Rada

Traze zabranu cirilice: Vukovar nikada nece biti Вуковар

Recommended Posts

Ajmo spustiti loptu na zemlju.Nema potrebe za nikakvim prozivanjima i suočavanjima.Ovo je forum,mesto za razmenu mišljenja i iskustava.Ne znamo se,pa si onda neki daju malo oduška,a i teme su škakljive.Nema potrebe za mržnjom između članova,nemojte biti neozbiljni! 

Ljudi,morate shvatiti da ovo uvođenje ćirilice ništa nama neće pomoći u smislu opstanka na ovim prostorima,a može izazvati gadne reakcije sa hrvatske strane (ovo ne brkati sa svim Hrvatima) od nekih lokalaca koji su tamo.Vukovar se prazni,i od jednih i od drugih,jer perspektive nema!I šta onda sa ćirilicom?Šta ćemo dobiti,ako imamo table,a nemamo ljude...I to se ne odnosi samo na Srbe,nego i na Hrvate,Rusine ,Mađare.Svi smo mi u istom sosu!

Kako je krenulo kod nas,bićemo mi gladni i neće više biti dopisivanja po forumima!I sada će se neko naći i reći ovaj kanarinac razmišlja stomakom...Gospodo draga,da ja pitam neke koji tako misle:"A šta bi vi radili na mome mestu?Vikali da se borite za srpsku stvar?".Zamisli dođe zima,a nema para za drva.I umre kanarinac,smrznut i gladan,da bi kroz par godina se našao neki političar koji bi mene proglasio za velikomučenika.Pa bi se posle našli neki koji bi rekli kako sam ja bio ljudina,pomogao Srbima,a ustvari sam ja mogao biti budaletina,neradnik,podlac...Ali o mrtvima (još kada neko ima koristi) sve najbolje.

Kada smo spomenuli utakmice...Nije mi baš ugodno kada igraju Srbi i Hrvati,bez obzira ko pobedi.Kada smo već kod sporta,bolje gledati Vuteks i Vupik,nego preplaćene (ma koliko život sportista bio težak) zvezde Reala i Barselone.Kod ovih naših se lepo vidi kada su prodali utakmicu,a možeš se nasmijati od sveg srca gledajući mečeve kao i slušajući primedbe i zapažanja gledalaca.Ko kaže da u sportu nema romantike ;D

Vezano za 1996,postojao je jedan prelazni period u kome Srbi nisu morali ići jedno vreme u HV,jedan period su se i dinari mogli trošiti (do potpunog uvođenja kune),zajednička policija,odvojene škole (postoje i dan-danas) u kojima su postepeno uvođeni udžbenici iz Hrvatske...Bilo je toga još,ali ko će se setiti sada. 

Kanda ste se malo iznervirali :[|

Khm ... nema potrebe da na vas trošim reči, ne podnosim ni ja vas ali ja kao moderator vodim računa da sve bude pod kontrolom na sajtu. Sa tim vi nemate ništa i da nisam to što jesam ne bih ni obratila pažnju na vas. Nisam ja ovde da me neko voli a najmanje takvi provokatori poput vas.

Kažete i sami da ste ovde "po zadatku"  ::)

Ako ste po zadatku ovde onda ste za svoj posao valjda i plaćeni.I još se žalite!

I to meni!

Odakle pišete i za koga pišete vidi se.

Moja rodbina koja živi u Vukovaru, Kninu i Republici Srpskoj nema veze sa Kamerunom ali svakako sam u toku kako tamo ljudi žive, na vašu očiglednu žalost. Dokažite vi nama da je tamo sve ok i da Srbima tamo ništa ne fali. Malo sutra!Ali zato dokaza o vašim neljudskim postupcima postoje na svakom koraku. Šta ću vam ja što vam istina nije prijatna. Idite i piskarajte po vašim sajtovima tamo niko neće da vas dira ...

O mržnji ... ne mogu da volim ljude koji su proterali sve što je srpsko sa vekovnih ognjišta i na koja ne dozvoljavaju raznim pravnim i neljudskim zakonima da spreče povratak svakoga ko na to i pomisli.

Srbi su izloženi pritiscima razne vrste i vrlo blizu fizičkog nestanka iz vaše NDH. Najnoviji ustaški atak je na biračke spiskove.

Sve je sušta istina.

O brisanju ... jedino što će ovde biti obrisano ste vi.

Zar je greh iznervirati se? Jesam, imam velikog zivotnog iskustva i znam koji ljudi su dobri a koji losi. Vi dobar covek niste, a usto ste i lazov, a ni istorija vam nije jaca strana. Elem sta ocekivati od primitivaca nego da svakoga ko ne misli kao on, proglasi za Hrvatom. I to ste zena u godinama, a tako nisko idete. Svaka vam cast, blago deci na takvoj majci.

Po zadatku sam zbog knjiga koje pisem, neki forumasi to ovde znaju, znate i vi jako dobro, no takvi ste kakvi ste i vama to nista ne znaci. Bitno da kujete novu zaveru jer vam ne odgovara pisanje. A ono bitno ste naravno izostavili, i to dve stvari.

Prva je, zasto se tako ne obratite i forumasu Kanarincu koji je iz tih krajeva? Zasto njega ne demantirate? Da li je i on Hrvat? Zasto nemate petlje da se njemu suprostavite? Zasto izvrcete moje reci?

Nigde nisam rekao da je Srbima tamo dobro, no ja se za razliku od vas sluzim cinjenicama i to vas bode u oci. Stanje tamo i nemoze da bude bolje sto se tice medjuljudskih odnosa, taj grad je krvario, dosla je Hrvatska vlast a mnogi od Srba u Vukovaru su abolirani, a znas i sama sta to znaci, kako onda ocekujes da bude ljubavi i sloge tamo? Ne znaju se sudbine mnogih Srba ali ni Hrvata, to je grad boli i patnje i normalno da stanje nije idilicno i ja to nigde nisam napisao, Ja samo kazem da Srbi u Vukovaru ne inzistiraju uopste na Cirilici niti im je stalo puno do nje, moze ali i ne mora, a vi pisete ovde mitove o ugnjetavanim Srbima koji zele Cirilicu a Hrvati ne daju. E pa nije tako, nije i mozete se postaviti na glavu, nije tako, mozda mozete ovde da svojom zlobom hranite nabrijanu klincadiju ali ozbiljne ljude ne mozete.

Dakle nije Srbima tamo dobro, ali nisu ni oni bezgresni a to je nesto sto vi necete ni u snu da priznate, jer ste necovek i jer vam u krvi tece mrznja. Provokacija u ovom gradu imas na sve strane i od svih, i od Hrvata i od Srba, a bolje od mene ne mozete biti obavesteni jer niste tu, kad ste posetili rodbinu zadnji put dole? Je li, kad ste bili ovde zadnje put? Kako vam nije samo sramota da tako lazete i stavljate reci meni u usta koje ja ni u ludilo nisam rekao. To govori o vama sve.

Ubijali su i Srbi Hrvate, ocemo se sad svi mrziti? Ja sam odabrao da ne mrzim i ponosan sam, cista mi je savest, mojom krvi ne tece mrznja, ja gledam ko je covek a ne ko je Hrvat ili Srbin. Zato sam i ozenio Hrvaticu, jer je covek. 

Zasto vam ovo sve pisem, zato sto se pravite veliki Srbi, a takvi samo stitite nama pravim Srbima koji zelimo normalan zivot. Tesko nam je i ovako i onako u Hrvatskoj, a takvi poput vas ne pomazu ni malo, samo odmazu i u svome nekom sizosvetu mislite da ste pravi i veliki Srbi, a jajare ste obicne. Vukovara videla nisi, ali se usudjujes da pises kako je nama ovde, more kako te nije sram. Verovatno ste jadna, stara ogorcena usidelica i neka me kaznite za ovo, zasluzio sam, ali vi pravi Srbin niste. Pravi Srbin je nesto sasvim drugo. PraVI Srbin je Kanarinac a vi razmislite zasto je to tako.

Drugu stvar mi niste odgovorili, sta se desilo 1996 cime je povredjen ustav ali je to pogodovalo Srbima u Vukovaru? Hocete mi odgovoriti na to ili cete se i dalje praviti slepa?

Da, naravno da cete me brisati, tako vi radite sa onima koji imaju neke argumente. I dalje cete hraniti klincadiju raznim mitovima, jer vi eto koja imate rodbinu u Vukovaru( u sta ja debelo sumnjam) a Vukovara niste videli ko zna otkad, znate bolje od nas koji smo dole. Kanarinac je umeren, zna lepo reci neke stvari, mirniji je, ja nisam, zato cete mene da maknete a njemu cete glumiti velike Srbe, patriote, internet ratnike. Odavno znam da vama ovde istina ne odgovara, naravno da cete me brisati, nisam ni sumnjao u to. Samo znate sta...primecujete li kako vam nema nekih clanova ovde? Cak i oni znaju sta je ovo ovde mesto i kakvi su forumasi poput vas, zato mnogih i nema, maknu se. Pricao sam sa mnogima.

I kao i uvek, ja sve mogu dokazati draga gospodjo ili gospodjice, samo recite, ako imate neku rodbinu u gradu, dogovorite nam susret, moze i negde u gradu ako treba, pa ce se uveriti ko sam, sta sam i odakle sam. No nemorate mi odgovoriti na ovo, to vam ne odgovara kako bi i dalje mogli ovde da hranite ljude mitovima, stavljate propagandne tekstove bez izvora koje je mogao i moj deda Jova da pise i time cete i dalje nastaviti ziveti u svom sizosvetu.

Ajmo spustiti loptu na zemlju.Nema potrebe za nikakvim prozivanjima i suočavanjima.Ovo je forum,mesto za razmenu mišljenja i iskustava.Ne znamo se,pa si onda neki daju malo oduška,a i teme su škakljive.Nema potrebe za mržnjom između članova,nemojte biti neozbiljni! 

Ljudi,morate shvatiti da ovo uvođenje ćirilice ništa nama neće pomoći u smislu opstanka na ovim prostorima,a može izazvati gadne reakcije sa hrvatske strane (ovo ne brkati sa svim Hrvatima) od nekih lokalaca koji su tamo.Vukovar se prazni,i od jednih i od drugih,jer perspektive nema!I šta onda sa ćirilicom?Šta ćemo dobiti,ako imamo table,a nemamo ljude...I to se ne odnosi samo na Srbe,nego i na Hrvate,Rusine ,Mađare.Svi smo mi u istom sosu!

Kako je krenulo kod nas,bićemo mi gladni i neće više biti dopisivanja po forumima!I sada će se neko naći i reći ovaj kanarinac razmišlja stomakom...Gospodo draga,da ja pitam neke koji tako misle:"A šta bi vi radili na mome mestu?Vikali da se borite za srpsku stvar?".Zamisli dođe zima,a nema para za drva.I umre kanarinac,smrznut i gladan,da bi kroz par godina se našao neki političar koji bi mene proglasio za velikomučenika.Pa bi se posle našli neki koji bi rekli kako sam ja bio ljudina,pomogao Srbima,a ustvari sam ja mogao biti budaletina,neradnik,podlac...Ali o mrtvima (još kada neko ima koristi) sve najbolje.

Kada smo spomenuli utakmice...Nije mi baš ugodno kada igraju Srbi i Hrvati,bez obzira ko pobedi.Kada smo već kod sporta,bolje gledati Vuteks i Vupik,nego preplaćene (ma koliko život sportista bio težak) zvezde Reala i Barselone.Kod ovih naših se lepo vidi kada su prodali utakmicu,a možeš se nasmijati od sveg srca gledajući mečeve kao i slušajući primedbe i zapažanja gledalaca.Ko kaže da u sportu nema romantike ;D

Vezano za 1996,postojao je jedan prelazni period u kome Srbi nisu morali ići jedno vreme u HV,jedan period su se i dinari mogli trošiti (do potpunog uvođenja kune),zajednička policija,odvojene škole (postoje i dan-danas) u kojima su postepeno uvođeni udžbenici iz Hrvatske...Bilo je toga još,ali ko će se setiti sada. 

Ma nisu svi poput vas, pametan ste vi mladic, znate i sami gde se nalazite (mislim na ovaj forum) i koji je jedini nacin. Vidite da vama nista ne pisu, pojavili se vi sa pricom koja ne podgrejava mitove, i tajac. Sa nekim ljudima drugacije ne moze, nisu oni za argumentiranu raspravu.

Ja vam dragi moj mladicu, mnoge stvari posmatram filozofski, gledam dublje, duboko se u sve zagledam i znam da nisam popularan. Nisam vam ja jedan od onih koji ce reci da smo mi Srbi krasni, koje ce pisati o tome kako nas svi kolju(ovde pricamo o Hrvatima) a kako mi ne, kako nas Hrvati provociraju a mi ne. Ja znam koliko je nas Srpski narod napacen, ali brate patili smo i mi druge. Pravi Srbin je svestan svoje sadasnjosti ali i proslosti.

Elem sto se tice 96, da, Srbi nisu morali da idu u Hrvatsku vojsku zbog osecanja, ali nisu morali ni da uce "Novu Hrvatsku povijest", to su dva rekao bi najznacajnija dela iako je bilo toga jos sto ste primetili, no odabrao sam ova dva. Dakle i time je isto prekrsen ustav. To je bio moratorij i trajao je 10 godina.

Zato vam ja kazem, ja na stvari gledam filozofski ali i osecajno a pokusavam i da budem realan, bas sve ono sto politika danas ne trpi.

Sta zelim reci, gledala su se nasa osecanja i to niko ne moze da ospori, realnost je ta da je Vukovar danas u sastavu RH i da je Vukovar Hrvatski grad, Vukovar je grad u kojem su patili i Srbi ili Hrvati. Citao sam ja vase postove na drugim forumima i znam da ste realni, Srbima Vukovar nije trebao, to je nasa SRAMOTA i sto smo ga sravnili sa zemljom. Pa ako uzmete u obzir sve sto sam napisao, pocevsi od toga da su se gledala nasa osecanja te da je to Hrvatski grad, ne mislite li da bi bilo posteno da se sada uvede moratorij i u vezi Cirilice, na 10 godina recimo? Nema kuce u Vukovaru u kojoj neko nije izgubio nekoga, Hrvati su vecina, ako su oni nama vec izasli u susret 96, mislim da zbog njihovih osecanja sada mi moramo da uradimo isto. I zato mi nije jasan SDSS i sta su oni ovime hteli postici. Postoji i neki spisak po kojem 80 posto Srba ja mislim, koristi Latinicu, zar ce se uvoditi Cirilica zbog ovih 20 posto? Ma ni to nije bitno, treba biti covek. Za Cirilicu je jos prerano, a ruku na srce, Cirilice nije nikad bilo u Vukovaru. Barem u ovoj drugoj Jugoslaviji, dalje nema potrebe da idem u istoriju. Treba biti covek ali eto, politika to ne trpi.

Ako ste za jedno pice, javite mi se, ja sam vam blizu marketa Sotoriva, prema onoj kafanici, mozemo tamo popiti pice.

Da, naravno da cete me brisati, tako vi radite sa onima koji imaju neke argumente. I dalje cete hraniti klincadiju raznim mitovima, jer vi eto koja imate rodbinu u Vukovaru( u sta ja debelo sumnjam) a Vukovara niste videli ko zna otkad, znate bolje od nas koji smo dole. Kanarinac je umeren, zna lepo reci neke stvari, mirniji je, ja nisam, zato cete mene da maknete a njemu cete glumiti velike Srbe, patriote, internet ratnike. Odavno znam da vama ovde istina ne odgovara, naravno da cete me brisati, nisam ni sumnjao u to. Samo znate sta...primecujete li kako vam nema nekih clanova ovde? Cak i oni znaju sta je ovo ovde mesto i kakvi su forumasi poput vas, zato mnogih i nema, maknu se. Pricao sam sa mnogima.

I kao i uvek, ja sve mogu dokazati draga gospodjo ili gospodjice, samo recite, ako imate neku rodbinu u gradu, dogovorite nam susret, moze i negde u gradu ako treba, pa ce se uveriti ko sam, sta sam i odakle sam. No nemorate mi odgovoriti na ovo, to vam ne odgovara kako bi i dalje mogli ovde da hranite ljude mitovima, stavljate propagandne tekstove bez izvora koje je mogao i moj deda Jova da pise i time cete i dalje nastaviti ziveti u svom sizosvetu.

Ja širim mržnju ??? Pa da li vi čitate šta pišete! Ostaće svako vaše napisano slovo, vaše ogledalo, vaša mržnja i vaša nekultura.

Neka se vidi i ko je jajara ...

Niste čak ni pristojni.

Tekstovi koje postavljam su UVEK potpisani i NIKADA se ne prenose bez datuma objavljivanja i izvora, znači i lažete, pride. To što vama ne odgovara vaš je problem.

Verovatno ste zato i došli na naš sajt da sakupite materijal za "vašu knjigu" ...

Sa sajta su otišli ljudi koji su se pronašli u nekim drugim vodama a i oni koji Oluju ne smatraju zločinom kao i oni koji veličaju Tompsona, Gotovinu, Markača i ostale ustaše.

Niste vredni da trošim ni reči ni vreme zato vam sada kažem da će svaki naredni post koji ne bude imao veze sa Vukovarom i ćirilicom biti obrisan bez polemike.

Dobili ste mnogo više vremena i prostora nego što zaslužujete.

Jasno!

U Vukovaru neće ćirilicu ni po koju cenu

Više od 4.300 Vukovaraca potpisalo je peticiju u kojoj traže da se postavljanje dvojezičnih tabli odloži za deset godina. Peticiju je organizovala Hrvatska stranka prava Ante Starčević, koalicijski partner HDZ, a biće predata predsedniku hrvatskog Sabora Josipu Leki.

Više od 4.300 građana potpisalo peticiju protiv postavljanja tabli na ćirilici

Organizatori peticije kažu da popis stanovnika ne odgovara stvarnom stanju u Vukovaru i da u tom gradu živi manje Srba nego što je popis pokazao. Navodno, brojni Srbi su se odselili i dođu u Vukovar samo kada su izbori.

- Nije problem ćirilica, već simbolika šta predstavlja - kaže predsednica krajnje desne političke stranke HSP Ruža Tomašić.

- Zajednički život u Vukovaru ne može da se postigne ćirilicom i silom. Grad Vukovar nije svojim statutom propisao uvođenje dvojezičnosti.

Jedino i dalje nije jasno kada će se dvojezične table uvesti u Vukovaru, u gradu u kojem ima i najviše otpora. Desne političke stranke retoriku su vratile na devedesete godine prošlog veka, pa tako tvrde da sadašnja vlada želi od Vukovara da stvori srpski grad. Optužuju aktuelnog premijera Zorana Milanovića da će biti krivac ako dođe do međunacionalnih sukoba u Vukovaru.

31. 01. 2013. Večernje novosti

Ja vam dragi moj mladicu, mnoge stvari posmatram filozofski, gledam dublje, duboko se u sve zagledam

Ja doista nisam iz poznatog mi Vukovara , ali znadem da je situacija identicna u cjeloj Krajini .

Ako razmisljate vec toliko duboko pomozbog kako kazete , onda vjerovatno znadete sta ce se desiti tek "ako vam oduzmu i pismo" .

Naravno da sam protiv nasilja i izazivanja , ali vukovarci to ne cine trazeci svoje pismo .

A izazivea ih prosta cinjenica da jos postoji Srba .

Zato im je pismo trn u oku .

Ja doista nisam iz poznatog mi Vukovara , ali znadem da je situacija identicna u cjeloj Krajini .

Ako razmisljate vec toliko duboko pomozbog kako kazete , onda vjerovatno znadete sta ce se desiti tek "ako vam oduzmu i pismo" .

Naravno da sam protiv nasilja i izazivanja , ali vukovarci to ne cine trazeci svoje pismo .

A izazivea ih prosta cinjenica da jos postoji Srba .

Zato im je pismo trn u oku .

U kakvoj Krajini dragi Grome, Krajine vise nema niti ce da je bude. Tako je odlicop veliki "Ujka Sam" kao sto su rezirali i raspad Jugoslavije.

Nitko nam nece oduzeti pismo, mi na svome ognjistu mozemo pisati kako hocemo, sela gde zive Srbi tipa Trpinja, Brsadin, Dalj itd imaju odavno dvojezicnost i Cirilicu, a morate da svatite da obican covek u Vukovaru, Srbin, nije trazio Cirilicu. Na to se loze samo ekstremisti i SDSS a posto niste iz Vukovara onda ne mozete ni da razumete o cemu pricam ni sta je ovde SDSS, sa kime suradjuju, i zasto to rade. Zapamtite samo jedno, SDSS nikad nije radio u interesu Srba u Vukovaru, i to ce vam svaki Srbin iz Vukovara potvrditi. Znaju oni zasto traze Cirilicu...

I opet moram da spomenem, popis nije tacan i nije ispravan, licno poznam nekoliko ljudi koji zive u Srbiji, a dodju u Vukovar po neke beneficije tipa mirovina, decji doplatak itd, oni uopste nisu u Vukovaru a vode se kao da jesu. Ima i Hrvata isto i popis nije ispravan, a Hrvatska vlast zeli uvesti Cirilicu kako bi se dodvorili EU i zato im ne pada napamet raditi novi popis. No ajmo predpostaviti da je tacan popis iako nije.

Da po zakonu treba da se uvede Cirilica, no sta je sa osecanjima ljudi? Podsetit cu te da se 96 gledala nasa osecanja, uveden je moratorij u kojim su Srbi imali znatne privilegije, isto na stetu ustava. Sada isto to traze Hrvati i brat brat, imaju pravo na to, rane su jos sveze i ako su se gledala osecanja Srba, isto pravo imaju i Hrvati.

A pismo nam niko ne moze uzeti i ako se u Vukovaru ne uvede Cirilica, to nista ne znaci, jer u Vukovaru nikad nije ni bilo Cirilice.

Svatite da je ljudima u Vukovaru, Srbima, svejedno. Oni se nece osecati zakinuto ako ne dobiju Cirilicu, nazalost neke kreature ovde poput Rade zele to prikazati kao teror nad Srbima ali to jednostavno nije tacno. Zeli se posao i bolji i lepsi grad, od Cirilice se niko nece najesti hleba i Srbi u Vukovaru su toga svesni. A posto nema puno toga u medijima, to mozete samo saznati tako da dodjete ovde i uverite se u to sto pisem.

neke beneficije tipa mirovina

Da li vi gospodine smatrate  "benificijom" zasluzenu mirovinu ?

nazalost neke kreature

I trebalo bi da shvatite , da ste ovdje gost isto kao i ja i da postujete domacina i  koristite primjeran rjecnik .

Toliko od mene gospodine . . .

Uvodjenje cirilice u Vukovaru kosta vrlo malo, da ne kazem nista i zato je treba uvesti.

A otvaranje novih radnih mesta kosta malo vise, ali je problem sta onda ako Srbi ostanu u Vukovaru i okolini... pa onda su se dzaba borili.

Da li vi gospodine smatrate  "benificijom" zasluzenu mirovinu ?

I trebalo bi da shvatite , da ste ovdje gost isto kao i ja i da postujete domacina i  koristite primjeran rjecnik .

Toliko od mene gospodine . . .

Poanta nije u beneficijama, vec u tome da ti ljudi ne zive u Vukovaru i ne mogu da budu na popisu stanovnistva Vukovara. Prosto kao pasulj.

A kakav cu recnik koristiti je moja stvar ali i moj problem, ne zamarajte se vi sa ovim.

Uvodjenje cirilice u Vukovaru kosta vrlo malo, da ne kazem nista i zato je treba uvesti.

A otvaranje novih radnih mesta kosta malo vise, ali je problem sta onda ako Srbi ostanu u Vukovaru i okolini... pa onda su se dzaba borili.

Oho vidim ni vi da odgovorite na pitanje..lepo lepo.

Kosta itekako puno, kosta ljudskih osecanja. 

Znate li da su Hrvatski nacionalisti slicno ovako pricali 1996 kad su Srbi dobili neke povlastice na stetu ustava. Ma niko vidim od vas to ne komentira i svi prosipate jeftine pamflete i mitove. Totalno ste bez argumenata-

A vi me zacudjujete, kao da niste odavde, ups pa i niste, svake prestupne ste ovde. Zar ne vidite da Hrvatskoj vlasti je u interesu da se lize sa Srbima zbog EU. Da su hteli da odu ne bi 96 abolirali mnoge ljude vec bi ostvarili ciljeve vojnim putem. Mitovi i legende ce vas unistiti ali nema veze, uzivam kad vidim kako nemate ni jedan jedini argument- A tako mladi, zalosno.

А које си ти то питање поставио?
Намлатио си овде сламе за 2 стога.

Е па видиш рођаче, и нама су 1990-91. године шаховница и имена усташких улица и сл. коштала пуно осећања, па се нити за то потресао. Ниси се чак ни за главу почешао.

Које су то штете по Устав Хрватске?

Које ти то аргументе имаш? Ајде изнеси!

Хрватска уопште не чини ништа што је у рангу добросуседских односа и суживота са Србима, а камоли да истиснски ради на помирењу и повратску Срба. О чему ти збориш?!?!?!

И немој те бљувотине са Аболицијом. Каква је то Аболиција када стално ничу нове лажне оптужнице против Срба?! Људи не смеју прећи границу, јер их одмах хапсе... Шатро Аболиција, а саставили списак са више од 3.000 оптужених Срба. И списак није коначан, сваке године га допуне...

Из авиона се види да си провокатор ;]\/

А које си ти то питање поставио?

Намлатио си овде сламе за 2 стога.

Е па видиш рођаче, и нама су 1990-91. године шаховница и имена усташких улица и сл. коштала пуно осећања, па се нити за то потресао. Ниси се чак ни за главу почешао.

Које су то штете по Устав Хрватске?

Које ти то аргументе имаш? Ајде изнеси!

Хрватска уопште не чини ништа што је у рангу добросуседских односа и суживота са Србима, а камоли да истиснски ради на помирењу и повратску Срба. О чему ти збориш?!?!?!

И немој те бљувотине са Аболицијом. Каква је то Аболиција када стално ничу нове лажне оптужнице против Срба?! Људи не смеју прећи границу, јер их одмах хапсе... Шатро Аболиција, а саставили списак са више од 3.000 оптужених Срба. И списак није коначан, сваке године га допуне...

Из авиона се види да си провокатор ;]\/

Pravimo se Tose? Neka neka, ako imate muda onda necete nista brisat, pa neka oni sa malo vise mozga sami vide sta ja pisem, a sta ti i tebi slicni. Elem ajmo redom.

Pitas koja pitanja sam postavio? Postavio sam pitanje sta je to uradjeno 96 godine na stetu Hrvatskog ustava, nesto tada nisam video da se Vukovarski Srbi bune.

A dali su srbima puno manjiskih prava u proslosti pa i sada:izbegavanje sluzenje u HV vojsci, aboliciju, posebne skole gde ne trebaju uciti o hrvatskoj istoriji, do dvostrukog glasanje, srpska banka , a imamo i 3 zastupnika u saboru. Lazem li? Na osnovu toga smatram da bi se trebalo odustati od Cirilice barem jos neko vreme. Oni su gledali nasa osecanja, red je da mi sad gledamo njihova.

Ako sam provokator zbog toga neka sam, ali ostat ce zapisano da te zovem da se nadjemo kad ces se face to face moci uveriti ko sam, sta sam i jesam li provokator. Kako ces ljudima koji ce pitati, a pitati ce te budi siguran, objasniti da se nisi hteo naci sa mnom? Jel znamo se, neces hteti a znas zasto? Jel ti je lakse tako, tako ces i dalje moci da siris svoje mitove i da one koji ne misle kao vecina (vecina na ovome forumu da se razumemo, jer ipak oni normalniji tako ne misle) zoves provokatorima. I ostat ce zapisano da je taj jedan "provokator" hteo tebi da dokaze sta je i ko je, sta je po nacionalosti, gdje je bio i sta je uradio za Srpski narod. Ti sve sto si uradio je da pises ovde na forumu i siris mrznju i nalazis se po raznim Krajinadama da bi se dobro najeo i napio. Jel to tvoj doprinos Srpskome narode?

Nadji se sa mnom pa ces videti sta znaci pomagati narodu, pitao sam te vec da li osim mase, imas nesto i u mozgu, ako imas naci ces se sa mnom. Znas decko ja sam ti uporan, cak i na forumu ja sam uporan, nista me ne kosta da se nadjem sa nevernicima i onima koji me zovu provokator, napisao sam i gde se nalazim, uvest cu te u kucu, posluziti kao sto pravi domacin radi. Pitanje je imas li ti petlju za tako nesto ili ti je ovako lakse, iz sigurnog i toplog doma da pises o Vukovaru i okolici, siris mrznju, zoves nas provokatorima svi koje ne mislimo kao ti a dodjes ovde svake prestupne godine. Junace.

KANARINAC IZVINJAVAM TI SE, NISAM MOGAO DA IZDRZIM, NE ZELIM TE MESATI U MOJE FORUMSKE RASPRAVE, SAMO ZELIM POSTAVITI PITANJE RADI, NA KOJE NIJE ODGOVORILA, KAO I CHULETU KOJI SE PRAVI DA NIJE VIDIO-GO

Gospodo recite mi, da li i njega smatrate provokatorom???????????

To su ta dva pitanja Chule. A argumente koje imam, to su istorijske cinjenice, 96 godina recimo, reci lazem li ista? Nije li bilo kako sam napisao? Drugi argument je taj da Srbima ovde nije stalo do Cirilice kako to prikazujete, da im je svejedno i da ako se ne uvede, nece smatrati da su ista izgubili. A argument je taj sto sam ja tu, na licu mesta i znam, a pitanje je hoce li tebi to biti argument iz Beograda ili gde li si vec te oces se naci sa mnom pa da vidis malo sta ljudi misle.

Cinjenica je i da u Vukovaru nikada nije bilo Cirilice, barem za vreme Jugoslavija i nikad nije bilo dvojezicnosti, a bilo je vremena kad je bilo i vise Srba ovde. Druskane to su sve argumenti jer su cinjenice, pobij ako mozes.

Pa ja pamtim malo više i malo bolje od tebe. Svako ko je bio u Vukovaru 1996 i 1997. godine vrlo dobro zna da su Srbi protestvovali protiv dolaska hrvatskih vlasti i tog hrvatskog Ustava. Činjenica jeste da je hrvatski špijun Goran Hadzic potpisao Erdutski sporazum 21. novembra 1995. baš onako kako su od njega njegovi sefovi tražili.

Tako da nemoj ti ovde da nam soliš i drobiš, držiš lekcije kada si na 1. tački već pao!

To ne služenje srpskih mladića u HV ima svoje zašto i zato. Zato što bi Srbi svakako u tim jedinicama bili u manjini, samim time i izloženi psihofizičkom maltretiranju, verovatno i sa tragičnim posledicama. Hrvatska istorija je prepuna laži i iskrivljivanja istorijskih činjenica. Prvi i dobar primer ti je Drugi svetski rat i NDH, odnosno koncentracijoni logori i smanjivanje broja ubijenih, itd. Srpski profesori koji i predaju u hrvatskim odelenjima izloženi su psihičkim maltretiranjima i provokacijama.
Srpska banka? Sem imena ništa posebno. Isto kao i 3 saborska zastupnika. Ako tim zastupnicima kažemo imena kao npr. Milorad Pupovac, Vojislav Stanimirović... onda je svakome zdravom čoveku jasno da se radi o pukoj manipulaciji i prevari na štetu Srba u Hrvatskoj. Ti likovi jesu Srbi po rođenju, ali oni ne rade dobro za Srbe, niti im je stalo do srpskog imena u Hrvatskoj. Oni su najobičnije lutke, figure koje HDZ i Hrvatska vešto koristi u hladnom ratu protiv Srba, vešto kezeći se pred EU i svetom kako sve štima sve valja, samo se neka šačica bradonja i pijandura buni.
Za aboliciju sam ti već objasnio gore. Formalno jeste doneta, ali u praksi ne funkcioniše.

Ćirilica ne košta ništa. I može se uvesti kao dobar primer, pokazatelj da je država Hrvatska spremna da istinski prihvati Srbe, a ne da pokazuje stalno srbofobiju.

Pa hajde da se nađemo! Ja kriminalac nisam, a ni miš. A razni likovi koji su na tastaturi jaki, "junačine" susrete uživo izbegavaju. I ne znam odakle ti uopšte ideja da ja neći ili ne smem da se nađem sa tobom. Vidi se da ti mene ne poznaješ!
I odakle ti uopšte ideja da ja širim mitove? O kome i o čemu? Ja da širim mržnju po forumu sigurno ne bi mi bilo dozvoljeno da pišem, a još manje da budem urednik.

Hahahaha... Odakle ti uopšte ideja da ja idem po "raznim Krajinadama" da žderem i pijem?!  ::)  Moj doprinos srpskom narodu se ogleda kroz čuvanje tradicije i običaja, kroz poznavanje istorije mog naroda. Nešto gde si ti prekratak.

A mi ostali nemamo domaćinsku ćud. Svi smo mi koljači i ubice, vampiri, pijane bradonje, kojima promaja duva u glavi... baš onako kako nas HRT pokušava prikazati već 22 godine. Itekako imam petlje, toliko da ti ne možeš ni da zamisliš. Pa ja sam bar živeo u Vukovaru, za razliku od većine likova koji piskaraju svašta, svakakve nebuloze o istom. Ako ćemo ruku na srce, ni ti ne živiš trenutno u Vukovaru, pa nemoj mi onda držati lekcije.

Kanarinac nije provokator. I ne mešaj njega u ovo. Ima čovek različito mišljenje od nas ovde, pa šta.

Srbima je u prvom redu stalo do posla, pukog opstanka... A ćirilica je samo odraz poštovanja svog nacionalnog identiteta. Ako to mogu da rade Rusi u Poljskoj i Ukrajini, zašto ne bi i Srbi u Vukovaru?

A otkude ti to znaš da ćirilice u Vukovaru nije bilo za vreme Jugoslavije?!
Ja nešto nisam siguran da si ti tamo živeo pre rata, da bi takve stvari znao.

Oho vidim ni vi da odgovorite na pitanje..lepo lepo.

Kosta itekako puno, kosta ljudskih osecanja. 

Znate li da su Hrvatski nacionalisti slicno ovako pricali 1996 kad su Srbi dobili neke povlastice na stetu ustava. Ma niko vidim od vas to ne komentira i svi prosipate jeftine pamflete i mitove. Totalno ste bez argumenata-

A vi me zacudjujete, kao da niste odavde, ups pa i niste, svake prestupne ste ovde. Zar ne vidite da Hrvatskoj vlasti je u interesu da se lize sa Srbima zbog EU. Da su hteli da odu ne bi 96 abolirali mnoge ljude vec bi ostvarili ciljeve vojnim putem. Mitovi i legende ce vas unistiti ali nema veze, uzivam kad vidim kako nemate ni jedan jedini argument- A tako mladi, zalosno.

Koja ljudska osjećanja hrvata su narušena hrvatskim zakonom kojeg su izglasali hrvati u saboru,da narod koji ima trećinu stanovništva u nekom gradu ili mjestu ima pravo na svoj jezik i pismo ?!

Nisu Srbi izglasali zakone rh,već hrvati !

Ne može se ustav i zakon tumačit kako kome paše,nego se mora poštovat i sprovodit ono šta u njemu piše !

Ovi hrvati što se bune na ćirilicu u Vukovaru također većina nisu iz Vukovara,nego dolaze iz najustaškijih mjesta u hrvatskoj da pale vatru po Vukovaru !

Aj spusti malo loptu na zemlju i smiri strasti za promjenu ! 

Jesi zadovoljan sa mojim argumentima,ili trebaš još neko pojašnjenje ?

Jos nesto da napisem sta je za razmisljanje, onaj ko oce naravno. Vukovar danas ima oko 27 000 stanovnika, a u sluzbenim podacima pise da ih je 30 000

Prema poslednjem popisu ima blizu 28 000.Demograf Živić (zaboravih mu ime) pretpostavlja da u gradu stvarno živi oko 20 000 ljudi.Grad duhova!

Hrvati: Branili smo Vukovar, a ne Вуковар

Oko 20.000 građana i veterana okupilo se u Vukovaru na protestu zbog uvođenja srpskog jezika i ćirličnog pisma u zvaničnu upotrebu u tom gradu, prenose beogradske agencije.

Skup obezbeđuju jake snage policije. Protest se snima, a posebno su, kako navodi Večernji list, osigurana mesta poput konzulata Republike Srbije u Vukovaru i okolna sela sa brojnim srpskim stanovništvom.

Protest u organizaciji Stožera za odbranu hrvatskog Vukovara počeo je u 12 časova i pet minuta nedaleko od centra grada, na parkingu hotela Dunav pod sloganom "Za hrvatski Vukovar - ne ćirilici".

Prema izveštajima lokalnih medija, građanima i veteranima iz Vukovara pridružili su se i veterani iz cele Hrvatske, ali i susedne BiH i nekih drugih država. Skup je počeo intoniranjem hrvatske himne, a uoči skupa emitovane su pesme pevača Marka Perkovića Tomsona.

Organizatori smatraju da u Vukovaru nije došlo vreme za uvođenje dvojezičnosti, kao i da će uvođenje srpskog jezika i ćirličnog pisma u zvaničnu upotrebu dovesti do međunacionalne netrpeljivosti i ugroziti dugo stvaran mir u tom gradu.

Od državnih institucija traže da se Grad Vukovar izuzme iz ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina kojim se omogućava ravnopravna upotreba jezika i pisma manjine koja čini više od trećine stanovništva, ili da se na uvođenje dvojezičnosti u Vukovaru stavi moratorijum od 50 godina.

Stožer je Ustavnom sudu podneo zahtev za ocenu ustanovnosti Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina, a najavljen je i protest u aprilu u Zagrebu.

Prema Ustavnom zakonu o zaštiti prava nacionalnih zajednica i manjina, svaka nacionalna manjina koja čini više od trećine stanovništva neke lokalne samouprave ima pravo da na njenom pismu i jeziku budu postavljeni javni natpisi i oznake.

Prema prošlogodišnjem popisu stanovništva, u Hrvatskoj ima oko 20 opština i gradova u kojima pripadnici srpske manjine čine više od trećine stanovništva. Ipak, najveći otpor prema ćirlici prisutan je u Vukovaru i potiče od desnih stranaka i udruženja veterana poslednjeg rata.

Iz Vlade Hrvatske koju prevodi Socijademokratska partija više puta su poručili da će ploče s dvojezičnim natipisima biti postavljene gde god za to ima uslova, pa tako i u Vukovaru.

Predstavnici Srba u Hrvatskoj takođe su više puta istakli da nema razloga za odlaganje uvođenja dvojezičnosti u Vukovaru. Gradonačelnik Vukovara Željko Sabo pozvao je nekoliko puta građane na dostojanstvo i mir i poručio je da će se u Vukovaru zakon sprovoditi. On je, međutim, najavio da će tražiti da neke ustanove i institucije na području Vujovara budu izuzete od dvojezičnosti, poput Spomen doma i spomen područja Ovčara i Memorijalnog groblja žrtava rata.

Dosad se dvojezičnost u Hrvatskoj poštovala uglavnom u Istri, pa čak i tamo gde Italijani ne čine više od trećine stanovništva.

02. 02. 2013.  Beta

Pa ja pamtim malo više i malo bolje od tebe. Svako ko je bio u Vukovaru 1996 i 1997. godine vrlo dobro zna da su Srbi protestvovali protiv dolaska hrvatskih vlasti i tog hrvatskog Ustava. Činjenica jeste da je hrvatski špijun Goran Hadzic potpisao Erdutski sporazum 21. novembra 1995. baš onako kako su od njega njegovi sefovi tražili.

Tako da nemoj ti ovde da nam soliš i drobiš, držiš lekcije kada si na 1. tački već pao!

To ne služenje srpskih mladića u HV ima svoje zašto i zato. Zato što bi Srbi svakako u tim jedinicama bili u manjini, samim time i izloženi psihofizičkom maltretiranju, verovatno i sa tragičnim posledicama. Hrvatska istorija je prepuna laži i iskrivljivanja istorijskih činjenica. Prvi i dobar primer ti je Drugi svetski rat i NDH, odnosno koncentracijoni logori i smanjivanje broja ubijenih, itd. Srpski profesori koji i predaju u hrvatskim odelenjima izloženi su psihičkim maltretiranjima i provokacijama.

Srpska banka? Sem imena ništa posebno. Isto kao i 3 saborska zastupnika. Ako tim zastupnicima kažemo imena kao npr. Milorad Pupovac, Vojislav Stanimirović... onda je svakome zdravom čoveku jasno da se radi o pukoj manipulaciji i prevari na štetu Srba u Hrvatskoj. Ti likovi jesu Srbi po rođenju, ali oni ne rade dobro za Srbe, niti im je stalo do srpskog imena u Hrvatskoj. Oni su najobičnije lutke, figure koje HDZ i Hrvatska vešto koristi u hladnom ratu protiv Srba, vešto kezeći se pred EU i svetom kako sve štima sve valja, samo se neka šačica bradonja i pijandura buni.

Za aboliciju sam ti već objasnio gore. Formalno jeste doneta, ali u praksi ne funkcioniše.

Ćirilica ne košta ništa. I može se uvesti kao dobar primer, pokazatelj da je država Hrvatska spremna da istinski prihvati Srbe, a ne da pokazuje stalno srbofobiju.

Pa hajde da se nađemo! Ja kriminalac nisam, a ni miš. A razni likovi koji su na tastaturi jaki, "junačine" susrete uživo izbegavaju. I ne znam odakle ti uopšte ideja da ja neći ili ne smem da se nađem sa tobom. Vidi se da ti mene ne poznaješ!

I odakle ti uopšte ideja da ja širim mitove? O kome i o čemu? Ja da širim mržnju po forumu sigurno ne bi mi bilo dozvoljeno da pišem, a još manje da budem urednik.

Hahahaha... Odakle ti uopšte ideja da ja idem po "raznim Krajinadama" da žderem i pijem?!  ::)  Moj doprinos srpskom narodu se ogleda kroz čuvanje tradicije i običaja, kroz poznavanje istorije mog naroda. Nešto gde si ti prekratak.

A mi ostali nemamo domaćinsku ćud. Svi smo mi koljači i ubice, vampiri, pijane bradonje, kojima promaja duva u glavi... baš onako kako nas HRT pokušava prikazati već 22 godine. Itekako imam petlje, toliko da ti ne možeš ni da zamisliš. Pa ja sam bar živeo u Vukovaru, za razliku od većine likova koji piskaraju svašta, svakakve nebuloze o istom. Ako ćemo ruku na srce, ni ti ne živiš trenutno u Vukovaru, pa nemoj mi onda držati lekcije.

Kanarinac nije provokator. I ne mešaj njega u ovo. Ima čovek različito mišljenje od nas ovde, pa šta.

Srbima je u prvom redu stalo do posla, pukog opstanka... A ćirilica je samo odraz poštovanja svog nacionalnog identiteta. Ako to mogu da rade Rusi u Poljskoj i Ukrajini, zašto ne bi i Srbi u Vukovaru?

A otkude ti to znaš da ćirilice u Vukovaru nije bilo za vreme Jugoslavije?!

Ja nešto nisam siguran da si ti tamo živeo pre rata, da bi takve stvari znao.

Kao prvo, ne bojis se, ali mi dajes ban, bas lepo od tebe. Ovde svako dobije ban ko vam ne ide niz dlaku i ko ne misli kao vi. Elem ajmo mi o postu. Ni u teoriji ne mozes da pamtis bolje a ni dulje, posto sam i stariji od tebe i iskusniji. Bio svugde, video svasta. Da znam da su protestovali protiv dolaska Hrvatske vlasti, do prije par godine je bio i jedan Youtube clanak o tome, nazalost vise ga nema iz meni nepoznatih razloga, ipak uspeo sam da nadjem na jednom forumu jedan kratak video o tome kako se docekalo Madelajn Olbrajt 

http://www.itnsource.com/en/shotlist//ITN/1996/03/21/BSP210396032/?s=vukovar+1998&st=0&pn=1

I dalje ne shvatam na kakvoj sam to tačci pao i sta ovime zelim da kazes tacno? Mozes li malo detaljnije jer si prilicno nejasan. Ti uvodjenje Hrvatske vlasti u Vukovar koji je Hrvatska i sa kojeg je proterano Hrvatsko stanovnistvo a grad sravnjen sa zemljom usporedjujes sa uvodjenjem Cirilice? Ako je to nemam reci, eventualno mozes usporediti zakone koje su Hrvati sproveli za Srbe i koji su za nas bili i vise nego povoljni da se sad ne ponavljam, sa uvodjenjem Cirilice, u prvom slucaju uveden je moratorij i zbog njega se prekrsio Ustav sto je pogodovalo Srbima, sad Hrvati traze isto to. Ne znam sta je tu sporno.

To da bi bili izlozeni maltretiranju je verovatno istina, bas zato treba da budes zahvalan sto se to nije desilo, opet si pobrkao tok misli ili sta? Nije to samo to, nisu morali uciti Hrvatsku istoriju, dobili su odvojene skole, odvojene vrtice, dobili su sve, ama bas sve sto su trazili. Tebi to nije u redu? Kad napises da sluzenje Hrvatskih mladica u HV ima svoje zasto, kao da zelis reci da je to uradjeno na stetu Srba, a nije, i ti to dobro znas.

Elem samo da napisem nesto, smatram da su Hrvati izazvali JNA napadom na kasarne, JNA je samo branila ustavni poredak i tu nemam sta da kazem (osim sto mi nikada nece biti jasno zasto su uopste i isli na Vukovar kad su ga mogli zaobici i staviti u okruzenje, te naravno zameram im prekomerno granatiranje od kojeg se dan danas nismo oporavili) ali ne podrzavam razno razne paravojne formacije u kojima su vecinom bili ljudi slabijeg imovinskog, ali i intelektualnog kapaciteta, kao sto sam znas, na takve propaganda najvise deluje. Seti se lazi o pobijenih kolilo ono, 40 dece u Vukovaru, nije ni cudo da se desila Ovcara kao neka vrsta odmazde.

Pogledaj ovog coveka, brate ti si lud ako podrzavas ovakve ljude, e vidis takvi su danas uhlebljeni u Hrvatskim drzavnim sluzbama, ovaj radi u MUPu RH, aboliran je, nemoj mi reci da i time nije ucinjen ustupak Srbima. Ja bi ovakva govna strpao na neki Goli otok, nebitno koje su nacionalosti. I nije istina da abolicija u praksi ne deluje, abolicija se odnosi na Srbe koji zive u Hrvatskoj vecinom, konkretno pricamo o Vukovaru, a ti meni govoris o nekim spiskovima a ljudi poput ovog sa slike slobodno secu Vukovarom. Zasto me pravis ludim? Abolicija i te kako deluje, neki od aboliranih su ti danas u politici, zive kao bubreg u loju.

EDIT- Nece sliku da postavi, radi se o Belom Orlu, Milenku Koracu, mislim da ga ne moram predstavljati.

Za Stanimirovica, Pupovca i ostalu bagru si u pravu, jebe se njima za Srbe, ali za to ne mozes da krivis Hrvate. Taj Stanimirovic je i za vreme SAO Krajine imao veliku ulogu, ko je njega izabrao? Sigurno ne Hrvati.

Cirilica sa gledista ljudskih osecanja, kosta puno i previse. Iako sumnjas, Srbin sam, ali imam osecanja za sve, nije tesko razumeti zasto su ljudi protiv Cirilice, zaboravi sad politicare, Cirilica za Hrvate u Vukovaru asocira na rat, smrt, ubijanja, pod Cirilicom su ubijani ljudi i to nije tesko shvatiti, Cirilica je nasilno uvedena od 91 do 97,8, grad razoren, Hrvati proterani, Ovcara, a uvedena Cirilica. Moras biti teski nacionalista da ne shvatis zasto ljudima smeta Cirilica. I to je samo deo, drugi deo je taj da se Srbima islo na ruku glede njihovih osecanja i sada Hrvati traze to isto.

Jos si nesto promasio a sada cu ti i to pojasniti. Vidis ja mislim isto kao i Kanarinac, zato sam ga spomenuo, samo sto on pise uljudnije, a meni je takvih poput vas preko glave i na provokaciju odgovaram provokacijom. Procitaj pa ces videti ko je prvi poceo provocirati. Elem zelim reci, promasio si u vezi mene, jos jedan dokaz da se vodis mitovima i da u pravilu bas neznas sta pises je taj da si napisao da ja nisam tamo. A ja sam jasno napisao, pola godine u godini ja tu zivim, napisao sam cak i gde me se moze naci kad sam Kanarincu predlozio da se nadjemo. Znaci ne citas pozorno. E vidis, ti razmisljas na nacin, ajmo ugaziti Hrvate, uvesti Cirilicu i ko ih jebe. Takav si jer nisi ovde, ja i Kanarinac jesmo i zato to ne pisemo. Znas li ti kakav ce sada pritisak biti na Srbe u okolici? Evo vec danas je kamenovan jedan kafic a pretucen je mladic. Sta mislis kako ce gnjevni Hrvati sada da se odnose prema nama, ni do sad nije bilo bajno, kako ce tek da bude.

I to da stvar bude paradoksicnija, zbog necega sto Srbima ovde nije toliko vazno i nije im do toga stalo u tolikoj meri koliko ti zelis pokazati. Vidis ti Rada i vama slicni to ne mogu svatiti jer niste tu. I kakav onda ti dajes doprinos Srbima? Da si ovde upola kao ja, sumnjam da bi sada tako pisao. Osim ako nisi tatin i mamin sincic kojemu nista ne fali, takvi imaju vremena pa i lupaju gluposti. Zalazes se za nesto sto ni sami Srbi ovde ne zele a sta ce im otezati zivot u gradu. Razmisljas li ti uopste?

To sto ti mene pitas otkuda ja znam da nije bilo Cirilice, nemam reci, Chule, stvarno nemam reci da tako jedno pitanje. Zar moras ziveti u odredjenom razdoblju da bi znao nesto o istome? To je tvoj argument? Znaci li tebi sta istorija? Ja sam napisao da za vreme 2 Jugoslavije nije bilo Cirilice, i nije je bilo, to je cinjenica, a ja ne zelim da tebi budem mentor ni ucitelj, sam se obrazuj. Pitaj tatu, dedu, bilo koga da li je Cirilice bilo prije rata, ne mogu verovati da si napisao ovako nesto a kanda si obrazovan i znas o cemu pises.

Znas sta, sto manje bude ovakvih  http://www.itnsource.com/en/shotlist//ITN/1995/09/11/BSP110995008/?s=vukovar+1991&st=0&pn=4  ciljam na Slavka Dokmanovica, bice nam bolje. 

Evo jos jedan video ako koga zanima  http://www.itnsource.com/en/shotlist//ITN/1992/08/24/BSP240892029/?s=vukovar+1998&st=0&pn=1  o razmisljanjima domacih Srba za vreme Krajine. I onda se netko pita, zasto su Hrvati protiv Cirilice.

Sta se tice naseg sastanka, javi kad dodjes u ove krajeve. Slobodno vi mene banirajte kad vam ne odgovara sta pisem, napisi negde na sajtu kad dolazis i ja cu ti se javiti.

Koja ljudska osjećanja hrvata su narušena hrvatskim zakonom kojeg su izglasali hrvati u saboru,da narod koji ima trećinu stanovništva u nekom gradu ili mjestu ima pravo na svoj jezik i pismo ?!

Nisu Srbi izglasali zakone rh,već hrvati !

Ne može se ustav i zakon tumačit kako kome paše,nego se mora poštovat i sprovodit ono šta u njemu piše !

Ovi hrvati što se bune na ćirilicu u Vukovaru također većina nisu iz Vukovara,nego dolaze iz najustaškijih mjesta u hrvatskoj da pale vatru po Vukovaru !

Aj spusti malo loptu na zemlju i smiri strasti za promjenu ! 

Jesi zadovoljan sa mojim argumentima,ili trebaš još neko pojašnjenje ?

Koja osecanja, o tome ne bi jer je jasno vec na prvi pogled i nema smisla da se ponavljam.

A da li si isto tako pisao ako si bio ziv i 96 godine kad se na stetu Hrvatskog ustava, kojeg su isto pisali Hrvati, pogodovalo Srbima? Vidis svaka medalja ima dve strane, ne mozes kriviti Hrvate sada (govorim o narodu) a ne prisetiti se druge strane medalje.

Cirilicu ne uvode Hrvati da ugode srpskom narodu, nego Vatikan radi pokatolicavanja Srba!

Haha poskaklji me da se nasmejem, hahaha ulepsao si mi vecer hahaha. Joooj hehe.

Cirilicu uvode Hrvatski politicari da se dodvore Evropi u koju ulaze, da pokazu kako su oni eto "demokratska" drzava

Koja osecanja, o tome ne bi jer je jasno vec na prvi pogled i nema smisla da se ponavljam.

A da li si isto tako pisao ako si bio ziv i 96 godine kad se na stetu Hrvatskog ustava, kojeg su isto pisali Hrvati, pogodovalo Srbima? Vidis svaka medalja ima dve strane, ne mozes kriviti Hrvate sada (govorim o narodu) a ne prisetiti se druge strane medalje.

A šta kažeš na to da se u Srbiji (Vojvodini) ukine latinica,i u hrvatskim mjestima i selima stave ćirilične table,reciprociteta radi ?

Latinica vrijeđa osjećaje srpskog naroda i rane još nisu zarasle od Jasenovca,oluje,bljeska !

hrvati poznaju jedino jezik sile,i zato im treba tijerat inat i reciprocitet svud i svagdje !

Ne radi se tu o nikakvim osjećajima,nego o umobolesnoj mržnji hrvata prema Srbima koja traje neprekidno od 41.do danas ! I bez ovčare hrvatima je smetalo i smeta sve što je srpsko i podsjeća na Srbe.