dane

NOVI CLAN SAJTA

Recommended Posts

Поздрав свим форумашима,браћи Крајишницима и Србима !

Не знам каква је стање међу форумашима и да ли их има пуно из Црне Горе,али ево,ја сам сада црногорски представник ( или један од њих ) међу крајишком браћом.

Није сваки Србин Црногорац,али је сваки Црногорац Србин.Црногорци и Крајишници су у најтежим временима,у временима турске најезде на Беч бранили Српство,православље и хришћанство.Моја веза са Крајином није само оличена кроз исту националну припадност,већ и кроз крвно сродство.Велики број мојих братственика Вукмировића,након сукоба са племеном Бјелице,у старој Црној Гори,у тежњи да избјегне крвну освету,прво побјегоше у Дубровник,касније су се временом све западније насељавали,највећи дио их је живио у Лики,добар број и у Далмацији.Искрено,не знам ниједног Вукмировића са тих простора,а и та чињеница ме не спречава да их гледам и волим као браћу Вукмировиће у Црној Гори.Уосталом,њихова трагична судбина у другом свјетском рату,посебно у посљедњој усташкој најезди не само да ме је посебно везао за тај дио нашег братства.већ и за тај простор на којем је српски народ живио.

Иако нијесам рођен у вријеме рата,иако нијесам са тог простора.рећи ћу оно што осјећам : припадам Крајини и Крајина припада мени.То је нераскидива веза,нешто што ће ме заувијек везати гдје год живио.Још од малих ногу.Сјећам се у шестом основне,из географије имали задатак о природним љепотама земаља у региону.И ја одабрао-Плитвице.У књизи пише-Хрватска.Отац полудио. "Не,не,овако нећеш учити.Ти ћеш рећи професорици да су Плитвице у Српској Крајини,а ја гарантујем за твоју оцјену." ( 11 година,класични штребер био,у страху да се не замјерим професорима.Страх од њих постоји,али још већи од оца.Као мањи сам из нзм којег разлога,вјероватно под утицајем брата од тетке био национални Црногорац и са 9 година ме је избацио из куће када сам му унио црногорску званичну ( данашњу ) заставу.Лако се у српство вратити кад се нема крова под главом.Окорјели Србин је и дан данас ).И тако и урадим.Професорица,онако запањена,пита ме : "Одакле ти то дијете,гдје је та Крајина на карти ?". "Одакле знам,тако ми стари рекао." И каже ми да жели разговарати са оцем ( није што ми је отац и није да га хвалим,али човјек зна сву српску историју.Није уписао студије историје јер су гимназијалци,као и сада,имали предност ). И разглабају они о историји на том простору,остали професори запањени.И жена као жена,у немоћи,удари гдје највише боли,онако подругљиво : "Ви сте Вукмировићу,ваше великосрпске заблуде платити жестоко,не мојте тровати ваше дијете.А ја Вас питам,гдје Вам је данас та Крајина ?" Отац онако достојанствено,са очима пуним суза изусти : "Крајина је у мојој глави,у мом уму,оно што ви немате и не можете схватити.Крајина је у мојој души,у мом срцу,оно што ви немате и не можете схватити.Ви питање не постављате из знања,већ из сопственог незнања.Моје дијете неће ићи куда иду други,ако је тај пут неисправан." И од тада сам се заинтересовао за то што отац прича и данас могу рећи да о Крајини знам скоро колико и он.Наравно,ја сам сада порастао,па редовно причамо на ту тему ( једина мана му је што је био и остао лојалан Милошевићу и што из толике љубави према њему не види његову погубну политику према Крајини.Прилично парадоксално.Воли Крајину и Милошевића,као да неко воли Израел и Хитлера.Класичне српске заблуде.Увијек га чачнем око тога да је Милошевић продао Крајину,али неће то да прихвати.)

Прилично необично представљање једног новог члана,али драго ми је што сам дио овог форума и трудићу се да будем активан и да развијем комуникацију са осталим члановима о бројним темама.

Догодине у Книну,Призрену и Скадру !

Послије оваквог представљања, не могу, а да ти не пожелим срдачну добродошлицу.

Један мој ђед је увјек понавља да постоји пуно Срба, али да су највећи и најбољи Срби, Црногорци.

Жив био и добро нам доша.

Боље вас нашао и хвала пуно на лијепим ријечима.И ми ( Црногорци ) ,тј.многи од нас живе са истим увјерењем,ако ћемо искрено.Мада,времена су се промијенила,није то више иста Црна Гора нити су то више исти Црногорци.Наше вјеровање је више дио мита,него стварности.Али док год тај мит не штетио никоме и ако он јача нашу националну свијест-утолико је његово постојање оправдано.

Evo pronašao sam ovaj forum,ima dosta knjiga o stradanju našeg naroda,pa me interesuje da li je dozvoljeno da ih skinem za svoje potrebe,imam i ja neke knige (pdf) pa ako nekoga interesuje mogu li ih postaviti na ovaj forum

rođen sam 1994.godine,ali me interesuju dešavanja u RSK

pozdrav svima

4 hours ago, dj-zombi said:

Dobrodosao i samo napred.

Da li to meni pišeš samo napred?

Ako je napred da li to znači da mogu da skidam knjige sa ovog foruma?

Ako mogu onda hvala unapred