CORDON

.... KAKAV JE OSJECAJ KAD U UNIFORMI HV UDJES U SELO GDJE TI SE RODIO CACA ? ....

Recommended Posts

nema Srba katolika... I nije samo moje misljenje....pitaj SPC...ako vec mislis da je to SAMO moje misljenje...

i to je tebi bolje pojasnjenje...opet lupas proizvoljno...nagadjas....

nema Srba katolika... I nije samo moje misljenje....pitaj SPC...ako vec mislis da je to SAMO moje misljenje...

i to je tebi bolje pojasnjenje...opet lupas proizvoljno...nagadjas....

pocinjem sumnjati u zdravo rasudjivanje.hajdemo jos jednom, da li je tvoja teza ovakva , npr.  Stepinac je tvrdio da su pokrstili ( iako znamo da je to  totalni idiotizam) 240 000  Srba , s obzirom da oni nisu bili prakticni  vjernici  SPC nakon 1945 ( ideologija , politika , neke zivotne navike, da ne idemo u detalje), oni su  iako su se nakon 1945 i dalje izjasnjavali kao  Srbi ( sto je logicno jer kome moze dvije , tri ratne godne izbrisati identitet) , po tebi  Hrvati  jel tako !!!!??????

Reci mi da sam u krivu molim te.

a ja pocinjem sumnjati da razgovaram ili sa balavcem ili sa nekim ko Krajinu nije vidio osim na karti ili sa nekim ko dolazi ovdje na ovaj sajt da podjebava I provocira...

da ti objasnim jos jedared...onako prakticno...

ja sam odrastao medju hrvatima I znam o cemu ti pricam...naveo sam ti samo na primjer neke aktuelne hrvatske politicare koji nedvojbeno imaju srpske korjene...

PITAJ NJIH STA SU:::

koliko je samo Dabica, Babica, Petrovica Nikolica ne samo hrvati nego su jos I ustaski nastrojeni...

sjecam se jako dobro 1990, 91 I nekih KAKO TI RECE srba katolika...a pogotovo 08.02. 1991 kad sam dobio batina za 8 dana bolnice od SRBA KATOLIKA zato sto sam SRBIN PRAVOSLAVAC...

tako da...VRLO SI U KRIVU...A STEPINAC VRLO U PRAVU...I opet....DAJ DOKUMENTOVANO A NE LUPETAJ PROIZVOLJNO...

NEMA SRBA KATOLIKA...JER DA JE TO TAKO KAKO TI NAPISA ZASTO SE NE VRATISE U PRAVOSLAVLJE NEGO OSTASE KATOLICI...

niko im nije branio...

da li ti mene zahebavas !!???? ja govorim o ovima iz 1941-45 , a ne o ovim najnovijim iz 1991 pa kasnije ,  i ne govorim o pojedinim slucajevima kao sto je neki  Srbin  mozda i prije 1991 bio  hrvatina , ili neki   Hrvat kao sto je bio srbenda jer su ev. bili  iz mjesanog braka.

pod 1. sto puta ti moram napisati da je ono prekrstavanje u 2 sv  ratu bilo formalno , i da su ti ljudi i dalje nakon  rata 1945 bili  Srbi, nikakvi  Srbi katolici , osim toga atmosfera je nakon tog rata bila sto puta bolja nego danas i ljudi su se slobodno izjasnjavali

pod 2. oni koji su se pokrstili od 1991 pa nadalje su i zaista postajali  po izjasnjavanju  Hrvati , jer je pritisak sad znatno veci, a neki su postali i ekstremisti

pod. 3 ja sam rastao u izrazito mjesanoj sredini i kad bih god eventualno cuo pricu ( ali jako , jako rijetko) da je neko bio porijeklom  Srbin( ili Ceh, Madjar,itd..) radilo se o ljudima koji su se asimilirali prije 150 , 200 godina, to nema veze sa 2. sv. ratom.

pod 1. sto puta ti moram napisati da je ono prekrstavanje u 2 sv  ratu bilo formalno , i da su ti ljudi i dalje nakon  rata 1945 bili  Srbi, nikakvi  Srbi katolici , osim toga atmosfera je nakon tog rata bila sto puta bolja nego danas i ljudi su se slobodno izjasnjavali

osim toga atmosfera je nakon tog rata bila sto puta bolja nego danas.....ovo ne mogu da verujem da napiše čovek pripadnik srpskog naroda, ako je uopšte pripadnik, posle genocida nad srpskim narodom....da li si ti "prijatelju" uopšte normalan?

I ja pricam o period izmedju 1941 I 1945...

batine nisam dobio od onih koji su se prekrstili 1991 nego od onih ciji su se djedovi prekrstili 1941 godine...

ljudi koje sam ti naveo kao primjer nisu prekrsteni 1991 nego 1941...inace ne bi bili na danasnjim politickim polozajima...

pod 1. brat od strica moga djeda je 1942 presao u katolike da bi spasio porodicu od ustaskog malja u Jasenovcu...isto prezime ista slava...nikad se vise nije izjasnio kao Srbin...kako on tako ni niko njegov...

samo iz tog sela ti mogu navesti jos 30tak takvih primjera...

I ti meni pricas o formalnosti ?...o slobodi izjasnjavanja ?...tada?...kada komunisti nisu ocima ni usima mogli smisliti crkvu niti nacionalnost...kada su hapsili I trpali na Goli otok one koji su se malo slobodnije izrazili...kada su na sva usta propagirali pricu o jugoslavenima...

pod 2. glupost...u zadnjih 100 godina najmanji procenat pokatolicenih Srba se odnosi na period poslije 1991...

oces reci da je 1991 godine pritisak bio veci nego 1941 ?...I pored Jasenovca, malja u glavu, masovnih pokolja, raznih jametina itd?...aj to jos malo prostudiraj pa se popravi...

pod 3.  ti si RASTAO...a da li si odrastao u toj sredini...nije isto provesti 22 godine u toj sredini I 3 godine...razlika veeeelika...

I mozes li navesti o kojoj to sredini se radi...

I da....

pojedini slucajevi kako ti rece...

danas je registar 'branitelja' javan...iscitaj ga...neces vjerovati koliko je tih 'pojedinih slucajeva'...

osim toga atmosfera je nakon tog rata bila sto puta bolja nego danas.....ovo ne mogu da verujem da napiše čovek pripadnik srpskog naroda, ako je uopšte pripadnik, posle genocida nad srpskim narodom....da li si ti "prijatelju" uopšte normalan?

nisam bio precizan , odnosno u stvari jesam ali vama takvima treba nacrtati...... atmosfera u smislu nacionalnog izjasnjavanja  nakon 1945 JE BILA STO PUTA BOLJA  nego  danas u Hrvatskoj, niko nije  morao na popisu skrivati svoj identitet kao recimo  2001 ili 2011 , a u nekim sredinama i 1991. DA LI SAM BIO JASAN ?

I ja pricam o period izmedju 1941 I 1945...

batine nisam dobio od onih koji su se prekrstili 1991 nego od onih ciji su se djedovi prekrstili 1941 godine...

ljudi koje sam ti naveo kao primjer nisu prekrsteni 1991 nego 1941...inace ne bi bili na danasnjim politickim polozajima...

pod 1. brat od strica moga djeda je 1942 presao u katolike da bi spasio porodicu od ustaskog malja u Jasenovcu...isto prezime ista slava...nikad se vise nije izjasnio kao Srbin...kako on tako ni niko njegov...

samo iz tog sela ti mogu navesti jos 30tak takvih primjera...

I ti meni pricas o formalnosti ?...o slobodi izjasnjavanja ?...tada?...kada komunisti nisu ocima ni usima mogli smisliti crkvu niti nacionalnost...kada su hapsili I trpali na Goli otok one koji su se malo slobodnije izrazili...kada su na sva usta propagirali pricu o jugoslavenima...

pod 2. glupost...u zadnjih 100 godina najmanji procenat pokatolicenih Srba se odnosi na period poslije 1991...

oces reci da je 1991 godine pritisak bio veci nego 1941 ?...I pored Jasenovca, malja u glavu, masovnih pokolja, raznih jametina itd?...aj to jos malo prostudiraj pa se popravi...

pod 3.  ti si RASTAO...a da li si odrastao u toj sredini...nije isto provesti 22 godine u toj sredini I 3 godine...razlika veeeelika...

I mozes li navesti o kojoj to sredini se radi...

tebi pricam posto govoris ocite neistine i cupas stvari iz konteksta, navodis neke bezvezne pojedinacne slucajeve , a razlika  nakon  onog rata i nakon ovoga i sto se tice atmosfere u Hrvatskoj je ogromna, ne  znam ni za jedan slucaj na Baniji i  Kordunu po selima da je iko na selu ko je formalno u toku rata bio pokrsten , nakon rata isao u katolicku crkvu i da se izjasnjavao kao Hrvat , to je  naucna fanatastika,za te ljude  je u toku rata  taj formalni pokrst bio u nivou kao kad bih ja sad dosao u neko selo i naredio da svi predju u budiste , ako ne zele da im padne glava, osim toga nemoj mene kad nemas argumente hvatati na foru da li sam rastao ili sam odrastao, bio sam u vojsci RSK 1994 i 1995, svega sam se nagledao i pun mi je vise tuki vas patriota preko tastature.

mada meni u nekim momentima licis na nekog pravoslavnog talibana ,  sa logikom ko nije pravoslavac, taj nije Srbin, jbt, kao da je 18 vijek , treba da me neki pop vuce za rukav kao da sam mutav i da mi kaze sta sam.

iz krajeva sam gdje se to masovno desavalo....pola sela je preslo na katolicanstvo I niko se nije vratio u pravoslavlje...ni 1945 ni 46 ni dan danas...

Пошто смо из истих крајева, могао бих да потврдим супротно.

Да ли је у питању то што је дворски крај био изразито српски или шта већ, али такође не знам из прича мојих да је неко ''остао католик'' а био покатоличен у рату 1941-1945. А и читао сам о томе, баш конкретно за Двор. Наши људи су томе приступили формално, без искрене вере, да сачувају главу. Постоји и фотографија тог прекрштавања у дворском, хрватском селу Дивуши ал сваки од тих мученика је остао Србин, наравно и православац. Читао сам да се иста ствар дешавала у Херцеговини, а верујем и у свим осталим крајевима.

sjecam se jako dobro 1990, 91 I nekih KAKO TI RECE srba katolika...a pogotovo 08.02. 1991 kad sam dobio batina za 8 dana bolnice od SRBA KATOLIKA zato sto sam SRBIN PRAVOSLAVAC...

jel bas iz tog razloga ili si ipak nesto zgrijesio...pitam te to zato jer sam i sam 93 dozivio nesto slicno...(samo sa manjim brojem dana u bolnici)...

Пошто смо из истих крајева, могао бих да потврдим супротно.

Да ли је у питању то што је дворски крај био изразито српски или шта већ, али такође не знам из прича мојих да је неко ''остао католик'' а био покатоличен у рату 1941-1945. А и читао сам о томе, баш конкретно за Двор. Наши људи су томе приступили формално, без искрене вере, да сачувају главу. Постоји и фотографија тог прекрштавања у дворском, хрватском селу Дивуши ал сваки од тих мученика је остао Србин, наравно и православац. Читао сам да се иста ствар дешавала у Херцеговини, а верујем и у свим осталим крајевима.

slazem se sa tobom "DVOR NA UNI"...ima jedno selo u neposrednoj blizini siska sa 100% srpskim stanovnistvom gdje se u 2 svj. odigrao slican scenarij al se kasnije sve vratilo u normalu...iako to za vrijeme juge i nije bilo toliko bitno...bar nekima...

"raspucin" и "cvrcak"  чисто Вас ради кажем када колевка дете заљуља, па још вуче улево , тешко да и дете неће нагињати на леву страну , цео живот.

Нажалост код нашег народа колевке су бојене у црвено.

И још када то неко аминује лукаво се смејући,а иза леђа носи оштар нож , ситуација постаје затегнута ... али пашће и ти који лете високо,јер ко би гори,ето га доли ...   истрајмо браћо Срби.

mig...tukli su me tada zvani mupovci u po bjela dana nakon legitimisanja...na autobuskoj stanici prekoputa gimnazije...tako da....ne podjebavaj...da sam sta zgrijesio ne bi to ni spominjao...

Dvor...sela u tvom kraju su nacionalno vrlo homogena...tako da nije nikakvo cudo...

sto nije slucaj u djelu Banije  o kojem pricam...

ognjesav...kad ne znas slucajeve onda I ne lupaj gluposti....

argumente ?....gdje su tvoji ?...osim proizvoljnih I totalno blesavih tvrdnji ja ne vidoh nikakve argumente...

naveo sam ti licni...porodicni primjer...ali slijepim kod ociju to su bezvezni primjeri...kao I gomila drugih...

nemam namjeru prepisivati imena I prezimena pokatolicenih Srba...onog koga interesuje nek sam potrazi...

ali neka mi neko ujedno I objasni otkud toliko ocigledno srpskih prezimena kod Hrvata...

I meni je put tuki onih koji kroz svoja pisanja podjebavaju druge...ljudi koji ne cjene svoje...koji svojim insinuacijama I proizvoljnim  neargumentovanim tvrdnjama pokusavaju nametnuti svoje misljenje...koji bi sutra da im se ukaze prilika lizali guzice braci rvatima...

a ovaj patriota preko tastature ima DUPLO VISE RATA NEGO TI...ako ga uopste imas...

pravoslavni Taliban?...moguce....a I da je tako neka sam...volim I cjenim svoje...drugi I drugaciji me ne interesuju...

ispasce na kraju da nikada nije bilo nasilnog pokrstavanja...a I ako je bilo dosli komunisti rekli...puj pike ne vazi se...dekretom...

nista cudno....odavno sam vec cuo da Jasenovac nije bio konc logor I da se tamo nije ubijalo nego su sadili cvjece I uz logorsku vatru pjevali pjesmice...

tako da...sto bi rekle svabe...ENDE u ovoj raspravi...sto se mene tice...

"raspucin" и "cvrcak"  чисто Вас ради кажем када колевка дете заљуља, па још вуче улево , тешко да и дете неће нагињати на леву страну , цео живот.

Нажалост код нашег народа колевке су бојене у црвено.

И још када то неко аминује лукаво се смејући,а иза леђа носи оштар нож , ситуација постаје затегнута ... али пашће и ти који лете високо,јер ко би гори,ето га доли ...   истрајмо браћо Срби.

Iz poniženja mi je citirati "ognjeslava" jer vrijeđa dostojanstvo i opstojnost bilo kakve razumne argumentacije da u hrvatskoj opstanak srba bez duhovne komponente kao jedine i najjače poveznice srba sa srbima nije bitno i relevantno...to mi je na fonu ostalih srbomrzaca uključujući i nacionalno osveštene neojugoslavene. Mnogim srbima još odmah posle 1945 godine nabijan kompleks da pripadati srpstvu i pravoslavlju je ravno pripadati "četništvu" kao jednom po tada važećem ideološkom kriterijumu. Svi srbi koji su bili duhovno bliski pravoslavlju i vezani za bilo koju kulturnu instituciju matice srbije bili su degradirani i pacifirani bez ikakvih obrazloženja, osim "sumnji" da narušavaju brastvo i jedinstvo i kao takvi nisu imali prostora za svoj razvoj u tadašnjoj s.r .hrvatskoj. Oni koji su bili ateisti ili sada agnostici ostavljali su sebi prostor za produženje svog "ograničenog" boravka u hrvatskoj do sledeće prilike...što se nažalost i ponovilo i ponavljaće se dok se taj proces ne završi. Da li će u tom procesu biti i srba, hoće sigurno bez ikakve sumnje, da li svesno ili nesvesno u konačnici mu isto dođe.

U prilog mojim tvrdnjama idu i natpisi na spomenicima žrtava ustaškog-fašizma u hrvatskoj, gde na nijednom spomeniku ne piše da su žrtve srbi a hrvati ustaše dželati, kao opomena budućim generacijama bilo srbima bilo hrvatima...obišao sam ih skoro sve pa znam, a kakve sve manifestacije i podsećanja su komunisti održavali na tim i takvim mestima, bila su takva, da se uz pesmu i veselja na tim i takvim stratištima sviralo i pevalo kao deo tadašnjeg komunističkog kulturno-umetničkog programa...zato mi ognjeslav više liči na nekog hrvata ne ustašu koji vešto relativizuje i razvodnjava,izjednačava, nešto kao što je pre radio jedan diskuntant po imenu-nicku "bepo".

mig...tukli su me tada zvani mupovci u po bjela dana nakon legitimisanja...na autobuskoj stanici prekoputa gimnazije...tako da....ne podjebavaj...da sam sta zgrijesio ne bi to ni spominjao...

.

zasto moje pitanje shvacas kao podjebavanje???jel zato sto sam taj koji jesam pa ti je ispod casti odgovoriti ili je nesto drugo u pitanju???kao sto rekoh..dozivio sam nesto slicno pa te zato pitam....premlacen u stanici,..vezali me za radijator i tukli pendrecima i letvama...i sto je najzanimljivije..  psovali mi majku cetnicku..(vjerojatno misleci da cu im uzvratiti pa da mi prikrpe i napad na sluzbenu osobu)...

ko te tukao??plavci ili oni u maskirnom sta su se nazivali policajci???

i ako si zavrsio u bolnici kao sto kazes onda je poslije toga morao uslijediti neki "epilog" jer poznato je postupanje bolnice u takvim situacijama...

... али пашће и ти који лете високо,јер ко би гори,ето га доли ...   истрајмо браћо Срби.

prije ce pasti oni koji bleje kao ovce a iza janjece koze i slicice sveca  se skriva VUK...i jos k  tome USAMLJENI.!!!

..pa gdje ces gore kombinacije...

jer..jednom davno rece slavko stimac..."pise hund al pise i mile".. :)

.

mig

ne nije mi ispod casti da ti odgovorim...nego sam mislio da insinuiras na nesto drugo...zato sam ti I napisao da ne podjebavas...

tukli su me mupovci...ne oni regularni...

a epilog je zavrsio negdje po ladicama ...bogatipitaj...

mig

ne nije mi ispod casti da ti odgovorim...nego sam mislio da insinuiras na nesto drugo...zato sam ti I napisao da ne podjebavas...

tukli su me mupovci...ne oni regularni...

a epilog je zavrsio negdje po ladicama ...bogatipitaj...

ok..zato sam i pitao...u tom slucaju "epiloga " ni nema jer to tada i nisu bili policajci..nego kauboji...i kad bolje razmislim..mozes bit sretan sto si ostao ziv....

sto se moga slucaja tice...ja sam ipak bio malo kriv,,,ali nisam zasluzio to sto mi se desilo...a vjeruj mi..pamtit cu to cijeli zivot...

Sto si navalio reklamirati udrugu ? Jel ona toliko zasluzila da je reklamiras i koja je svrha toga ? Ako se odredjen broj ljudi izjasnilo tako na popisu  koje forsira ta zajednica ,jel to znaci da su oni svi automatski Srbi ? Nema ni jednog linka prema popisu stanovnistva 2011, nego prema linku te vjerske zajednice.

Dovoljno je procitati samo ovo i shvatices da se tu radi o manipulaciji ,mozda cak  samo radi love iz drzavnog proracuna . 

Prema  ANKETI, koju smo proveli u nekoliko mjesta   RH sa većinskim pravoslavnim stanovništvom, utvrdili  smo da se preko  90 %, izjašnjavaju kao etnički  Hrvati, kršćani bizantskog obreda  tj. pravoslavni kršćani. Ostali su se izjasnili; 8% pravoslavni kršćani  Bugarske, Makedonske , Ruske pravoslavne crkve. Crnogorske pravoslavne crkve  i drugih, pripadnika pravoslavlja bilo je samo 2%

Ustavne   odredbe  RH su nedvosmislene -  (pročitaj  Čl. 14. , Čl. 40. , Čl. 41. st.1. Ustava RH). Prema tome,a sukladno   Ustavu i Zakonskim odredbama RH , pozivamo sve pravoslavne kršćane  a i druge vjernike kao  i  ateiste  da se slobodno po vlastitoj volji izjasne na popisnom listiću i to:

Ovdje bi posebno zamolio ateiste da se izjasnje po vlastitoj volji ,kako bi zajednica to mogla protumaciti po svojoj volji :)

I ne zaboravite, popisne liste su tajna, kao što je tajna i Pristupnica u članstvo Udruge Hrvatskih pravoslavaca. 

:) Sve je tajno ,samo mi kako zajednica smijemo otkrivati koliko nas ima tajno uclanjenih :)

Topik očišćen od suvišnih postova.

Svaki post koji nema veze sa temom biće sklonjen.

Za lična razmenu mišljenja imate privatne poruke pa se slobodno dopisujte.

slazem se sestro Rado ali da se s ustasom privatno dopisujem ::)  to je daleko

ispod moje casti.

Treba malo ocistiti i ovaj KF jer koliko je samo u zadnjih 2-3 godine bilo ustasa

pa to nije bilo ni turaka pored Morave ;D  Slobodno se secu, vrijedaju i ponizavaju

ovdje na forumu te Krajski narod vrijedaju na ovom forumu a kod njih bas takvo gostoprimstvo

nisam  vidio niti su me docekali kao domacini :<>\

Ali OK, prihvacam krivicu i suzdrzavam se od daljnjih komentara (koliko mi to dozvoli

moja malenkost jer zato postoje granice ;) )  @->-

slazem se sa vama " RADA"  da  suvisne postove treba obrisati,,ali ovdje to nije slucaj jer covjek je bio pripadnik HV-a...sto znaci da se savrseno uklapa u ovu temu,,, a sad..sto on to malo priznaje pa malo porice (zavisi o trenutku kad moze izvuci korist od toga) to nije moj problem,,,,uostalom..nikad ja prvi nisam zapoceo konverzaciju sa njim,,,uvijek je bilo obrnuto,,, nepada mi na pamet dopisivati se privatno sa takvom spodobom koja porice vlastitu proslost i zeli  biti nesto sto nije,,.

kaze da ja "vrijeđam i ponizavam krajiski narod" sto nije tocno i lako se moze provjeriti  iz mojih postova gdje sam svima iskreno rekao ko sam i sto sam...za razliku od njega koji je u uniformi HV-a pucao na taj isti krajiski narod a sad im se dodvorava omalovazavajuci sve oko sebe i umanjujuci svoj ratni put...jedna njegova prednost ovdje je ta sto je on srbin a ja ne,,,pa tako znam da ovaj post nece dugo ostati ovdje,,al neka,,,nemogu sutjeti na takve spodobe,,,nebitno sa koje strane dolaze...

mislim da ovakve povampirene ustase treba jednom zauvjek odstraniti s KF jer

nije im mjesto ovdje prije svega, ima on svoje forume te svoju ustasku bracu i NDH

pa neka tamo trazi svoj oprost grijeha ili sta ga vec cese pa je toliko uporan da

ovdje laze i zavija kao kuja usred dana.

Kad budes imao dokaz da je Zeljo pucao po svojim Krajisnicima onda ga prilozi

ali prije se malo raspitaj gnjido sugava sta je bila 119 Brigada, gdje je bila i

prije svega kakva je bila a tek onda mozes da malo trazis o meni nesto.

Ali mislim da balavim klinicima koji su od sise otpali tesko da se moze nesto

reci jer od ustaskih gena neznaju ni na koji otvor prde i lupaju gluposti .

Ratni put ::)  mislis li na onaj kroz NDH sto sam prosao nakon otpustanja

iz stacionara s Trsata ;)

Toliko je ustasa uporan u svom  lajanju da mora da su mu grijesi malo veci,

vjerojatno je samo malo kriv kao i onda kad je dobio po tamburi. :<>\