cijenu pljuvanja po vlastitoj prošlosti. Po njihovim shvatanjima treba se povinovati težnjama njihovih vjekovnih neprijatelja, koji veličaju ustaške zločine pri čemu se pozivaju samo na vreme kad su "obrali zelen bostan" u krvavoj drami Vukovarskoj kojoj su sami kapitalno doprinijeli. Oni su ti koji su onako mučki počeli ubijati Srbe već nakon izbora 1990. godine.

Kako reče Željo imali su oni prije svega i svačega na pretek i sve su popljuvali. To njima nije bilo dosta, jer im je bilo mnogo važnije da istjeraju Srbe sa njihovih vjekovnih ognjišta i tako osvare ciljeve koje su postavili Starčević, Pavelić, Tuđman. Milion puta sam bio svjedok izlivanja mržnje prema Srbima još u ona "sretna vremena" kad je vladalo relativno blagostanje i sveopšta sigurnost ljudi...

Nevjerovatno kako neki ljudi ne vide dalje od punog tanjira.

Ovi što pišu u stilu: "Treba ljudima posla, dobre zarade...ćirilica im ne trba..." Drugim riječima njihova kultura, tradicija, porijeklo, istorija, vjera nisu važni. Da se napuni stomak pa makar i po cijenu pljuvanja po vlastitoj prošlosti. Po njihovim shvatanjima treba se povinovati težnjama njihovih vjekovnih neprijatelja, koji veličaju ustaške zločine pri čemu se pozivaju samo na vreme kad su "obrali zelen bostan" u krvavoj drami Vukovarskoj kojoj su sami kapitalno doprinijeli.

A ne Palež,niko ne misli da treba zaboraviti,i to se neće dogoditi jer i dalje mi znamo ko smo i šta smo,kao i šta se događalo.Šta ljudi imaju od srpstva ako nemaju krov nad glavom i nemaju hrane?Na kraju će rezultat biti,da i to Srba što ima će sve emigrirati.I šta onda?Pričaćemo kako su u Vukovaru nekada živeli Srbi...Ja sam za to da se bori na drugi način.Kada bi više ljudi radilo i imalo se novca,mnogo bi se više moglo napraviti.Imao bi se podmladak (a ko će danas imati troje dece u ovakvoj situaciji?),moglo bi se potkupljivati ljude,osnivati jače firme,raditi na propagandi i afirmaciji Srba...A ne ovako.Ko nas predstavlja.SDSS?Pa ko njima još veruje nakon svega što su "uradili" za nas.A lepo ih je sadašnji gradonačelnik potkupio postavljujući ih u kojekakve nadzorne odbore i veća.A poznavajući njihov rad,i ovo sa ćirilicom neće dugo potrajati.  

Domoljubi i branitelji protiv vukovarske ćirilice

Vojislav M. Stanojčić

Verovatno primorane skorim ulaskom u Evropsku uniju da najzad počnu da poštuju sopstvene zakone, hrvatske vlasti objavile su da će u Vukovaru, gradu sa skoro 35% Srba, u zvaničnu upotrebu biti uvedeni srpski jezik i srpsko pismo. (Prema njihovom ustavu, potrebno je da manjinsko stanovništvo broji 30% od ukupnog broja. U Vukovaru je prema poslednjem popisu iz 2011.godine živelo 57,37% Hrvata i 34,87% Srba. Zanimljiv je taj odnos prema popisu iz1990, kada je u Vukovaru bilo 47,83% prema 32,90 %Srba). Iako se, recimo, kad je reč o italijanskom jeziku kao službenom, kojim se bez ikakvih smetnji služi italijanska manjina u Istri iako ne ispunjava postotak od 30%, u Vukovaru su lokalni branitelji i domoljubi burno negodovali kada su doznali da se priprema uvođenje srpskog jezika i pisma u zvaničnu upotrebu.

Svoje ogorčenje nisu krili ni pred kamerama Hrvatske televizije, preteći da će se odlučno suprotstaviti nameri da se ćirilično pismo nađe na uličnim tablama i drugim javnim mestima njihovog grada, pošto su ”Srbi ubijali hrvatske građane i ostavili Vukovar u ruševinama”. Neki su zahtevali da se ponovo popiše stanovništvo Vukovara, tvrdeći kako je navedeni postotak Srba netačan, drugi su negirali da se u Vukovaru uopšte govori srpskim jezikom, već da svi u anketama izjavljuju da govore hrvatskim (kako bi se tek proveli kad bi pomenuli srpski!), a posebno se istakla jedna gnevna starica u poodmaklim godinama koja je pakosno uzvikivala da “ćirilice nigda ni bilo u Vukovaru (što možda baš i nije tačno) i da je nigda neće ni biti!”

Ovo je, razume se, samo reagovanje ”na prvu loptu”. Ozbiljnija se tek pripremaju i, svakako će podstaći i okupiti ogorčene domoljube i branitelje iz čitave ”njihove lijepe”. Glavni “prosvjed” zakazan je za drugi februar, kada će se u Vukovaru održati veliki narodni skup na kome će se od vlasti zahtevati da povuku svoju “nepromišljenu i nedostojnu odluku” o uvođenju u službenu upotrebu srpskog jezika i pisma, odnosno, da na nju proglasi moratorijum od dvadeset godina. Verovatno im taj vremenski period izgleda dovoljan da se preostali Srbi prevedu u katoličku veru i postanu Hrvati, čime bi odluka o zvaničnoj upotrebi srpskog jezika i ćirilice postala potpuno bespredmetna.

A sasvim nedavno, objavljeno je da se na drugom delu te iste Hrvatske gradi spomenik “hrvatskoj ćirilici”, ili, kako se navodi, “primarnom hrvatskom pismu do 15. veka”. Gotovo u isto vreme, HAZU je u Zagrebu održao “znanstveni skup jezikoslovaca”, “dokazujući” – bez srama i stida - da je ćirilica, u stvari, hrvatsko pismo, koje je, istina, tokom vekova, neopravdano zanemareno.

Što se tiče hrvatskih domoljuba i branitelja, koji sada protestuju u Vukovaru i onih koji se iz svih krajeva “njihove lijepe” spremaju da drugog februara još odlučnije pokažu šta misle o uvođenju srpskog jezika i pisma u zvaničnu upotrebu, oni ili nikada nisu čuli za “hrvatsku ćirilicu”, ili bolje od svojih “znanstvenika” znaju i osećaju čije je, zapravo, pismo na koje su toliko alergični.

NSPM  25. januar 2013.

Kakve veze ima jesam li tamo ili nisam? Deo moje porodice živi tamo i sluša vaše komentare kako se čudite kako ste mogli sebi dozvoliti da vam promaknu ispod noža Srbi i kako ćete povesti računa da u skorije vreme to ispravite.

Toliko o toj vašoj slobodi.

Licemerni uvek na svakom mestu i u svakom pogledu.

Gospodjo ili gospodjice, ima i te kakve veze, itekakve. Mozete vi reci i da imate rodbinu u Afganistanu, Iraku, Iranu, Kosovu, Tunguziji, Marsu...sta to tacno znaci? Mozete lagati kad zinete, a mozete samo raditi dramu na temama, eto cisto da se mrzi pa cete napisati bilo sta. Izvinite ali verovat cu sebi koji je sa tim ljudima tamo 6 meseci u godini, i verovat cu ljudima kao sto je Kanarinac koji je cik pogodi, tamo, sa tim Srbima, zivi sa njima i medju njima. Ajde njemu napisi ono sta si meni. I jos nesto, ja ne lazem, a ja to mogu i dokazati. Mogu se naci na picu sa svakim iz blizine Vukovara dok sam tu, a vi ste ako se ne varam ovde neki moderator, pa proverite moju IP adresu pa cete videti odakle pisem. Zato uz duzno postovanje, sa tim vasim NEUTEMELJENIM izljevima mrznje mozete da obriste znate i sami sta.

I jos nesto, deo mog posla je pratiti forume, neki znaju o cemu pricam, i jako dobro znam profile ljudi koji pisu, iz vase svake reci se nazire mrznja, necu da ulazim u to imate li razloga za to ili ne a i ne zanima me, no samim time vi niste i ne mozete biti validan sagovornik, vama je cilj samo da sirite mrznju, ako treba imat cete vi rodbine i i u Kamerunu samo ako se pokaze da tamo neko "dira Srbe" pa cete vi pisati kako eto nema veze sto ne zivite tamo ali vasa rodbina....uglavnom da ne duljim, ne mirisete mi od pocetka i mene se klonite na temama, negativna energija se moze i preko kompjutera preneti, a ja je ne zelim od vas, jednostavno me se klonite ili pocnite dokazivati ono sto pisete, a to znamo oboje, ne mozete i niste kadri. Zato me se klonite, ima ovde verodostojnijij i svakako boljih ljudi od vas na koje se isplati trosite vreme.

i to ti sada Pomozbog dozvoljava da zastupas i prezentiras Srbe iz Vukovara :)

nisam bas uvjeren da Srbima tamo nije stalo do cirilice kako ti navodis, prije ce biti

da su se tvoji geni malo kontaminirali pa teze asimilaciji ;]\/

Vala ne, ti si sigurno bolji kandidat da nekoga prezentujes, ti koji eto "nisi siguran" u ono sto pises, ali bitno da se pise i da se raspipa mrznja, nema veze sto ste u to upuceni kao Mara u krivi...jel, znate na sta mislim.

Ne Srbima tamo nije stalo do Cirilice, ne u tolikoj meri u kojoj vi to zelite prikazati. Da ima onih ekstremnih, svi ih imamo, ima i onih kojima bi sigurno bilo drago, no VECINU zaboli ona stvar, pomirite se sa tim da realnost nije onakva kakvu ste si je vi sami stvorili na osnovi nekih mitova koji podgrijavaju mrznju i napetosti. Takvim ponasanjem ne pomazete Srbima u Hrvatskoj, imajte to u vidu ako volite Srbe i ako vam je stalo do njih. Ili jos bolje, dodji ovde, ja cu da te ugostim pa ces videti i sam, lako je iz udobne tople sobe odakle pises praviti se vazan i praviti se da sve znas, dodji ti junace moj ovde pa onda na osnovu dozivenog pisi.

Moji geni se tebe ne ticu, ja imam svoju glavu i svoje iskustvo, za vreme Krajine nam nije bilo sve dobro, bio je haos, veliki haos a meni to vreme jako fali, ja zalim za Krajinom a cik pogodi, supruga mi je Hrvatica, ja znam kroz sta je nas napaceni narod prosao, kao i sto je taj nas narod radio, kod vecine vas maramica ima jedno lice, ali nema, maramica ima dva lica a to samo oni neostrasceni i koji imaju razuma mogu da vide. Takvi kao ti ne mogu.

Sve ovo je istina,i nije to nikakav nedostatak patriotizma (kao što će neki ovde smatrati) nego realno stanje na terenu.Ti Srbi koji zahtevaju ćirilicu,kao i Hrvati koji joj se protive su dobro uhlebljeni.Uskoro su lokalni izbori,neko će dobro profitirati,a upravo će na ovome slučaju graditi mnogo toga.To će biti SDSS sa jedne,a HSP sa druge strane.Ni za jednu od ovih stranaka ne trebna trošiti reči,jer jednostavno nisu zaslužili.Žalim podjednako i Srbe i Hrvate koji glasaju za njih.Uostalom,da li te stranke uopšte imaju neki program osim igranja na nacionalnu kartu?NEMAJU!

Što se mene (a i mnogo drugih,jer se o ovome intenzivno raspravljalo u mom okruženju) lično tiče,ćirilica može biti i ne mora.Ništa to običnim ljudima neće koristiti.Od samog patriotizma se ne živi.

Ljudi,u Vukovaru osim žala za prošlim vremenima ili verovanja u bolje sutra nema ničega.Možda ovo podjednako zvuči dramatično i patetično,ali istina je.Apatija kod naroda je velika,puca sve na svakom ćošku i niko neće pukotine da sanira. 

Drago mi je da ste potvrdili moju pricu a jos vise mi je draze jer vi znate pravu istinu, a znate je iz jednog jednostavnog razloga, vi tamo zivite i naravno da znate pravu istinu. Ovde to nece mnogima odgovarati. SDSS i HSP ali i HDZ koji je dugo "šurovao" sa HDZom su ljige obicne, ljudi sa niskim moralnim kvalitetama i ljudi kojima je vlastiti djep najvazniji. Da se ovde opet zarati, oni bi pobegli u svoje kuce po Subotici, Novome Sadu, Zagrebu i drugim mestima, a narod bi ispastao.

Tacno ste sve napisali, moze a i ne mora, posao treba svima, i Srbima i Hrvatima, sami znate kako je tu i da nijedan veliki projekt nije napravljen od kad je Sabo gradonacelnik a obecavao je toliko toga. U gradu rade najvise Osjecani i Vinkovcani, malo Vukovaraca. Posao treba ljudima a ne Cirilica.

Apatija je takodjer tacno receno, a apatija je zato sto nema perspektive za nikoga. Da ni sa vama ne duzim, vidim razumemo se, makar oko Cirilice u Vukovaru, i molim vas posto vidim da vi ovde imate dugo staza, probajte ovim ljudima objasniti da dramatiziraju i da time stvaraju samo losu atmosferu, malo realnosti im ne bi skodilo. Moram biti ostar, ali da se zarati, takvi bi prvi bezali ili bi takvi bili glavni uzrok nekog sranja. Treba se boriti preotiv toga pa makar i na forumu.

Kanarinac, ako nede puca na svakom cosku i nece niko da sanira onda je to kod nas Srba.

Kod hrvata nema odstupanja i pomicanja samo Srbi izgleda zale za proslim vremenima

i nadaju se nekom novom bratstvu-jedinstvu; kako vidim.

Samo opet na stetu Srba, opet ce da kama radi nad Srbima prvo...... pa ako ljudi misle

da materijalno dobro rjesenje svega neka se onda jednostavno prekrste. Samo neka ne

zaborave da ce tada morati prvo dokazati svoju vjernost NDH i to na svom Srpskom korijenu

i to bez izuzetka :|<

Sada se cvrkucu druge pjesme Kanarinac ali kad bi bilo poslo te blagostanje opet bi mjesto

cvrkuta pticica odzvanjale topnicke psalme granata. Mislis da bi hrvati mislili drugacije te

grlili i ljubili Srbe kad bi imali posao u Vukovaru :[|  Sve su oni to imali i vise 1990 pa sta ono

bi Kanarinac ;)

Da, desavanja u Borovu Selu gde sam licno prisustvovao, bas pokazuju da nam je do Bratstva i Jedinstva. Jako inteligentan zakljucak. Kako ste samo dosli do toga? Zaboga...

Necu uopste da kazem da je nesto lose sto su se nosile nase zastave, niti sto su ljudi imali sajkace (mada treba reci da one nikad nisu bile obelezje Srba iz ovih krajeva, ali sumnjam da vi nesto znate o istoriji Srba sa ovim prostora) niti sto su dizali tri prsta, ali oseca se veliki animozitet prema Hrvatima, slusa se jedan Baja Mali Knindja a on je..nemoram ti to crtit nadam se, kad Hrvatska izgubi od Danske u rukometu, po celom Vukovaru i okolici se puca od srece, kakvo bre bratstvo i jedinstvo, vidi se da nams pojma sta pises, lupas napamet ko Maksim po diviziji.

Jednostavno sa takvima kao ti rasprave nema, ne poznas istoriju, kako svoga naroda tako ni desavanja, kao ni pola vas ovde koliko sam mogao da ukapiram. Svi cete spremno da spominjete 91 i ubijanje Srba, a nitko nece spomenuti davno 1989 i mitinge kod Kosova poslja, pa i jedan Antihrvatski miting jos tamo 88 ako se ne varam. Istorija Srpsko Hrvatskih odnosa ne pocinje 1991 godine ni sa Vukovarom, ona je duga i mucna...a sve ima svoje kako i zasto. Hrvati od pocetka imaju jedan cilj, slobodnu Hrvatsku, pokazali su to Hrvatskim proljecem, a Srbi..pa i oni su sa SANU pokazali mnogo toga...i sad cu verovatno ispast Ustasa, ili ce mi razni dobosi poput tebe brojati krvna zrnca, zato sto ne poznaju nista, a u ovakve rasprave ne mozes da udes bez poznavanja istorije i ako nisu u mogucnosti da sagledas i drugu stranu medalje.

I jos nesto, jos cemo malo o cinjenicama a vi me demantirajte ako lazem. Sta ste se sad koji andrak digli na noge zbog Cirilice, svima su sada puna usta krsenja ustava, ajde deco draga pitat cu vas nesto sada, necu odma napisati, cime se Srpskom narodu u Vukovaru i okolicu pogodovalo, takodjer na stetu ustava, 1996 godine? Kakve su to privilegije imali Srbi?

Kanarinac ce mozda ovo znati, a vi ostali...ako znate odgovor na ovu pitanje, onda cete shvatiti zasto bi u jednu ruku bilo posteno da Cirilica jos neko vreme ne bude u Vukovaru, i zasto je jos prerano za nju.

Ajmo vrli istoricari, da vas sada vidim?

A porucio bi nesto i Chuletu koji je vidim isto iz ovih krajeva, mada je manje tu nego ja ali eto...covece da li ti znas ista pisati osim sto stavljas ovde NEIMENOVANE izvore raznih portala i huskackih tekstova? Vidim po tvojim slikama da si dobro uhlebljen, da li osim mase imas nesto i u glavi? Ozbiljno te pitam, ne zezam, koliko dobro poznajes istoriju svega sta pises?

Ovo te pitam zato jer si mi ovde bez ikakvog razloga brisao postove koji ti se nisu svideli, pa sam eto naivan pomislio da je to zato sta nemas odgovore ili nisi u stanju da kvalitetno diskutiras bez prosipanja mrznje, mitova i ispraznih floskula. Hoces i sada biti kukavica i pobrisati mi sve ovo jer nemas petlje odgovoriti?

Pitanje o 96 vredi i za tebe. Kao i poziv moj da se nadjemo na picu kad opet navratis ovde. Jesi samo na recima jak ili smes face to face da se suocis sa mnom, da malo proddiskutiramo o svemu, jer licem u lice mi neces moci brisati reci kao sto ovde mozes postove. Jak si na internetu, imas neku moc, da li si takav i u zivo?

Gospodjo ili gospodjice, ima i te kakve veze, itekakve. Mozete vi reci i da imate rodbinu u Afganistanu, Iraku, Iranu, Kosovu, Tunguziji, Marsu...sta to tacno znaci? Mozete lagati kad zinete, a mozete samo raditi dramu na temama, eto cisto da se mrzi pa cete napisati bilo sta. Izvinite ali verovat cu sebi koji je sa tim ljudima tamo 6 meseci u godini, i verovat cu ljudima kao sto je Kanarinac koji je cik pogodi, tamo, sa tim Srbima, zivi sa njima i medju njima. Ajde njemu napisi ono sta si meni. I jos nesto, ja ne lazem, a ja to mogu i dokazati. Mogu se naci na picu sa svakim iz blizine Vukovara dok sam tu, a vi ste ako se ne varam ovde neki moderator, pa proverite moju IP adresu pa cete videti odakle pisem. Zato uz duzno postovanje, sa tim vasim NEUTEMELJENIM izljevima mrznje mozete da obriste znate i sami sta.

I jos nesto, deo mog posla je pratiti forume, neki znaju o cemu pricam, i jako dobro znam profile ljudi koji pisu, iz vase svake reci se nazire mrznja, necu da ulazim u to imate li razloga za to ili ne a i ne zanima me, no samim time vi niste i ne mozete biti validan sagovornik, vama je cilj samo da sirite mrznju, ako treba imat cete vi rodbine i i u Kamerunu samo ako se pokaze da tamo neko "dira Srbe" pa cete vi pisati kako eto nema veze sto ne zivite tamo ali vasa rodbina....uglavnom da ne duljim, ne mirisete mi od pocetka i mene se klonite na temama, negativna energija se moze i preko kompjutera preneti, a ja je ne zelim od vas, jednostavno me se klonite ili pocnite dokazivati ono sto pisete, a to znamo oboje, ne mozete i niste kadri. Zato me se klonite, ima ovde verodostojnijij i svakako boljih ljudi od vas na koje se isplati trosite vreme.

Kanda ste se malo iznervirali :[|

Khm ... nema potrebe da na vas trošim reči, ne podnosim ni ja vas ali ja kao moderator vodim računa da sve bude pod kontrolom na sajtu. Sa tim vi nemate ništa i da nisam to što jesam ne bih ni obratila pažnju na vas. Nisam ja ovde da me neko voli a najmanje takvi provokatori poput vas.

Kažete i sami da ste ovde "po zadatku"  ::)

Ako ste po zadatku ovde onda ste za svoj posao valjda i plaćeni.I još se žalite!

I to meni!

Odakle pišete i za koga pišete vidi se.

Moja rodbina koja živi u Vukovaru, Kninu i Republici Srpskoj nema veze sa Kamerunom ali svakako sam u toku kako tamo ljudi žive, na vašu očiglednu žalost. Dokažite vi nama da je tamo sve ok i da Srbima tamo ništa ne fali. Malo sutra!Ali zato dokaza o vašim neljudskim postupcima postoje na svakom koraku. Šta ću vam ja što vam istina nije prijatna. Idite i piskarajte po vašim sajtovima tamo niko neće da vas dira ...

O mržnji ... ne mogu da volim ljude koji su proterali sve što je srpsko sa vekovnih ognjišta i na koja ne dozvoljavaju raznim pravnim i neljudskim zakonima da spreče povratak svakoga ko na to i pomisli.

Srbi su izloženi pritiscima razne vrste i vrlo blizu fizičkog nestanka iz vaše NDH. Najnoviji ustaški atak je na biračke spiskove.

Sve je sušta istina.

O brisanju ... jedino što će ovde biti obrisano ste vi.