Rada

Traze zabranu cirilice: Vukovar nikada nece biti Вуковар

Recommended Posts

pa ovo @ grome ni ti nisi znao, a tolike škole si prošao :)

Jos uvjek idemo u jednu te istu skolu , i ti i ja i ne samo mi . . .

Mozda ja sjedim u nekom od visih nivoa  , ali i ti si tu  . . .

Zivotna skola i zivotna dob su nekad bili od velikog znacaja .

U antičkoj Grckoj Vjece staraca je bio jedan od najvisih organa izvrsne vlasti koji je odlucivao o vaznim pitanjima .

Danas se iskustva starijih zanemaruju iz razloga napretka tehnike .

Ali nema te skole koja je kvalitetnija od zivotnog iskustva .

Zato se i spravom kaze da je neko mlad ostario . . .

Ti vidim uvazavas ono iz anticke Grcke . . . :)

Nato i "ameri" rade ono sto misle da je dobro za taj savez koji trenutno ne odgovara tebi ,

Ne zamlacuj se . . .

Svi ti savezi su pod mus . . .

Kad im ne bude trebalo , pustit ce vas sve niz vodu . . .

A poznato je da ameri ne priznaju ni gubitke ni ucesce ni namjere nista  javno .

Mozda ja sjedim u nekom od visih nivoa  , ali i ti si tu  . . .

Neverujem ti, a znaš zašto? Nemaš kombinaciju :)

Da imaš kombinaciju bio bi danas u prištini, sunce ti qebem, što nam rade ???

Ne zamlacuj se . . .

A poznato je da ameri ne priznaju ni gubitke ni ucesce ni namjere nista  javno .

A tko to priznaje javno od velikih sila ? Britanci ,Francuzi i ostali bivsi kolonijasi . Pa jel nije Srbija bila svima njima saveznik ? I,tko je onda na kraju pustio vodu :)

Vukovarsko-sremska županija od 1991. do danas predstavlja bastion HDZ-a. Jedina smetnja je širi vukovarski prostor koji je, kao što svi znamo, bio u sastavu RSK, i na kojem i danas živi značajan broj Srba. Grad Vukovar, ma šta mi mislili, Hrvatima predstavlja simbol građanskog rata i njihove borbe za "nezavisnost". Iz toga razloga je i važan strankama desnice čija se politika svodi na potezanje nacionalne karte kada je potrebno. Pošto je broj Srba u samom gradu značajan, on može predstavljati opasnost HDZ-u i desnici koja je svesna da Srbi prema njoj gaje duboku averziju. Da glasovi Srba mogu prevagnuti na izborima, pokazalo se u prethodnim godinama kada je na vlasti bio SDP.

Svesni toga, hadezeovci (rukovodstvo stranke i županije) su se odlučili na perfidnu igru, čiji je glavni cilj da u samom gradu ostanu samo podobni, odnosno simpatizeri HDZ-a. Metode (u najširem smislu) su sledeće:

- uslove života učiniti nepodnošljivim za Srbe i sve one koji nisu na liniji HDZ-a;

- iskoristiti nezajažljivost određenih funkcionera SDSS-a za svoje potrebe;

- organe županije (u čijem rukovodstvu dominiraju, uslovno, vinkovački kadrovi) ostaviti u Vinkovcima (gde se i nalaze od 1991.) čime grad Vukovar učiniti maksimalno zavisnim;

- u gradski odbor HDZ-a instalirati poslušnike koji će sve raditi po instrukcijama iz Vinkovaca;

- na čelna mesta gradskih firmi dovoditi kadar sa strane koji opet zapošljava svoje ljude.

Hoćemo do sutra? Pametnom dosta!

Posledica će biti da će Vukovar, taj "grad heroj", postati grad muzej u punom smislu, jer nikoga neće biti u njemu. Dolaziće neke ekskurzije na "pranje glave" u sklopu programa "Vukovar 1991. - sami protiv svih" u kojem će biti demonstrirano kako 46. divizion bestrzajnih katapultova u sadejstvu sa 12. zaprežnom bojnom poseda položaje i uništava živu silu i tehniku JNA. Možda dođu i neki istoričari, arheolozi i naučnici iz drugih oblasti, da na primeru Vukovara pokušaju objasniti šta se dogodilo sa civilizacijom Maja! Ništa nije nemoguće! Ne znam koji su uzroci nestanka Maja, ali za nestanak Vukovaraca je politika, nesposobnost, indolentnost... 

P.S. Patetika? Ni slučajno! Lokalpatriotizam? Odavno me napustio!

P.S.P.S. Ajmo na Vukovar ili paralele sa njim! Šatoraše pustite, ne spadaju u ovu temu. Njima priliči tema za snalaženje u prirodi!

A tko to priznaje javno od velikih sila ? Britanci ,Francuzi i ostali bivsi kolonijasi . Pa jel nije Srbija bila svima njima saveznik ? I,tko je onda na kraju pustio vodu :)

Ovo što si napisao kolega @ manitu graniči sa bezobrazlukom ili ti se omaklo ??? ili i ti pišeš u dahu

@ grom ti je napisao pustiti niz vodu, a ti odgovaraš tko je onda na kraju pustio vodu?

Znaš za kim ili čim se pušta voda :-[

izvini Drug Kubus  ;)  ali ti mi nesto mnogo informiran  ;D
Da li meni cvjetaju ruze  ;)
Pa nisu svi kao ti da pusu uvjek u jedne te iste jasle , cjenim to ali nameci mi se
samo jedno pitanje; pa kako ti prezivi ( i naravno tebi slicnim..) u Yugi  :[|
Pa  Sranjo i kompanija su uzivali, skolovali se i je...i na racun Yugo tj. Srbo jasli 
pa od Setebandjere postali najvece ustase  :[| pardon mozda bolje zvuci patrijote,
heroji, hrvatine ......

sta je bio onda Sranjo, Spegelj, Mamola  itd. itd.  :[|
nisu se kleli i ljubili trobojku te pevali Copavom Zagorcu nauvo  ???  daj majketi
prosvjetli me onda  da slozim kockice nekako  ;D

Fred je sam na televiziji rekao da ima problema u braku.

Preživi se tako da paziš s kim što laješ i čekaš.

Postali su najveće ustaše tako što su likvidirali konkurenciju kao što su Miro Barešić, Ludvig Pavlović,

Blaž Kraljević, Paradžik....

Joža iz Kumrovca je jako volio da mu pričaju pričice. Da se ostvarilo 10% od tih pričica Jugoslavija

se nikad ne bi raspala.

Kockice slažeš tako da uzmeš hrpu  crvenih i bijelih kockica. Uzmeš jednu i staviš na prvo mjesto,

na drugo mjesto staviš kockicu druge boje i tako naizmjenice popuniš 5-6 redova.

Ovo što si napisao kolega @ manitu graniči sa bezobrazlukom ili ti se omaklo ??? ili i ti pišeš u dahu

@ grom ti je napisao pustiti niz vodu, a ti odgovaraš tko je onda na kraju pustio vodu?

Pustiti niz vodu tako je glasilo ,kad te vise ne trebaju puste te niz vodu ,mozda sam ja krivo dodao pustiti vodu ali kako god okrenes opet si pusten niz vodu . U tom sam pravcu mislio a ispalo je malo bezobrazno ako se samo na jednu stvar misli tako da sam mozda i u krivu sto se tog dijela posta tice .

Ne zamlacuj se . . .

Grome i da ih puste niz vodu kako će to utjecati na Hrvatsku ? Hrvati državu imaju. Sve imaju. Misliš li da će za 20-30 godina današnja Slovenija ili Hrvatska biti potopljene u neke veće države ? Ili nešto drugo ili treće ? Naravno to niko ne može znati ali opet kažem - ja mislim da nema Srbina kojemu smeta da Hrvati imaju svoju državu. Smeta im Jasenovac. Smeta im repriza kada je 50 godina kasnije oko 450 hiljada Srba moralo pobjeći. 

Znaš zašto Tuđmanov režim nije ponovio Pavelića ? Dvije su stvari bile presudne da se Srbi spase. Imali su iskustvo prve hrvatske države i uzeli su oružje u ruke 1990 a drugo nije bilo Hitlera u Evropi 1991. Inače bi sve bilo isto. I danas je teško istjerati veliko hrvatsku ideju.

Evo danas, sjedneš i gledaš ustašu na Nova tv. Ne nacionalist, ne običan čovjek koji mrzi Srbe. Radi se o prilogu sa suđenja za Loru. Novinari Nove tv naprave prilog u kojem se čuje samo jedna strana a taj čovjek koji je tamo mučio ljude staje pred kamere i priča ''nisam, lažu'' itd, pa puste odvjetnika sa pričom ''to je povratak na tita, komunjare'' i to je prilog Nove tv. Potpuno i skroz uz zločinca i u odbranu laži. Inače, na njemu se vidi da je poremećen u smislu zločinca. Oni imaju nešto na licu i u pogledu. Pravi Jasenovački zlikovac.

Znaš li ko je stvorio takve zločince ? Otac Hrvatske Domovine Ante Starčević. To je čovjek koji je 30 godina trovao Hrvate i rekao za Srbe da su :

"Nakot zreo za sijekiru" i 'gnusna ropska stvorenja" i "Oni su sužanjska pasmina, skot gjusniji od ikojega drugoga". 

Velim, nije važno za koji narod takvo što tvrdi. Čovjek je bio bolestan a završio je svoj život u ludnici. 

I takav čovjek danas ima desetine ulica, škola i trgova po Hrvatskoj. I još je otac Domovine. Kipove mu rade. Znaš kako Hrvati završe ovu diskusiju ? Vele "To ste vi Srbi izmislili, to nikada nigdje nije rekao" i kraj. 

E kada to pogledaš, moguće je da će Hrvatska jednoga danas nestati u ovim granicama i da će dizanje spomenika šovinistu i psihički liječenoj osobi biti nemoguće i za svaku osudu. Na tom nivou ja vidim kraj Hrvatske. Kao što si za vrijeme Pavelića mogao reći "Znam da neće ovakvo zlo potrajati' i danas možeš vidjeti dosta tih stvari koje ti ukazuju da su temelji Hrvatske krivi i da ne mogu potrajati.

Pustiti niz vodu tako je glasilo ,kad te vise ne trebaju puste te niz vodu ,mozda sam ja krivo dodao pustiti vodu ali kako god okrenes opet si pusten niz vodu . U tom sam pravcu mislio a ispalo je malo bezobrazno ako se samo na jednu stvar misli tako da sam mozda i u krivu sto se tog dijela posta tice .

Možda ja nisam trebao primetiti, ali eto...omakne se i meni :)

Grome i da ih puste niz vodu kako će to utjecati na Hrvatsku ? Hrvati državu imaju. Sve imaju. Misliš li da će za 20-30 godina današnja Slovenija ili Hrvatska biti potopljene u neke veće države ? Ili nešto drugo ili treće ? Naravno to niko ne može znati ali opet kažem - ja mislim da nema Srbina kojemu smeta da Hrvati imaju svoju državu. Smeta im Jasenovac. Smeta im repriza kada je 50 godina kasnije oko 450 hiljada Srba moralo pobjeći. 

Države nastaju i nestaju, to je već velika geopolitika. Mene je strah hrvatske da je ne uguraju ponovo sa nama. Da li ti smatraš da je ovo nastalo iz jugoslavije u smislu država, održivo u ekonomskom smislu, to je neodrživo. Ovakve države bez 10-tak miliona stanovnika (broj stanovnika je vrlo bitan resurs, ako nema prirodnih bogastava i resursa) nemaju šanse za opstanak, osim ako su na međunarodnoj infuziji, a to znamo što znači.

Kockice slažeš tako da uzmeš hrpu  crvenih i bijelih kockica. Uzmeš jednu i staviš na prvo mjesto,

na drugo mjesto staviš kockicu druge boje i tako naizmjenice popuniš 5-6 redova.

izvini ali postao sam nesto alergican na kockice Kubus  ;)  poslusacu tvoj savjet pa cu 

pa cu paziti pred kim sta lajem i CEKATI  :)

Nego ne rece mi pravilo kod slaganja, mora biti neko ili da zapocnem po Vasem obicaju 

s bilom kockicom  ;)  ta Vam je sigurno najdraza  ;D

Ja bi inace najrade poceo s crnom  ;D

ne bojte se. uskoro ce nuklearni rat. svi cemo nestati, i Srbi i Hrvati.ostace samo odabrani.

Dakle ostaće samo Židovi koji kažu da su oni odabrani narod.

izvini ali postao sam nesto alergican na kockice Kubus  ;)  poslusacu tvoj savjet pa cu 

pa cu paziti pred kim sta lajem i CEKATI  :)

Nego ne rece mi pravilo kod slaganja, mora biti neko ili da zapocnem po Vasem obicaju 

s bilom kockicom  ;)  ta Vam je sigurno najdraza  ;D

Ja bi inace najrade poceo s crnom  ;D

Tu zastavu kojoj grb počinje s bilom kockicom puno je lakše crtat od službene s onim zoološkim vrtom iznad grba.

A sa crnim ode ti u Francetićevce.

Nemoj da te nerviraju Manitu-ove price .

To se on sali . . .

Sklon ti je on ( a i ne samo on ) tako malo da se (namjerno) ne snalazi odnosno malo da vrda . . .

U jednom od ranijih postova sam napisao (aludirajuci na Gospic , Medak Citluk itd. )kako je mnogo pobijeno civila na srpskoj strani (od prilike tako nesto ).

On mi odgovori da je takodjer i kod njega preko trista hrvatskih civila pobijeno .

Ja sam tad iznerviran prekinuo  da mu odgovarim , jer do polovine 93-ce ja bih za to ako nista cuo . . .

A i gdje je to toliki masakr uradjen od strane VRSK ja zaista ne znam . . .

Svaka kap neduzno prolivene krvi je za svaku osudu . . .

Tako da sam ja dosao do zakljucka da je on saljivdzija  i da se ne treba ljutiti na njegove postove . . .

Objava: 17.8.2015 | 14:20

NOVI STATUT
Gradsko vijeće Vukovara: Bez ćiriličnih ploča na objektima javne namjene  

Uvedena je i mogućnost službene korespondencije na manjinskom jeziku, ali je za ostvarivanje toga prava prethodno potrebno tražiti pismeno odobrenje

Većinom glasova danas je Gradsko vijeće Vukovara usvojilo prijedlog izmjena i dopuna Statuta grada Vukovara koji je predložio gradonačelnik Ivan Penava. Za izmjenu Statuta glasovali su vijećnici HDZ-a, HKS-a i HDSSB-a, dok su protiv bili vijećnici SDSS-a i SNS-a. Vijećnici SDP-a nisu se izjasnili tijekom glasovanja. Osnovne stavke novoga Statuta grada Vukovara jesu da na javnim objektima u Vukovaru neće biti postavljane dvojezične ploče, no omogućeno je intoniranje himne ili svečane pjesme nacionalne manjine, ali obvezno je da to uvijek slijedi nakon hrvatske državne himne.

Uvedena je i mogućnost službene korespondencije na manjinskom jeziku, ali je za ostvarivanje toga prava prethodno potrebno tražiti pismeno odobrenje. Novost je i da će Gradsko vijeće svakoga listopada donositi odluku o tome koliki je stupanj snošljivosti u gradu i jesu li se stvorili uvjeti za proširenje donesenih prava.

– Novi Statut maksimalno moguće prati odluku Ustavnoga suda RHi osnovnu misao suda da je potrebno donijeti odluku koja ne ugrožava prava srpske nacionalne manjine, ali i ne zadire u osjećaje većinskog hrvatskog naroda, rekao je Penava obrazlažući novi Statut. Dodao je i kako do svega ovoga dolazi zbog netočnog Popisa stanovništva, ali i kako se na neke stvari gleda sasvim drukčije iz Zagreba i Bruxellesa nego što na te iste stvari gledaju sami Vukovarci.

– Taj prijedlog će Gradskom vijeću dati mogućnost da prosuđujemo u kojoj mjeri je stupanj snošljivosti u gradu. Prijedlog ide u smjeru dijaloga i razgovora, a ne nekakvih ishitrenih poteza koji bi nas vratili godinama unazad, istakao je Penava. Napomenuo je i kako je prijedlog Statuta bio na stranici grada te da u 18 dana javne rasprave nije pristigla nijedna pritužba. Razmatranje ove podtočke promjena i izmjena Statuta obilježila je burna rasprava tako da je dvoje vijećnika, Biljana Gaća (SDP) Nenad Bučko (HNS), onemogućilo glasovanje jer su odlukom predsjednika Gradskoga vijeća udaljeni sa sjednice.

Predsjednik Kluba vijećnika SDSS-a Dejan Drakulić rekao je kako novi prijedlog Statuta pripadnicima srpske nacionalne manjine daje manje prava nego što im je omogućavao Statut iz 2009.

– Apsurd je da Gradsko vijeće ocjenjuje svoje građane. Svuda na svijetu građani ocjenjuju vlast koju biraju i koju financiraju svojim porezima. Tko smo mi da ocjenjujemo snošljivost između građana i tko nas je ovlastio za takvo što – rekao je Drakulić. Odmah na početku rasprave SDP je povukao sve svoje amandmane. Predsjednik vukovarske podružnice Goran Bošnjak rekao je da je to zbog činjenice da je koalicija HDZ-HKS osigurala "odlučujuću ruku" i da je deplasirano predlagati amandmane kada je već sve odlučeno.

– Prava koja se daju pripadnicima nacionalnih manjina dodatno se uvjetuju. Svjesno se ide prema tome da Statut ne bude prihvaćen – rekao je Bošnjak dodajući da je prijedlog manjkav s nizom pogrešaka te da je propuštena prilika koju je Vukovaru dao Ustavni sud RH da se riješi ovo goruće vukovarsko pitanje.

Mišljenja je i kako je vrlo moguće da Gradsko vijeće zbog ovakvog Statuta bude raspušteno. Iz SDP-a su optužili HDZ da oni, kao stranka, stoje iza svega što se događalo u Vukovaru oko dvojezičnosti, a da je jedini razlog bio preuzimanje vlasti. Podijelili su novinarima i popise vijećnika koji su 2009. izglasovali novi Statut kada je mogućnost dvojezičnosti uvedena u gradsku upravu, a kada za to nije bilo uvjeta. Tada su te izmjene izglasovali vijećnici HDZ-a, SDSS-a i HSP-a.

Komentirajući događanja s današnje sjednice vijeća, predsjednik Igor Gavrić rekao je da je Statut donesen u skladu sa zakonom te da stoga ne očekuje raspuštanje Gradskog vijeća od Vlade.

– Novim Statutom prava nacionalnih manjina maksimalno se poštuju – poručio jeGavrić. Nakon donošenja Statuta, vijećnici SDP-a, HNS-a, SDSS-a i SNS-a napustili su vijećnicu tako da su na raspravi o donošenju proračuna za 2016. godinu sudjelovali samo vijećnici HDZ-a i HKS-a.

vecernji.hr  17.8.2015

ovi su za psihijatra. pogledajte ovaj  komentar od Gavrića ' novim statutom prava nacionalnih manjina MAKSIMALNO SE POŠTUJU' !!!!!????? pa jebotebog, iz koje ludare su ovi cirkusanti pobjegli, i otkad to lokalni općinski organi mogu odlučivati o pravima koja su donesena i koja moraju da se poštuju na nivou čitavog društva odnosno države ? mislim da će im ustavni sud ovu odluku poništiti. ovdje bi definitivno trebala reagovati službena Srbija.jedna od vrhinskih gluposti je takođe da će skupština grada svakog listopada procjenjivati kakav je stupaj snošljivosti, što ne recimo svake sedmice , ili svakog dana, da idu od kuće do kuće , pa da broje Srbe, sve se nadajući da će im broj pasti ispod 33 posto, na recimo 32, 99 posto, i onda će reći, pa mi bi uveli ćirilicu, ali  Srba nema trećina.