nikolaa357

Kako se vratiti u Krajinu?

Recommended Posts

Otvoram ovu bolnu temu za vas, ali me izjeda to sto ne znam sta je problem da se vratite u Krajinu? Da li postoji neka zabrana ili jednostavno nemate gde. Mrzim kad cujem od nekoga, da vam se Srbija ili inostranstvo vise svidjaju od otadzbine. Ovako kad gledam, koliko smo mi napacen narod s obe strane Drine. Mesto da zivimo u ,,Velikoj'' Srbiji (nije velika, nego su granice onde gde su nam grobovi, gde su nasi toponimi i gde zive Srbi) i da nas ima 30,000,000 mi smo ovako propali.Da nam nije nesloge, bili bi smo sila u ovom delu sveta!

Ne znaš šta je problem ???  Pa čitaj malo na sajtu ...

Ceo naš sajt se bavi time i prikupljanjima materijala o hrvatskim zločinima razne vrste ...

Da ti ne bi sad prepričavali sve, nađi malo vremena i prelistaj ...

Ljudi su već o tome pisali i govorili a ti pošto si nov to si očigledno propustio ...

Pa uzevši u obzir da za 70% ljudi u Srbiji Bosna počinje na Drini, a završava se u okolini Lisabona, mene ovakva pitanja ne čude.

Hiljadu puta sam na pitanje odakle sam došao, odgovorio npr.iz Krajine, ili Knina....dobio odgovor, aha znači Bosanac.

Siguran sam da se to nije desilo samo meni.

Pa uzevši u obzir da za 70% ljudi u Srbiji Bosna počinje na Drini, a završava se u okolini Lisabona, mene ovakva pitanja ne čude.

Hiljadu puta sam na pitanje odakle sam došao, odgovorio npr.iz Krajine, ili Knina....dobio odgovor, aha znači Bosanac.

Siguran sam da se to nije desilo samo meni.

Nije samo tebi  :)  ... Bilo je i onoga "pa otkud Srbi tamo?" i tako dalje ....

O svemu tome smo već pisali  ...

Nije samo tebi  :)  ... Bilo je i onoga "pa otkud Srbi tamo?" i tako dalje ....

O svemu tome smo već pisali  ...

Pa ljudi su ovde izbeglice iz Bosne nazivali muslimanima, a iz Krajine Hrvatima. Strasno smo neinfromisani, ne mislim toliko na sebe, koliko za ostale Srbe - obican narod (ne smatram sebe posebnim, vec malo bolje informisanim :D ). Srbi iz Z. Srbije uglavnom su velike patriote, Hercegovci poreklom, takodje su vecinom bili u cetnicima, pa npr. Vojvoda Stepa, Major Dragutin Gavrilovic, Djeneral Draza su rodom iz ovih krajeva. A vas smatraju komunistima, sto je donekle istinito, jer su Krajiske partizanske formacije u glavnom napadale Srbiju tokom 1944. I da nije Krajisnika partizanski pokret ne bi ni postojao, samim tim ni 6 nacija ni 6 republika. A cuo sam i pricu tokom cerske bitke ( znam da je vecina Srba iz AU vodjena na istocni front gde su se predavali Rusima, a Rusi ih slali u Srbiju kako bi se borili protiv AU) gde su se na jednom delu bitke nasli Srbi protiv Srba i jedni druge su pozivali na predaju, a dobili su isti odgovor - gde ste videli da se Srbi predaju? :D

Dakle, glavni problem nas Srbijanaca jeste sto ne znamo da postoje Srbi izvan Srbije i sto ne znamo da smo okupirani. Korisno bi bilo osvestiti narod u Srbiji, da se konacno oslobodimo ove decenijske izdajnicke vlasti i kad proradi slobodarski duh u nama, ujedinjenje ce postati samo pitanje vremena. Bar nam je istorija to pokazala toliko puta. Srbi iz RS su mnogo svesniji. 

time sto je Hrvatska u EU zar ne olaksava to Srbima iz EU da se vrata ili otezava?

Nema "srbijanaca" nego samo Srba ,to sam i ja vise naucio citajuci i raspravljajuci po forumima :)

Ovaj dio mi nije jasan "krajiski partizani" ,jesu napadali Srbiju da je okupiraju ili da je oslobode ? 

Nema "srbijanaca" nego samo Srba ,to sam i ja vise naucio citajuci i raspravljajuci po forumima :)

Ovaj dio mi nije jasan "krajiski partizani" ,jesu napadali Srbiju da je okupiraju ili da je oslobode ? 

Mislim na Srbe iz Srbije

Komunisticki metod je dobro poznat bio 41. a od Srba je nisu mogli osloboditi! Njihova borba bila je uperena protiv cetnika, a za nemce su zvali sovjete!! Uglavnom nisu Srbi krivi, vec Tito i partija.. a kazem da je i to razlog za ne razumevanje!

mislim da prije svega treba pitati  Krajisnike koji su se vratili kako je zivjeti u Krajini pod ustaskom kapom.

Mnogi od njih da ih se sada pita da li bi se vratili mislim da odgovor bi bio sasvim drugaciji jer mozda u

hrvtaskoj jos se moze nekako prezivjeti ali u podrucju Krajine to je sasvim nesto drugo -podrucje

posebne drzavne skrbi (kako oni to vole nazvati).

U ostalo nikola357, pogledaj malo temu "preziveli Oluju, bez krava nece"  to su samo neke patnje, muke i problemi

koje cekaju povratnike.

Mozda je lako nama u "srednjim" godinama, jos mozemo malo povuci i izdrazati stosta ali kakvu buducnost imaju deca i mladi-

nikakvu; kakav mir i spokoj imaju stari - nikakav;  o kakvom povratku onda da se prica i ocekuj.

Nema "srbijanaca" nego samo Srba ,to sam i ja vise naucio citajuci i raspravljajuci po forumima

Pankeru ovdje se bas ne bi slozio s tobom, jer ima i Bosanskih hrvata a ne samo hrvata ;)

Meni to "Srbijanci" zvuči pomalo provokativno.

Čini mi se da je izašlo iz konteksta koji se odnosi na Srbe koji žive na teritoriji tzv. uže Srbije.

Lično mislim da upotrebu tog naziva treba izbjegavati.

Srbi nemaju predsjednika već je Nikolić srbijanski predsjednik.

Srbi nemaju vojsku već je ona vojska Srbije.

Srbijanski je premijer i ministri, a ne Srpski.

Možda ja ne kopčam najbolje, možda to tako treba, ali čim to zdušno podržavaju na hrvatskim i bosanskim medijima, meni tu nešto smrdi.

Sve u svemu imam osjećaj da  kad neko kaže srbijanski ili Srbijanac upotrebljava to u vulgarnom smislu.

@Nikolaa357........tvoj pogled na patriotizam je malo čudan.

Ipak da te podsjetim.

Krajem 1944 godine sa teritorije Kninske krajine i Like pred partizanima u izbjeglištvo je otišlo desetak hiljada boraca DČD, simpatizera i dijelova njihovih porodica.

Rijetka je kuća u Kninskoj krajini iz koje neko nije otišao sa Vojvodom Đujićem.

Sa druge strane u partizanskim jedinicama sa tog prostora  borili su se većinom Srbi.

Vjerujem da si nešto pročitao o Kninskoj operaciji koja je jedna od najvećih bitaka sa kraja rata, a koju su izveli sami partizani bez pomoći Rusa ili nekih drugih saveznika.

Na početku rata svi oni su bili zajedno u redovima ustanika koji su imali samo jedan cilj, a to je spasiti narod od ustaša.

U tome se uglavnom uspjelo, Kninska krajina je jedino područje u Hrvatskoj i BiH sa većinskim Srpskim stanovništvom gdje nije bilo masovnih pokolja.

Kasniji upliv komunista u redove ustanika i njihov jedini cilj: revolucija, doveli su do bratoubilačkog rata.

Nikad neću sebi dozvoliti da važem da li je moj đed koji je sa Đujićem otišao i završio u Engleskoj bio veći patriota od njegovog rođenog brata koji je kao partizan poginuo u jurišu na njemačke položaje kod Stare Straže.

Zajedno su otišli u taj rat sa samo jednom  idejom: da pomognu svom narodu.

Podjelila ih je politika, ali ne po njihovoj želji.

Ja i jednu i drugu vojsku doživljavam kao svoju, ali samo do trenutka u kom su se borili protiv zajedničkog neprijatelja, sve poslije toga smatram čistom manipulacijom sa ljudima koji su bili spremni položiti život za svoj narod od strane onih koji su imali nečasne interese i namjere.

Sa bilo koje strane.

Zločince koji su pljačkali i ubijali civile i zarobljenike ne ubrajam ovdje. A  bilo ih je kao u svakom ratu na obe strane.

Meni to "Srbijanci" zvuči pomalo provokativno.

Čini mi se da je izašlo iz konteksta koji se odnosi na Srbe koji žive na teritoriji tzv. uže Srbije.

Lično mislim da upotrebu tog naziva treba izbjegavati.

Srbi nemaju predsjednika već je Nikolić srbijanski predsjednik.

Srbi nemaju vojsku već je ona vojska Srbije.

Srbijanski je premijer i ministri, a ne Srpski.

Možda ja ne kopčam najbolje, možda to tako treba, ali čim to zdušno podržavaju na hrvatskim i bosanskim medijima, meni tu nešto smrdi.

Sve u svemu imam osjećaj da  kad neko kaže srbijanski ili Srbijanac upotrebljava to u vulgarnom smislu.

Pod tim pojmom sam mislio na nas Srbe iz Srbije, lakse mi bilo da napisem.. imas nasih narodnih pesama gde se pominje bas taj pojam, ,,svilen konac srbijanski kroj''.. ili tako to rade srbijanci.. ne znam ni ja.. :D

NIje moj pogled na patriotizam cudan, i ja sam napisao da nisu krvi borci sami vec politicari. 

A moj patriotizam ne mogu ovde da izrazim, jer je na sajtu zabranjeno velicanje rata, poziv na isti i slicno. A nepravde koje su nastale ratom, mogu samo ratom da se isprave. Uostalom ja bih koristio i metodu, zavadi pa vladaj. dosta smo mi ginuli.

ima ovde dosta ironije, sajt se zove krajinaforce, a pominjanje sile je zabranjeno. :D

Ne treba ziveti u irealnom svetu, Krajina ne postoji, ni Beograd ni Banja Luka ne zanimaju Srbi u Hrvatskoj. Posto je ta srpska zemlja opustosena, bas kao sto je i bila posle turskih upada u srednjem veku.. za sad po meni, najbolje bi bilo da poslusate reci hristove.. ,,Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom''.

Ako ikog zanima moje skromno misljenje - mislim da ste debelo u krivu.

Evo ja sam Srbin iz Hrvatske, tu moji zive vjekovima. Pitanje je u startu krivo postavljeno jer to sto vi nazivate "Krajina" vise ne postoji. Prema tome, povratak u "Krajinu" nije moguc. U odnosu na povratak u Republiku Hrvatsku, postoji puno problema i to je sasvim jasno. Medjutim, ja nisam susretno niti jedan problem koji imam ja, a koji nije imao moj prijatelj Hrvat. I on je bio protjeran 1991. na najbrutalniji nacin i pobijeno mu pola porodice. Njegova kuca je srusena do temelja a crkva opljackana i spaljena. I njemu je kasnila obnova kao sto je kasnika i mnogima od nas. I on danas zivi u siromastvu i samo moli Boga za zdravlje jer ne zna od cega ce prezivjeti ukoliko ne bude mogao obradjivati zemlju. Itd. Itd. S druge strane, ja vjerujem da ima hiljade i hiljade Srba koji su se odlicno snasli (i pri time ne mislim nuzno samo na politicare), a u zamjenu za ciji polozaj i bogatstvo bi ovaj moj prijatelj dao ama bas sve povlastice koje vi mislite da on uziva zato sto je po nacionalnosti Hrvat.

S druge strane, Centar za socijalnu skrb pa cak i karitas koji je pod Katolicnom crkvom, nama je ovdje u najtezim trenutcima uvijek na usluzi. Koliko puta su "uskakali" sa novcanom pomoci ili toplim obrokom, ni broja se ne zna.

Tako da, ako pitate kako je Srbima u Hrvatskoj - odgovor je isti kakav bi bio i na pitanje, "kako je Hrvatima u Hrvatskoj" - a glasit - KAKO KOME!

A sto se tice ocuvanja naseg identiteta, ja tu ne vidim nikakav problem. Prije svega, taj se identitet nosi u srcu i cuva u svom domu, a ne izrazava se iskazima mrznje prema vecinskom narodu ili drzavi u kojoj se zivi. U ostalom, kakva je pomoc koji mi dobivamo iz Srbije? Dal´se itko ikada sjetio da nas posjeti i uopce pita da li nam sto treba?

Ako ikog zanima moje skromno misljenje - mislim da ste debelo u krivu.

Evo ja sam Srbin iz Hrvatske, tu moji zive vjekovima. Pitanje je u startu krivo postavljeno jer to sto vi nazivate "Krajina" vise ne postoji. Prema tome, povratak u "Krajinu" nije moguc. U odnosu na povratak u Republiku Hrvatsku, postoji puno problema i to je sasvim jasno. Medjutim, ja nisam susretno niti jedan problem koji imam ja, a koji nije imao moj prijatelj Hrvat. I on je bio protjeran 1991. na najbrutalniji nacin i pobijeno mu pola porodice. Njegova kuca je srusena do temelja a crkva opljackana i spaljena. I njemu je kasnila obnova kao sto je kasnika i mnogima od nas. I on danas zivi u siromastvu i samo moli Boga za zdravlje jer ne zna od cega ce prezivjeti ukoliko ne bude mogao obradjivati zemlju. Itd. Itd. S druge strane, ja vjerujem da ima hiljade i hiljade Srba koji su se odlicno snasli (i pri time ne mislim nuzno samo na politicare), a u zamjenu za ciji polozaj i bogatstvo bi ovaj moj prijatelj dao ama bas sve povlastice koje vi mislite da on uziva zato sto je po nacionalnosti Hrvat.

S druge strane, Centar za socijalnu skrb pa cak i karitas koji je pod Katolicnom crkvom, nama je ovdje u najtezim trenutcima uvijek na usluzi. Koliko puta su "uskakali" sa novcanom pomoci ili toplim obrokom, ni broja se ne zna.

Tako da, ako pitate kako je Srbima u Hrvatskoj - odgovor je isti kakav bi bio i na pitanje, "kako je Hrvatima u Hrvatskoj" - a glasit - KAKO KOME!

A sto se tice ocuvanja naseg identiteta, ja tu ne vidim nikakav problem. Prije svega, taj se identitet nosi u srcu i cuva u svom domu, a ne izrazava se iskazima mrznje prema vecinskom narodu ili drzavi u kojoj se zivi. U ostalom, kakva je pomoc koji mi dobivamo iz Srbije? Dal´se itko ikada sjetio da nas posjeti i uopce pita da li nam sto treba?

Ispade jos Hrvatska i dobra.. ahahha :D PA zbog njih, kroz vekove ste tu gde jeste.. Da sam ja predsednik Srbije drugacije bi mi pricali pricu, ali sta ces kad su izdajnici na vlasti i na celu svih ustanaova.. a pomoci iz Srbije je bilo, pa bas sam procitao ovde na sajtu. Vidi samo kako je Hrvatima u Vojvodini, pa uporedi tvoj status.

Vidi Nikola srećo - Hrvatska je onakva kakvom si je predstavimo. A kakvu bi priču mi to pričali da si ti na vlasti? Da li onakvu kakvu je Milošević pričao početkom devedesetih pa onda odjednom okrenuo leđa nama?

Kako je Hrvatima u Vojvodini, to je problem Srbije jer Srbija je njihova država, isto kao što je položaj srpske zajednice u Hrvatskoj problem Republike Hrvatske.

Ja ti od srca zahvaljujem na interesu, ali usput postavljam pitanje - ti tvrdiš:

"A moj patriotizam ne mogu ovde da izrazim, jer je na sajtu zabranjeno velicanje rata, poziv na isti i slicno".

A kakav bi ti to rat ovdje veličao? A na kakav i protiv koga bi ti rat pozivao? Kad je u prvoj polovici devedesetih (budimo iskreni i priznajmo) izvršena otvorena agresija na Republiku Hrvatsku u ime tobožnjeg očuvanja nas Srba, naš jedini problem je bio što smo se zanijeli tom idejom o pomoći iz Srbije, a ona baš kad je bilo najteže, lijepo okrenula leđa? Što misliš da se dogodilo nešto drugo? I što misliš da se na Kosovu sada, samo u nešto drugačijem obliku događa nešto drukčije?? 

Ako su devedesetih horde vojske i kamioni municije išli prema Hrvatskoj, reci mi molim te što tebe sada priječi da svoj patriotizam sada izražavaš ljubavlju i posjećivanjem mjesta u Dalmaciji gdje mi živimo? Da li si ikada bio u npr. Sjevernoj Dalmaciji i posjetio neke od naših svetinja - Manastir Krupu, Manastir Krku, Dragović .... ili si zainteresiran za dolazak u Hrvatsku jedino ako bi trebalo paliti i pljačkati katoličke bogomolje?

Da li je to taj tvoj patriotizam?

Jel ti ikad palo na pamet da svoj patriotizam izraziš nekom pomoći nekom od nas u Hrvatskoj? Jesi li barem ovdje na forumu pitao ili igdje drugdje sudjelovao u nekoj humanitarnoj akciji, ako je ona nekom tvom sunarodnjaku potrebna ili si samo zainteresiran za pomoć u oružju? 

Ajde se ti lijepo mani svojih ratno - hušačkih govorancija i pusti ljude da žive na miru i u miru. Dosta je ovom narodu ratovanje za narednih sto i pet generacija, s ti svoje ambicije, sasvim sam siguran, možeš ostvariti i u svom dvorištu! 

Ne razumes ti mene. Nikad u zivotu ne bih nista ukrao, tako da ni u ratu ne bih sigurno! Tebe ja razumem, zivis kako zivis i ne bi da menjas nista. Ono cemu sam ja doprineo Krajini jeste budjenje svesti kod mojih ljudi.. I iskreno nisam tip coveka kojeg zanimaju tudji problemi i koji ce da tuguje zbog toga. Samo zelim jaku i veliku Srbiju u kojoj ce da cveta kultura i umetnost a ljudi da zive srecno i dugovceno od svog rada, da budemo neutralni iako smo vrata 3 kontinenta (nesto poput Jugoslavije, samo odrzive, sto znaci jedna zemlja, jedna nacija. Da bih to ostvario razmatram sve mogucnosti. A da sam predsednik, ne bih poveo rat koji unapred znam da je izgubljen, prevshodno zbo NATO-a i Zapada zbog toga smo i izgubili i ova zadnji. ali bih radio na povratku krajisnika i poboljsanjem njihovog statusa.  Hrvatska je banana drzava puna nemorala. Kako zive albanci na jugu Srbije koji su 2000 podigli se na oruzije, niko ih ne dira. Ali dobro, nemas ti to u sebi. Ne razumes ti sta je patriotizam, jer da razumes ne bi tako pricao.. Zelim ti sve najbolje i zivi zivot, a nas patriote pusti da radimo svoj posao.

Ti si doprineo Krajini buđenjem svijesti kod tvojih ljudi? A tko su to tvoji ljudi? Da li sam i ja tvoj čovjek? I ako nisi "tip čoveka kojeg zanimaju tuđi problemi" kako onda znaš da je "Hrvatska banana država puna nemorala"? Kako žive Albanci na jugu Srbije i nitko ih ne dira? Aha - a da li ti misliš da bi se onda Hrvatska trebala ponašati prema Srbima u Hrvatskoj, onako kako se Srbija ponašala prema tim Albancima 1999. godine? I što misliš da nije bilo NATO intervencije koliko bi se to "nitko ih ne dira" dugo ostvarivalo? 

Nemoj molim te biti toliko licemjeran! Tvoja "jaka i velika Srbija", a naročito to tvoje "buđenje svijesti" je nanijelo više zla nama Srbima van Srbije nego ustaški, fašistički, nacistički, NATO - Američki, tursko - muslimanski savezi zajedno pa još puta dva!!! 

I nikada ne bi ništa ukrao? A zašto onda pričaš o tuđim teritorijima? Što bi ti  - da ti ih netko pokloni? 

Lijepo ti govorim - na povratku izbjeglih naših sunarodnjaka više bi učinio jednom običnom posjetom nekom od krajeva u kojima i danas živimo, ma više bi učinio i jednim telefonskim pozivom i upitom "kako ste" nego da još sto godina budiš svijest. I na koncu kada kažeš "Hrvatska je ovo ili Hrvatska je ono.... " da li pri tome misliš i na 186 hiljada nas svojih sunarodnjaka koji u njoj živimo i radimo? Ili kada kažeš "Hrvatska" onda ti mi nismo na umu? Ako nas odvajaš i ne poistoviječuješ sa pojmom "Hrvatska" kako onda očekuješ od te iste Hrvatske da se poistovjeti s nama i da nas prizna svojim punopravnim građanima?? Izbjegavajući Hrvatsku izbjegavaš i nas, da li si toga svijestan? Da li ti je ikada palo na pamet da recimo dođeš ljetovat u moju vikendicu blizu Zadra pa mi ostaviš koji Evro, umjesto da taj Evro daješ Grcima, Špancima ili ne znam kome? Više bi mi značio taj jedan Evro od tebe, nego sve budnice svijesti i sva tvoja piskaranja ovdje na forumu. 

I na koncu - da zaključim, jer raspravljati s tobom je kontraproduktivno - odgovor na pitanje zašto je položaj nas Srba u Hrvatskoj danas takav kakav je, zašto je povratak toliko slab i mnogim selima prijeti izumiranje ti je znatno, znatno bliži nego što misliš....

... odi do zahoda, stani uz umivaonik uspravno i pogledaj se u ogledalo!

I to ti je odgovor na tvoje pitanje!!!

Ti si doprineo Krajini buđenjem svijesti kod tvojih ljudi? A tko su to tvoji ljudi? Da li sam i ja tvoj čovjek? I ako nisi "tip čoveka kojeg zanimaju tuđi problemi" kako onda znaš da je "Hrvatska banana država puna nemorala"? Kako žive Albanci na jugu Srbije i nitko ih ne dira? Aha - a da li ti misliš da bi se onda Hrvatska trebala ponašati prema Srbima u Hrvatskoj, onako kako se Srbija ponašala prema tim Albancima 1999. godine? I što misliš da nije bilo NATO intervencije koliko bi se to "nitko ih ne dira" dugo ostvarivalo? 

Nemoj molim te biti toliko licemjeran! Tvoja "jaka i velika Srbija", a naročito to tvoje "buđenje svijesti" je nanijelo više zla nama Srbima van Srbije nego ustaški, fašistički, nacistički, NATO - Američki, tursko - muslimanski savezi zajedno pa još puta dva!!! 

I nikada ne bi ništa ukrao? A zašto onda pričaš o tuđim teritorijima? Što bi ti  - da ti ih netko pokloni? 

Lijepo ti govorim - na povratku izbjeglih naših sunarodnjaka više bi učinio jednom običnom posjetom nekom od krajeva u kojima i danas živimo, ma više bi učinio i jednim telefonskim pozivom i upitom "kako ste" nego da još sto godina budiš svijest. I na koncu kada kažeš "Hrvatska je ovo ili Hrvatska je ono.... " da li pri tome misliš i na 186 hiljada nas svojih sunarodnjaka koji u njoj živimo i radimo? Ili kada kažeš "Hrvatska" onda ti mi nismo na umu? Ako nas odvajaš i ne poistoviječuješ sa pojmom "Hrvatska" kako onda očekuješ od te iste Hrvatske da se poistovjeti s nama i da nas prizna svojim punopravnim građanima?? Izbjegavajući Hrvatsku izbjegavaš i nas, da li si toga svijestan? Da li ti je ikada palo na pamet da recimo dođeš ljetovat u moju vikendicu blizu Zadra pa mi ostaviš koji Evro, umjesto da taj Evro daješ Grcima, Špancima ili ne znam kome? Više bi mi značio taj jedan Evro od tebe, nego sve budnice svijesti i sva tvoja piskaranja ovdje na forumu. 

I na koncu - da zaključim, jer raspravljati s tobom je kontraproduktivno - odgovor na pitanje zašto je položaj nas Srba u Hrvatskoj danas takav kakav je, zašto je povratak toliko slab i mnogim selima prijeti izumiranje ti je znatno, znatno bliži nego što misliš....

... odi do zahoda, stani uz umivaonik uspravno i pogledaj se u ogledalo!

I to ti je odgovor na tvoje pitanje!!!

Bravo ustaso, lepo si sve reko. Crko dabogda..pa znas da je racak isceniran, danas su svi priznali..  Pitanje Krajine nije samo pitanje Srba u njoj vec i onih 700.000 koji vode poreklo odatle, mora da si im valjao kad su te ostavili u oluju, a ove proterali.. a pre bih rekao da si ustasa koji se krije iza kompjutera ili srbin iz zg-a. 

@kakma.....ne bih da se mješam u tvoju polemiku sa Nikolom patriotom, ali eto neki mi đavo neda mira pa moram da ti se obratim.

Vidi vako, za početak ako ikako možeš molim te ka Svetu Nedilju poštedi me tvoje (Hrvatske) istorije.

Poštedi me vašeg tumačenja događaja u zadnjih 30 godina jer eto i sam sam učesnik istih, a postoje ovdje na forumu i naši drugari (Manitu i ostali) koji to mnogo bolje rade od tebe.

Kao drugo, aj molim te prestani da bulazniš o otimanju nečeg što naše nikad nije bilo.

I treće, KRAJINA postoji i postojaće i kad ne bude ni mene ni tebe.

Ako ti toliko smeta što ne dolazimo kod tebe na ljetovanje, da ti rečem, da nikad više u životu ne vidim more ne bi kod tebe doša makar mi suvim zlatom platio.

Poslije svega ovoga što si ovdje nadrobio na liniji najtvrđe i okorjele ustaške demagogije nadam se da ćeš u tom svom karitasu i nadalje pronalaziti tanjir tople čorbe.

E moj Srbine, kukala nam majka ako si ti stvarno Srbin.

@kakma.....ne bih da se mješam u tvoju polemiku sa Nikolom patriotom, ali eto neki mi đavo neda mira pa moram da ti se obratim.

Vidi vako, za početak ako ikako možeš molim te ka Svetu Nedilju poštedi me tvoje (Hrvatske) istorije.

Poštedi me vašeg tumačenja događaja u zadnjih 30 godina jer eto i sam sam učesnik istih, a postoje ovdje na forumu i naši drugari (Manitu i ostali) koji to mnogo bolje rade od tebe.

Kao drugo, aj molim te prestani da bulazniš o otimanju nečeg što naše nikad nije bilo.

I treće, KRAJINA postoji i postojaće i kad ne bude ni mene ni tebe.

Ako ti toliko smeta što ne dolazimo kod tebe na ljetovanje, da ti rečem, da nikad više u životu ne vidim more ne bi kod tebe doša makar mi suvim zlatom platio.

Poslije svega ovoga što si ovdje nadrobio na liniji najtvrđe i okorjele ustaške demagogije nadam se da ćeš u tom svom karitasu i nadalje pronalaziti tanjir tople čorbe.

E moj Srbine, kukala nam majka ako si ti stvarno Srbin.

Kakav Srbin, ovakvog srpkinje neradjaju.. moras da imas onu iskru u oku koja sjaji kad cujes za Srbiju, a ovaj poceo odma da pljuje!

Tako je! Kakvu iskru, moj patrijota? Vatromet! Samo gladni smo moj Nikola, ubija glad! Evo baš i pred slavu sutra (nekim čudom sveca tvoga imena) baš žalim što na sto ne mogu da serviram malo tvoje probuđene svijesti nego tanjir tople ustaške čorbe! Sasvim sam siguran da bi nas tvoja ideologija kud-i-kamo više najela!

Tako je! Kakvu iskru, moj patrijota? Vatromet! Samo gladni smo moj Nikola, ubija glad! Evo baš i pred slavu sutra (nekim čudom sveca tvoga imena) baš žalim što na sto ne mogu da serviram malo tvoje probuđene svijesti nego tanjir tople ustaške čorbe! Sasvim sam siguran da bi nas tvoja ideologija kud-i-kamo više najela!

Ja kazem da ne pozivam na rat! Vec da bih Krajisnicima poboljsao status. .e to sto nemas sta da jedes, pokatolici se.. kao mnogi Srbi pre par vekova, pa posle ubijaj tvoje sunarodnike!

Hvala na savjetu - ja ću ipak da slavim svoju slavu i biti sritan sa svoja dva krompira i glavicom kelja iz svoje bašte ispred svoje kuće, u kojoj su svi uvijek bili i biti će dobro došli u svom statusu kakav je ... A ubijen niti ranjen nije nitko niti će ikad biti itko - i vjerovatno sam zato danas tu di jesam! 

Hvala na savjetu - ja ću ipak da slavim svoju slavu i biti sritan sa svoja dva krompira i glavicom kelja iz svoje bašte ispred svoje kuće, u kojoj su svi uvijek bili i biti će dobro došli u svom statusu kakav je ... A ubijen niti ranjen nije nitko niti će ikad biti itko - i vjerovatno sam zato danas tu di jesam! 

previse patetika i za vas ustase! Svako moze da zivi od svoga rada, onako kako zasluzuje. Na tome ce se i zansnivati nasa nova Srbija. A tebe molim samo da pogledas istoriju u zadnjih 250 godina. Na kome dnu smo bili i do kog vrha smo se popeli! A mozes i milenijum unazad da vratis i da pogledas mapu holandskih trgovaca iz XV pa da vidis ustvari koliko je bilo Dusanovo Carstvo, pa da vidis u toj dalmaciji kad su podignuti ta 3 manastira. i kad dodjes do Obnove Despotovine, shvatis kako se istorija ponavlja, a da mucenicki narod na kraju pobedi uvek! Nestace vam i ta nemacka, ostace te sami. i onako vas niko ne voli, pogani ste!