Skoci na Sadrzaj

Slika

Banijsko vece u Beogradu 20. aprila 2013.

• Please log in to reply
6 odgovora na ovu temu

#1 chule80

chule80

Krajinaforce Moderator

• Moderators
  • 10585 postova

Postirano 27 March 2013 - 02:34 AM

ЗАВИЧАЈНО  УДРУЖЕЊЕ  БАНИЈАЦА , ПОТОМАКА  И  ПРИЈАТЕЉА  БАНИЈЕ
    Б Е О Г Р А Д 

Banija-Logo-JPG-160.jpg

организује

БАНИЈСКО   ВЕЧЕ

У   СУБОТУ   20.04.2013. у 20 сати

У  РЕСТОРАНУ „ СВРАТИ  БАТО“

БЕОГРАД, БУЛЕВАР  КРАЉА  АЛЕКСАНДРА 405 А

( КОД  ОКРЕТНИЦЕ  ТРАМВАЈА)

РЕСТОРАН  РАСПОЛАЖЕ  СА 250+50 МЈЕСТА

И  ИМА  ПРИВАТНИ  ПАРКИНГ  ЗА ВИШЕ ОД 100  АУТОМОБИЛА

НАСТУПАЈУ:

ПРЕЛЏИЈЕ  (Саво и Љубиша)

САВА  ПУТНИК

ПЈЕВАЧКА  ГРУПА  БАНИЈА ( МУШКА  И   ЖЕНСКА )    

И ДРУГИ  ГОСТИ  ВЕЧЕРИ

БИЋЕ  ОРГАНИЗОВАНА  ТОМБОЛА И  ДРУГА ИЗНЕНАЂЕЊА

ЦИЈЕНА  УЛАЗНИЦА : 1 200 динара

(богата вечера, аперитив и кафа )

ИНФОРМАЦИЈЕ  И  РЕЗЕРВАЦИЈЕ  НА  ТЕЛЕФОНЕ:

063 7738389  (Мирослав ),  063 8906803  (Милош),  063 8746118  (Маријана)

ПРОДАЈА  КАРАТА  БИЋЕ  17. и 18.АПРИЛА  2013. године од  13-18 сати
У  ПРОСТОРИЈИ ЗАВИЧАЈНОГ  УДРУЖЕЊА  БАНИЈАЦА , У  УЛИЦИ ЗЕЛЕНИ  ВЕНАЦ
 21/1( код  стајалишта  аутобуса  56), ТЕ  У   РЕСТОРАНУ  ПРИЛИКОМ
 ДОЛАСКА  НА  БАНИЈСКО  ВЕЧЕ

Извор: Банија онлајн

pozadina1_ZNS_zpsd2c31f4a.jpg

#2 chule80

chule80

Krajinaforce Moderator

• Moderators
  • 10585 postova

Postirano 27 March 2013 - 11:55 PM

#3 DvorNaUni90

DvorNaUni90

Dzomba

• Members
  • ZnackicaZnackicaZnackica
  • 875 postova

Postirano 22 April 2013 - 07:11 AM

Ево и пар слика. Банијско вече је протекло фино, било је нешто више од 200 људи. Било је свега, музике, томболе, дружења, јела (по мом мишљењу финог), пића... Нису све слике сјајне, мало се замути кад се људи брже крећу ;) ове су још најбоље испале.

Photo-0013_zps89a77528.jpg

Editovao DvorNaUni90, 22 April 2013 - 07:13 AM.

Двор на Уни,црквица на бријегу,то је мјесто ђе се СРБИ легу!!!

http://www.krajinafo...орновиуна-лето/

#4 DvorNaUni90

DvorNaUni90

Dzomba

• Members
  • 875 postova

Postirano 22 April 2013 - 07:14 AM

Photo-0004_zps17de4974.jpg

Photo-0019_zps62e743f3.jpg

#5 DvorNaUni90

DvorNaUni90

Dzomba

• Members
  • 875 postova

Photo-0020_zps3518aaff.jpg

Photo-0023_zpsa6b51301.jpg

#6 DvorNaUni90

DvorNaUni90

Dzomba

• Members
  • 875 postova

Photo-0026_zps40ec4656.jpg

Photo-0030_zpsf9b823dd.jpg

#7 chule80

chule80

Krajinaforce Moderator

• Moderators
  • 10585 postova

Postirano 23 April 2013 - 01:17 AM

Ја немам слика са Банијске вечери 20.4.2013. Али рећићу пар речи.

Водећи људи Завичајног Удружења Банијаца, пријатеља и потомака Баније одлучили су направити једну лепо вече Баније још пре месец и више дана. У старту је био проблем сала. Јер пре 3 године је нешто слично замишљено у БГ хотелу Бристол, када је дошло само 56 људи. Касније се исто нешто покушавало крајем 2011. године, али нико се није из Удружења усудио да подмести леђа и главу за тако нешто озбиљно, јер је заинтересованост људи била слаба... Ове зиме се нешто планирало, и скупили су храбрости да кажу на глас шта им је на уму. И нашли су салу на Коњарнику, код једног Банијца, затим договорили музику и програм, и објавили шта ће бити.

Још тада ме чика Миле позвао телефоном, пре месец дана, да ме пита хоћу ли доћи. Рекох, мени се иде (све због предака и крви моје, која је једним делом саткана од Глине, Уне, Купе...), али не могу ти сада ништа рећи. Обавестио сам наше Банијце, и сви рекоше да им се иде, али да ћемо се чути касније... уффф... Какво касније?! Но, онда једна запетљана ситуација где је испало да су скоро сва места резервисана, и да неће бити места за нас?! Ето зашто волим да одрадим све на време! У последњем моменту доводимо ситуацију у нормалу... а чика Миле се нашао на слатким мукама... јер уместо да фали места... сада је била мала сала, иначе капацитета 200 места. И памтим његову реченицу шта му саопштавају људи преко телефона: "Ма не треба мени стол, већ само столица, па ћу се ја некако уфурати"?!

То вече сам ја мојим пајтосом Игором, кренуо пут Коњарника фићком. Све је било лако за пронаћи, и дошли смо и пре времена. Ова Глињанка је довела и своју другарицу Црногорку, која воли крајишка дружења, а рече ми и једну фрапантну ствар, односно све похвале за Славонце, тачније чувено Славонско вече у Смедереву, које бива у фебруару месецу, већ 30 година за редом!? Мерачим се на то већ пар година, али отићу тамо свакако је кажу да нема боље журке. Али поред ове две цуретине, дође и Класнић Бој, са неком црнком... ја заборавио њено име, само знам да је некад давно ишла у КУД Крајина... Сећам се да ме нешто манитала у Панчеву пре 2 године... И не само мене, већ и Гагану, и Снежу... све до јутарњих сати... ;D

Док није почела вечера, коју иначе не би ни добили да ја нисам алармирао члана из Двора, јер конобари су нас заобишли по нечијој директиви. Сумњам на двојицу народних посланика, који су седели испред нас... Правили су се и да нас не познају... што је свакако добро ;| и за нас и за њих. Што даље то боље!
Ту је одмах почело и колце, за које се нисмо одмах Игор и ја гурали... хтели смо да им мало дамо форе. После вечере и доброг пића, отишли смо мало до подијума, и заиграли коло. Углавном ужичко, мада је било и дрмеша, као и моравца. Ту код играња дрмеша смо видели једног бају, Мићана из Двора, који је играч ФК Крајишник. Клуб који игра на Ади (гле баш случајности... ФК Крајишник на Ади 8) ) и дошао је у дресу свог клуба који је основан 1994.

А то ужичко сам доообро запамтио, не због гужве, већ због звезда... Да, све звезде сам пребројао, када ме једна госпођа нагњечила са штиклом 10-ком!?!

Песмице које су се вртеле биле су добре, све у банијском и крајишком мелосу... Замерка је само понављање неких песама. Певали су Саво и Љубиша, уз њих Сава Путник, како је водитељка Маријана најави "банијска хероина" ;]\/ ... Е, али по мени они који заслужују похвале, јесу Женска певачка група "Уна". Младе цурице, са дивним гласовима, које су направиле баш уживање за уши. Милина их слушати.

Ко би рек'о, али прође 5 сати ко 5 минута. Двоје по двоје одлазимо кућама. Све у свему било је лепо. Можда за следећи пут да се доведе Момо и Додир, или Ратко Шарац. Удружење је са овим пробило лед, а како чујем за следећ у годину планира се сала бар 300 гостију.

Догодине на Банији! :]]

____________________________________________________________________________________________

Krajinaforce sadrzaj: O nama, Dokumenti, Filmovi, Spiskovi, Mediji o KF, Glavna, Kontakt

Vijesti iz medija:
RTS, Politika, Vecernje Novosti, Tanjug, Glas Javnosti, Glas Srpske, Feral Tribune, B92, Veritas

Krajinaforce ne podrzava nikakvo iznosenje nicijih licnih podataka kao niti vredjanje bilo koga od posjetitelja. Svaki post koji nije u skladu sa prethodno
navedenim bice obrisan. Krajinaforce zadrzava pravo da bez najave ili prethodnog obrazlozenja obrise ili edituje postove za koje urednici sajta
ustanove da nisu u skladu sa normama, ciljevima i razlozima postojanja naseg i vaseg sajta. Na diskusijama ne vodite "licne ratove".
Na sajtu nije dozvoljeno reklamirati druge forume i sajtove bez dozvole administracije.
Mole se posjetioci ako primjete da neki post nije u skladu sa ovim pravilima da skrenu paznju urednicima na isti.
Ako prenosite neku vijest iz drugih medija obavezno navedite ime medija iz kojeg ste preuzeli vijest i datum kad je objavljena.

Krajinaforce ­­© All rights reserved. Best viewed using 1024 x 768 or higher resolution.