Rada

Traze zabranu cirilice: Vukovar nikada nece biti Вуковар

Recommended Posts

Suština borbe šatoraša je da se kvalifikacija rata u hrvatskoj ne nazove pravim imenom. Naime sada je u hrvatskoj sve podređeno da taj rat zovu "obrambeni domovinski rat" i o njemu prave mit, mit koji im verovatno daje određene privilegije. Oni čak traže da "domovinski rat" uđe u ustav r.h. A ono o čemu hrvatska javnost nezna ili joj se dozirano servira je to da će taj rat nositi naziv, ustvari kakav je i bio a potvrdile su sve relevantne pravne institucije pa i one u hagu da je to bio GRAĐANSKI RAT.

Ovo na prvi pogled ne izgleda srbima ništa bitno, ali u stvari suštinski menja osnov i kvalifikaciju rata u hrvatskoj iz koga će se dalje crpeti pravne, političke i druge aktivnosti vezane za saniranje posledica tog i takvog rata. Obaveze je nametnula međunarodna zajednica u skladu sa pravilima njihovih civilizacijskih tekovina te presudama iz haga.

Ti si naivan ako misliš da će u hrvatskoj ikad reć da je rat od 91-95 bio građanski !

Ti si naivan ako misliš da će u hrvatskoj ikad reć da je rat od 91-95 bio građanski !

To je sad već njihov problem, pošto više nema srba u hrvatskoj. Pa su im sad zamena za srbe neki tkz jugosloveni.

Desničarenje u hrvatskoj mora imati neku hranu, ne skupu, po mogućnosti jeftinu jer se od toga još može živeti u

hrvatskoj.

To je sad već njihov problem, pošto više nema srba u hrvatskoj. Pa su im sad zamena za srbe neki tkz jugosloveni.

Desničarenje u hrvatskoj mora imati neku hranu, ne skupu, po mogućnosti jeftinu jer se od toga još može živeti u

hrvatskoj.

Slažem se.Samo ti si napiso sasvim nešto drugo,tj.da će hrvati morat prihvatit naziv "građanski rat".To oni nikad neće prihvatit.

Čak i da su osudili Gotovinu i Markača,u hrvatskoj bi i dalje slavili "oluju" bez obzira na presudu.

Slažem se.Samo ti si napiso sasvim nešto drugo,tj.da će hrvati morat prihvatit naziv "građanski rat".To oni nikad neće prihvatit.

Čak i da su osudili Gotovinu i Markača,u hrvatskoj bi i dalje slavili "oluju" bez obzira na presudu.

Prihvatiće i te kako, bez obzira sviđalo se to nima ili ne. Alternativa je dalje propadanje države i društva.

Na njima je izbor, zapad je zaqeban, sve radi po sistemu toplo-hladno.

Prihvatiće i te kako, bez obzira sviđalo se to nima ili ne. Alternativa je dalje propadanje države i društva.

Ja na tvom mjestu ne bi bio tako optimističan.Na zapadu nikog ne zanima šta će Srbi i hrvati slavit,i da li će rat nazivat domovinski,građanski,ili odbrambeno-otadžbinski.

Tako je, baš nas briga što bi pisalo u presudi.

A sad nešto neozbiljno, pa me nemojte odmah hvatat za riječ.

Ako se rat nazove građanski tim je izostavljen dio sudionika, jer su u ratu sudjelovali i ljudi sa sela.

Neće društvo u Hrvatskoj propast zbog tog što kaže zapad. 

Državu i društvo sami vodimo u propast.

Ja na tvom mjestu ne bi bio tako optimističan.Na zapadu nikog ne zanima šta će Srbi i hrvati slavit,i da li će rat nazivat domovinski,građanski,ili odbrambeno-otadžbinski.

Zapad ima novu zanimaciju u Ukrajini, ovi naši ratovi već malo pase.

Zapad ima novu zanimaciju u Ukrajini, ovi naši ratovi već malo pase.

normalno da je vece zanimacija ali ne samo za Zapad vec i 
za rvatsku, pa zar si zaboravio na svoju bracu po oruzju koji
su trenutno u Ukrajini; naravno na strani oslobodioca  ;)  ;]\/

Opet mitomanija.

Čak i da su Amerikanci napravili prve udare glavni posao mora napravit pješak, je di ne dođe 

pješak to nije osvojeno.

Doduše jedna zemlja je poražena samo bombardiranjem, mislim da je to bilo 1999. i da je to

bila Srbija.

Prijavljuem se bez zadrške, upadam odmah i na prvu.

Pozdrav društvu sa foruma. Tebi ću Kubus odgovoriti a u suštini je odgovor i za Manitua. Znam da retardirano zvuči kada napišem da bi Srbi potukli Hrvate, ono kao da smo 8 razred pa kao ko je jači itd a pušku u životu nisam imao i sad ja kao nešto pišem...koji idiot ali dobro. Šta sam ja htio reći ? Srbi imaju u svojoj povijesti velika ratnička herojstva i bitke koje su dobili a kod Hrvata toga nema. Prva bitka koju su dobili Hrvati je 1995 Oluja. Mislim da su Srbi kao borci bolji od Hrvata. U Oluji su prve udare napravili Američki avioni (nije presudno) a samog ratovanja jedva da je i bilo jer je sve unaprijed bilo dogovoreno. Ako ti za dva tri dana osvojiš onakav prostor onda tu i nije bilo pravog ratovanja i borbe. 

Cvrčak:

'''Suština borbe šatoraša je da se kvalifikacija rata u hrvatskoj ne nazove pravim imenom. Naime sada je u hrvatskoj sve podređeno da taj rat zovu "obrambeni domovinski rat" i o njemu prave mit, mit koji im verovatno daje određene privilegije. Oni čak traže da "domovinski rat" uđe u ustav r.h. A ono o čemu hrvatska javnost nezna ili joj se dozirano servira je to da će taj rat nositi naziv, ustvari kakav je i bio a potvrdile su sve relevantne pravne institucije pa i one u hagu da je to bio GRAĐANSKI RAT.''''

Hrvati nemaju problem oko priče kako se će gledati na rat iz 1991. Gotovo je, država je tu a za njih 90 % i više je to bila agresija i što je najvažnije - niko njima ne stavlja pod glavu nešto tipa ''ajde vi priznajte''...Hoču da kažem boli ih briga za to. Oni su tamo iz drugog razloga. To je šator hdz-a, imaš natpis "oba su pala" (predsjednik izgubio i sada čekaju da i sdp ode). To je suština. Čim HDZ dobije izbore u 2016 ode i šator iz Savske. Uz to šator je i podigla ona stara desničarska bolest koja glasi ovako: "Hrvatskom upravljaju ti bivši komunusti i oni nisu pravi Hrvati pa treba nešto poduzeti". Suština je vraćanje na 1991. Čim se malo šovinizam u Hrvatskoj smiri ide ta "Komunjare su uzele vlast". Ništa čudno, neko bi rekao "Bolesnici, strašno, oni haluciniraju" a onda se sjetiš Jasenovca i ostalih logora i šta se ljudima desilo tamo.

I samo još ovo, Josipović je čovjek koji nije ustaški odgojen ali on je u isto vrijeme pisao tužbu za genocid protiv Srbije. Znači to su ti nedovoljni Hrvati. A znate s čime ga je pobjedila Kolinda ? Tuđmanova slika, ''Hrvatice i Hrvati'' i pobjeda. Ništa ti drugo ne treba.

Pozdrav društvu sa foruma. Tebi ću Kubus odgovoriti a u suštini je odgovor i za Manitua. Znam da retardirano zvuči kada napišem da bi Srbi potukli Hrvate, ono kao da smo 8 razred pa kao ko je jači itd a pušku u životu nisam imao i sad ja kao nešto pišem...koji idiot ali dobro. Šta sam ja htio reći ? Srbi imaju u svojoj povijesti velika ratnička herojstva i bitke koje su dobili a kod Hrvata toga nema. Prva bitka koju su dobili Hrvati je 1995 Oluja. Mislim da su Srbi kao borci bolji od Hrvata. U Oluji su prve udare napravili Američki avioni (nije presudno) a samog ratovanja jedva da je i bilo jer je sve unaprijed bilo dogovoreno. Ako ti za dva tri dana osvojiš onakav prostor onda tu i nije bilo pravog ratovanja i borbe. 

Nisu prve udare napravili "ameri" osim ako ne smatras bombardiranje Udbine 94-te . Ako si ti uvjeren to nije presudno za pravu istinu . 

Imas svoje misljenje ,dosta ljudi isto tako ima svoje misljenje u vezi herojstva ,hrabrosti i vojnih taktika sa srpske strane ,pogotovo mladji koji nisu kako sam kazes nosili pusku . Moje pravilo na ovom forumu nije velicanje nikoga ,tako da ti ne mogu adekvatno odgovoriti iako bi mogao dosta toga napisati .

Moras shvatiti da sama hrabrost pojedinca nije vezana samo za Srbe ,tj vojnike . Jer u ratu je mala razlika izmedju hrabrosti i ludosti a, ona dolazi od trenutne situacije koja se dogodila u tom trenutku . 

Uvjeren si da je sve stvar dogovora i to opet nije presudno ali ako vec citas po forumu ovom ili nekom drugom ,onda ces procitati da su se u sjevernom dijelu vodile borbe par dana ,pjesacke,tenkovske ,topnicke . Da je bilo dosta poginulih na obadvije strane . Moras shvatiti da ovo nije bila rovovska borba kao u I. svjetskom ratu gdje je ginulo jako puno vojnika . Danas se rat vodi drugacije ,nema vise masovnih jurisa tisuca vojnika jednih na druge .

Da ti sad ne objasnjavam kako nije postojala druga linija ,niti treca . Kad se probila prva vise nema organizacije . Dali je to sve bila stvar dogovora da se to tako napravi ja tebi to dajem na volju da shvatis kako hoces .

Sto se tice recimo  vegeterijanstva i hare krisne ,ja nemam sto sa tobom o tome razgovarati jer nemam pojima ali ne pada mi na pamet reci nesto protiv tebe u vezi toga . Dok ti smatras da je sve tvoje razmisljanje ispravno  nevezano za bilo koju tematiku vezanu za dogadaje od 41-95 .

Kolega @ manitu zašto je onda....

Federalni sud u Čikagu prošlog oktobra delimično prihvatio tužbu Srba iz Krajine, a sudija Džon Li odlučio da agenciji MPRI treba suditi po američkom zakonu zbog uništene imovine krajiških Srba, u decembru je održano ročište na kojem je tužena strana pristala da se povedu razgovori o nagodbi.

Da podsetim..
AMERIČKA firma MPRI, protiv koje su pred Sudom u Čikagu Srbi iz Krajine poveli spor, optužujući je da je bila savetnik Hrvatske vojske u operaciji "Oluja" 1995. godine i tako joj pomogla u proterivanju i genocidu nad Srbima, spremna je na nagodbu s Krajišnicima!

Kolega @ manitu zašto je onda....

Da podsetim..

AMERIČKA firma MPRI, protiv koje su pred Sudom u Čikagu Srbi iz Krajine poveli spor, optužujući je da je bila savetnik Hrvatske vojske u operaciji "Oluja" 1995. godine i tako joj pomogla u proterivanju i genocidu nad Srbima, spremna je na nagodbu s Krajišnicima!

Mnoge istinite dogadjaje nece druga strana da prihvati , ali mislim da ce morati . . .

Vodila se debata o tome kako pristupiti mekse obrazlaganju istine o dogadjajima i razbijanju Jugoslavije .

Poduze to traje , ali ce na kraju morati da shvate da je istina mnogo drugacija nego sto se plasira . . .

Mnoge istinite dogadjaje nece druga strana da prihvati , ali mislim da ce morati . . .

Vodila se debata o tome kako pristupiti mekse obrazlaganju istine o dogadjajima i razbijanju Jugoslavije .

Poduze to traje , ali ce na kraju morati da shvate da je istina mnogo drugacija nego sto se plasira . . .

Ceo "mit" na kojem grade tkz "obrambeni rat" grade na "mitu" da i kad postavljaš barikade da je to u cilju osvajanja cele hrvatske.

Što znači da je barikada ofanzivno srestvo za osvajanje teritorije, pa ovo @ grome ni ti nisi znao, a tolike škole si prošao :)

Ceo "mit" na kojem grade tkz "obrambeni rat" grade na "mitu" da i kad postavljaš barikade da je to u cilju osvajanja cele hrvatske.

Što znači da je barikada ofanzivno srestvo za osvajanje teritorije, pa ovo @ grome ni ti nisi znao, a tolike škole si prošao :)

Mit je mit dolazio on iz bilo kojeg dijela svijeta ,to opet nema veze sa barikadama . Do cega dolazimo ? Do mog dijela posta gdje ja kazem da "ameri" nisu bombardirali za vrijeme oluje .dok neko drugi tvrdi da jesu . Onda se sa dokazima mora izaci na svijetlost dana i promjeniti tuzba iz optužujući je da je bila savetnik Hrvatske vojske  

u optuzujuci da  su americke snage tijekom oluje bombardirale teritorij krajine . Jel to zvuci bolje ? Samo treba dokaz .

Da se vratimo malo nazad na barikade ,Albanci na Kosovu nisu radili barikade i kontrolne tocke radi obrane ,nego radi osvajanje cijele Srbije ? 

Mozda mozemo i ovako ,u mom kraju su bile barikade koje su podignute radi obrane mjesta i okolnih sela ,kako je druga strana proglasila autonomiju i kasnije drzavu ,tu istu drzavu nije mogla spojiti bez uklanjanja tih barikada sto je rezultiralo borbom i protjerivanjem 12 000 ljudi .

Dali sve te barikade mozemo da nazovemo MIT ? Ili mozemo nazvati da je "barikada" sa temelj za izvrsavanje glavnog cilja ,ma gdje ona postavljena bila .

Lako za Fredovu ženu, ionako im ne cvjetaju ruže.

Matić mi nekako ljiga. Malo pjeva Juru i Bobana, pa je malo antifašist. Sve zavisi na čijim je jaslama.

Prava šetebandjera.

izvini Drug Kubus  ;)  ali ti mi nesto mnogo informiran  ;D
Da li meni cvjetaju ruze  ;)
Pa nisu svi kao ti da pusu uvjek u jedne te iste jasle , cjenim to ali nameci mi se
samo jedno pitanje; pa kako ti prezivi ( i naravno tebi slicnim..) u Yugi  :[|
Pa  Sranjo i kompanija su uzivali, skolovali se i je...i na racun Yugo tj. Srbo jasli 
pa od Setebandjere postali najvece ustase  :[| pardon mozda bolje zvuci patrijote,
heroji, hrvatine ......

Ti navedeni predsjednici vlada su bili etnički Hrvati, ali duhovno su bili Jugoslaveni.

sta je bio onda Sranjo, Spegelj, Mamola  itd. itd.  :[|
nisu se kleli i ljubili trobojku te pevali Copavom Zagorcu nauvo  ???  daj majketi
prosvjetli me onda  da slozim kockice nekako  ;D

Mit je mit dolazio on iz bilo kojeg dijela svijeta ,to opet nema veze sa barikadama . Do cega dolazimo ? Do mog dijela posta gdje ja kazem da "ameri" nisu bombardirali za vrijeme oluje .dok neko drugi tvrdi da jesu . Onda se sa dokazima mora izaci na svijetlost dana i promjeniti tuzba iz optužujući je da je bila savetnik Hrvatske vojske  

u optuzujuci da  su americke snage tijekom oluje bombardirale teritorij krajine . Jel to zvuci bolje ? Samo treba dokaz .

Da se vratimo malo nazad na barikade ,Albanci na Kosovu nisu radili barikade i kontrolne tocke radi obrane ,nego radi osvajanje cijele Srbije ? 

Mozda mozemo i ovako ,u mom kraju su bile barikade koje su podignute radi obrane mjesta i okolnih sela ,kako je druga strana proglasila autonomiju i kasnije drzavu ,tu istu drzavu nije mogla spojiti bez uklanjanja tih barikada sto je rezultiralo borbom i protjerivanjem 12 000 ljudi .

Dali sve te barikade mozemo da nazovemo MIT ? Ili mozemo nazvati da je "barikada" sa temelj za izvrsavanje glavnog cilja ,ma gdje ona postavljena bila .

sve se zna..."oluje" ne bi ni bilo da Amerikanci nisu dali zeleno svetlo i pomogli obuku i plan progona Srba...to se spremalo odavno..bio sam odskora u Hrvatskoj,to i njihovi generali govore baš tako i priznaju (Lošo Domazet, a i obrana Ante Gotovine je bila spremna svedočiti i drugi),a i da ne pišu o tome, to se zna. Razlozi? E,pa to samo Amerikanci znaju. 8)

A tebi nešto bliže i jasnije, prvi borci koji su kasnije istalirani u hrvatsku vojsku su bili klošari, kriminalci pušteni iz zatvora na slobodu sa "zadaćama", to ti sigurno bolje znaš od mene, a možda i kolega @željo./bez prozivke/  Po facama možeš ih i dan danas prepoznati ako su kojim slučajem ostali u HV, mada sumnjam. Više mi se čini da su u i oko šatora.

Amerikanci odnosno nato, radnje rade pokvareno, izvrću teze, medijski pripreme teren, finansiraju nvo, finansiraju lidere i partije, daju ti logistiku a i naoružanje, ne svoje, nego od svojih saveznika, zemalja satelita. Ti si kao lutka koju naviju i odrede ti pravac, možda ti dozvole kad se vratiš da pevaš rodoljubne i oslobodilačke pesme, moraš priznati ipak je to jeftinije, nego da je on poslao svog vojnika.

A tebi nešto bliže i jasnije, prvi borci koji su kasnije istalirani u hrvatsku vojsku su bili klošari, kriminalci pušteni iz zatvora na slobodu sa "zadaćama", to ti sigurno bolje znaš od mene, a možda i kolega @željo./bez prozivke/  Po facama možeš ih i dan danas prepoznati ako su kojim slučajem ostali u HV, mada sumnjam. Više mi se čini da su u i oko šatora.

ja s tem nemam nista, Cvrcak  ;)  i ne teraj me da cvrkucem kad nije zazgalo ,

moj Panker ce ti sve ocvrcati a tebi bilo ti milo ili ne uhu; prihvati to -ako hoces,

naravno.  ;D

ja s tem nemam nista, Cvrcak  ;)  i ne teraj me da cvrkucem kad nije zazgalo ,

moj Panker ce ti sve ocvrcati a tebi bilo ti milo ili ne uhu; prihvati to -ako hoces,

naravno.  ;D

Samo sam tražio potvrdu mog razmišljanja, a u zagradu sam stavio da te ne prozivam. A za tebe dušu srbina krajišnika je ovaj tekst ::)

Ко ћа да ми плати уништено детињство, успомене? Ни после скоро 20 година проведених у Србији не осећам да припадам овде, али нажалост ни тамо где сам рођен. Кућа коју имам овде моја је, али је не доживљавам тако, свеједно ми је где живео. Нема душу као што је имала она "тамо", где су се рађале и умирале генерације мојих предака. Све су нам уништили.

Samo sam tražio potvrdu mog razmišljanja, a u zagradu sam stavio da te ne prozivam.

sve je jasno Cvrcak ali sta cu ja vise da potvrdujem i "izmisljam" kad sve je to samo

plod moje maste u realnom vremenu i mjestu ;) 

a o dusi .......... nema se tu sta reci niti se moze reci, bolje ....... ma zaboravi Cvrcak  :]]  :}\/

sve se zna..."oluje" ne bi ni bilo da Amerikanci nisu dali zeleno svetlo i pomogli obuku i plan progona Srba...to se spremalo odavno..bio sam odskora u Hrvatskoj,to i njihovi generali govore baš tako i priznaju (Lošo Domazet, a i obrana Ante Gotovine je bila spremna svedočiti i drugi),a i da ne pišu o tome, to se zna. Razlozi? E,pa to samo Amerikanci znaju. 8)

Amerikanci odnosno nato, radnje rade pokvareno, izvrću teze, medijski pripreme teren, finansiraju nvo, finansiraju lidere i partije, daju ti logistiku a i naoružanje, ne svoje, nego od svojih saveznika, zemalja satelita. Ti si kao lutka koju naviju i odrede ti pravac, možda ti dozvole kad se vratiš da pevaš rodoljubne i oslobodilačke pesme, moraš priznati ipak je to jeftinije, nego da je on poslao svog vojnika.

Odlican  odgovor na ono sto sam  ja napisao ,ti samo dodao jos dodataka bez odgovora na moj post . 

Gledaj ovako ,vidim da se nas dva dosta razlikujemo u nekim stvarima ,ti po faci mozes prepoznati tko je bio ili je kriminalac pogotovo ako je jos bio u HV. Dok ja odgovorno tvrdim kako ne mogu prepoznati na cesti ili negdje drugodje tko je Srbin tko Hrvat.

Kako ja ne znam nikoga tko je bio kriminalac prije rata ili bi u zatvoru da je pusten da bi bio policajac ,vjerujem da ti imas informacija pa ih stavi ovdje da vidimo o cemu je rijec .

Nato i "ameri" rade ono sto misle da je dobro za taj savez koji trenutno ne odgovara tebi ,da je odgovaralo tebi ti nebi rijec rekao protiv njih . Kako ce sve to zavrsiti mozda mi to necemo dozivjeti ,a mozda i hocemo ,takva je buducnost .

Kad sam vec spomenuo buducnost moramo malo otici u proslost . U proslosti tocnije 2014 godine je sud u Cikagu odbacio dijelove optuzbe ,neke nije . Tu je sugerirao da MPRI ako zeli moze platiti odstetu . Sad opet idemo nazad iz 2014 u 2015 gdje se dogodila nova situacija zvana medjunarodni sud . Poznato ti je sto je presudio ,u globalu nista jer je odbacio obadvije optuzbe  i obrazlozio da ni jedna strana nije napravila genocid . Tako da je i placanje odstete sad dovedeno u pitanje jer jedna presuda vec postoji ..

Gledaj ovako ,vidim da se nas dva dosta razlikujemo u nekim stvarima ,ti po faci mozes prepoznati tko je bio ili je kriminalac pogotovo ako je jos bio u HV. Dok ja odgovorno tvrdim kako ne mogu prepoznati na cesti ili negdje drugodje tko je Srbin tko Hrvat.

Ja isto kao i ti teško na ulici mogu prepoznati ko je srbin a ko hrvat, ali kriminalce, klošare i među srbima i među hrvatima iz momenta ;D

Kako ja ne znam nikoga tko je bio kriminalac prije rata ili bi u zatvoru da je pusten da bi bio policajac ,vjerujem da ti imas informacija pa ih stavi ovdje da vidimo o cemu je rijec .

Ja nisam živeo u nekim od većih hrvatskih gradova, a ima ko jeste i to je opštepoznato. Neznaš ko je opkoljavao kasarne u gradovima, neznaš ko je zastrašivao srbe po kućama i stanovima?  Pitaj one koji su živeli npr @ Baniju, evo i @ kanarinca,

kojeg usput pozdravljam, ali ne i neke njegove stavove.

sada Pankeru moram da na vruce cvrkucem  ;D

na PM dobices ime,prezime i malu biografiju od jedne face pa ti ako 

nisi znao provjeri. 

A takvih je bilo jakooooo puno, znamo mi obadvoje samo malo te vata amnezija

po obicaju tako da ti oprastam ali na vlagu iz zraka  :D  :]]