Sign in to follow this  
CORDON

....."SPIJUN KOJI JE UMEO DA VOLI " ....Dusanka Prokic....

Recommended Posts

.... Knjiga Dusanke Prokic ........"SPIJUN KOJI JE UMEO DA VOLI "....

spijunkjudv.jpg

....Centralna tema SINISA LONCA - PARAGA i njegova cura DIJANA ( Kordunaska Mari-Hatamari ), rat spijunskih sluzbi na Kordunu u pozadini price, koje sve obavjestajnene vrsljaju Krajinom i Kordunom  u to vreme i ko za koga radi, ljubavni trouglovi, tajanstvene smrti.....

Ima li nekoga ko može ovu knjigu da postavi u PDF? Zanima me, što o ovoj verziji opisa događaja misli Paragina ekipa, odnosno prijatelji, s obzirom na predimenzioniranu ulogu fatalne Lady D, njeno porijeklo, posao prevodioca... Nestor je dao svoje viđenje tragičnog Paraginog kraja. Kome vjerovati u ovom slučaju?

kordunovac....>>>>Ima li nekoga ko može ovu knjigu da postavi u PDF? Zanima me, što o ovoj verziji opisa događaja misli Paragina ekipa, odnosno prijatelji, s obzirom na predimenzioniranu ulogu fatalne Lady D, njeno porijeklo, posao prevodioca... Nestor je dao svoje viđenje tragičnog Paraginog kraja. Kome vjerovati u ovom slučaju?<<<<

...imam ja knjigu u PDF formatu, ali je necu staviti...zasto?...zato sto je 99% neistine u toj knjizi...pisac D.Prokic je dobro napisala roman, ali je netko dobro unovcio lazi (a ja znam i tko i nije mu prvi put)...

...volio bi da mi 'kordunovac' odgovori sta je mislio da kaze o LadyD jer je sigurno pozna? kad misli na (njeno poreklo i predimenzioniranu fatalnu ulogu)....

...optuziti nekog za trostruko ubojstvo, navecu kurvu i najveceg izdajnika nase Krajine i ja kao njen brat dok citam to i znam pravu istinu ( sa pokojnim Sinisom sam dan prije pijuckao rakiju  i zezali se)...

...1% istine je da je bila najljepsa cura u kraju, da je nisu voljale druge djevojke jer su bile ljubomorne na vezu sa 'najboljim deckom' nasi pokojnim Sinisom...neka mu je VJECNA SLAVA +++

...kordunovac, odgovori mi (dali i ti mislis da je u bila u srodstvu sa Dudakovic Atifom zato sto je imala slicno prezime Dudukovic) i jos mnoge druge nebuloze iz novina Globus,,,, :<>\

Knjigu sam pročitao i žao mi je što se više poznavalaca stvarne situacije u to vrijeme i na tom prostoru nije javilo jer će ovako ostati jedna iskrivljena slika vremena kojeg smo mnogi bili učesnici i svjedoci. Reakcije onih koji su imali priliku da pročitaju knjigu su slične - zbrda zdola nabacano, nesuvislo, preuveličano, a k tome začinjeno jeftinom erotikom. Nekih elemenata stvarnih događaja ima, ali su predstavljeni tako da vode priču u sasvim drugom smjeru. Vjerujem da je Dijana iskreno bila u vezi sa Sinišom iako su joj se neki sa strane "nabacivali", ali toliko nakaradnih opisa njenih aktivnosti zaista prevršuje svaku mjeru. Zato je važno da se do kraja rasvijetle okolnosti Paragine nesreće, kao i uloge likova navedenih u knjizi.

U ono vreme Dijanu sam srela samo jednom. Ustvari srela je ona mene.

U neko zimsko doba krenula sam peske, ne secam se vise ni kuda, tada se mnogo pesacilo, kao u ona neka vremena o kojima mi je samo mama pricala kako je ona pesacila kad je bila mala, kako nije bilo struje, i kako je s knjigom hvatala krave po njivi. Doziveh i ja isto.

Naime, na neasfaltiranom putu stigao me neki nepoznat auto, a ja u nedodjiji, nigde kuce, ni coveka, ni civilizacije. Otvorila je zadnja vrata, bas ona. Dijana. I pitala me je l' hocu da me povezu. Naravno, pristala sam. Bila su to neka druga vremena, ratna i teska, a opet svakom si mogao da verujes, svako ko bi ti stao da te poveze, bilo je iz covecnosti, a ne iz neke zle namere.

Sela sam pored nje. Napred su bila dva "unproforca" s kojima je ona bila zbog prevodjenja. Pitala me kako se zovem. Kad sam rekla "Dijana". Ona se nasmejala i objasnila im da se zovem kao i ona. Suvozac se nasmejao i rekao: "Two Dijana's? O my God, stop the car!" Naravno, salili smo se.

Bila je lepa, nasmejana, lepo nasminkana, potpuno otvorena, kao da smo neke dobre drugarice, kao da se poznajemo godinama. Bila je nekako ipak obicna devojka, nekako bliska sa mnom u tih 15-ak minuta voznje, to se citalo na njenom licu, u njenom pogledu, osmehu koji trazi poverenje, pricala je sa mnom o obicnim stvarima, o skoli, momcima.... 

Ostavili su me na mestu gde sam trazila, nasmejala se, mahnula i otisli su. Ostala sam da razmisljam o njoj i da joj se na neki nacin divim, pojma nemam ni zasto, mozda kao devojka drugoj devojci.... sve price o njoj nakon toga i posle svega deluju mi kao price o nekom drugom....iako je nisam zapravo poznavala....