Recommended Posts

Neæu ti sad ulazit u filozofiju razvitka prirode jer ako jedno ljeto mogu preko mostiæa,a drugo nemogu jer tuda ide voda,onda nije rijeè o ðiru ljeto-zima....ali dobro,sad da se ne raspravljamo...

Što bi te lag'o....nisam ni bio tamo,a baš ni neznam di je...meðutim,našlo bi se...

Ali ja samo kažem ono kako su meni rekli,neki malo stariji koji ipak znaju više od mene,koji su odrasli ovjde i više manje sve prošli na nogama...

Meni i dalje nije jasno sa kim se ti raspravljas!?Mani me promjena u prirodi,a to sto poneki slapic ili slap procuri par metara dalje,sta tu ima da se ne pozna!?Zapo bak za malo vode na mosticu,pa ne moze prepoznati Plitvice,stvarno smjesno.Limun dragu ne trazi,ima medjeda!

Ti "stariji" izgleda puno citaju Franicevu knjigu o Plitvicama, manje u originalu iz 1910.g., a izgleda vise u reprintu izdanom 1994.g. povodom "trece godine njihove okupacije" :kolutaj: . ( strana 37. Brekino ili Vilovsko Vrelo). Istina je da se taj naziv Brekino vrelo ne upotrebljava desetljecima kao ni gomila drugih naziva. Vjerujem da ni najbolji poznavaoci Plitvica ne bi znali gdje je Suputovo jezerce (stari, zaboravljeni naziv za Gradinsko jezero), da je Devcicevac ustvari Labudovac, a Vuceticev ljetnjikovac ustvari Betina Barica.

Ti "stariji" izgleda puno citaju Franicevu knjigu o Plitvicama, manje u originalu iz 1910.g., a izgleda vise u reprintu izdanom 1994.g. povodom "trece godine njihove okupacije" :kolutaj: . ( strana 37. Brekino ili Vilovsko Vrelo). Istina je da se taj naziv Brekino vrelo ne upotrebljava desetljecima kao ni gomila drugih naziva. Vjerujem da ni najbolji poznavaoci Plitvica ne bi znali gdje je Suputovo jezerce (stari, zaboravljeni naziv za Gradinsko jezero), da je Devcicevac ustvari Labudovac, a Vuceticev ljetnjikovac ustvari Betina Barica.

Istina,uvijek smo imali problema sa koje kakvim kadrovima iz zagreba koji su nam smisljali i izmisljali nazive i tako potiskivali u zaborav sve srpsko na Plitvicama!

Koju ces kupiti...ovu iz 1910.g. ili ovu noviju...ha ha ha...ovaj je odlucio da upoznaje Plitvice iz knjige da bi sve teoretski zbubao u glavu!?Nikad ti neces spoznati duh Plitvica,nikad ih neces osjetiti kao sto ih ja osjecam!

NEMA RAJA BEZ RODNOG KRAJA

Likota,ostavi ti Proscanskog,njemu nikad dosta vode.Nego reci ti nama

radite li sta na obnovi Texasa,da dodemo na po jedno karlovacko.

Ma kakav Texas,to je nesto najruznije sto je postojalo na Mukinji!Vratimo se mi prirodi,to je sustina duha Plitvica.

Kakva korist od uèenja stvari napamet,kad je opæe poznato da je teorija bez prakse goli k...c :kolutaj:

Ali me zanimaju sve sitnice oko Plitvica,sve ono što se nemože vidjeti okom,ono što je bilo prije...prije nego sam se ja rodio,prije nego si se ti rodio...naši roditelji,djedovi....

Ovo kako danas Plitvice izgledaju,to jest lijepo-dobro,neke stvari bi valjalo promjeniti...ali kako su one izgledale prije,dok su bila neka druga vremena?Kako je to izgledalo prije nego je netko poèeo praviti mostiæe,dok je išla prva "ekspedicija"...to me zanima,prošlost...a to možeš nauèiti samo iz knjige,jer ja ga *ebem ako mi naðeš živog svjedoka iz 1900. da mi malo isprièa što je i kako je bilo.

Svaki dio zemljine kugle ima neke svoje legende,prièe...tako mene zanima kojekakav mit o Plitvicama...prièa o Crnoj Kraljici...(tu bi htio napomenuti,ali netko ima neke takve zapise,zna neki link gdje ima podataka o tome,da mi se javi....)

Neka neka cumulus...tako i treba.Žalosno bi bilo da èovjek ne prièa o svom kraju...jer kao što Prošæe veli,tj. citirao je...nema raja bez rodnoga kraja...

Ma kakav Texas...rupa i dalje.Neæe to tako brzo u obnovu...dakle,na pivu moraš potegnut do Korenice...ili æeš u Robni po bocu pa na zidiæ :biggrin

Ili sad ovih dana,još bolja kombinacija,kao ja juèer recimo,otiæi do Karlovca na dane piva.... :biggrin :biggrin :biggrin

Evo zamolio sam te da se ne naljutiš!

Ma zaratio sa zenom, a ti naletio ebiga :lol:

Ma u redu je to,samo mani se toga!Svi mi imamo svojih problema,ja sam

zivcan da ti ne mogu opisati koliko,ali ipak pazim da nikoga ne uvredim.A

to sto ja ponekad pogresim,zato imam tebe da to ispravis,ebi ga,zurim,nervoza...

Pozdrav svim Plitvicanima ukljucujuci i tebe Proscanski! Mozda je vreme da dobijem odgovor na moja pitanja. Ja sam tebi dao sasvim dovoljno informacija da znas ko sam! Dobro dobro prije nego sto pocnemo da diskutujemo mozemo da svratimo kod Jove Glumca ili tacnije u njegovu(bivsu) gostionu "Soko" na pivce :biggrin :"Deni" je bio previse opasan da se popije pice mislim moga si ako si bio naoruzan do zuba! :kolutaj: Ima li jos Plitvicana ovdje? :wink:

Pozdrav svim Plitvicanima ukljucujuci i tebe Proscanski! Mozda je vreme da dobijem odgovor na moja pitanja. Ja sam tebi dao sasvim dovoljno informacija da znas ko sam! Dobro dobro prije nego sto pocnemo da diskutujemo mozemo da svratimo kod Jove Glumca ili tacnije u njegovu(bivsu) gostionu "Soko" na pivce :biggrin :"Deni" je bio previse opasan da se popije pice mislim moga si ako si bio naoruzan do zuba! :kolutaj: Ima li jos Plitvicana ovdje? :wink:

Da se ti nisi zaljubio u mene kad me toliko posebno pozdravljas?!Slabe su ti informacije,moraces opet!

Eh Prošæe...moja slika koju sam stavio je malo svježija od tvoje...nekih 10-ak dana...

Mogao si reæi da æeš svratit,pa da odemo na piæe... :biggrin

Mukinje62,teško æeš ti išta od njega saznat...ni meni neæe reæi ko je...

Eh Prošæe...moja slika koju sam stavio je malo svježija od tvoje...nekih 10-ak dana...

Mogao si reæi da æeš svratit,pa da odemo na piæe... :biggrin

Mukinje62,teško æeš ti išta od njega saznat...ni meni neæe reæi ko je...

I ne zanima me,nego me uvatio daviti ko sam sta sam!Nisam ja tamo svracao,kako stvari stoje mozda i nikad vise.