Sign in to follow this  
NLO

Vučić: Krijumčarenje oružja zaplijenjenog u Rijeci je otkrila Srbija, a ne Hrvatska

Recommended Posts

Hrvatska nigdje ništa nije otkrila, ništa nisu oni pronašli, mi smo pronašli. Mi smo ih obavijestili, ne samo usmenim, već i pisanim putem, za to imamo dokaze, kažeVučić

BEOGRAD –  Srbijanski vicepremjer Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da su krijumčarenje oružja zaplijenjenog u riječkoj luci otkrile srbijanske tajne službe i o tome izvijestile Hrvatsku, ocijenivši kako bi bilo veoma loše ako je dio hrvatskih vlasti javnosti namjerno plasirao netočne podatke, izvijestili su beogradski elektronički mediji.

»Srbijanske službe imaju sve potrebne podatke o tome tko je umiješan u ilegalnu trgovinu oružjem i ustupit će ih Hrvatskoj kako se ne bi posramila pred vlastitom i inozemnom javnošću«, izjavio je Vučić, a prenosi B92.

»Ono što smijem i mogu kazati, pošto je riječ o veoma povjerljivim stvarima, to je da Hrvatska nigdje ništa nije otkrila, ništa nisu oni pronašli, mi smo pronašli. Mi smo ih obavijestili, ne samo usmenim, već i pisanim putem, za to imamo dokaze, za te dokaze znaju i predstavnici svih svjetskih najvećih službi«, rekao je Vučić, koji je i koordinator sigurnosnih službi Srbije.

»Bilo bi veoma loše ako je dio hrvatskih vlasti namjerno plasirao netočne podatke«, istaknu je Vučić, rekavši kako se nada da je »to slučajna, a ne namjerna pogreška dijela hrvatskih vlasti«.

»Bilo bi veoma loše ako bi u tome postojala bilo kakva namjera«, rekao je Vučić.

On je naglasio da Srbija ima podatke tko je umiješan u ilegalnu trgovinu oružja i da će ih dati Hrvatskoj.

»Mi imamo imena, mi znamo imena, pošto vidimo da ih oni ili ne znaju ili namjerno obmanjuju i svoju i svjetsku javnost. Mi ćemo ih temeljito izvijestiti o tome, tko što i kako.

Dat ćemo im točna imena, da se ne posrame, pred vlastitom i međunarodnom javnošću. Jedino što mogu reći da je laž i besmislica ono što su objavili hrvatski mediji, a da je sramota ono što su uradili neki srpski mediji, tražeči način da pomognu političkim miljenicima, a ne mareći za to koliku će štetu nanijeti Srbiji«, navodi B92 Vučića.
Mediji u hrvatskoj su ranije javili da su službenici carinarnice Rijeka zaplijenili više kontejnera sofisticiranog naoružanja, najviše raketa za avione i za sustave zemlja-zemlja, kao i da su u tu luku stigli iz Srbije. Prema pisanju medija, krajnja destinacija oružja bila je Sudan ili Abu Dabi, a riječ je prije svega o projektilima S-8, navođenim raketama ruske proizvodnje, namijenjenim ispaljivanju iz višecijevnog lansera za zrakoplove.

Srbijanska je Bezbjednosna informativna agencija (BIA) u petak priopćila da je hrvatske vlasti izvijestila o tovaru koji je iz Italije preko Srbije stigao u Hrvatsku i demantirala navode medija u Hrvatskoj koji su u vezu s pošiljkom zaplijenjenom u Rijeci doveli srbijanskog poduzetnika Slobodana Tešića, čije se ime ranije vezivalo za međunarodnu ilegalnu trgovinu oružjem.

Hrvatska nigdje ništa nije otkrila, ništa nisu oni pronašli, mi smo pronašli. Mi smo ih obavijestili, ne samo usmenim, već i pisanim putem, za to imamo dokaze, kažeVučić

BEOGRAD –  Srbijanski vicepremjer Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da su krijumčarenje oružja zaplijenjenog u riječkoj luci otkrile srbijanske tajne službe i o tome izvijestile Hrvatsku, ocijenivši kako bi bilo veoma loše ako je dio hrvatskih vlasti javnosti namjerno plasirao netočne podatke, izvijestili su beogradski elektronički mediji.

»Srbijanske službe imaju sve potrebne podatke o tome tko je umiješan u ilegalnu trgovinu oružjem i ustupit će ih Hrvatskoj kako se ne bi posramila pred vlastitom i inozemnom javnošću«, izjavio je Vučić, a prenosi B92.

»Ono što smijem i mogu kazati, pošto je riječ o veoma povjerljivim stvarima, to je da Hrvatska nigdje ništa nije otkrila, ništa nisu oni pronašli, mi smo pronašli. Mi smo ih obavijestili, ne samo usmenim, već i pisanim putem, za to imamo dokaze, za te dokaze znaju i predstavnici svih svjetskih najvećih službi«, rekao je Vučić, koji je i koordinator sigurnosnih službi Srbije.

»Bilo bi veoma loše ako je dio hrvatskih vlasti namjerno plasirao netočne podatke«, istaknu je Vučić, rekavši kako se nada da je »to slučajna, a ne namjerna pogreška dijela hrvatskih vlasti«.

»Bilo bi veoma loše ako bi u tome postojala bilo kakva namjera«, rekao je Vučić.

On je naglasio da Srbija ima podatke tko je umiješan u ilegalnu trgovinu oružja i da će ih dati Hrvatskoj.

»Mi imamo imena, mi znamo imena, pošto vidimo da ih oni ili ne znaju ili namjerno obmanjuju i svoju i svjetsku javnost. Mi ćemo ih temeljito izvijestiti o tome, tko što i kako.

Dat ćemo im točna imena, da se ne posrame, pred vlastitom i međunarodnom javnošću. Jedino što mogu reći da je laž i besmislica ono što su objavili hrvatski mediji, a da je sramota ono što su uradili neki srpski mediji, tražeči način da pomognu političkim miljenicima, a ne mareći za to koliku će štetu nanijeti Srbiji«, navodi B92 Vučića.

Mediji u hrvatskoj su ranije javili da su službenici carinarnice Rijeka zaplijenili više kontejnera sofisticiranog naoružanja, najviše raketa za avione i za sustave zemlja-zemlja, kao i da su u tu luku stigli iz Srbije. Prema pisanju medija, krajnja destinacija oružja bila je Sudan ili Abu Dabi, a riječ je prije svega o projektilima S-8, navođenim raketama ruske proizvodnje, namijenjenim ispaljivanju iz višecijevnog lansera za zrakoplove.

Srbijanska je Bezbjednosna informativna agencija (BIA) u petak priopćila da je hrvatske vlasti izvijestila o tovaru koji je iz Italije preko Srbije stigao u Hrvatsku i demantirala navode medija u Hrvatskoj koji su u vezu s pošiljkom zaplijenjenom u Rijeci doveli srbijanskog poduzetnika Slobodana Tešića, čije se ime ranije vezivalo za međunarodnu ilegalnu trgovinu oružjem.

nakon 14 godina Pod mentorstvom tima iz Zagreba u Srbiji obavili transplantaciju srca Novo srce i novu šansu za život dobio je 52-godišnji bolesnik u terminalnoj fazi bolesti srca. Transplantacija je prošla bez problema, a bolesnik se uspješno oporavlja

Pod mentorstvom kardiokiruškog tima KBC-a Zagreb u Kliničkom centru Srbije u Beogradu u noći je s petka na subotu uspješno obavljena prva transplantacija srca nakon četrnaestogodišnje stanke u presađivanju tog organa u Srbiji, priopćili su iz Ministarstva zdravlja.

Novo srce i novu šansu za život dobio je 52-godišnji bolesnik u terminalnoj fazi bolesti srca. Transplantacija je prošla bez problema, a bolesnik se uspješno oporavlja. Hrvatski tim stručnjaka u Beogradu vodio je predstojnik Klinike za kardijalnu kirurgiju KBCa Zagreb prof. dr. Bojan Biočina. Uz njega, u transplantaciji su sudjelovali specijalist kirurg dr. Ivica Šafadin, anesteziolog dr. Željko Čolak, medicinska sestra instrumentarka Danijela Žigrović i medicinski tehničar Stjepan Strancarić.

Na čelu srbijanskog tima liječnika koji su jučer uspješno transplantirali srce 52-o godišnjem bolesniku bio je direktor Kliničkog centra Srbije, kardiokirug prof. dr. Miljko Ristić. Hrvatska je danas vodeća zemlja u svijetu u transplantacijskoj medicini – prva u transplantaciji bubrega i jetre te po broju darivatelja na milijun stanovnika. Svjetska zdravstvena organizacija Hrvatsku je stoga proglasila Regionalnim zdravstvenim centrom za razvoj programa darivanja i transplantacije organa (RHDC) u okviru Zdravstvene mreže zemalja jugoistočne Europe (SEEHN). Time je Hrvatska preuzela obvezu stalne suradnje i podrške na putu razvoja i unapređenja transplantacijskih programa zemalja Jugoistočne Europe.

Jučerašnja transplantacija srca u Srbiji nastavak je već uspješno započete suradnje hrvatskih i srbijanskih stručnjaka u presađivanju organa. Tako su krajem lipnja ove godine liječnici iz zagrebačke Kliničke bolnice Merkur uspješno sa kolegama u Kliničkom centru Srbije obavili dvije transplantacije jetre sa živih darivatelja. Bio je to prvi korak ka oživljavanju transplantacijskog programa jetre u toj zdravstvenoj ustanovi. Suradnja između dviju država u području zdravstva i medicine i formalno je potvrđena u srpnju ove godine. Tada su u Beogradu hrvatski ministar zdravlja prof. dr. Rajko Ostojić i srbijanska ministrica zdravlja prof. dr. Slavica Đukić Dejanović potpisali Sporazum o suradnji, koji predviđa razmjenu znanja u području transplantacije organa. Hrvatska svoja znanja u transplantaciji širi i u druge zemlje regije, pa su tako upravo urolozi iz KBC-a Zagreb lani izvršili prvu transplantaciju organa u Crnoj Gori. Do sada je, uz pomoć hrvatskog transplantacijskog tima, u toj zemlji uspješno presađeno sedam bubrega a sedmero do tada teških bubrežnih bolesnika dobilo je novu šansu za život, podsjećaju iz Ministarstva.

U srpskim medijima ni riječi o hrvatskim liječnicima na transplantaciji srca u Beogradu

Svi važniji mediji u Srbiji objavili su da je u beogradskom Kliničkom centru obavljena transplantacija srca, prva nakon 14 godina u Srbiji, kojom je 52-godišnjem pacijentu produljen život no, nitko nije spomenuo ni jednom rječju da su u ovom složenom medicinskom zahvatu sudjelovali i zagrebački liječnici. Beogradska Politika donosi kratki tekst agencije Tanjug u kojemu se navodi kako je 52-godišnjak dobio novo srce davateljice koja se nalazila u stanju moždane smrti, Večernje novosti i Press online se spore oko toga je li zadnja transplantacija u Beogradu obavljena 1996. ili 1999. pa Novosti u naslovu navode "Nakon 14 godina urađena transplanracija srca", a Press online, "Prva transplantacija nakon 18 godina KCS", ali o mentorstvu zagrebačkih liječnika ni slova. No, utjecajni B92 uopće nije prenio infformaciju o prvoj transplantaciji u Srbiji nakon 14 godina. (mf VLM)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite Večernji list putem iPhonea i Android mobilnih uređaja, te iPad tablet uređaja.