Sign in to follow this  
BANIJA 79

Dinara 1995.

Recommended Posts

Just now, NoviGradVRS said:

pa ne bi ja krivio SVK za pad Grahova i Glamoča.....tu je zakazala VRS......

VRS je slala sto je mogla,a ovi su spavali u Kninu.I nije Slobo mogao sprijeciti nikog da brani svoj prag.Vaznija je bila trgovina,no li odbrana Dinare. I granica na Drini nikad nije bila zatvorena.

47 minutes ago, pljesevica said:

VRS je slala sto je mogla,a ovi su spavali u Kninu.I nije Slobo mogao sprijeciti nikog da brani svoj prag.Vaznija je bila trgovina,no li odbrana Dinare. I granica na Drini nikad nije bila zatvorena.

Ja bi reko i da su SVK i VRS zakazali na Dinari. Imala je VRS puno bolje jedinice da posalje tamo od onog sto je poslala.

Just now, BANIJA 79 said:

Ja bi reko i da su SVK i VRS zakazali na Dinari. Imala je VRS puno bolje jedinice da posalje tamo od onog sto je poslala.

Da,ali su bile vezane za druge rejone,tek kada je situacija postala ozbiljna pred BL i PD,dijelovi tih jedinica su dosli.Ali,dok traje akcija na Dinari,VRSK ima vise prostora da angazuje pojacanja.Da ne pricam o akcijama koje je izvodila VRS,a VRSK obeca artiljerijsku podrsku,pa nista.Kako su radili tako su i prosli,na zalost.

4 hours ago, pljesevica said:

Za naftu je. A i lova nije stizala iz BG. Pa se društvo iz Banjaluke obratilo Zagrebu, dobilo deficitarne stvari i po dogovoru bila mirna u Bljesku i Oluji.

To odavno nije tajna

9 hours ago, pljesevica said:

Da,ali su bile vezane za druge rejone,tek kada je situacija postala ozbiljna pred BL i PD,dijelovi tih jedinica su dosli.Ali,dok traje akcija na Dinari,VRSK ima vise prostora da angazuje pojacanja.Da ne pricam o akcijama koje je izvodila VRS,a VRSK obeca artiljerijsku podrsku,pa nista.Kako su radili tako su i prosli,na zalost.

U redu. Ali ostaje i cinjenica da je politicko rukovodstvo RS sa Pala prepustilo zapadni dio RS sudbini.

Palo je 12 opcina u zapadnom dijelu RS.

7 hours ago, UskokPoskok said:

Za naftu je. A i lova nije stizala iz BG. Pa se društvo iz Banjaluke obratilo Zagrebu, dobilo deficitarne stvari i po dogovoru bila mirna u Bljesku i Oluji.

To odavno nije tajna

Drustvo nije bilo iz Banja Luke,nego sa Pala.Guslar Radovan nema veze sa Banja Lukom.

11 minutes ago, UskokPoskok said:

I kako gledaš na to što su vas braća ostavila?

Ti kao hrvat se ne bi trebo zabrinjavat zbog toga. Al ipak da ti kazem Srbi iz RSK i RS su jedan narod i jedna dusa.;)

Prije bi dao glavu na panj,nego protiv brace iz RS slovo napiso.:P

1 minute ago, BANIJA 79 said:

Ti kao hrvat se ne bi trebo zabrinjavat zbog toga. Al ipak da ti kazem Srbi iz RSK i RS su jedan narod i jedna dusa.;)

Prije bi dao glavu na panj,nego protiv brace iz RS slovo napiso.:P

Pa da ti pravo kažem uopće se ni ne zabrinjavam. Ali nekako mi je čudna ljubav tog "jednog naroda i jedne duše".;]\/

23 hours ago, UskokPoskok said:

Rukovodstvo RS je baš bilo u toj poziciji da se dogovara s ZG jer im je Slobo zatvorio granicu na Drini...

Uostalom kako smo rekli, nije pomogao ni metkom u Bljesku i Oluji. A svi znamo da je tako bilo. Zašto? Zato što se tako dogovorio s ZG.

To ti misliš da jegranica na Drini bila zatvorena ....bila zatvorena isto kao i ona prema Bihaću i ona prema Sarajevu ;) jeste Karadžić imao kontakte sa ZG i dogovore....ali prvo s eišlo kod Slobe po instrukcije.....a Rašo je bio samo jedan od igrača Slobinih...dakle glavni i odgovrni je bio Slobo zato je u RS i došlo do poznatog sukoba između Mladića i Karadžića.....jer nardo i vojska su se pobunili protiv doktora i njegovoh suludih poteza koji su vučeni iz BG...

14 minutes ago, UskokPoskok said:

Pa da ti pravo kažem uopće se ni ne zabrinjavam. Ali nekako mi je čudna ljubav tog "jednog naroda i jedne duše".;]\/

Politicari su jedno,a narod je drugo.

Znas da je i kod vas hrvata tako.;)

Nego reci ti meni nedostaje li ti mali pero ?

7 minutes ago, NoviGradVRS said:

To ti misliš da jegranica na Drini bila zatvorena ....bila zatvorena isto kao i ona prema Bihaću i ona prema Sarajevu ;) jeste Karadžić imao kontakte sa ZG i dogovore....ali prvo s eišlo kod Slobe po instrukcije.....a Rašo je bio samo jedan od igrača Slobinih...dakle glavni i odgovrni je bio Slobo zato je u RS i došlo do poznatog sukoba između Mladića i Karadžića.....jer nardo i vojska su se pobunili protiv doktora i njegovoh suludih poteza koji su vučeni iz BG...

Greska. Guslar je imo sopstvenu politiku. Umislio da je Karadjordje.

eo znači još jedan od Ujki koji prdi po svome.....upravo ti je neko rekao da Pale i BL nisu isto...a i ja sam ti napisoa da je bio skupob političkog i vojnog rukovodtsva upravo zbog Radovanove politike.....pa jebote Radovan je prodao pola RS da bi spasio svoju prćiju na Palama....Glamoč i Grahovo su branile nejake snage i to je jedna od razloga pada....da li smo bili u mogućnosti poslati jače snage ko zna.....ali pad zapadih opština RS, Vozuće, Ozrena....sve je to režija izdajnika sa Pala....i ništa se nije slučajno desilo.....dolaskom Ratka Mladića sa VMA stvari liježu na svoje mjesto i kreće se u kontraofanzivu....i gle baš čuda kako baš da opštine počnu padati kada Đeneral Ratko nije bio prisustan u RS....kakav slučajnost ;) a da ne govoriom šta jeRadovan radio u opštinama pred sam njohv pad ;) toliko o Radovanu :)

1 minute ago, BANIJA 79 said:

Politicari su jedno,a narod je drugo.

Znas da je i kod vas hrvata tako.;)

Nego reci ti meni nedostaje li ti mali pero ?

Čudo jedno ))) Ipak, dobro dođe da se ne osjećam usamljeno ovdje

Zašto pitaš? Nije valjda BAN pokupio?

1 minute ago, NoviGradVRS said:

eo znači još jedan od Ujki koji prdi po svome.....upravo ti je neko rekao da Pale i BL nisu isto...a i ja sam ti napisoa da je bio skupob političkog i vojnog rukovodtsva upravo zbog Radovanove politike.....pa jebote Radovan je prodao pola RS da bi spasio svoju prćiju na Palama....Glamoč i Grahovo su branile nejake snage i to je jedna od razloga pada....da li smo bili u mogućnosti poslati jače snage ko zna.....ali pad zapadih opština RS, Vozuće, Ozrena....sve je to režija izdajnika sa Pala....i ništa se nije slučajno desilo.....dolaskom Ratka Mladića sa VMA stvari liježu na svoje mjesto i kreće se u kontraofanzivu....i gle baš čuda kako baš da opštine počnu padati kada Đeneral Ratko nije bio prisustan u RS....kakav slučajnost ;) a da ne govoriom šta jeRadovan radio u opštinama pred sam njohv pad ;) toliko o Radovanu :)

jako bitno

2 minutes ago, NoviGradVRS said:

ma imao je on i svoju al i te kako je slušao tatu slobodana :)

Pa u tome i je problem sto ga nije htjeo slusat. Uopce se nije slago sa vozdom iz BG-a.

Zato je vozd uveo sankcije na Drini 94.

6 minutes ago, BANIJA 79 said:

Pa u tome i je problem sto ga nije htjeo slusat. Uopce se nije slago sa vozdom iz BG-a.

Zato je vozd uveo sankcije na Drini 94.

ma te sankcije su bile samo forme radi....dolazilo je otuda sve što je trebalo dolaziti....kako nije ukinuo plate :D

12 minutes ago, UskokPoskok said:

jako bitno

Uskok Poskok ...kad se spominju Pale i BL....ti možda ne kontaš i ne znaš...al tu su u pitanju suprostavljene politike....kad se spomenu Pale misli se na Radovana....a kad se spomene BL misli se na Ratka i VRS....

ma te sankcije su bile samo forme radi....dolazilo je otuda sve što je trebalo dolaziti....kako nije ukinuo plate :D

Pa nije bas tako bilo.

Nije lud ukinut place ljudima koje je on postavio i poslo na teren,a oni fino posteno zaradli placu.

7 minutes ago, BANIJA 79 said:

Pa nije bas tako bilo.

Nije lud ukinut place ljudima koje je on postavio i poslo na teren,a oni fino posteno zaradli placu.

pa jbg kako onda da ima zabrani da pucaju a mogu da dobijaju plate ...ne ide jedno sa drugim ;)

pazi ne znam kad su skinute sankcije prema RS....ali znam da su u Novom bile regularne policisjke snage iz Srbije....e sad ću te slagati dal poslije pada RSK ili poslje ustaške Une 95.....čini mi se ipak da je poslje Une.....dal su bili Kragujevčani ili NIšlije jebeš l ga zaboravio sam.....znam da su imali one sive pancirke na sebi svi....i bili su taj jedan perido u gradu dok se nije smirila situacija....ko ih je poslo i po čijem nalogu vjerovatno Sloba zna...tj znao je ;)

35 minutes ago, NoviGradVRS said:

pa jbg kako onda da ima zabrani da pucaju a mogu da dobijaju plate ...ne ide jedno sa drugim ;)

Govorimo o oficirima i onim "specijalcima" za sverc. Ti se bas nisu napucali.

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Govorimo o oficirima i onim "specijalcima" za sverc. Ti se bas nisu napucali.

pa valjda su i ti oficiri morali obezbjediti vojsvi koji metak...da pucaju....zašto oficir da prima platu ako nema aktivnog vojnika na frontu :)